Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Beckett51 odpad!

Bože to byla sračka. Pořád nemůžu uvěřit, že to natočil režisér jednoho mých nejoblíbenějších sci-fi filmů Horizont události. Tolik věcí nacpaných na sílu (Leon Kennedy je nejhůře ztvárněná herní zfilmovaná postava všech dob, souboj s Popravčími(?!) ), tak šíleně nelogickej děj.... totální urážka Residenta Evila. Ani ucházející hudba a celkem slibnej začátek tu jednu hvězdu nevykouzlí. P.S. Ty cliffhangery už jsou vážně trapný.... ale tento mi navodil pocit, že další díl (snad už poslední) by mohl být ucházející...pokud ho dostane pod taktovku někdo jiný než Anderson, na začátku zastřelí Leona a Weskera bude hrát někdo jemu více podobný. ()

Pilda17

Chápu rozčílené diváky, ale já mezi ně tentokrát nepatřím. Akce je od počátku lepší než v předchozím Afterlife a to díky pár skvělým scénám, které jsme u Residenta Evila ještě neviděli. Příběh i přes převážné negace mi nepřišel nejhorší ba naopak. Retribution nenechá diváka od začátku chladným, ale musí se trošku přemýšlet. Já se přeci jen ze začátku ztrácel a nevěděl, o co jde. Pokud divák přemýšlí, co se děje, je to jedině dobře. U předchozího dílu nešlo o nic jiného než o akci a to nebylo ono. Několik scén bylo stejně skvělých jako v Úsvitu mrtvých. Anderson se nejspíše inspiroval, ale tím lépe, udělal mi radost. Uvidíme několik dalších oblud, které jsou hodně parádní. Zombie působí daleko lépe a párkrát jsem se i dost lekl. Dojem je tedy o dost lepší než v předchozích dvou dílech a závěr je pastva pro oči. Pokud půjde další díl v kolejích tohoto a naváže se, tak se těším jak malý kluk. Jestli se tak nestane, budu rozhořčen a Anderson skončí.. 7/10 = 75% ()

Deimos

3D KINO/// Obsazení 9/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// PLUS: především úvodní titulky, které jsou naprosto úžasné, moje oblíbená Bingbing LI alias moje oblíbená Ada Wong, potěší i další postavy a rovněž tak herci jako Kevin Durand, Michelle "hraji ve všech akčních filmech" Rodriguez a Sienna Guillory, efekty, akce, perfektní hudba MÍNUS: je to v zásadě jenom akční výplach u kterého nesmíte moc přemýšlet (nejlépe vůbec) a taky mě to v celkovém kontextu nechalo chladným, prostě akce na jedno zkouknutí, snahu oživit mrtvé postavy nebudu raději komentovat***Celkem 78%***Tuhle sérii mám prostě rád a i když si asi pátý díl tak vysoké hodnocení nezaslouží (přinejmenším za scénář), přesto si nemohu pomoct. Jen jsem vypnul mozek, uvolnil se a kochal se krásnými záběry a hodně zajímavým hudebním motivem./// PS: V současné době vyšla hra s pořadovým číslem 6, bude se ho snažit i filmová série dohnat a přijde se šestým filmem? Pokud bych do toho počítal i animované filmy, tak už ta filmová série tu herní překonala. ()

666teen

Tak tady máme další pResident Evil. A popravdě, už to není ani vtipný. Zakrapatská Míla v latexu, figury zamřelé v předchozích dílech a scénář z pera retardovaného fanouška této herní série tenhle klenot určitě do červených čísel nedostanou. Přijde vám normální scénář typu: Level Předměstí, smrt. Level Lab, resurekce. Level Tokyo, procitnutí a bla, bla, bla, následují další a další levely až po Level Ledovec, kde.....No, dejte si to sami. Ty dvě hvězdy berte jako úlitbu Umbrelle. ()

Foox

Nejhorší z celé série, která už má všechny předchozí díly dost slabý. Název sice slibuje, že jde o završení, ale bohužel. Po 90 minutách utrpení následuje jedna jediná k***a dobrá scéna, které slibuje opět další díl. ()

S.Quentin QUALE

O kousiček lepší než Afterlife, nekteré scény jsou dokonce i neotravné, ale pořád je to zmoklá slepice Mila Jo-jo-jo-joahááá, s prdelí narvanou v latexu a s nýtovačkou v ruce, jak otáčí hlavou tam a zpět. Kdyby všecky scény nebyly tak "suprově" zpomalený, mělo by to snad 45 minut. Opravdu to nezačne běžet příští týden denně ve 13:50 na TV Nova? Doporučil bych to maximálně fanouškům série, ale pochybuju, že to ještě nějaké má. 49% ()

Peytl

Asi už to bude mým pokročilým věkem, když mě nevzruší ani pohled na Millu oděnou v obligátní Rudé právo či jinou tiskovinu a režisér se snaží za pomoci zpomalovaček, aby i mé čivy geronta vyslaly nějaký signál do měknoucího senilního mozku, marně ztopořit můj smysl pro videohry. Zbytečně. Kolikrát mi zpomalené záběry přesto přijdou i na vraždící Alici extrémně rychlé, neskutečně komplikované choreografie soubojů od Vlastimila Harahunda to ještě víc zdůrazňují, nevěřím jí pak ani bezkozí běh ve žraločí kůži a to jsem si jí chtěl jeden čas vzít za muže. Škoda. Snad překoná smutek a nepověsí herecká tanga na skobu jen proto, že Bumbum li je daleko větší kočanda a jistě nejen mne bavila podstatně víc. I přes zběsile našláplou akční podívanou, mě snímek nudil díky absenci nějakého příběhu alespoň ve stylu "Sňatků z rozumu". Neééé, hovno, ale aspoň něco se tam dít mohlo, když už skoro eliminovali staré zlaté zombitche. Tři hvězdy dávám vlastně jen za posledních 15 minut, Tajfunem bortící se led doprovázený slušnou mjúzyk. Přesto věřím, (jsem si jistý) že slintalové od herních konzolí budou spokojeni a ani oni nebudou muset zapojit víc než 30% svých chorých mozků. ()

liskam

Ach jo. Člověk se díky povedeným ukázkám těší na solidní jízdu, a ve finále čumí na "útěk z vězení" z roku 2100. V podstatě se mi nelíbyl jediný herec, a je fuk jestli to byl muž nebo žena. Prostě slabota. Za mě 40% ()

mzss1

Rozhodně lepší díl než předchozí. Hudba je opět skvělá, nejvíc se mi líbil skladba ze soundtracku "Flying Through the Air". Začátek byl naprosto zvláštní a skvěle provedený, kdy jsou scény vytvořené obráceně. 3D je opět zvládnuté dobře. Příběh je sice celkem jednoduchý, ale to vůbec nevadí. Akce je tu dost a je jí o trochu více než v předchozím filmu. Potěší návrat pár postav, třeba Michelle Rodriguez nebo Sienny Guillory. Sice zde není vysvětleno jak se vrátili, ale nevadí. Finální souboj docela zajímavý. Takže pro mě slušných 90% = ***** ()

kingik

Milla Jovovich je stále spasitelkou pro pozvolna vymírající lidstvo. Krom toho, má se zombíky a se všelijakou zmutovanou havětí nevyřízené účty. Je třeba znovu se nasoukat do přiléhavého latexového oblečku, chopit se zbraně, naladit fyzickou formu a jít do boje. V akčním spektáklu plném zpomalených efektních záběrů se tohle všechno zúročí. Pátý díl jde v podstatě ve stopách čtyřky a komu se líbil předchozí díl, bude pravděpodobně spokojený i tentokrát, a navíc ho pětka svojí akčností překonává. Klady: zběsile nasazené akční tempo od samého počátku, pořádný akční výmaz, návrat většiny postav známých z předešlých dílů, Milla Jovovich a Siena Guillory v přiléhavých oblečcích, efektní zpomalovačky, pořádná efektní akční porce, digitální triková smršt, přijatelná stopáž, ruští zombies na motorkách, pátý díl svojí zběsilostí asi nejvíc připomíná počítačovou hru ze všech pokračování, film rychle uteče. Zápory: v přemíře akce zanikají veškeré dialogy, všechny ženy mají větší fyzický fond než muži, nečekaně nízký výskyt zombies. Mé hodnocení: 100% ()

dr.horrible

Vážne som neveril, že sa to dá, ale je to ešte blbšie a ešte akčnejšie ako Afterlife. Je to ako počítačová hra, ktorú hrá niekto iný a vy nemáte tušenie, čo robí. Chaotická, akčná nuda. Môj osobný rebríček Resident Evil: RE3, RE1, RE4, RE5, RE2. ()

IQ Tiqe

Přestože si myslím, že tahle série měla už dávno skončit, nakonec neodolám a ze zvědavosti si pustím její nejnovější výšplecht. Tenhle je schůdnější než ten předchozí (aspoň někam spěje), ale i tak to je takřka bezduchá akce ve sci-fi kulisách, kterou drží nad vodou právě ta akce, Milla a hudba. Aspoň že mi na začátku shrnuli vše podstatné z minulých dílů, co už jsem dávno pustil z hlavy. # [viděno: monitor, sluchátka] # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 9 | napětí 2 | pustil bych si znovu 4 ()

Carol Pifková

Zaujimala by ma stopaz filmu ak by tam boli tak max dva spomalene zabery.. Cca polhodina? A reziser by mohol popracovat na zaberoch s autami bolo to skor komicke. A dialogy? To som pocula same bla bla Umbrella bla bla Umbrella bla bla Alice bla bla Umbrella.. A neviem ci to bola nahoda ale dve postavy vyzerali uplne ako sestry Nina a Anna Williams.. Stavim sa ze neuhadnete ktore.... Mozno bez zvuku by som si aj myslela ze pozeram Tekken.. tie ultra "super" bojove sceny a salta a kokocinky by ma rozhodne presvedcili ak nie tie dve zenske.. ()

Anderton

Nápaditý námet, priemerné spracovanie a samozrejme je to opäť extrémne tupé a nechcene smiešne. Ale má to spád, nápad s virtuálnymi mestami niekde hlboko pod Kamčatkou sú rozhodne fajn. Čiže opäť ide o to, či ste na tú tupú hru už dávno pristúpili a beriete to celé ako guilty pleasure, ono to inak ani nemá zmysel pozerať. Oproti zvyšku filmu je ale komorné súbojové finále na snehu a ľade slabšie, našťastie poteší posledná scéna celej tej maškarády a je to aj fajn pozvánka na uzavretie tejto priemernej frančízy. ()

Frajer42

Příběh psal zřejmě retardovaný imbecil, akce za moc nestojí a film je vůbec obrovsky nedotažený. Jsou zde třeba na první pohled rozeznatelní dabléři a dablérky hlavních postav a spousta dalších nedokonalostí. Totálně mě film nedokázal vtáhnout do děje. Série Resident Evil jde zkrátka stále do větší prdele. Mimochodem hru jsem nehrál a ani po tom netoužím. Tenhle film je takřka odpadová záležitost. ()

Socrates

Tyvole, tak tohle jsem si opravdu protrpěl, ovšem s občasným záchvatem smíchu, což by se asi P. W. S. Andersonovi moc nelíbilo. ()

AllShallFall

Odveta? Kdy? Kde? V komentáři u předchozího dílu Afterlife jsem psal, že se jedná o nejhorší díl celé série. Beru zpět. Bohužel, tento díl je nejhorší. Tolik jsem se těšil, že přijde nějaká řežba jako přišla s třetím dílem po průměrném druhém. Ale zmýlil jsem se. Čtyřka byla slabá, ale přimhouřil jsem obě oči a dal 4 hvězdy a to pro to, že mě to vcelku chytlo, i když to byla docela nuda. Tento díl, nebyl zas taková nuda. Zkrátka něco se stále dělo. No a to je možná ten kámen úrazu. Protože se tu pořád něco děje, buď střílí a nebo bojuje a to bylo pak všechno tak zamotané a zmatené. Takové bez nápadu. Prostředí každou chvíli jiné. A přišlo mi to takové zmatené. Je zajímavé jak v tom zničeném Světě má stále Umbrella Corporation takové monstrózní základny. Kdo je sakra staví? Zajímavé. A navíc mi teda vážně nesedelo to tancování v tričkách někde na ledové pláni na Sibiři. To jsem z toho jelen. Já ani pořádně nevím, proč se mi chce dát zase 4 hvězdy. Tak shrnu-li body, že jsem to nevypnul a stále sledoval. Tím mě to vlastně bavilo. Takže to byl průměr. No a moje velmi oblíbená, stále krásná, Milla Jovovich tam má prostě svojí hvězdu. Takže teda 4 hvězdy. Ale kdyby tam Milla nebyla, což si nedokážu ani představit, bylo by to mnohem horší. Resident už musí skončit, protože donekonečna to pokračovat nemůže a z milosti se stále hodnotit také nedá. Snad už poslední 6 díl to celé rozlouskne a bude konečně tak úspěšný jako 1 a 3 díl. ()

Okara

Komentář bych začal doporučením. Nedoporučuji tento snímek starším lidem nebo osobám se slabším srdcem, neboť využití lekaček je zde v plném rozsahu plně využito. Retribution zaujme už úvodními titulky opačnou akční sekvencí, ale tím bohužel výčet toho nového můžu ukončit. Opět je to samé stále dokola, parta zabijáků v čele s Millou vystřílí desetitisíce nábojů na hordu nakažených a nějaké ty větší potvory, použité i z minulých epizod RE (pro mě milé opětovné setkání s golemem). Také jsem ale s potěšením zaznamenal vynikající dynamickou hudbu, především při útěku z Moskvy a masky nakažených zde, připomínající Dead snow. Zkrátka opět platí pravidlo, že když nečekáte nějaké oskarové drama a jdete si jen odrelaxovat k napínavému akčňáku, které si ve 3D vychutnáte v plné kráse, odcházeli byste z kina s úsměvem na tváři. Nebýt ovšem opět useknutého konce, který ale na nadcházející, doufejme poslední, epizodu dokáže pěkně navnadit. 60% ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy