Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Harapes

Tak to byl teda blábol!Tak jednoduchou větou si myslím,že plně vystihuji tento film.Bez jakéhokoliv příběhu,logiky....jen samá střílečka a zpomalené záběry.A ani ten ultrasadomaso oblek Milly na mě nazapůsobil... ()

Sufferer

Resident Evil napísal už svoju piatu kapitolu. Mimoriadne priemernú kapitolu. Vadí to? So správne zvoleným prístupom určite nebude. Pretože očakávať od série solídny príbeh s logickým rámcom je v zásade rovnaký nezmysel ako byť vegetarián a nakráčať do reštaurácie, kde sa podávajú výlučne mäsité jedlá. Kladné pocity zbiera Odveta v prvom, druhom a vlastne vo všetkých radoch v akčných sekvenciách, ktoré sú remeselne výborne zvládnuté, a vďaka rozumnej minutáži nepôsobí uťahane. Osobne mi naviac prišlo zaujímavé, ako Anderson prenáša dianie z realistického prostredia do digitálneho sveta a v ňom videohernú poetiku transformuje do filmového jazyka, jednotlivé herné, respektíve dejové úrovne spája lacným, ale efektným lepidlom a zvolený koncept dodržuje od začiatku do konca. Ako fanúšik série som si prišiel na svoje. (Kino 3D) ()

ondrula

Jak ona ta Milla přeci jen stárne, sama začíná vypadat jako zombie; to by jí nemrtví mohli brzy nechat bejt a bude mít pokoj, ne? Pátej díl Residenta je zbytečnej jako všechny ostatní jeho předchůdci a vlastně je to jenom sled digitálních efektů a soubojů, kterej má v kinech vydělat nějaký prachy. Tvůrci si už tedy ani už moc hlavu nelámali s dějem a protagonisty zasazujou do náhodných kulis (doslova) - tu Tokya, tu Moskvy a tuhle New Yorku, aby se mohli mastit se zombíkama. Zvlášť výživná je tedy Moskva, kde povstane nemrtvá Rudá armáda, soudruzi mají všichni tankistický přilby (asi aby skutečně vypadali správně sovětsky) a jeden z nich naprosto logicky útočí motorovou pilou (při tý scéně jsem chvilku zvažoval odpad!). Poměrně velký zklamání byly taky zombie masky, který působí lacině, anebo dvojice hovad se sekeromlatem, což jsou myslím postavy ukradený ze Silent Hillu, který žádnou zvláštní zhovadilou akci nepředvedou. Po delší době jsem zase taky viděl ve filmu M. Rodriguez a K. Duranda, ale ani jeden z nich mě tentokrát nedokázal zaujmout. Tradičně slušný jsou choreografie pohybů (a to nejen soubojů), takže pro mě sotva slabší 3* ()

Prochy38

Vidím tady dost rozporuplné názory. Já si za svým hodnocením stojím. Tento díl byl o poznání lepší, než ten předchozí. Mille to seklo, jako tradičně, do toho se ukázaly krásky S. Guillory a nádherná B. Li. Fakt bylo na co koukat. Efekty o stupeň výš. Akce dobrá. I když pár věcí bych fakt raději udělal jinak.... Hezké setkání se sestavou minulých dílů. Závěr nebyl vůbec zlý a odkaz na další případné pokračování solidní. Nejvíc si tady užívám hudbu, která do akce fakt sedí. Takže u mě spokojenost. ()

PetkaW.

Už dlouho jsem neviděla podobně zbytečný film. Hodina a půl o tom, jak se snaží skupinka lidí dostat z jednoho objektu. Hm... Člověku se až nechce věřit, jak hodně může jedna série mezi jednotlivými díly kolísat. Průměrná jednička a dvojka, výborná trojka, znovu průměrná až lehce podprůměrná čtyřka a pak tohle. Opravdu jsem zklamaná. Děj žádný, akce na tak málo děje až moc, rádoby hustokrutý zpomalený záběry, které mě už po chvíli nebavily a po další už jsem jimi byla znechucená. Těším se na (snad už opravdu) poslední díl, který by mohl přinést krom té akce už konečně i něco navíc. Tenhle Resident byl každopádně propadák, který rozhodně znovu vidět nemusím a který byl podle mě natočený naprosto zbytečně, jen za účelem toho, vytáhnout z lidí ještě o něco víc peněz. A to radši nekomentuju to, že na několika místech mi přišlo, jak kdyby film v některých scénách vykrádal Underworld. ()

peetriss

Předchozí Resident Evily byly jen mdlou zombie jednohubkou vykrádající všechny filmy, které přišly Andersonovi pod ruku. V pátém díle nejen, že vykrádá sám sebe, ale Odvetu proměnil ve velmi hloupou a prázdnou slátaninu, ve které navíc nenabízí vůbec žádné zajímavé vizuální perličky, které udržovaly v celkem koukatelných proporcích předchozí díly. Návrat Michelle Rodriguez je extrémním zklamáním, divím se ji, že tento job vůbec vzala, Milla Jovovich je pohledná, ale bohužel stále horší a horší herečka a Bingbing Li byla snad jediným půvabným zpestřením. Pátý Resident Evil se mění v opravdové divácké residentní zlo! ()

TERRORDROME

Už piaty diel Residentskej série má oproti predchádzajúcim štyrom jednu výhodu, Milla je tu sexi ako nikdy predtým a pohľad na to ako pobehuje v tom svojom bojovom oblečku stojí za to. Naproti tomu úplne katastrofická správa je, že Michelle Rodriguez is back! Ja som tie jej pokusy o drsňáčku vždy z duše nenávidel a aj tu sa to snaží predvádzať. Inak je piaty Resident Evil stále viac podobný počítačovej hre z ktorej vzišiel. V praxi to znamená že hrdinovia ( Milla s tou číňankou ( na Bingbing Li sa tiež vždy dobre pozeralo ) plus záchranné komando ) bežia doslova a do písmena z levelu do levelu kde im postup sťažujú rôzny protivníci. Najviac zaujme súboj s dvomi mäsiarskymi obrami a tentoraz sa podarila aj tá príšera s mozgovitou hlavou. Kuriozitou je útok húfu podmorských zombíkov. Priam škandálne je, že po prvýkrát v sérii neuvidíme trademarkových zombie dobermanov. Výhodou filmu je neustála akcia od začiatku do konca a efektné efekty, nevýhodou zasa fakt že je to naozaj naozaj tupá videoherná arkáda o ničom. ()

Paldiny

Tak toto bola lobotómia ako vyšitá. Jednoznačne najhorší Evil, kde je pekný vizuál a tým to hasne. Ešte aj stabilne dobrý soundtrack pôsobil iritujúco. Kto nadával, že v Afterlife chýbali zombíci, alebo neboli súčasťou deja, tu bude mať dojem, že sleduje inú sériu. Milla pre tento raz presedlala z kože Trinity od minula do kože Ripleyovej a už len bezmyšlienkovite cestuje hernými sekvenciami, kde strieľa, kope, uteká. A Vy sa bavíte asi tak ako keď sledujete staršieho brata hrať videohru, na ktorú nesmiete siahnúť. V tejto skladbe sa to opakuje v Tokiu, New Yorku, Moskve a film (nie dej, nemýľme si pojmy!) vrcholí na streche Bieleho domu. Vracajú sa mŕtvi od minula, aby mohli ešte párkrát zomrieť a ... už ani neviem, bol som dočista vygumovaný. Inak pekná titulková pasáž, kde v spätnom móde sledujeme, čo sa udialo po prílete letúnov Umbrelly na loď. Celkom originálne, teda do momentu, keď ju spustili znovu, ale už v správnom slede udalosti. ()

Ant_Antony

Trojkou to mělo skončit. Nastavovanou kaši o ničem s nepotřebným 3D nezachrání ani návrat většiny herců ze všech předešlých dílů ani 95%nahá Milla. A ta hra na "rodinnou" notu byla k pláči. ()

MkSallam

Lepší než pekelná čtyřka, stále ale špatné s debilním dějem, otravnými zpomalovačkami a prakticky stejnou akcí jako minule (bitka s Executionery je složená ze stejných záběrů a úhlů jako ve čtyřce). Aspoň že to jede stylem "dvě tři věty a další akce", takže to výrazně lépe odsýpá a tolik nenudí. Vizuál velmi nevyrovnaný, některé triky vynikající, jiné velmi amatérské. 3D ujde. Prachy bych za to nedal. P.S: Mortal Kombat? Co přihodí do šestky? Mass Effect? ()

Zejf3da

Chtít nad RE přemýšlet, nebo na něj koukat doma na kompu tak dám jasnej odpad. Ale připravil jsem se na nejhorší sračku a nakonec to byla docela dobrá sračka. Kdyby viděli bratři Lumièrové co se stane s jejich vynálezem a jaké filmy se budou točit tak se dozajista poserou a poblijou, ale mě to stačilo a bylo to zadarmo. Navíc to bylo poprvé co se mi z 3D nedělalo blbě a dokonce se mi občas i líbilo. O proti předešlému dílu sehnali asi víc prachů a na efektech to bylo vidět, a o ničem jiným než o řežbě a efektech takovej film přece neni a byla by hloupost i něco jiného hledat. ()

mosnak

Prasácké pokračování Resident Evilu, které si vzal pod svá křídla opět Anderson! Už minulý díl stál za starou bačkoru! Kdo si myslí,že režisér pokračuje tam, kde čtyřka skončila, tak se šeredně plete.Na začátku si OPĚT zopakujeme co se všechno událo na začátku celé série! A tím návaznost na předchozí díly končí. Ve filmu se objeví pár okopírovaných záležitostí. Například pozpátku jdoucí sekvence (těžce připomínající úžasné video ze hry Dead Island) nebo nápadně podobné předměstí (které je možno vidět v Úsvitu mrtvých od Snidera). Těšil jsem se,že to bude paráda! Místo toho natočil slátaninu, která je nabitá super efektama, ale jako celek to působí postupem času nudně! Škoda,že dělá ze své ženy vola a nutí jí do dalšího a dalšího pokračování... Dvě hvězdy za efekty a Millu! 35% ()

Gumrice

Nevím, co tady všichni ti kritici čekali. Z filmu jsem unešená, i přesto, že nemám ráda 3D projekci, tak na tenhle RE se vyloženě hodil. Při jistých záběrech se mi až tajil dech a u toho závěrečného souboje na sněhu jsem koukala s otevřenou pusou, snad mě ostatní diváci neviděli. Pro mě asi nejlepší díl.. a so fucking hot Milla, je díl od dílu krásnější, kvůli ní taky hodnotím tak vysoko, jsem z ní dead, no. Pravděpodobně se bude točit další díl, uvidíme tedy, jak si s ním tvůrci poradí. ()

aLPaC

Sázka na efektní akci nevyšla. Nic jiného, než efektní akci ve filmu totiž nehledejte. Bez efektní akce by měl pátej RE asi tak deset minut. A efektní akce ho rozhodně nezachraňuje, protože to, co má být cool (různé zpomalovačky, chvaty již mnoho let kopírované z matrixu, nebo rána do zubů hasičákem, po které vám kupodivu ani nezačne téct krev alespoň z nosu) již začíná být docela ohrané a fádní. Největší zklamání roku. Jedna hvězda alespoň za tu sexy šikmookou buchtu. Milla je katastrofální! ()

Baštipán

Rozhodoval jsem se mezi odpadem a pěti hvězdičkama. Chvílema neskutečná parodie, chvílema myšleno vážně, tzn. nejde to brát z toho či onoho pohledu. Těch wtf momentů tam bylo asi milion, takže jsme se na 3d vážně dobře pobavili. :D ()

zelvicka. odpad!

Čeho je moc, toho je příliš. Já... já se na to i těšil, ale takovouhle sračku jsem nečekal. Což o to, příběh... ok, tak jo no. Z klaďasů jsou záporáci, ze záporáků zhruba stejný záporáci. Ok, superkomplex Umbrelly, kde je asi bžilión klonů. Alice se rozhodne zachraňovat dítě, o kterým ví, že je klon. Ok. Biologický hodiny tikají pekelně nahlas, občas se v noci vzbudím vedle přítelkyně a slyším je. Hrůza. Proč má korzetek ve stěně vlastního vězení?! Proč ruský zombíci umí střílet, ba co, oni střílej ve vzduchu na motorkách. Do háje, když už jsem takhle namakanej zombík tak bych zahodil kalacha a šel chlastat vodku. Pominu to, že zombíci v tankistickejch!!! kuklách jezděj na motorce. Všechno co má bejt opravdu strašidelný je nesmrtelný, vždycky se to zpod všeho vyhrabe... Zmiňovaný super soundtrack považuju za vysloveně otravný, zvláště při finálním souboji - který mimochodem taky nemohl skončit jinak, viděli jsme to tisíckrát. Záporáci nechoďte na tenký led (v tomto filmu i půlmetr tlustý sibiřský, asi 10 kulek a je to). Doopravdy: NIC nového, totální recyklace všeho co jsme viděli. Je sice super, že se na plátně objevují postavy z her, jenže člověk, kterej viděl jen filmy o nich neví vůbec nic. Prostě nic. S Resident Evilem jsem skončil. ()

matmanX

Nejhorší film roku? Dost možná. Ten Anderson, který před 15 lety natočil atmosférický Horizont události, prošel podivnou evolucí přes nudné béčka (Resident Evil, AvP) a jednoduchou cool akci (Rallye smrti) až k novodobému Edu Woodovi. Zatimco Afterlife svou blbostí jen nudil a otravoval, tady skloubením chyb a neschopnosti všech přítomných vzniklo nejzábavnější guilty pleasure za posledních pár let. Naprosto nesmyslný příběh, náhodně se objevující postavy z her, absurdní akce, nechtěně vtipné dialogy a herecké výkony, které by neobstály ani na školní besídce. Co víc si přát? Takhle jsem se v kině už dlouho nenasmál. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy