Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

Yancl

V mnoha ohledech vyzrálejší filmový bratříček nepříliš povedeného 'Souboje Titánů'. 'Hněv' je přeci jen více epický, poutavější, akčnější a také se zde hraje více na hrdiny. Což není sice to pravé ořechové (velká dávka nelogických plácanců), ale k filmům podobného ražení tyhle heroické výkony patří. Jeden ze základních stavebních kamenů se zdá být vizuální stránka, která se opravdu povedla a nejeden úžasný efekt dokáže rozehřát srdce filmového fanouška. Prakticky to vypadá krásně, ale finálně tomu stejně dost chybí - především narýsovaný děj hodně kazí celkové hodnocení. [62%] ()

misbos

" ... ty vole, to byla včera zase pařba... no nic, jdeme netáčet. Už je ten kompars připravenej??!! co? Ne, stačí od pasu nahoru, nohy jim zabírat nebudem, ať si klidně nechaj rifle. Tak už?? Cywe, to je problém ustrojit dvacet chlapů??!! .... Tak, chlapi, srovnejte se, tak... a ťeď couvejte a bojte se, jako že na Vás jde Kraken...cože? Jo, jasně to byla jednička, chlapi, kraken ne, jiná potvora..... Máš to? dobře. Tak, teď řvěte jako že se hrnete do boje. dobrý? Tak, a teď jásejte, jako že jste vyhráli.... je to v bedně? Prima. Rosamunda už je připravená?? Jo, fajn.... kurnik ta baba vypadá dobře.... tak hele, celý to sjeďte eště s Rosamundou, já jdu točit tu chyméru nebo jak se to hovado jmenuje.... cože?? Ne, voe, to bude v pohodě, vobšlehli jsme to z toho animáku vo dracích, jedna hlava blije napalm, druhá ho zapaluje.... lidi se z toho v kině udělaj...." ()

Torgal

Brainless brainwashing in Hollywood style. Skrátka blbina, ktorá vznikla len kvôli tomu, že jednotka niečo zarobila a producenti vetrili vôňu pravidelného prísunu bankoviek z titánskej série. Diváci sa už ale peknými obrázkami v traileroch druhý krát oklamať nedali. Určite je to ale lepší film než jeho predchodca - príbeh je síce opäť prostý a slúži len ako zámienka k tomu, aby sa mohli meniť lokácie a Perseus mohol čeliť ďalším CGI potvorám, ale aspoň ma nebil do hlavy svojou stupiditou. Celý film stavia na efektoch, ktoré ale sami o sebe dnes nikoho nezaujmú, okrem nich ale nemá nič. Worthington je ešte nevýraznejší než minule a ostatné postavy na tom lepšie tiež nie sú. Solídne hodnotenie ale dávam preto, lebo som sa nenudil a remeselne bol film zvládnutý veľmi dobre. 5+/10 ()

darkreider

Nemá zmysel vyčítať zase to isté ako prvej titánovke. Z môjho tupého pohľadu je to stále tá istý tupá kravina, nejaký posun hore dole som nijak zvlášť nepocítil. Aj keď má momenty, nad ktoré sa povzniesť nedá, a ako na trójsku sviňu sa nad tým nepovznáša ani film, ale to už bolo aj v prvej časti. Držia si štandard. Dnes som k tomu pristúpil bez veľkej mozgovej aktivity, takže Kyklopa čo nezdvihne 80 kilového borca neriešim. ()

dandislav1991

Kronus spolkne hvězdnej meč a zahraje si na prskavku! Pegas proletí ohněm a nestane se z něj popkorn! Tartarus chrání Minotaurus co vypadá jak Pamela po botoxu! ()

pepa3rd

Při srovnání s prvním dílem je to o maličko lepší a nebo se mi to tak alespoň zdálo po nedávné tragédii jménem Válka bohů. V podstatě to je film shodný s prvním dílem. Mnoho CGI efektů, místy porušujících i základní fyziku, která by měla platit i pro polobohy, dosti zkratkovitý plochý děj s množstvím povrchních postav a jejich nepochopitelným jednáním, nefungující svět, vytvářející si pravidla podle toho, jak se mu to hodí a především viditelná snaha zapůsobit na diváky spíše "wow" efektem, nežli emocemi. Jenže čeho je moc, toho je příliš. Slušný námět a příbeh prostě lepším zpracováním nikdo nedožene. Na druhou stranu, když vypnete mozek, tak to vcelku drží pohromadě a "wow" efekt minimálně v kině na první zhlédnutí skutečně zapůsobí. Renesanci antických bájí v moderním pojetí ale snad nikdo nečekal. Nekonala se. 55 % ()

Joppo88

Akcie bolo habadéééééééééj, ale myšlienka nikde! Pre mňa slabé a bezduché pokračovanie čohosi ešte horšieho... Nebavil som sa. Jediné čo stojí za pochvalu sú efekty a ja, že som to vydržal pozerať až do konca... ()

cerbygerby

Pokračování souboje titánů, kde určitě nesklame vizuelní stránka, ale příběh mě přišel už takový divný.. něco mi tam nesedělo, ale to určitě nemění nic na tom že bych toto nedoporučoval shlédnout.. za mě 4* a 85% ()

Stíba

O kus lepší než předešlí Titání, především díky větší přímočarosti, kdy si film už konečně na nic nehraje a jde přímo na věc, a menší porci patosu, kterému brání neustálá povětšinou kvalitní fantasy akce, která nenechá diváka na chvíli vydechnout z tempa. 3,5* ()

Al44...

Masivní reklamní kampaň, film je však dle mého horší než první díl - nevěrohodné postavy a herci - nulový příběh, pitomé dialogy a přeplácané akční scény - film spíše nudí než baví - docela dobré triky - zbytečná dětská postava Helénia leze na nervy - bohové z Olympu jsou v tomto pokračování neschopné figurky. ()

aR3Zz

Na Hněv titánů můžeme shlížet ze dvou stran. Můžeme ho zkritizovat od začátku do konce, protože co dvě minuty člověk viděl nějakou dějovou, hereckou nebo režisérksou botu. Stejně tak jej ale můžeme vychválit, protože výprava i akce jsou bezvadné, soundtrack také šlape a i ti herci s režisérem mají světlé chvilky. Film balancuje nad propastí, ale na její dno podle mě nepatří. 55% ()

Kadas97

Zase raz škoda prístupnosti pre decká, ale neuberá to filmu až tak na kvalite teda ak sa človek dve hodiny pred filmom nepripravoval na úžasnú historicko-filozofickú, akčnú drámu plnú inteligentných zvratov. Je to akčný film so všetkým čo k tomu patrí, teda okrem krvi. Zápletka je tu fajn a mne sa príbeh dosť lúbil. Efekty sú super a hudba takisto. Bavil som sa na tom dobre či už v kine alebo druhý krát doma a neodsudzujem tento film len kvôli tomu, že Súboj titánov z 1981 je neprekonateľný. 7 z 10 a nebude mi vadiť ak to bude mať aj dalších 5 pokračovaní v podobnej kvalite. ()

S.Robie

Ještě více vyumělkované, citové "náhlé a nenadálé" zvraty, usmíření bratrů, kteří se skoro zabijí a pak bojují bok po bodu... bože... přijde mi to jak ze série Tak jde čas, nebo Dallas... ()

Hpatrik

Komentář uživatele Lima dostatečně vyjadřuje mé pocity.... Jediné co tu alespoň trochu za něco stálo byla hudba. ()

tranquill

Oproti prvnímu filmu, který byl pouhopouhým remakem, tento už smysl měl. Nebylo to kdovíjaké, ale na nějaké ty příšerky, pokud jsou solidně technicky udělané, se rád podívám. ()

Mayers

Same prosimtě, vrať se na vozejček do Avataru, to ti sedí MNOHEM víc. Prachy jste z toho sice vydojili ale za moc to nestojí. Voldemort X Qui-gon :)))) ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)