Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

Vasyl

Aneb jak se Persy Džeksn zabouchne do Hermiony Grejndžrové. Ne, ve skutečnosti to není tak romantický. Takovej pohodovej film o partě maturantů a jednom 16letým lůzrovi co zapadne. Lerman fakt překvapil. ()

L3NKA

Nejlepší film, co jsem za poslední dobu viděla. S knihou se vzájemně doplňuje. Plnohodnotné umělecké dílo se vším všudy. Hodnocení 5* z hlediska emoční náročnosti i dokonalé filmařiny.. Tohle prostě chytne u srdce a mimo to role Sam Emmě velmi dobře sedla. Srdcovka. ()

Mart2n

Milý citlivý snímek, u něhož celkový dojem kazí uměle naroubované problémy jednotlivých postav. Jakmile sledujeme trampoty partičky looserů, je to docela zábava. Jenomže to by sebou nemohla každá postava táhnout "šokující" odhalení ze své minulosti. Každý, kdo v tomhle filmu nezapadá, byl v dětství zneužíván nebo alespoň skrývá homosexualitu. Což už mi přijde v dnešní době jako trochu ohraná písnička. {6/10} ()

Keen.lady

Logan Lerman tedy podle mě žádná nejzářivější hvězda není. Ezra Miller v pohodě, Emma taky. Děj celkově skoro nijaký, kostrbatá a přehnaná snaha teenagerů o odlišnost. Plus za hudbu (hlavně srdcovka Come On Eileen), ale příliš mnoho stereotypů, dialogy o ničem. Nemastné, neslané. ()

maxcold

Nikdo si nemysli, ze to ma v zivote jednoduche. Nekteri z nas, to ale maji v zivote o trochu tezsi. Byt inteligentni neznamena mit hodne pratel a minulost si kazdy z nas chte-nechte nese sebou. Jednoho dne, ale vykoukne slunce a objevi se par lidi, kteri vam na chvili pomohou zapomenout na minulost a dokazete se s nimi tesit z pritomnosti. Charlieho vypraveni o prvnim roce na stredni skole vubec nenudi a oblibit si Charlieho netrva dlouho. V zaveru filmu nechybi prekvapeni a emoce. Celkove jsou emoce v tomto filmu hodne dulezite, takze si je nezapomente vzit k filmu sebou. ()

Luccy007

85% Výborné drama. Příběh o mladíkovi, který je trochu "zvláštní" (díky prožitým událostem), ale i přes to nachází partičku přátel - mezi nimi i svou lásku. Prožívá fajn dny, dokud nezůstane opět sám.. Film plný emocí a skvělých hereckých výkonů.. ()

80s Martin

Tak tohle je fakt paradox. Jak si může tolik lidí oblíbit zrovna tohle (z mýho pohledu) průměrný (no tak dobře, lehce nadprůměrný) středoškolský drama, zatímco některý masterpieces tohohle žánru leží někde v zapomnění? Napadá mě, že to má co dočinění s tím, že tam účinkuje jistá herečka z jistý série velmi populárních filmů pro děti a mládež, přičemž zmíněné děti a mládež už stihli vyspět, začít si rozšiřovat obzory a tohle byl jeden z jejich prvních filmů svýho typu, načež tato posloupnost faktů vyústila ve vysoký hodnocení a frekvenci přidávání do škatulky Oblíbené filmy. Ať tak či tak, film není špatnej, jen jsem se začal po dvou třetinách nudit a je tady hned několik záživnějších alternativ. Jen se musíte smířit, že tam nehraje Emča.. ()

ShosannaS

Jó, je to milý a to všechno, ale co mě teda celej film nejvíc zajímalo je to, jak má ten Ezra ale hrozně divný kotlety! ()

xpaja

Čekal jsem víc a možná i trošku něco jiného. Být americký teenager chrochtal bych si blahem. Takto mi to přišlo často dost klišoidní a povrchní. To nejspíš proto, že se film tváří jako hlubokomyslné psychologické drama, ale když dojde na lámání chleba, tak "uhne stranou". Příkladem budiž třeba Charlieho odhalení zneužívání, které je jen lehce nastíněno a vyjádřeno v několika minutách, formou pobytu ve špitále a následně okomentováno přáteli, že si další zhroucení naplánoval na říjen. Dávám --- == 71 % == --- ()

megajalec

V poslednom čase sa počet filmov s podobnou melodramatickou tematikou akosi silno rozrástol. Tento ma však vôbec nezaujal. Príbeh o looserovi, ktorý sa začlení do nejakej partie, hm, to už bolo podané v poslednej dobe mnohokrát. Nemám pocit, že by Charlie medzi nimi nejako vynikal. Film ma ničím nezaujal. ()

lobo87

Na prvý pohľad jednoduchý film pre tínedžerov, ktorý však pod pokrievkou skrýva oveľa viac. Odhaľuje zraniteľnosť pubertálneho veku, pozerá sa na problémy mládeže z ich pohľadu a ukazuje, ako môžu nevypovedané traumy z minulosti ovplyvniť život mladého človeka. Bodaj by každý mladý človek s podobnými problémami našiel takých kamarátov, ktorí mu pomôžu nájsť svoje miesto vo svete. Emma, Logan i Ezra sú mladou hereckou elitou. Oplatí sa vidieť už len kvôli Hermione vystupujúcej v Rocky Horror Picture Show... 75% ()

fimler

Velice krásné,roztomilé a překvapující romantické drama.Jediné co mi trochu vadilo bylo na mě prudké seznámení s Emmou Watson a ostatními přáteli. Logan Lerman to zahrál víc než výborně.Ezra Miller mi byl dokonce i sympatický jako ostatně další kupa herců.Nějaké chvilky ve filmu mi přišli trapné.Ta teta........no já jsem vlastně ani moc nevěděl jestli ji měl rád, protože ke konci jsem si myslel nebo myslím, že naznačoval jako, že ho znásilnovala. Tento film si ode mě zaslouží velký potlesk a dávám mu 100%!!!Tento film se stal mým neoblíbenějším v roce 2012.Dále tomuto filmu přeji aby se udržel v nejoblíbenějších filmech na této databázi.A poslední věc jsem strašně rád, že jsem si na film udělal čas, protože si Charlieho malá tajemství zaslouží pozornost, která je v podobě hromadného hodnocení na této databázi nedostačující. ()

dudo24

Veľmi šťastný a zároveň veľmi smutný príbeh o kamarátstve a láske. Som dosť rád za obsadenie Emmi Watson. Lerman to zahral na jednotku. Bola to úžasná emocionálna jazda. Počas celého filmu sa do mňa vnárali pocity hlavnej postavy a jeho uhol pohľadu na celý svet okolo. Na konci ma to úplne zlomilo. Vynikajúce. edit (12.11.2016): Neskutočne kvalitný film. Proste úžasné. Videné niekoľko krát. Radím určite do svojej topky. ***SPOILER*** Bitkárska blackout scéna si podľa mňa zaslúži pozornosť nie iba ako jedna z najpamätnejších z filmu ale aj celkovo v kinematografii. ***END SPOILER*** ()

anetd1

"And at this moment, I swear, we were infinite." Příjemný teenagerovský filmík s několika moc pěknými momenty a silnými odkazy. Emma Watson je pro mě na filmovém plátně těžko stravitelný oříšek, ale za ostatní postavy body nahoru. ()

Tr1cK

Jako sorry, ale dát úkol svýmu kámošovi "Polib nejhezčí holku v týhle mistnosti", když má na jedné straně svoji přítelkyni a na druhé Emmu Watson je fakt podlí! ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie