Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

bloody21

nevím co, ale něco mě k tomu přitahovalo, nijak závratný děj, nakonec jsem byl i celý šťastný z toho, akorát konec se mi zdál takový zvláštní. ()

Nely

Tento film mě naprosto odrovnal...koukala jsem na to a najednou sem brečela! Ten kdo neuvidí, neporozumí ;) ()

thepeabody

Sžívám se s komentářem Cervenaka: "Celkom milé. A to je asi tak všetko. Nebyť toho temnejšieho konca s pokusom o čosi ako prekvapivú pointu, bola by to len zbierka klišé. Ale chápem, že málo vybúrení post-teenageri z toho majú erekciu, Hermiona je čarovná, hlavne v podprde." Ale Chbosky si s tím pohrál hezky. ()

RigorMortis

Celkom milá oddychovka na večer s nádychom romantiky a melanchólie. Pravdupovediac, doteraz som nemal poňatia, že nejaký Logan Lerman existuje a že je to (údajne) "najžiarivejšia herecká hviezda súčasnosti", no svoju rolu zahral dobre. Príbeh fajn, hoci miestami som sa v ňom strácal. Emma ako obvykle krásna (a nie, nie som puberťák, to už mám za sebou) a určite by stálo za to prečítať si aj knižnú predlohu. Za mňa 4* (Kórejcom sa to v romantike proste nevyrovná). ()

Lucius55

Asi bych nedokázal přesně vysvětlit, proč jsem měl při sledování tohoto filmu pocit dosti podobný tomu, když jsem sledoval Donnieho Darka (nebo možná dokázal, ale tolik spoilerovat nechci;-)) Tohle je možná trochu romantičtější, ale zase možná i hlubší... Po dlouhé době romanťák, který jsem si před odchodem na WC "pauznul";-) ()

Bazinka

Tak toto byla po dlouhe dobe neuvěřitelná emoční jízda. Vysloveně se mi tenhle film vryl pod kůži...je úžasný, ze muze příběh o strastech střední skoly mit tak neuvěřitelnou hloubku. Krasny filmový zazitek v několika dimenzich...Rocky Horror tribute, soundtrack....proste a jednoduše : one of my Top 5 from now on... ()

Samarol

Po dlouhý době můžu připojit komentář, protože tenhle film jsem si vážně užil. Neskutečné vyprávění od začátku do konce. Postavy byly naprosto perfektní. Zvlášť moje oblíbenkyně Emma Watson, na kterou jako velký fanoušek Harryho Pottera nedám dopustit. Ale i Logan Lerman nebyl špatný. Neskutečná byla také hudba, která spolu s výbornými hereckými výkony, navazovala atmosféru nedovolujíce se člověku ani na vteřinu odtrhnout. Podtrženo, sečteno: I když to nebyl čistokrevnej romanťák, tak mě tenhle snímek úplně pohltil. Nelze než doporučit. ()

PAVLIS

50% Vcelku milé, i když ani přesně nevím proč. Možná díky soundtracku a povětšinou sympatickým hercům a postavám. V jádru ale víceméně obyčejná stoprvní variace na hledání sama sebe během dospívání, jejíž nenápaditost se marně snaží tvůrci osvěžit naroubováním "šokujících" tajemství hlavního hrdiny. Nic, co bych už neviděl v mnohem lepším provedení. ()

JK77

Ema je sladka, mohlo tam byt trosku viac erotiky. Ale nevadi. Tento typ filmov proste milujem. Vsetci 3 hlavny predstavitelia su nadej kinematografie. ()

Joedas

Přijemný film na jedno shlédnutí. Je dobře obsazený, dobře zahraný a vůbec celkově dobre funguje, ale pouze jako jednohubka. Podívat se a po chvilce vše zapomenout. ()

Wooke

Príbeh s vláštnou silou vo vnútri. Ema je očarujúca a ostatok sa dá zvládnuť a vážne to má čo ponúknuť. ()

Amone

Kdo by se rad nepodival na film s Emmou Watson :). Jinak film az na nekolik scen a samozrejme par zaverecnych minut, ktere byly na tom vsem uplne dokonale, film nevypovida o nicem. Presto celkovy dojem je, ze si reknete ,, Jo ma to neco do sebe,, aspon za me. ()

Petule3

Jediný, co se mi na tom filmu líbilo, byla Emma. Jinak fakt netušim, jestli jsem divná nebo co, ale fakt,kromě dobře propracované psychologie postav nevidím nic, vůbec nic, co by se mi na tom mělo líbit. ()

Lakash

Už jsem to viděl za poslední měsíc asi třikrát a furt To tam je. Taky jsem přečetl po Vánocích předlohu. Nedokážu se rozhodnout, kterému médiu se podařilo zachytit lépe Charlieho příběh. V knize je Charlie až moc dětinský a já v takovou dětinskost u puberťáků nevěřím. Na druhou stranu je tam lépe vysvětlen jeho ,,problém". Jak kniha, tak i film, jsou skvělé. Filmu připisuju obrovské plus v podobě castingu - dali dohromady uvěřitelnou partu lidí. Emma Watson je úžasná, Ezra Miller se do role gaye narodil a Logan Lerman je skvělý pozorovatel, který stojí v koutě. V Charlieho životě má obrovský prostor hudba a i ve filmu se jí dostává lvího podílu. A je volená fantasticky. Scéna v tunelu úžasná, husinu mám i po tom třetím zhlédnutí. Rada pana Andersona mě taky nutí pořád přemýšlet. Nikdy bych nevěřil, že se mi takový film bude líbit. Každý se někdy pleteme. Plná palba tomu právem náleží. ()

Back_At

"Jsem tady. Dívám se na ni a je tak krásná. Vidím ji, tu chvíli kdy víte, že nejste jen smutným příběhem. Jste naživu..." Nedokážu vyjádřit slovy, jak na mě tento film zapůsobil...nedokážu. ()

kslaww

Takhle chtěl jsem dát 2* poněvadž jsem se nemohl u filmu soustředit...drama pro mladé asi není pro mou duši nalazeno. ()

Kubi21

Velice povedený a milý film s výborným Loganem Lermanem, fantastickým Ezrou Millerem a nádhernou Emmou Watson. Plnou palbu a delší komentář si nechávám na druhé shlédnutí. ()

Mkartaylas56

Středoškolské romantické drama, taktéž s několika prvky komedie, které obsahuje dobré obsazení a s ním i skvělé herecké výkony. Navíc na konci se to celkem vyhrotí z pohledu toho drama, takže ending vás ještě o něco víc zaujme. Já jsem spokojen. 80% ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie