Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 2 = 3.9.2013, réžia českého znenia (ČT 2013) = MIKULÁŠ PÁNEK+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 3.9.2013, réžia slovenského znenia (JOJ 2013) = (17.8.2013) ()

Thomick

Už tomu chybí jen Jack Bauer, fakt že jo. Poprosim, aby mi někdo z vás dal vědět skrz PM, až Brodyho prohlásej za prezidenta zeměkoule. Srdečný díky! ()

Kailo

To nejlepší co v nové seriálové sezóně najdete! Capt'n Winters a šéfka Visitorů + terorismus = dokonalé krimi drama. To všechno podtrhává fakt, že kvalita od pilotu neupadla a i třetí díl mě fascinoval a fackoval přes ksicht. Jen mi je tedy dost protivná hl. ženská postava - psychicky narušený člověk u CIA - "paráda". Tendence jí přetáhnout po hlavě nejradši. A já si říkal proč jí tvůrci dali jméno Carrie. Ach, ty Kingu...90% [HD] ()

AlfaNumerO

TOP 10. Naprostá spokojenost. Dlouho mě žádný seriál nepřikoval k obrazce jako tento. Damian Lewis mě dostával v bratrstvu a trochu mě mrzelo, že jsem se s nim nemohl setkat na obrazovce častěji. S Claire Danes je pro mě už trochu složitější. Ač je její herecký přednes poměrně zajímavý, nemohu si na její trochu švihlou postavu a zkratovité chování (ještě na agenta CIA) zvyknout. Za zmínku pak ještě stojí Mandy Patinkin alias geniální doktora Geigr ze seriálu Nemocnice Chicago Hope. 1. série: 95%. 2. série: si zatím až na jeden menší kiks udržuje velice nadprůměrnou kvalitu, tudíž 90%. 3. série: skončila a s ní i já. Kdo by na začátku čekal? Já tedy ne. Klobouček. Konec této série mi připomíná, jak moc miluji filmovou/seriálovou tvorbu. Jenom skutečný život dá ochutnat emocí, jakých se mi dostalo v tomto seriálu. Emočně jsem na tom stejně jako na konci Se7en. EDIT: Dokoukány všechny série. Nebudu je rozepisovat jednotlivě. Seriál měl skončit o pár sérií dřív. Ne že by se nebylo na co koukat. Ale v porovnání s prvními třemi jde pouze o slabý odvar a tendence je spíš sestupná. Pár twistů nečekaných nastane, v tom byl HL vždy skvělý, ale scénář a obecně zápletka je čím dál tím víc překombinovaná a hraná dost na náhodu. První 3 série v průměru nad 90%. Zbytek osciluje mezi 65-80% (bez uvedeného pořadí) ()

Ilicka

Seriál představující společnost po 11. září a nešvary americké glorifikace militarismu byl zajímavý zhruba do své poloviny, kdy se pevně držel snahy o realističnost a postižení podstaty problémů společnosti definované patriotismem a paranoiou. Bohužel potom se dostavilo několik brakovějších zvratů a celý projekt tím pro mě postupně ztrácel na zajímavosti. Parádní jsou ale herci, výborná Claire Danes jako Carrie a Damian Lewis jako Brody. Ti baví celou sérii a s Carrie bych se ráda seznamovala i dál. ()

Sofia

Po druhé sérii srážím na tři hvězdičky. Zatímco první byla opravdu napínavá, ve druhé se až na poslední dva díly víceméně nic moc nedělo a scénáristi natahovali a nastavovali děj až k nesnesení. Uměle naroubovaná milostná linie Brodyho dcery a víceprezidentova syna byla absolutně zbytečná, zamilovaná Carrie neuvěřitelná a její hystericky vyvalené oči v každé dramatické scéně mi už také pomalu lezly na nervy (nic proti Claire Danes, jako herečku ji mám jinak moc ráda). Ve srovnání s ostatními seriály z poslední doby (Person of interest nebo Fringe) u mě Homeland neobstál. Pozdější update - po polovině třetí série jdu zase na čtyři hvězdičky. Třetí série zatím naprosto vynikající (což bude asi tím, že Brody se tam skoro vůbec nevyskytuje a veškerý děj na sebe strhává Carrie). Update po čtvrté sérii - obrovské zklamání, takže zase srážím na tři. Strašně rozkolísaný seriál - u některých dílů se napětím ani nehnu, u některých si stihnu přečíst i noviny. ()

Janek

Vata se v seriálu sem tam objeví, občas dojde i na okatou dramatizaci, aby šlo na všech frontách stále "tak trochu o život"; nicméně co se herectví a scenáristiky týče - jde o absolutní vrchol seriálové tvorby. Všechna čest a zatím 100% (jsem ve třetí sérii). ()

kajda.l

Nuda a smršť zvrat(k)ů. Po dvouměsíčním boji jsem konečně s vypětím všech diváckých sil a skřípěním zubů dokončil svou Homeland pouť. Očekávaně jsem trpěl nad americkým vlasteneckým patosem a nánosem heroických žvástů, ale do seriálu jsem se pustil převážně kvůli bipolárně naladěné Carrie Mathison (která bavila a prakticky jediná udržovala moji pozornost). 1. série - 65%. S dalším sledováním končím. ()

Necrotongue

Seriál Homeland mě chytil hned od prvního dílu a i mně přijde zvláštní,že mi nadšení vydrželo i po 60 epizodách.Předpokládám,že to bude tím,že je tak neuvěřitelně dobrý.Původně jsem ho chtěl úplně vynechat,protože jsem předpokládal tsunami patriotismu a patosu,ale dočkal jsem se příjemného překvapení.Jistě teroristé jsou ti zlí(ještě aby nebyli),ale ani ti největší hrdinové tady nemají čisté ruce a nejsou zrovna dobráci a nejsou v seriálu vykresleni jako tradiční sympaťáci za všech okolností.Damian Lewis byl tradičně výborný,Claire Danes je naprosto vynikající a scénář je tak dobrý,že se po každé ukončené řadě nemůžu dočkat začátku té další. // Po skončení osmé sezóny a celého seriálu jsem musel připsat nějakou tu větu, která by zchladila mé původní nadšení. Postupem času se totiž ukázalo, že se tvůrci od původního kurzu poněkud odchýlili, nejednou jsem měl dokonce pocit, že se úplně ztratili, což se nejvíce projevilo úpadkem v sedmé řadě a v Disneyho finále v osmé sérii. I přes tyto připomínky považuji i dnes Homeland za povedený seriál, který mě po většinu času velice bavil. ()

ARI50

Zajímavý serial se zajímavými herci, ale není to nic extra z čeho bych se posadil na zadek. Jednoduchý někdy trochu zamotaný že přemýšlíte ale nic prostě extra. Díl co díl plyne a já už asi názor nezměním. ()

MáŠa

Tohle mě celkem hned zaujalo. Je to vyprávěno napínavým způsobem, i to vypadá celkem moderně, peněz na to bylo asi dost, ale hodnotit to nebudu, zatím jsem viděl jen první díl. Po dalších jsem se z časových důvodů nepídil. V době, kdy vzniká ročně spousta seriálů, nejde koukat úplně na všechno... ()

Bauer

Špičkový seriál a jeden z mých nejoblíbenějších 24 hodin skončil. A já jsem čekal, kdy a kdo přijde s něčím, co bude zase zaměřené na terorismus. Homeland se mi "válel" v počítači asi tak rok. Nebyl čas něco rozkoukat. Ještě, že jsem to neudělal, protože bych neměl čas na nic jiného, než na tento seriál. Dvě řady jsem doslova zhlédl během několika dní. Těžká závislost, při které člověk dokouká jeden díl a ihned musí jít na další. Akčních scén je docela málo, ale to napětí by se dalo krájet. Důležité také je, že to není předvídatelné. Takže během deseti minut je všechno úplně jinak, než si člověk myslel. Geniální scénář s povedenými dialogy. Občas ty dialogy mezi Brodym a Carrie skřípou a je to celkem o ničem (ty zamilované pasáže). Damian Lewis je naprosto perfektní ve své roli!!! Claire Danes mi ze začátku vadila, nevěřil jsem jí nic. Ke konci první řady jsem se s ní smířil. Dvě řady (cca 22 hodin) utekly zatraceně rychle. Teď bohužel musím čekat až do září na třetí řadu, která bude asi dost zajímavá. Po delší době jeden ze seriálů, který se mi dostal pod kůži! ()

Morholt

Společně s Hrou o trůny jasná seriálové špička a to nejen uplynulého roku, ale odvažuji se říct, že i cele dekády. Promyšlené, vykonstruované tak akorát, aby se v tom člověk neztratil, ale přesto zůstal nejistý a navrch skvěle zahrané. Lewis zklame málokdy, ale Claire Danes mě mile překvapila. Třesu se na druhou řadu, která, doufám, přijde hodně brzy. 100% ()

Coleator

První série Homelandu je perfektní (5 hvězd). Druhá si kvalitu také udržela (5 hvězd). Ale třetí série byl krok vedle - a v tomto případě ne ledajaký - bylo to jako když šlápnete vedle a spadnete z obrovského útesu. Neskutečně hloupé, místy až naivní. Chápu, že Showtime chtěli na značce Homeland vydělat, ale takhle pošpinit dobré jméno seriálu je téměř až na kriminál. Za poslední sérii bych tedy dal maximálně 2 hvězdy. Takže sečteno a podtrženo - odebírám jednu hvězdu a Homeland je prvním adeptem na vyřazení z místní desítky oblíbených seriálů. ()

N.Strauber

Když i KevSpa hodnotila hned po pilotním díle.... :-) Rozporuplné postavy s tajemstvím, stoupající napětí a až neobvyklé probuzení zájmu o další dění - na to, že jsem zatím viděl jen pilotní epizodu. ()

TheJokerCZ

Na tento seriál jsem se velmi těšil, protože mi bylo řečeno, že je to parádní kousek a že se to rovná Dexterovi co se týče dramatické stránky. Z počátku jsem nevěděl proč, ale po čtyřech epizodách mi to došlo. Je to opravdu parádní drama u kterého si nemůžete být jistí žádnou událostí a žádnou postavou. Upovídaností mi to přijde spíše jako styl HBO, než něco od Showtimu, ale opravdu to stojí za to. Pro mne jedno z největších překvapení roku! Po první sérii slabších 5*. // Druhá série se hodně povedla a musím ještě utvrdit těch pět hvězdiček, už se nemohu dočkat třetí řady! 1. série - 8/10, 2. série - 9/10 // Třetí řada má dosti pomalý rozjezd až mě to trochu unavovalo, ale to, co předvede na konci je parádní. Je vidět, že scénaristé vědí co dělají a já se už těším na čtvrtou řadu. 3.série 8/10 ()

jerry12

95%. 1.série: Zatím precizní práce, kterou od průměru odlišuje především skutečnost, že diváka drtí atmosférou už od pilotního dílu, a to primárně odlišnou a kontroverzní kulturou (z pohledu Západu), siinými flashbacky, ambivalencí hlavní postavy a nepředvídatelným vývojem. Většina seriálů, které stojí primárně na atmosféře, ji musí postupně budovat a naplno propuká až po několika dílech, někdy i později, Homeland vás v tomto ohledu "sejme" prakticky okamžitě. Damian Lewis prokazuje své kvality, musím však říct, že Claire Danes mě zatím vůbec nepřesvědčila, a to ani jako postava (paranoidní a úzkostlivá vyšetřovatelka, která pro svou práci absolutně nemá přirozené vlohy), ani jako herečka (občas nucený výkon). Geniální je v Homelandu Mandy Patinkin, který zde ukazuje mimořádný talent. Parádní rozjezd, jež ve mě bují naděje a zároveň strach z toho, jak se tvůrci se seriálem poperou dál. 90%; 2. a 3. série: Tak jestli byla první sezóna skvělá, tak z pohledu těch novějších to spíše vypadá, že pouze pozvolna připravovala půdu pro naprosto fantastickou akci, kterou přinesly další dvě série. Jen v pozitivním smyslu mě ničí především dlouhodobá gradace, kterou se tvůrcům podařilo zpracovat nejen na úrovni jednotlivých dílů, ale i sezón, a Claire Danes, kterou jsem v první části spíše "přežíval", ale nějakým nepochopitelně zvráceným způsobem se mi později dostala pod kůži tak, jak se to u seriálových postav podařilo jen výjimkám (třeba Dr. House nebo Rust Cohle). Lewis i Patinkin pokračují v jízdě a narace nabírá na obrátkách nejen fascinujícími cliffhangery, ale také gradací nebo minimálně o třídu sofistikovanější režií, jež upevňuje sílu příběhu. Už teď mohu říct, že vedle True Detective a The Killing je Homeland zatím nejlepším krimiseriálem poslední dekády. Čtvrté série se nemohu dočkat jako máločeho. 100% ()

Luboshmir

pořádná hudba, která v tomto seriálu narozdíl od například dr. house nebo LOST prostě není... +to chování Brodyho nedává žádnej smysl , je to opatrně natočený tak, aby to zase neurazilo muslimskej svět což je slabina jak prase. Vzdal jsem to ve druhym dílu druhý serie, když se nad tim člověk logický zamyslí, tak je ten seriál fakt kreténskej :-) ()

hendrich6

Špičkový seriál s vynikajícími hereckými výkony, jak už Claire Danes v roli Carrie, tak hlavně skvělý Damian Lewis, který se po Bratrstvu neohrožených a Na doživotí pasoval do role mého nejoblíbenějšího seriálového herce a v neposlední řadě také Mandy Patinkin, jehož sympaťák Saul Berenson je snad mojí nejoblíbenější postavou seriálu. Nejde samozřejmě jen o herce, ale o napětí, které je v každém dílu a které mi nedalo vydechnout a druhou sérii jsem musel zhlédnout za nějaké dva týdny, což se mi snad u seriálu ještě nestalo. Každopádně bych se velmi nerad dočkal momentu, kdy už bude tenhle vynikající seriál jen ždímán, což je klidně možné, protože po mnou právě dokoukané druhé sérii už je prostor pro konec, ale přesto se na tu třetí, kterou načnu nejspíš hned zítra, moc těším. 1.série - 90%, 2.série - 95% ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace