Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Erik7595

Po druhom pozretí je to ešte bolestnejší zážitok. Štvorka RE už bola pre mnohých na dne, čo sa týka kvality, ja som si ju napriek tomu dokázal dosť užiť. Ale to, čo urobil Anderson s týmto dielom, tak to je vážne na zaplakanie. Celý tento diel je jedna prachsprostá vykrádačka ostatných filmov s naproste obohraným dejom, ktorý nedáva poriadny zmysel v rámci filmovej série. Nuda, nuda, a ešte raz nuda. Tento diel s predchádzajúcou sériou nemá žiadny poriadny význam ani prepojenie, naprostá zbytočnosť, zombíci tu hrajú tretiu koľaj. Poprvý krát sa neteším na šestku. Radšej by ani nemusela byť. 40% 2**/ Znížené z pôvodných 3***. ()

Martinius

planuje tato seria niekedy aj skoncit? alebo sa perspektivne mozem tesit na dochodcovske duo po 10 plastikach: milla jovovich a sienna guillory vs pecenove flaky, v tvrdom boji o udrzanie mocu a v nelutostnom zapase pri nasadani do vozickov pomocou barli? ()

Furmi

1* Zato že sa konečne séria vrátila (resp. nie vrátila, nikdy tam ani nebola) ku pôvodnému námetu hier (Leon, Ada, las plagas). Druhá * za hudbu, síce nám tu celý film hraje jedna premixovaná skladba ale bola celkom schopná (a v titulkoch sa objavil ešte schopnejší dubstep). Inak na tomto filme nieje čo hodnotiť jedná sa o príšernú s prepáčením sračku. Jeden z najhorších dielov celej série. 38% ()

Echelon1

Neuveriteľné, kam sa to dopracovalo. Prvá dva diely sa snažili byť skutočne korektné filmy, toto už skrátka len paroduje. Ale čo na tom, Jill Valentine je späť a keď bola pod kontrolou, zmenila svoj účes aj oblek presne podľa hernej podoby. Postava Ada Wong sa s Jill podobá na svoju hernú podobu tu asi najviac, škoda, že jej nebolo vo filme viac, rovnako tak aj Weskera, ktorý si to na konci štvrtého dielu veselo poletoval na padáčiku. Dlhovlasý Leon je asi najikonickejší charakter RE, nemôžem uveriť, že ho dali až teraz. Snáď bude The Final Chapter aj skutočne posledná, pretože onedlho sa to preklasifikuje na paródiu na Resident Evil. :-) ()

Jenda.SG-1

Jak popsat děj? No, děj v podstatě nebyl, 3D bylo hodně a naprosto nevhodně nasekané, přičemž cílem nebylo snad ani tak natočit film, jako spíš předvést co všechno jde udělat dneska ve 3D. Takže tu máme zpomalovačky ve 3D, lety kulek ve 3D, výměnu zásobníku ve 3D... ovšem téměř nahou Millu ve 3D bohužel ne, asi to Milla odmítla, což píši skutečně s těžkým srdcem (rozhodně nepochybuji, že se ji ten ujetý úchyla, co do toho cpal 3D nepokusil ukecat, ale asi zakročilo to vypatlaný ho*ado, co si ji vzalo a tohle režírovalo). Takže před filmem doporučuji podstoupit lobotomii a to i když jste zažraným fanouškem série, jste ochotni ledacos odpustit a už máte papíry na hlavu, v opačném případě si nejspíše stejně jako já na konci filmu nebudete říkat: "Jak tohle asi dopadne?", ale "Proboha, tohle ještě není konec? To snad nemyslí vážně?" Ta jedna hvězda je jen ze sentimentu, s kvalitou filmu nemá nic společného. ()

Aluminium

Keď vyšiel trailer, bola som zmätená, že čo z toho nakoniec bude. Nuž, film som videla a žeby dával väčší zmysel nemôžem povedať. Celý film je nabúchanou a efektívne prevedenou prázdnotou, ktorá okrem miestami dobrej hudby a výborných efektov neponúka nič iné. K logickým kiksom sa vyjadrovať nechcem, predsa len boli skoro v každom zábere. Dúfam, že toto je posledný počin veľmajstra Andersona na túto tému, radšej nech ide przniť ďalší klenot svetovej literatúry. ()

dawe787

Hned od začátku akce, trošku překvapení byl pro mě dějový vývoj, ale to se raz dva vysvětlilo a jelo se vesele dál. Na to, že první díl vznikl hlavně pro fanoušky oblíbené hry na PSX1, si drží i pátý díl vysokou latku, byť není pro mě tím Nej dílem, ale už se těším na ten šestý. ()

jasanka

Ani po několika dnech nevím, jak bych tenhle film přesněji definovala... Byl prostě "divný". Tohle slovo ho asi vystihuje nejlépe. A asi i proto je tak velký rozdíl v hodnocení diváků. ()

Tred2

Námět filmu by mohl fungovat jako úvod filmu, ne na 90 min stopáž. Prvních asi 10min bylo hodně dobrých, pak mizerný patos okolo děvčete a nemastné neslané postavy to poslaly k ledu... Souboje jako takové se ještě relativně daly (až na ty rentgenové záběry..) Závěrečných 30s pak zase bylo "správných", jako by podle mě měl vypadat celý film. Anderson jako režisér mi úplně nevadí, jako scénarista už je to horší... Po té, co jsem sjel celou sérii znovu, musím jít trošku s dojmy "výš". 5ka se mi nakonec nejeví až tak zle, lepší 2*. ()

Monisek

No, to byla tedy kolosální blbost. Druhou hvězdičku dávám jen za 3D, které je zpracované celkem povedeně. Příběh jako takový je ale opravdu nezajímavý. V jednu chvíli jsem si dokonce řekla OMG! Nebo těch chvil bylo víc? Jedním z takových momentů byla snaha navrátit se k úspěchu prvního dílu - únik z "úlu" před red queen. Druhým momentem (nebo jak to nazvat, ehm, bylo to v průběhu celého filmu!) byla hudba. Celou dobu to znělo jak z Trona Legacy a v jedné scéně tam byl jasný Inception, docela mě to pobavilo :-) Sečteno a podtrženo, víc jak na 40% se tento film opravdu nevyškrábe. ()

johnymdoe

Je to tak nehorázně blbé, leč tak strašně zábavné... Anderson prostě opět nezklamal a natočil bezduchou střílečku bez originality a scénáře. Jenže manželku Millu je potřeba občas zaměstnat aby nám pokaždé v novém latexovém oblečku předvedla jak je ještě v 37 zatraceně zabijácká a tak už tu máme za sebou 5tý díl. Narovinu bych se nezlobil za dalších pět...zombie infekce, příšerek, miliony vystřílených kulek a zpomalených záběrů není nikdy dost! :)) Je to dokonale natočené v těch aspektech filmování v kterých má (akce,efekty,střih a herecké výkony typu "podle výrazu v mém obličeji víš, že už jsi vlastně mrtvej!" :-D )..a to ostatní? Intelektuálové se prostě nedívejte...pro vás to určitě nebude, ale na úterní odpočinkový odpoledne je to akorát. ()

KOZEL84

Spíš RE 4apůl ne?Teda jestli to nebude 6,to by pak tohle bylo 4aČtvrt.Rekapitulačka plus příběh tak na dvacet minut (max) normálního filmu.Říkejte si co chcete,ale nevim o filmu,který by mi víc připomínal videohru.Třeba nápad s cvičákem (velkoměstama) a zásobárnou hrdinů mi přišel na Paula VHS Andersona až moc dobrý.Mě to celkem bavilo,ale ta hudba byla strašlivá (masky taky ,ale tam mi skoro přišlo,že to tak má být-no a herectví tu snad nebudem řešit).To svinstvo se mě snad snažilo zabít.Tak mě lebka nebolela od The Artist.A Milla by ten latex měla nechat na kačce.Nebo na Rodriguezové. ()

warrenur

Strasne, k comu po rokoch po prvom vybornom RE doslo. A preco to Milla po tretom dieli svojou ucastou nezabalila mi tiez nie je jasne. Sestka bude zrejme konecne zaverecna, ale opat stupidna, umela a strojena hlupost. Ach jaj, aka skoda premrhaneho potencialu. ()

ashtangi

Otřesné a zcela zbytečné. Nevěděl jsem, jestli jde o špatnou komedii, nebo ještě horší sci-fi. Průměrné efekty, které to celé sráží ještě o stupeň níž. ()

Mallinali

Škoda, že moje nadšení prvním a třetím dílem už spláchnul čas a prášky od vietnamců, takže teď to vypadá, že jsem kvalitnější příběh vymyslel během harašmentu v devítce základky. A určitě jsem si tehdy víc vyhrál s akcí. Ale zabavilo to, takže slabá trojka, podpořená dvojnásobnou smrtí Michelle Rodriguez. ()

chelsea17

No teda ... ani nevim co mám kritizovat dřív. Je toho opravdu tolik, až mě to mrzí. Myslel to Anderson vůbec vážně? Vždyt když člověk porovná smysluplný první díl a tenhle paskvil, tak si musí myslet, jestli režisér a scénárista v jednom neprošel nějakou transformací. Začátek filmu byl celkem ještě zajímavý, dozvíme se trošku co a jak a příběh mohl trochu inteligentně pokračovat. Jenže pak tam nastoupí 3D akčnost a je po srandě. Tedy po té příběhové stránce. Bohužel i ta akční stránka má mouchy. Trošku mi to připomíná Underworld, ten šel sice taky trochu do kytek, ale mají jednu naprosto stejnou věc, a to střelbu, jestli se to tak dá nazvat. Protože 99% kulek lítá mimo :-) pokud zrovna nezasáhnou 157 poskoků Jill Valentine. Druhá část Residentu byla opravdu zoufalá, tým 4 "borců" mně neustále lezl na nervy jak svým chováním, tak hloupými řečmi. Dalo se to čekat. Hudba solidní, rád si ji poslechnu znova. Co nabídl konec? Trochu za vlasy přitaženou finální bitvu, kdy se vrátila JIll a odešla "drsná" Michelle Rodriguez. Fakt nevim co mám čekat od dalšího dílu, jestli zase todle nebo nějaký znatelný zlepšení. Hraničí to s jednou až dvěma hvězdami. Nejvíc bych si přál změnu režiséra. Jenže to je utopie, nevim jak to má Anderson zařízený s dalším pokračováním. Na druhou stranu kdo by se tam cpal, když se tom vyzná asi jen samotný Paul ... ()

fixaman

Tohle bylo tak obrovské filmové zklamání! Sérii RE (filmovou) naprosto zbožňuji... Ale tohle bylo plivnutí do tváře fanouškům. Naprostá rezignace na děj, dialogy by se vešly na jeden list papíru, 3D bylo dodělávané (na rozdíl od předchozího dílu, který byl točen stejnou technologií jako Avatar), scény naprosto chaotické... Chápu, že PWSA se rozhodl, že s ohledem na plánovanou nekonečnost série již děj nemůže moc rychle posouvat... Jenže on ho neposunul vůbec nikam, naservíroval nám jeden velký guláš, všechno přeplácal a vůbec mám pocit, že natočil jen řadu scén, které se až posléze pokusil nějak slepit dohromady (nejspíš v náhodném pořadí). Aktuálně bych to viděl: RE1 ****, RE2**, RE3 *****, RE4 ***, RE5 * (a to jen z fandovství, jinak bych dal odpad). ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy