Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

KOOHA odpad!

Otřesnej film, větší blbost se jen tak nevidí. Jen mi je líto, že si to na sebe zase vydělá, producenti toho idiota Andersona poplácaj po zádech jak jim vydělal balík a za dva roky si to zase zvopáknou. Na tomhle filmu je špatně úplně všechno. Story line je úplně mimo, herci...promiňte, neherci jsou jako když nehrajou, hlavně Milla..to je teda herecký pkno jak hovado. Efekty...vůbec nechápu jestli se to někomu líbí. Dávat dohromady zpomalovačky s reálnou rychlostí je nesmysl a pak ta strašná hudba....ta se nedá ani komentovat. Ten blbec by měl odevzdat diplom (pokud nějaký vůbec má) a jít si raději porovnat ponožky. Fuj, už od něj nechci nic vidět. A největší gól na konec...lístek stál do imaxu $16, rozumíte 16 dollarů..naštěstí je platil můj zaměstnavatel, jinak bych se oběsil ()

Cheeker

Už vážně nechápu, co to má společného se sérií Resident Evil. Prvních skoro deset minut opakovali první čtyři díly, takže se moc nenadřeli. A po dalších pěti minutách jsem myslel, že zavřu oči a budu spát. Už ani těch zombíků tam není tolik, kolik by se čekalo. Fyzika jako kdyby neexistovala, Všichni a všechno má nějaké nadpřirozené schopnosti. Zbraně mají nekonečně mnoho munice, takže mi hrdinové přijdou jakoby hráli počítačovou hru na obtížnost začátečníka. Prostě ta jedna hvězdička je za to, že mi aspoň zopakovali předchozí díly. A podle konce: Opravdu se jim chce dělat šestý díl? Proč? Mě už to vážně bohatě stačilo. Nemám chuť ho vidět, pokud vznikne. ()

SuperFigo

Rozhodně nejhorší díl. Kdo neuvidí, neuvěří. Já viděl a nechtěl věřit proč vůbec tohle vzniklo. Děj by se dal vtěsnat do 10 minut. Logických vysvětlení několika událostí see taky nedočkáme. Vzkříšením starých herců z jedničky mě taky neoblblo. Nafackovat tvůrcům za omílání starých věcí dokola fakt. ()

Viky.05

Šel jsem do kina na vymaštěny akčni film s furou 3D efektu. A dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. A mrzi mě, když tady ti radoby "komentatoři" hodnoti přiběh, ktery v Residentu nikdy nebyl a nebude. To si zajděte rovnou na nějake drama a nepište ho*na! >Kino ve 3D ()

Johny M.

Zombie horor Resident Evil už nemá se zombie ani hororem prakticky nic společnýho! Komu ale stačí jen solidní sci-fi akce a pohled na neustále střílející a peroucí se pěkný baby, bude jako já spokojenej. Ovšem Mulcahyho vize světa RE mi byla bližší! PS: návrat Michelle potěšil :) ()

dainio

Stává se zajímavým faktem, že se mi více pozdávají liché díly, této série. Jednička, trojka a nyní i pětka, jsou pro mne nejlepšími částmi Resident Evilu. V tomto pokračování, které je vysoko oktanové, disponující řadou úžasných v 3D formátu, oku lahodících scén, se setkáme s celou řádkou postav z dílu minulých. S jisto-jistou navázností v dějové lince. Na plátno se totiž vrací Oded Fehr, Michelle Rodriguez, Colin Salmon (ano, přesně ten, který se rozčtverečkoval laserovým paprskem), Sienna Guillory a další známé tváře. Hodně se mi líbil nápad se simulací měst a také nápaditost stvůr. Efektová záležitost je jak, už jsem si u této sérky zvyknul, na výbornou. Průměrnému hodnocení nerozumím. Má to akci, žádná hluchá místa, spoustu výborných soubojů a otevřený konec. 4 hvězdy = jasná volba. ()

darkreider

Vtesnať takú dávku blbosti do 95 minút dá zabrať, ale PWSA už má skúsenosti. Mile to tentokrát moc nesekne a nepridáva tomu ani fakt, že sa jej klepe kvér v rukách. Každopádne herečka numero uno je rozhodne Sienna Guillory. Jej výkon sa dá zhrnúť do hlbokého výstrihu a každý jej výstup na scéne je FAIL nadpozemských rozmerov. Jedinú solídnu ženskú postavu si strihla Rodriguezová a úprimne, na takúto sračku je jej škoda. Mužskej eskadre už tradičné panuje chodiace panoptikum Shawn Roberts. Aspoň za tú komédiu si to hviezdu zaslúži. PS: keby bol film v plnej rýchlosti, mal by z odretými ušami hodinu. ()

Stíba

Začátek ve mě probudil velmi příjemné dojmy, které ale postupem času vyprchaly. Anderson uhnul jiným směrem a dějově i zpracováním poslal Residenta cestou, kterou sem si úplně nepředstavoval. ()

SimonShot

Milla se už popáté vrací k nakopávání mrtvol. A s ní se vrací prakticky všichni, kteří měli co dočinění s některým z předešlých dílů. Resident Evil: Retribution není vůbec špatný film - především začátek, jak už je zde několikrát zmíněno ostatními, je takřka geniální. Pak sice následuje trochu WTF moment, který vlastně definuje tento díl (nebudu spoilerovat, ti co film viděli, vědí, co mám na mysli) ale když to přijmete, tak vás čeká slušná zábava. Přišlo mi, že tento díl se více přiblížil hrám, hlavně ty hrátky s kamerou (postava si myslí, že je v bezpečí, podívá se nahoru a najednou je tam monstrum) byly stejně jako ve hře, když se změní kamera, tak zjistíte, že tam něco je. ,. Zkrátka a dobře - pokud jste viděli všechny předchozí díly a užili jste si i přesto, že víte, že to nejsou žádné klenoty, tak by se vám i tento díl mohl líbit. V opačném případě tento film ignorujte. 80 %. ()

Ondr@932

Pokračování Resident evil se bohužel už nevztahuje k zombie když nepočítám ten začátek, ale vztahuje se k akční střílečce a zmutovaným zrůdám... Je to škoda :-( Od perfektní trojky RE - zánik jde pomalu kvalita bohužel dolů. Režisér se pouze vyžívá ve vizuálních trikách, ale zřejmě zapomněl, že se jedná o sérii se zombie. Což v tomto díle místo začátku nebyly skoro vůbec! Takže dávám jen 4/10 ()

anitae

3* = 1* za Millu, 2* za Michelle a ta 3* za to že tenhle díl jsem viděla ze série jako první...a taky i asi jako poslední. ()

Mayers

Příběh absolutně o ničem. Vlastně to bylo jako počítačová hra - procházení místností a zabíjení zrůdiček. A s tím jak pokročíte ve hře, stupňuje se obtížnost (plus na konci levelu boss). Stupidní scénář, zato (na rozdíl od předchozího dílu) parádní efekty. Rovných 50% ()

papaguy

Tak tu máme další pokračování filmové adaptace slavné videohry, spojující zombie-horor a akční sci-fi. Nechybí nezbytný fetiš upnutého vinilového oblečku, do kterého je nasoukaná hlavní nadhrdinka. Akční děj je umístěn do pečlivě vymodelovaného a efektně choreograficky rozhýbaného CGI světa. Nenapravitelná neherečka Milla Jovovich podává svůj tradiční "výkon". K tomu jí sekunduje porcelánová panenka Bingbing Li, která vypadá, jako kdyby se vyloupla z nějaké mangy, následováni řadou sebeparodicky stylizovaných postav. Jinými slovy - jde o další z těch zbytečných vysokorozpočtových škvárů, který jsem si nemohl nechat v žádném případě ujít. A popravdě, čekal jsem větší békárnu. Jak známo, bez pořádného příběhu je film předurčen k rychlému zapomnění. Odfláknutý příběh naštěstí mírně kompenzuje vizuální stránka usilující o monumentálnost. Ale z nějakého důvodu na mě RE5, ve srovnání s předchozími díly, působí méně strašidelně a v podstatě docela komorně. Ten pravý digitální velkonášup na diváka asi čeká v RE6. Alespoň tedy soudě podle finále, ve kterém se to kolem obklíčené základny zahemžilo CGI potvůrkami. ()

Yancl

Úvodní minuty jsou to nejlepší, co celý film nabídne. Bohužel, dále je to je jen ta stará a ohraná písnička na zombiky a killer machine v podobě šikovné M. Jovovich. Obecně je celá série Resident Evil co nejvíce natahová, aby ždímala peníze z diváků. Divá se na to pěkně, ale po několika dílech není moc co nabídnout. Žádné překvápko se nekoná, nýbrž další profláknutý scifi akčňák s pěknou vizualizací a řadou křečovitých scén. [50%] ()

bararich8

Další bezduché pokračování. Zase o něco větší vykradačka dílů předchozích a zase o něco více přitažené o vlasy. Ale jak je to jak chce, po většina času, se na to dá celkem koukat a odsýpá to. S hodně odřenýma ušima 3* ()

AxelWers

RE5 je na prvý pohľad dosť chaotický film, v ktorom úplne stratíte pointu o čo tu vlastne ide a aby ani to nestačilo, objavia sa postavy, ktoré v predchádzajúcich filmoch otrčili kopytá (SPOILER: sú to klony pôvodných ľudí). Potom vám pripadá, ako keby predchádzajúce filmy boli len ilúziou či fikciou v niečej hlave. Snáď 6. pokračovanie trochu vnesie viac svetla do tohto sveta chaosu, ale moc tomu neverím, treba len dúfať. Čo sa týka ostatných aspektov filmu, vizualizácia bola dobrá, hudba výborná. Tá moje hodnotenie vytiahla aspoň na 3*. Film je vhodný prakticky len pre tých, čo videli predchádzajúce filmy. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy