Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

deLaFere

Naprosto bezduchá zhovadilost. Prostě nechápu proč se tohle točí a zajímalo by mě, v čem je problém tomu dát aspoň trochu solidní scénář. Všechno je pořád větší a větší (viz labyrint) a zároveň beznadějně prázdnější. Když budu chtít vidět prázdnou akci, pustím si béčkovej snímek, nechápu Neesona a Fiennese, že se tomuhle upíšou. ()

Jazz06

Vypadá to spíš jak počítačová hra než film. Nulový příběh je nahrazen smrští akčních soubojů, proložených pár konverzačkama. Efekty jsou super a přehlídka monster je moc pěkná. To je asi ale všechno, proč se na film vůbec dívat. Z Persea se stal nezničitelnej terminátor, kterej chodí a celkem lehce ničí všechno, co se mu postaví do cesty. Navíc když mají před sebou hrdinové příliš těžkej úkol, tak se více méně vyřeší sám za ně (viz. labirint). Navíc nechápu, proč dávají ultra super mocnýho arcipadoucha, když ho nakonec Perseus zničí jako nic. Opakuje se zase "logika", že když chce někdo zničit svět, tak ho zavřeme do vězení, aby se potom mohl osvobodit a zabil ho místo nás někdo mnohem slabší. Na konci jsem už jen čekal, že se všichni hlavní hrdinové stanou bohy.... ()

patushik

Celkem nechápu, že je zde druhý díl hodnocen lépe než ten první. Obrovská nuda. Akční pasáže, zde nejsou, jsou totiž nahrazeny kecama pánů Bohů, které jsou úplně o ničem. Chudák Liam asi nevěděl do čeho se to přihlásil. Pokud se chcete podívat jak lze udělat ze Zeuse, nejmocnějšího na světě, totálního ubožáka, tak Hněv Titánů mohu doporučit. 40% ()

Kejdyna

3D ničí filmy! Tyhle triky se vážně nepovedly, co chvilku jsem měla pocit, že jsem v nějaké videohře. Jako fanouška jedničky mě tohle pokračování dost zklamalo a to jsem od toho nic moc nečekala. Příběh nudný, akce někam vymizela, a když už se o ni pokusili, tak vyzněla do ztracena. A jsem jediná, komu tam chyběla hudba? Třeba ve scéně s kyklopy mě ticho úplně rušilo. Ale potěšil mě Bubo, Bill Nighy a oblíbenec Kebbell. Válce Bohů to ovšem nesahá ani po kotníky. ()

Acrobat

Či s bohmi antickými, kresťanskými alebo súčasnými, vždy sú s nimi problémy. Do pekla s bohmi ukázal podľa všetkých nepodarený remix starej školy Titánov. Spomínal som že Louis to spravil bockbusterovo v pohode, postavy zaradil slušne a v 3D som to nevidel. Že budem v dobrom spomínať na Raminom sprevádzajúci francúzsky počin potvrdil aj súčasný Hnev. Niekto sa hnevá, iný nie, ľudí vo svete to prestalo baviť (boxofficemojo), hoci priznávam, akciechtivý občania si prídu na svoje. Liebesman nie je na ligu výnimočných stavaný, vraj jeho kamera je TM. O tom je množstvo pochýb (od 1998 Kaminski po súčasné trendy Quantum). Zo zamazanými ksichtami to niekto vystihol správne, my pridáme, že gélové čerňou ošľahané kučery sú nad rámec dohody režiséra s divákmi. V podstate je jedno kto je kde, servírovanie výbuchom, bojov, pádom, pohybov je do hoďky a pol doslova gigantické. Kronos snáď ešte väčšmi zdvíha (vtákov nie, je tam iba Pike-ová) divákov zo sedadiel ako Kraken, no jeho porazenie nemá takú šťavu ako hlava s najemno otvorenými ústami. „Konečne lepšie ako Kléš“ - Kôň so sexsymbolom staroveku popod Kronosa, pochod kyklopov krajinou, hudobník Javier, ktorý najmizernejším spôsobom kopíruje Djawadiho, recyklácia a výpožička takmer všetkého s jednotky. Mne je to jedno, len hecovanie na výdrž je na každom kroku. Mám rád boj proti všakovakým chiméram, minotarurom a iným mýtickým a bájnym postavám mečom, štítom a zázračnými pomôckami odeté ešte k tomu do starovekých dejín. Ale uznaj, ak zlatým klincom bol boj titánov s Kronosom (čo nakoniec trvalo 5 minút) a potom to končí najpamätnejšou vetou, že „...ten meč je ťažký. To je..!“ nemôže sa divák tváriť, že je snáď všetko v poriadku. Každopádne Kopia Triumu priniesla závan letnej výdatnej akcie s najhlúpejšími vzťahmi vo vraj Liebesmanovom „originálnom“ šate. Ja osobne schvaľujem, avšak po Wrath - chuť do boja s bohmi rozhodne nemám. Na okraj: Až sa zle počúvali ohlasy, čo Leterrier spravil s velebnou sovou. Odpovieš si snáď aj sám, čo svetoborné ukázal vraj oveľa lepší Liebesman so sovou teraz. (videné 22.06.2012, BD) ()

matt85

Mnohem méně urážející jako jednička, ale o to více stupidní. Scénář je nulovej, Liebesman je rutinér, zápletka je vytažená z prdele. A hudba sice má světlí chvíle, ale má jich málo. Snad jen herci a efekty za to opravdu stojí, ale stejně můžem být sakra rádi, že nevznikne trojka. Tuhle sérii omylů už totiž nic nezachrání. ()

E lan

Velmi dobré a důstojné fantasy dobrodružství s výborným Neesonem a Fiennesem ve vedlejších rolích. Navíc triky jsou také více než povedené, tak film skoro šahal po **** ()

Sykon

Vizuálně nabušená jízda bez jakékoliv přidané hodnoty či alespoň náznaku sympatií k postavám. Dneska mi tohle už bohužel nestačí. ()

Armin82

Zas tak tupé a bezduché, jak tu někteří z vás uvádějí, to nebylo. Naopak si myslim, že myšlenka dobrá a zábava taky. Samozřejmě chápu, že od jmen co ve filmu hráli, čekal nejeden divák víc, ale ani dokonalý Jack Nicholson nebo Sean Connery nehráli za svůj filmový život jenom v peckách! Koukal jsem na to ve 3D, ale to v konečném hodnocení nebylo rozhodující. Mě se líbil příběh i zpracování a u takových filmů je pro mě také rozhodující, zda-li jsem se nudil a to určitě ne....takže 70% ()

HonzaMag

Triková, akční, bezduchá oddechovka; místy působící slušně/směšně. Na jedné straně Neeson, Fiennes, Huston, Nighy vs. prkenný ranař (tentokrát skoro s hárem) Worthington, stále načančaná a také prkenná Pike vs. různé digitální potvory. Akcí nabité céčko nebo béčkový paskvil wskousnutelný pro průměrného US diváka? Můžete si vybrat ... ()

Ceberus

Asi už jsem nabažený z jedničky, že mi tohle nepřišlo až tak zábavné. Každopádně je to natočeno tak, aby to nikoho neurazilo a hlavně aby se to nesnažilo o něco nového - natahat tam spoustu vizuálních efektů a blockbusteroví hltouni, jako jsem já, to musí bez problémů strávit. To je pravda, stravitelné to bylo (a je třeba si to raději vychutnat na velkém plátně), ale ničím to nepřekvapuje. Jinak co jsem si tak zpětně četl svůj komentář k předešlému Souboji titánů, dost dobře nechápu, co se mi na Fiennesově Hádovi nelíbilo - tady mi přišel v pořádku. :-) ()

Lovec prasat

Vizuálno je sice vymazlené, ale k čemu to, když příběh zas nedává smysl, postavy nejsou zrovna sympatické a akční scény jsou (až na pár světlých výjimek) doslova nudně vymyšlené. Jediné, co tak filmu dává větší šmrnc, je to, že větší prostor dostala herecká esa Neeson a Fiennes. Celý článek zde. ()

waska

Bída, bída a ještě jednou bída.. Čekal jsem ještě větší ptákovinu než byl obrozený Souboj a světe div se, dočkal jsem se. Doufám, že dalšího dílka nás scénáristé uchrání. ()

simplejack

Sračka zběsile balancující na hranici odpadu. Na začátku jsem si říkal “Dobrý, nebude to taková blbost jako jednička” pak ovšem přišlo “Začíná to být stejná blbost jako jednička” a před koncem jsem to vypnul, psychicky jsem na to opět (jako u jedničky) neměl. Tenhle film by neměl být ničím jiným než odpočinkovou rubačkou, ale ohromně selhává i v tom. Oproti jedničce je akčnější, epičtější, hezčí na pohled, ale o mnoho dementnější. Snaha dodat filmu vtip a nadsázku skončila mou (až fyzickou) bolestí. Místní humor je tak neúnosná koncentrace debility, že jsem regulérně asi 3x pauzoval a několik vteřin vydychával, případně vzlykal s hlavou v dlaních. Scénář nechám bez poznámky (pro mou dušení bezpečnost). Kvůli větší a lepší akci a tak nějak celkově pěknějšímu vizuálu, jenže taky větší retardaci, nedám odpad, ale stejné hodnocení jako prvnímu dílu. Ve výsledku zážitek srovnatelný s trháním sedmiček bez umrtvení. ()

danny_21

No pro mě mírné překvapení, trochu jsem se obával, ale ve výsledku lepší než předchůce. Je to sice fantasy, ale i ta si zaslouží dobrý příbeh - ta božská nemohoucnost až trochu vadila a přinášela křeč do koutků úst, stejně jako mohla být trochu víc rovedená postava tatíka Krona, Trikaři ale naservírovali opravdu mimořádně povedenou dávku potvor a co se týče akce, tak tady se rozhodně nešetřilo - musím uznat, že to byly pořádné bitky ve vražedném tempu s Perseem proletujícím omítkou chrámů a válečnicí Andromedou. Silné tři hvězdy a 70 %. ()

Wann

Bože co to je ?? Co má tohle společného s řeckými dějinami ??Tohle je naprostá Hollywoodská slátanina !!!! 2* za efekty. ()

ISAJ

Remeselnost akcnych scen je vyborna, dokonca uz dlho som nevidel take monstra, takze co sa tyka cgi efektov tak to je velmi slusne, ale ako celok to jednoducho nefunguje pretoze priestor ktory je medzi tymito scenami je naozaj nedobre zvladnuty, a to hlavne co sa tyka hereckej stranky. Napriek tomu je tam aj zaverecne finale, a kto ten film videl v 3D tak urcite bol prekvapeny, lebo ten treti rozmer je ohorujuci a je to naozaj jeden z najlepsich co som v kine videl. Je to celkom zabavna jednohubka, ktora neurazi, ale pobavi. Zhliadnute v kine 3D verzia. 6.5/10 ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)