Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Jaxx84

Jednoznačně nejslabší díl celé série. Žádným způsobem nerozvíjí dějovou linií a tak se stává zbytečným. Zbytečné oživování padlých předcházejících dílů, zbytečné (a upřímně trapné) bojové scény stylu "stojím široce rozkročen, tvářím se drsně a pálím o sto šest". Kromě epických posledních 30 vteřin v Bílém domě nuda, ohraná klišé, vykrádačky jiných hororů a lacinost kouká na každém rohu. 4/10. ()

Shaddy1 odpad!

Zombie rusák jezdící po zadním kole na motorce? WTF????? Taková sračka, vedle které vypadají filmy z produkce Asylum jako hotové trháky. ()

Petulka88

Bože, to je kokotina... Při sledování tohoto veledíla jsem si několikrát vzpomněl na tvorbu Uweho Bolla. O ději se nebudeme vůbec bavit, tohle snad ani děj nemá, je to jen náhodný sled scén. Akční sekvence jsou místy příšerně odfláknuté, navíc jim absolutně chybí jiskra. Nemůžu se zbavit pocitu, že se točilo bez scénáře. Herci prostě jen dostali papírek, na kterém bylo napsáno: Hraješ drsňáka. A tak herci neustále vrhají do kamery děsně cool pohledy a vypouštějí z pusy takovou horu sraček, že to snad ani nemá obdoby. Co slovo, to perla. Jako komedie je tenhle Resident podprůměrný. Bohužel, tvůrci to jako komedii evidentně nezamýšleli. A jako akční horor tenhle film aspiruje na titul sračka roku 2012... ()

Ceberus

Ó bože, jedinou pozitivní hodnotu tvoří dámy v latexových oblečcích (v případě Milly ještě v látkovém hadru nenápadně vykrádající její úvodní scénu z Pátého elementu), na nic jiného se totiž koukat nedá. Akční scény stejně jako speciální efekty připomínají béčkové filmy devadesátých let. ()

Psycho.R

Zvláštní, jak tato série kolísá. Přišlo mi, že tento díl je vytvořen hlavně pro 3D a proto nemá moc zajímavých scén ani silný scénář. Snad bude konec série něco, z čeho si sednu na zadek. ()

gemi

Místy je to až komicky tupé (jako Rychle a zběsile), což je škoda. Kdyby to necílilo na dementy, byl by to super akčňák. Rozhodně lepší než předchozí díl. ()

GTS_PUNK

Zombie apokalypsa, dejstvo piate. Alice (Milla Jovovich) sa znovu prebúdza v akejsi cele, je pod dohľadom Umbrella Corporation a zdá sa, že ju tentokrát už načisto dostanú. V tom však niekto hackne počítače v celom zariadení a zbesilý útek sa môže začať. Zbesilý útek celým zariadením, ktoré slúži ako simulátor, či snáď testovacie stredisko vypuknutia T-Virusu. Ani útek z neho však v žiadnom prípade nemusí znamenať okamžitú záchranu. Filmy na pokračovanie to všeobecne majú vždy ťažké a pri tejto sérii to platí dvojnásobne. Zatiaľ, čo už predchádzajúci diel ukazuje, že kvalitatívne smeruje nadol, v podobnom duchu pokračuje aj jeho piate spracovanie. V ňom si ťažko nájsť faktor, ktorý by divácky mohol zaujať. Príbeh je čím ďalej, tým viac slabší, postavy nepôsobia zaujímavým dojmom a akcie je až prehnane veľa. Práve na akčnosti si celý tento diel stavia, no to je chyba, ktorá mu výrazným spôsobom ubližuje. Namiesto hodiny a pol takmer neustálych výbuchov, letiacich nábojov a striekajúcej krvi, mohli tvorcovia zapracovať na silnejšom príbehu blížiacom sa do svojho absolútneho záveru. Dvojnásobne tak preto, že príbeh nikdy nebol dominantným faktorom tejto série. Jeho podpriemerná príchuť v piatej časti s dominanciou extrémnych súbojov nielen Alice proti zombies, prináša ale aj niekoľko pozitívnych faktorov. Medzi ne určite možno zaradiť návrat viacerých starších postáv, pričom poteší najmä účinkovanie Michelle Rodriguez, ďalej pestrá plejáda už známych monštier, a takisto aj výber lokácii, v ktorých sa dej filmu odohráva. Zaujímavé sledovať ako tvorcovia dokázali kulisy jednotlivých lokácii zapracovať priamo do deja a naložiť s nimi. New York, Moskva a aj malé predmestie nepôsobia oproti tomu, čo sa v nich odohráva, nudným dojmom. Keďže celková kvalita príbehu pokrivkáva, odpovedajú tomu aj herecké výkony jednotlivých protagonistov. Na stereotyp Milly Jovovich si diváci série už mohli zvyknúť a vedľajšie postavy popri nej takisto nie sú veľmi presvedčivé. Nemajú čím zaujať a divák na ne po skončení filmu veľmi rýchlo zabudne. Jedinou postavou, ktorá možno ostane v mysli nejedného, najmä mužského diváka, je Jill (Sienna Guillory) v obtiahnutej fialovej kombinéze s pomerne výrazným dekoltom. A hoci sa na to pozerá dobre, kvalite filmu to nepridáva. Resident Evil: Retribution naplno ocenia už zrejme len skutoční fanúšikovia tejto série. My ostatní uvidíme všetky chyby a nedostatky, vďaka ktorým je zrejmé, že tento film nemožno považovať za dobrý, ba dokonca ani za priemerný. Hoci pozlátko animácie išlo oproti predchádzajúcej časti hore, všetko ostatné, vrátane kvality príbehu, ostáva veľmi nízko. A bez kvalitne spracovaného príbehu sa v žiadnom prípade nemožno baviť o uspokojujúcom filme. Áno, raz sa pozrieť dá, ale nenadchne a nielen náročnejšieho filmového konzumenta môže dokonca nudiť. ()

bearmeedek

RE č. 5. Tak tady musím trochu bránit hodnocení. Po hrozné čtyřce jakoby si tvůrce vzal k srdci to, co minule zprasil a šel na jistotu, bez ohledu na děj. Pardon, ono už se tady nedalo moc vymyslet, série je zbytečně natahovaná a to usilovné přemýšlení je vidět i na velkých odstupech v letech mezi jednotlivými filmy. Pětka je jako návštěva jedné velké pouti. Spousta atrakcí a střídáme je hodně rychle za sebou. Bez zbytečného odpočívání, aby to bylo za klasickou hoďku a půl za námi. Takže tentokrát to byla prostě dobrá zábava. Jinými slovy non stop akce a nepřemýšlet u toho. Akorát jsem nepochopil, kdy stihla Alice (Milla Jovovich) od minule změnit účes a barvu, když oba filmy na sebe přímo navazují. Ty ženské jsou fakt nevyzpytatelné! ()

Pavel82

Vykrádačka sebe sama, scénáristická impotence, absolutně všechno je tzv. random. Vůbec nevíte, co se děje a hlavně proč. Tady se totiž může stát úplně všechno. Akce je dobrá a je jí hodně, ale nijak zvlášť efektivně nepůsobí. Nejhorší díl RE. ()

Hellknight12

Za mňa rozhodne najslabší diel série. Príbehovo je to síce podstatná časť ale prečo to zobrali takto? Hudba aj výkony sú slušné ani akcia nie je najhoršia ale je to vlastne zopakovanie predchádzajúcich filmov. Táto časť vlastne k tejto sérii okrem rozšírenia príbehu neprináša nič nové a ani zaujímavé. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

Nix

OK, dát si za úkol dodívat se na sérii Resident Evil je opravdu už trochu mučení, po kterém vám bude nevolno. Zpomalovačky, v akčních scénách lana a spousta blbých záběrů a opravdu rozum nepobírající scény. Ne tohle si fakt jen tak člověk nemůže pustit. Ledaže by chtěl opravdu vypnout nebo se nechat uspat. Andersone co blbneš. No klesající tendence už nemá kam moc zajít, naštěstí. ()

rublik05

Jedná se asi o první díl série, který nemá téměř žádné klady, jen zápory. Začnu tedy klady. Spousta akce. Jdeme na zápory. Vizuál je tak strašně umělý a ošklivý, až je to místy až nepříjemný. Snímek je silně přeefektovaný, takže bohužel nelze pochválit zombíky ani jiné digitální potvůrky. Akční scény nejsou vůbec povedené, kazí je také neustálé nesmyslné zpomalování. Herci hrají strašně, z jindy sympatických postav jsou jen otravné a nezajímavé figurky. Příběh se absolutně nikam neposune, kapitolou samou o sobě je smysluplnost. Ani předchozí díly se s logikou nijak nemazaly, každopádně pátý díl je zatím v míře nesmyslnosti nejdál. Netýká se to ani tak určitých jednotlivostí, s těmi by se člověk asi dokázal nějak smířit, ale smysluplnosti filmu jako celku, neboť Resident Evil: Odveta prostě a jednoduše nedává pražádný smysl. Obrovský přešlap, obrovské zklamání, tohle je jen prachobyčejné ždímání značky, nic víc. 1/10. ()

Jacques1

Po čtyřech pokračováních by člověk čekal, že na zemi už nezbylo nic než Milla a zombie. Přesto Umbrella nadále pokračuje v testování t-viru pro vojencké účely, pro již neexistující vlády a země proti neexistujícím vládám a zemím. Navíc to vše v přísně utajené laboratoři, aby nic neproniklo na povrch, kde už tři díly jede experiment ve velkém měřítku. Zlý padouch s posledního dílu obrátil a snaží se pro změnu lidstvo zachránit, protože by mohlo vyhynout. Po páté tedy to samé a stejně přitažené za vlasy. To by ani tak nevadilo, každá záminka je přeci dobrá pro relaxační shlédnutí něčeho akčního. Podivná nesmyslnost se ale bohužel nedrží jen startovacího rozvržení příběhu, ale celého filmu. Postavy tak tráví většinu času nikoli akcí, střelbou, kung-fu, ale ujasňováním situace, ve které se nacházejí, aby nás ujistili, že nejsme na nějakém ošklivém tripu, ale v kině. Na akci tak zbývá dost málo a i to málo dovedl Anderson zničit tím, že snad každou akční scénu snímá zpomaleně. Žádná estetická podívaná a la Matrix se ale nekoná, Mille prostě její kung-fu nevěřím. Co se Matrixu týče není jedinou vykradenou inspirací, najdete tu i Aliens, Shining a hudbu z Psycha, vše použito zcela náhodně bez ladu a skladu jen pro ten pocit, že už jsme to někde viděli. Hrůza vrcholí hereckými výkony, které jsou stejně kožené jako oblečky hlavních postav. ()

PB2

Dvě hvězdičky za to, že se to hýbalo, bylo to ve 3D, mělo to zajímavou hudbu a ty prvních 3 minuty záběrů pozpátku. Po nich rači odejděte, zbytek je přehlídka absurdit, nelogičností a recyklace jiných filmů i, a to je vyjimečné, tohohle. Příběh je na nic: Mila a Leon se probojovávají k sobě v podzemním komplexu, kde je každá část vymodelována podle jiného města a zlý počítač jim do cesty posílá zombíky, sem tam nějakého mutanta a vojáky, spoustu vojáků - ti pro jistotu nemají ani obličej, to aby Vám jich nebylo líto, protože umírají v každém druhém záběru. Většinou tak, že hlavní hrdinové se vykloní zpoza rohu, vystřelí, antihrdinové se schovají a schytá to voják za nimi. A to celé se opakuje 40x. Když už je film dělaný takhle akčně, tak to mělo být aspoň zábavné. Malé plus má film za to, že když jsem čekal konec, tak jel dál. Sice to celkový dojem nezlepší, ale aspoň jsem se dočkali ženského zápasu na sněhu, což byl spolu s prvním bojem se zombíky jediný zajímavý souboj. Ještě malé upřesnění: s herní sérií nemá ta filmová od 3 dílu už naprosto nic společného :( ()

dj.coffee

Nečekal jsem od toho ani v nejmenším žádné artové představení - a také se to potvrdilo. Musím ale říct, že jsem se bavil a o to jde u filmu především není-liž pravda? Film se sice skládá pouze ze dvou komponent: akčních scén a hudby, ale tyto jsou ve velmi dobrém provedení (88%). Celkově ***. ()

TetherSaw

Jednoznačně jeden z nejlepších akčních hororů tohoto roku.... Tvůrci se očividně poučili od afterlifu, takže jim konečně došlo, že dialogy v této sérii nehrají příliš velkou roli a navíc je neumí tvořit=VÍC SE STŘÍLÍ, MÉNĚ MLUVÍ ! :) Akce jakovždy jediná bezchybně odvedená propracovaná složka filmu, potěšilo i několik nečekaných lekaček-opravdu se dá mluvit o hororu, ikdyž ne bůhvíjak šíleném. Všimněte si, že v každém díle toho umí zombíci čím dál víc, tentokrát už v projektu projekce Moskvy běhali v komančských unifromách, stříleli z AKáček/RPG nebo dokonce řídili motorky/džípy :D .Příběh jakovždy (kromě prvního dílu) stojí za zlámanou grešli a je jen jakousi "povinou okrasou" v pozadí. I přesto to to tvůrci s příběhem zvládli téměř na výbornou (někam se aspoň dostali a něco vysvětlili což je za poslední dobu u téhle série úspěch), když uvážím jak moc už je tahle série provařená/vyždímaná a jak si to při některých předchozích dílech (2,3,4) dost podělaně předpřipravili. Kromě již zmíněné akce mne ,ale ještě nadchl opravdu PARÁDNÍ soundtrack a nestárnoucí Milla :). PS: Jsem fanoušek série a naprosto chápu, když někdo tomuhle filmu dá 2 hvězdičky, je to zkrátka dost specifický šálek kafe a musíte to mít v krvi.... ()

Milda003

Smutné vidět RE, který měl hodně našláplo v prvních 3 dílech jak pomalu, ale jistě končí.. Režisér se asi zbláznil, nebo si nedovedu jinak vysvětlit to, proč 4ka a 5ka stojí za vyliž p..ehm, když jednička byla dobrá. Další věc je, proč zase vyhrabali herce z prvního dílu a proč je film jeden velký zpomalený záběr ? Jediné plus je snad jen opětovné získání Alicein nadpřirozených schopností - i když nedobrovolným způsobem a můžeme jen doufat v jejich využití naplno v snad zdařilém pokračování. Doufejme také, že RE také někdy skončí a nebude to jenom nekončící seriál kterej se zakope hluboko pod zem mezi odpady. ()

Hwoarang1

Není co vytknout. Když Red Queen oznámí Los Plagos a když si Barry zapálí doutník a vytáhne magnum...a vy víte, odkud tohle všechno je, nelze dát míň než 5. Chápu ale, že tomu, kdo Resident Evil nikdy nehrál, to nic neřekne. ()

Shredder odpad!

Stupidita najvyssieho kalibru, ktora s filmom nema nic spolocne. Anderson jednoducho zrecykloval a pozliepal vsetko z minulych dielov od priebehu deja, cez postavy, az po monstra. Alice sa prebudi naha, ozbroji sa, presunie sa z bodu A do bodu B, nasledne do bodu C a v zavere vyhra "velky" suboj. Samozrejme vsetko je prespikovane klise dialogmi, otrasnymi spomalovackami a tretotriednymi CGI efektami. Nikto neocakava od hercov vo filme ako je Resident Evil oscarove herecke vykony, ale to co predviedli v jednej scene Urb a Jovovich nema obdoby -U: Don't do this you're more important than she is. J: That's where you're wrong U: This is a mistake. J: Get out of my way. Cely priblbly dialog prebehol za par sekund a bol odrapotany monotonnymi hlasmi, pricom sa herci nesnazili ani nasadit vyraz tvare, ktory by vyzeral menej ako figurina v obchode. Uprimne, uz ked som na internete videl velmi negativne reakcie od nenarocnych teenagerskych divakov, ktory hovorili o najhorsej casti serie, vedel som, ze sa nemam naco tesit. Necakal som ale, ze Anderson nam naserviruje podradny odpad v style Uwe Bolla. Prvy diel bol atmosfericky a prekvapivo dobry zombie horor, piaty je len nekvalitna recyklacia recyklacie, ktora vykrada svojich predchodcov a nedokaze potesit ani ako nenarocna oddychovka. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy