Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

DavidS.

Antická mytologie dostává zase na prdel, ale spolu s ní naštěstí i zcela lahůdkově ztvárněný bestiář... ()

Spike23

Po Immortals jsem snad už nechtěl nikdy nic podobného vidět, to by ale v tomto případě byla obrovská chyba, protože Wrath of the Titans je za poslední dobu nejlepší hollywoodská bezmyšlenkovitá řežba s unikátní vizuální stránkou, kterou snad zatím ještě žádný film nenabídnul a ještě lepšími scenériemi. Něco takového se opravdu jen tak nevidí (akorát z minotaura udělali největšího trapáka řecké mytologie). Pro nadšence do starověkkého Řecka a především jeho mytologie je tento film naprostou povinností, od které se do závěrečných titulků nedá odtrhnout. Nečekal jsem, že bych si ještě někdy dokázal vzpomenout, jak vypadá naprostá spokojenost s akčním filmem, ale stal se zázrak, je to tady, a pokud se na to koukáte ve 3D, klidně si tu hvězdičku k hodnocení přidejte, přes tyto vizuální orgie totiž totálně zapomenete na všechno ostatní. ()

Wimy

Vizuální stránka je fantastická i ztvárnění různých bytostí se mi dost líbilo a nepůsobí nijak nedodělaně jako u většiny snímků. Ale příběhová část je zas pěkná nuda. Možná je to o něco lepší než Souboj Titánů, ale furt se to z toho nadprůměrnýho podprůměru nevyhrabalo. ()

Seti

Když jsem u remakeu Souboje Titánů konstatoval, že vlastní příběh zasazen do řecké mytologie by určitě dopadl lépe, tak jsem netušil, jak moc se mýlím. Předloňský Souboj Titánů byl sice hodně špatný, ale akce alespoň stála za pozornost. Letošní Hněv Titánů je po všech stránkách kardinální lobotomizovaná hovězina. Příběh vymyslel zřejmě nějaký náruživý hráč béčkových videoher při ranní stolici, většina dialogů trhala uši či vyluzovala nechtěný úsměv a digitální "epická" akce mě tentokrát zcela nudila. Vážně doufám, že po vlažných výdělcích tahle série nadobro končí. ()

honzii

Je to supersize menu z Mekáče, je to hloupá ale krásná blondýna, kterou zvete celý večer na drink a ona vám v noci dá, je to přesně to, co to mělo být. Na nic si to nehraje, dělá si to srandu samo ze sebe a nabízí tu nejčistší epickou zábavu i se vší náležitou hloupostí. Sam Worthington perfektně sedí do tohoto typu filmu. Není přehnaně patetický, s kamennou tváří drtí všechny bestie, které si na něj tvůrci vymysleli a ještě si dokáže zachovat nefalšovanou skromnost a tím i sympatie diváků. Já říkám, že jsem se krásně nacpal. Co také od takového filmu chtít víc. ()

Wally

O hodně horší než první díl....byl jsem moc zklamaný z filmu Válka Bohů a chtěl jsem si spravit chuť tímto snímek...och jaké to naivní přání! ()

hefoo

Wrath of the Titans je film určite lepší ako jeho prvý diel je hlavne oveľa akčnejší čo je to najdôležitejšie v rámci daného žánru. Ono natočiť by to šlo lepšie ale netreba nadávať. Jonathan Liebesman viacmenej nesklamal pretože očakávania neboli zrejme príliš vysoké. Pár vecí ktoré by som vytkol sú, že by si Zeus, Hádes zaslúžili viac priestoru a finálny fight mohol byť viac prepracovaný takto pôsobil, že bol spravený na rýchlo a odfláknutý. Ale mohlo to dopadnúť horšie. "Brother. I forgive you" [DVD] ()

Cracker

Po Súboji Titanov ďalšie veľké sklamanie! Tupé, nudné, nezaujímavé a opäť premrhaný potenciál! O ďalších Titanoch už nechcem ani počuť. ()

Wicky odpad!

Jednička byla monohem zábavnější a záživnější. Tohle je jen další nudný patok. Kronos na Krakena prostě nemá. 10% ()

dj-chrosto

Dufal som, ze dvojka bude lepsia ako jednotka, ale nie... jednotka mala minimalne lepsi trailer, toto bola fakt riadna konina s nelogickostami hadam v kazdej sekundu, kopa dristov, este aj akcia je nudna, Kronos v podstate nic neukazal, akurat ze je hdone pomaly a nic poriadne spravit nevie (Kraken aspon vedel zarevat :D)... 1* iba za Rosamunde a sem tam vtipneho Kebbella... ()

Koři

Pro pobavení dobrý, působilo to na mě, jako vylepšená epizoda seriálu Herkules, ještě obsadit Kevina Sorba a dílo dokonáno! ()

Nassau

Ve všech ohledech horší jak první díl. Jak se k Titánům nachomýtli takoví herci jako Fiennes, Nighy a Nesson mi je záhadou. (30%) P.S. Malinu (nebo něco takového) za nejhorší výkon uděluji Rosamund Pike. ()

Rudinsky

Herci, ktorí hrali v talianskej pornografii 70-tych rokov, podávali solídnejšie výkony. Dialógy napísal scenárista z dlhej chvíľky na hajzli, nehovoriac o totálnej nude a pasii britskej hereckej elity, ktorá tu nielenže nehrá, ale ešte przní film. Akoby ste anglickej kráľovnej zaplatili propagáciu Victoria´s Secret. Na druhej strane, Liebesman má solídny štýl a chlapci z vizuálnych sa vyhrali tiež. Odstrániť stupídne kecy, pridať fetišistickejšiu a krvavejšiu akciu a mohol to byť film v štýle "how to kill your monster". Takto to iba ostáva prehliadka tučných klipov pospájaných nelogickou, podviživenou a odfláknutou mustrou, ktorá urazí vyhodené peniaze. Kučeravému Worthingtonovi by som neveril hustého borca ani v Teletubbies, Pike je smiešna a rasta Kebbell bol hovädsky zlý vtip, koniec koncov, ako vždy. A aby toho nebolo dosť, parádny Obi Wan revival v závere. ()

KoRner

"A leť rovno - nech to dobre vyzerá!" Okrem pár vtipných hlášok ešte horšie než prvý diel. Všimol si ešte niekto, že konanie ani jednej z postáv nedava zmysel?! A Kronos predvedie presne to, čo v prvom Kraken, teda absolútne nič. A to som sa tešil na jeho súboj s Diom. Najzaujímavejší súboj bol Rosamund Pike vs herectvo (a to ten jej pekný xichtík mám vážne rád). ()

killjezor

Proti Clash of the Titans jednoznačný posun dolů. Tady nejde o nějak špatnou filmařinu, ale prostě proti prvnímu filmu dvojce něco chybí. A za celou dobu nezjistíte co. Možná je to jen tím, že jde o pokračování a kdyby byl Clash of the Titans 2 samostaným snímkem, udělal by líp a získat ode mne minimálně o hvězdičku víc. Takto je "jen" pokračováním. ()

Torimmer

Jak sem dal předešlému dílu 4, tu asi zůstanu na 3*. Jasne, koukal jsem na "Souboj" v kině. A možná si to taky ještě u něho rozmyslím. V zásadě jde o stejně jednoduchý film "fuck all just watch it". Ale trochu si pamatuju, že Clash of the Titans měl o něco víc a lepší akce. Teda aspoň lepší. I třeba v tom, jak to ladilo v daný moment s hudbou co zrovna hrála. Ale co, je to furt v klidu - přehledná a dynamická akce, vynikající masky a na to, že to je jen prostá pohádka o bozích a nemusí dávat smysl, nesere nebo nenudí to. Mocného Dia hraje ještě snad mocnější Liam Neeson, temného Háda hraje boží Ralph Fiennes, no a ještě třeba Bill Nighy potěší a musím říct, že Sam Worthington je sympaťák a takové role hrdinů mu sednou jak ulité, oblíbil sem si ho hold už v Avatarovi. Škoda, že ve filmu není po prvním souboji s dvouhlavou sviní více podobné akce. Tu totiž film hodně zvládá. Mám rád když je souboj snímán spíš z větší dálky a hlavně přehledně, bez zbytečných střihů a nebo drncání kamery. Mám někdy takový pocit, že je v Hollywoodu takové akce málo. ()

HiddenDragon

Velmi prumerny akcni film s kulisami antickych mytu. Nesmrtelni bohove umiraji (?!?), recke povesti se tu opet michaji jedna pres druhou (jak maji Americane ve zvyku), ale pokud mate kvalitni obraz a zvuk, nejlip 3D, budete se celkem bavit. Pokud nemate, rozhodne odectete jednu hvezdu, protoze je to trikovy film....a na tom vsechno stoji a pada. Pribeh je pritazeny za vlasy a popravde jsem ho prilis nepochopil (neco ve smyslu: lide se nemodli, svet se hrouti, tak se Hades rozhodne spolcit s titanem Kronem, aby Hadovi alespon zanechal nesmrtelnost - no vycucane z prstu az hanba, i kdyz ony staroveke recke povesti nejsou o moc lepsi a jsou tak preplacane a prekombinovane, ze se to ani zfilmovat v puvodni podobe neda). Co ovsem mohlo byt lepsi, jsou dialogy a vubec herecke vykony. Vsechno je strasne sterilni, bez emoci, nic vas nedojme, nepostrasi. Je to proste filmovy hamburger, takze si dejte popcorn a nepremyslejte :) ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)