Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Flipnic

Moje přání po předchozím díle bohužel nebylo vyslyšeno a byl natočen díl další ... No o čem to je ... O debilním vizualu, kde si po temném a relativně atmosférickém předchozím díle užijeme hlavně bílé barvy (!!). A to bílé jak uvnitř budov, tak i venku "v přírodě" ... Módní přehlídka stále stejně zmalované Jovovichové, s tím, že jí sekunduje ještě Rodriguezová (naprosto není můj typ a tu herečku nesnáším ...) a jedna japonečka. No a teď si představte těch pár digi-příšerek, které fakt dnes už neohromí a jinak vlastně jen akci ... Já mám akci rád. Mám rád, když se postavy ve filmu řežou od začátku do konce na všechny způsoby. Ale musí to umět, nebo to musí sakra umět natočit dobrej choreograf. A v tomhle film právě na celé čáře opět selhává. V konkurenci se stejně tak intelektuálně prázdnými akčňáky poslední doby Underworld: Probuzení (2012) a Total Recall (2012) je tohle prostě trapnost, ubohost a urážka všem bojovým stylům a filmovým fightům obecně!! Jovovichová prostě není Beckinsalová, která by jí měla v nějakým novým akčňáku pořádně natrhnout prdel ... doslova ... ;-)) ()

Lateef

Já už toho viděl fakt hodně. Viděl jsem Mrakomora opalovat se na pláži v Karibiku, prase divoké najíst se vidličkou a nožem, viděl jsem i Jigsawa v patnáctém díle Saw, jak říká, že ve trojce nezemřel on, ale jeho klon. Viděl jsem dokonce i Chucka Norrise, když si v KFC objednal Big Mac... a dostal na držku. Ale ještě jsem snad neviděl tak nudný, zbytečný a předvídatelný film jako je pátý Resident. Naprosto všechno je dané a křišťálově jasné, kam se posuneme v příštích pěti minutách, kdo to odsere, jak to skončí, apod. Mimochodem začíná mě šíleně iritovat to, že vždycky někdo padne mrtvej k zemi, aby následně po několika vteřinách obživl (nemyslím zombie) a dál se rval, střílel, mlátil. O Mille platí pořád to stejné, je a asi vždycky bude luxusní kočka, ale v akčním módu jí nevěřím ani držení zbraně. Lítá na drátech jako smyslů zbavená a střílí nemrtvé do hlav. It´s all. Monstra nevyužitá, triky jakžtakž, za to výdělky sérii pošoupnou k šestce. Výborně! Už nám to zavání odpadem!, Andersone! 65 miliónů dolarů(rozpočet)/222 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Bloody13

Tak s překvapením musim konstatovat, že pětka je (i když jen o kus) lepší než čtyřka. RE5 je vlastně jedna nonstop akce, která začne nápaditym úvodem ve "zpětnym chodu", pokračuje ve stylu Snyderova Úsvitu mrtvých, no a postupně samozřejmě zabředá do svých vod. 3D celkem v pohodě, spousta, spousta, ale opravdu spousta efektních zpomalovaček, několik povedených monster, prostřídání snad všech postav z celý série a samozřejmě skoro nahá Milla - a to všechno ve zběsilym tempu, kde se munice vystřílí víc, než v libovolnym Rambovi. A ten soundtrack mně připomínal Trona: Legacy. ()

pan Hnědý

Čtyřhvězdičková úvodní desetiminutovka (trochu opsané z ÚSVIT MRTVÝCH). W.S. Anderson "vykrádá" nejen sebe, ale i předchozí díly (no brain) - only repeat. Velká škoda. Kde jsou ty výborné nápady jako v Zániku s "havrany" alá Hitchcock. A ten zběsilý střih? Omfg... ()

Jara.Cimrman.jr

Projekt Resident Evil ztratil své filmové ambice a vrátil se k herní koncepci. Nic proti tomu - vypadá to efektně, bouchá to velkolepě, o bojovné dámy není nouze a já mám tak nějak pocit, že tento zákeřný útok na mou prvotní signální soustavu zase poměrně vyšel. ()

Skejpr

Videohernost látky je evidentní, dějové šmodrchanice baví o to víc, o co nedávají smysl a celkově nabírá imbecilita série netušené rozměry. Faktem ale přitom je, že akce je odvedená více než solidně (samozřejmě stále využívající videoherních principů, postupů a estetiky) a také děj, postrádající prakticky jakýkoliv dramatický oblouk, nicméně jasně kopírující herní levelové a bossové schéma je v zásadě vlastně odveden funkčně a tedy správně... Nikoliv nějak extra zábavně, to je další věc. Stejně jako u Afterlife ale platí, že "film" se tomu dá říkat jen stěží.. Úvodní titulková sekvence a honička v "Moskvě" dalece přesahují prakticky cokoliv po zbytek filmu, ani jedno už ale nemá se Zombies prakticky vůbec nic společného... ()

Dadel

Bohužel nejlepší scény tvůrci vyplýtvali během prvních 15 minut, a pak už je to jen další videohra, co se nedá ovládat. 3D fajné. ()

gudaulin odpad!

Paula Andersona bych se neodvažoval přes veškerou jeho snahu označit za krále braku, i když našlápnuto k titulu má docela slušně. Šlechtický titul by mu ale v téhle oblasti neunikl zcela jistě. Dosavadní bilance říká, že má u mě šest odpadů, jedno dvouhvězdičkové a jedno tříhvězdičkové hodnocení, přičemž si vůbec nejsem jistý, jestli bych Symptomu Pandorum udělil stejně příznivou nadílku i dnes. Každopádně buď tehdy nebylo něco v pořádku se mnou, nebo s Andersonem. Protože ten, když se rozjede, stojí to za to. Z pohledu toho, co očekávám od kinematografie, by kategorický odpad zasloužila kterákoliv část série Resident Evil, ale na Andersonovi je sympatické, že neusíná na vavřínech a každý díl dokáže posunout do ještě větších sraček, zbavit ho ještě víc byť i těch nejelementárnějších prvků logiky a konzistentnosti. U Paula Andersona zkrátka nemá smysl hovořit o dně, protože pokaždé dokáže kreativně posunout své limity ještě níž. V téhle souvislosti je spíš zajímavé, že v jeho tvorbě mnozí stále dokážou nacházet to svoje. Každopádně kterýkoliv uživatel, který dokáže tohle dílko ohodnotit více než dvěma hvězdičkami, je mě vzbuzuje určitou opatrnost. Celkový dojem: 5 %. ()

choze

To samé co čtyřka. Další cvičení v maximálním natahování minima děje nadužíváním zpomalovaček. Okatá vykrádačka Cameronových Vetřelců included. ()

Psema

Odveta všem, kteří doufali, že Anderson prolomí prokletí a po obstojné kokotině nenaservíruje úplnou sračku. Ale ne. Pavlík pokračuje v trendu. Ikonický cliffhanger spláchne za minutu (za 3, pokud počítáte, že ho jednou pustí pozpátku) a pak 90 (oficiální stopáž je nějaký blábol) minut našlehává dějové vakuum lépe než Horst Fuchs. Holt W.S.. Postavy to nemá (víc než kdy jindy jsou to pouze herní figurky na šachovnici), "děj" byste vymysleli za pětiminutovku na záchodě a jelikož vám Paul nedá do ruky ovladač, je to vlastně ohromná nuda i přesto, že akce je hodně a rozhodně není katastrofální. Za vykrádačku rentgen shotů z posledního Mortal Kombatu půl hvězdy navíc a už se těším, jak se další ikonický cliffhanger spláchne příště. Bránici jsem roztrénoval dostatečně už teď. ()

TeeAge

|| Scenár: Paul W. S. Anderson | Hudba: tomandandy | Produkcia: Paul W. S. Anderson, Jeremy Bolt, Don Carmody, Samuel Hadida, Robert Kulzer | Distribúcia: Screen Gems | Štúdio: Constantin Film, Davis Films, Impact Pictures | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržby: - $ || Hľadám slova... :D ()

sniper18

Je to slabý akčný sci-fi horor, ktorý je piatym dielom tejto vydarenej filmovej série. Má veľmi zlý príbeh o Alici, ktorá je zajatá spoločnosťou Umbrella a prevezená do jej rozsiahleho komplexu, ale pomocou Weskera sa jej podarí dostať z väzby a ozbrojiť sa, aby spolu s ďalšími bojovníkmi, ktorí jej prišli na príkaz Weskera pomôcť unikli z tohto komplexu predstavujúcim niekoľko simulovaných svetových miest plných zombií rôznych druhov. Spracovanie nie je najhoršie, kvôli krátkej dĺžke to ani nemôže začať nudiť, stále sa niečo deje a tak si film po celý čas udržuje svižné tempo, lenže čo z toho, keď celá táto zápletka je tak neskutočne stupídna. Doteraz sa vždy dej posúval a mal nejaký zmysel, ale v tomto prípade vymysleli tú najzbytočnejšiu, najsamoúčelnejšiu a jednoducho najhlúpejšiu verziu, akú si vôbec dokážem predstaviť. Celé to nemá vôbec žiadny zmysel, je to len zlátanina mnohých scén, ktoré by sami o sebe nemuseli byť zlé, ale v tomto filmovom zložení, kde o nejakej prirodzenosti nemôže byť ani reči ma to vôbec nebavilo. A k tomu ešte tie mnohé scény, ktoré takmer doslova vykrádajú rôzne kultové klasiky a plno scén, ktoré nemajú ani štipku logiky aj sami o sebe a nie to ešte v celku, nemám slov. Prakticky jedine posledná minúta ma konečne bavila a to je teda poriadne neskoro. Akcie je tu plno, ale mám z nej také rozporuplné pocity. Najhoršie na tom celom je, že kvôli tejto katastrofálnej zápletke sa už nedá užívať ani akcia, tu neplatia žiadne pravidlá, všetko sa môže stať kedykoľvek a akokoľvek, o postavy sa nedá ani trochu obávať, lebo aj tak ich znovu naklonujú aj po desiatkach, takže celé ma to tak otupilo, že som sa nedokázal ani baviť. Ale keď to skúsim rozobrať bez ohľadu na všetko ostatné, síce súboje ma vôbec nebavili, neviem, ako niekoho mohlo napadnúť miešať zombie s pomaly kung-fu štýlom. V prvých dieloch to aspoň malo nejakú logiku, likvidácie mačetami, reálne pôsobiacim lámaním väzov a podobne, ale tu je to už všetko len na efekt. No zvyšná akcia je už celkom slušná, rôzne prestrelky a naháňačky s pár vydarenými momentmi, potenciál bol síce väčší, mne hlavne prekáža tá neprirodzenosť, celé to pôsobí zbytočne umelo, ale inak som spokojný. Len ako som spomínal, potrebovalo by to lepší film, v niečom takto hlúpom sa nedá užívať ani akcia. Herecké obsadenie je výborné, vrátili sa takmer všetci moji obľúbenci z predchádzajúcich dielov, Milla Jovovich, Oded Fehr, Michelle Rodriguez, Colin Salmon a Sienna Guillory, k dokonalosti tomu chýbala už len Ali Larter, lenže samozrejme opäť pokazili, čo sa dalo a tak zo všetkých menovaných ma nebavil vôbec nikto, hlavne to neustále umieranie Rodriguez už bolo aj trápne. Z celého osadenstva za niečo stojí jedine moja obľúbená Bingbing Li, ktorá má zaujímavú postavu a tú aj ideálne zahrala. A zvyšné nové postavy nemajú prakticky žiadny priestor, aj tak umrú skôr, než sa vôbec dajú poriadne všimnúť. Réžia a technická stránka je už len jeden veľký chaos, tu už ani nie je čo hodnotiť, hromada efektov, nefunkčných cool scén, tento štýl ma vôbec nebaví. A veľkým sklamaním je aj hudba, doteraz ma bavila v každom diely, ale tu som si ju takmer ani nevšimol. Tak tomu hovorím obrovské sklamanie, Resident Evil samozrejme nikdy nepatril medzi tie najinteligentnejšie a ani najoriginálnejšie série, ale aj tak ju mám rád. Prvé tri diely sú výborné, slušné zápletky, vydarená akcia, postavy, vizuál, všetko to na seba dobre nadväzuje a aj teraz si občas tieto diely rád pozriem. Afterlife už síce zaostával, ale stále je to dostatočne zábavný diel, ktorý má aj nejaký zmysel. Ale toto je skutočne hrôza, tu už nedáva zmysel vôbec nič. Keby to bol prvý diel, tak by sa Resident Evil pre mňa stal synonymom maximálneho braku a smial by som sa z toho, ale keďže je to až piaty diel série, ktorej som fanúšik, tak je to len smutné a bojím sa nasledujúceho dielu, pretože teraz už viem, že Paul W.S. Anderson dokáže teda poriadne nepríjemne prekvapiť. 40% () (méně) (více)

LihO

Chaotické, zbytočne komplikované... obsahovo ide viac menej o akési zhrnutie predošlých dielov, Pre mňa najslabší diel. ()

Eliott

I když nesmyslné, tak překvapivě nápadité. Kamera také naprosto fantastická a nacházelo se zde několik scén které se mi velice líbily. Na druhou stranu opět nezdařený konec. Začínám si myslet, že nezvládnuté konce bývají standartem Residentu Evilu. ()

Botič

Nečekané pozdravy z Kamčatky! Anderson opět nezklamal - děj předchozího dílu smetl ze stolu během prvních zpomalených, pozpátku puštěných a zase zrychlených deseti minut a jede se dál, Alice znovu padá do komatu, znovu se probouzí a, i bez svých schopností, bojuje proti zombies a Umbrella Corp. s až nadpřirozenou silou. Anderson leveluje jedna radost, ohání se scénářem o deseti větách a hraje si s postavami jen coby s figurkami na šachovnici, které slouží pouze k efektnímu vyhlazení. Pokud vás vyloženě nehřejí peníze v peněžence, tak si snad raději počkejte na nějaký slušnější rip, protože platit za tenhle rádoby restart/remake/zbytečný díl je holý nesmysl! Tentokrát PURE SHIT a kvalitativní návrat k milovanému Resident Evil: Apokalypsa. Doufám, že to Anderson jednou dotáhne k dílu Resident Evil: Attack of the Clones. ()

Le_Chuck

Guilty pleasure efekt pomaly vyprcháva a Milla starne. Vidím to ešte na také 2-3 kúsky než jej bude 40 a potom už sa Paul hádam ukludní a nechaú ju odpočívať, aj z celou sériu (ktorá už aj tak na konci jedničky nemala čo povedať). 5-ka je festovalom besnej artdirekcie, záberov na jeden krát a zombie hereckých výkonov. Na place to musel byť čistý punk. 40% ()

Spiker01

Ostatní díly jsem před tímto neviděl, takže hodnotím jednak jako nezaujatý a jednak jako neposkvrněný touto sérií...Hry Resident Evil znám, ale nikdy jsem nebyl fanoušek. Jen jsem věděl, že tam jsou zombíci, tak mě zajímalo, co se z toho filmu vyklube. 3D, ve kterém to na předpremiéře od ČSFD bylo promítáno, nabízí pár pěkných efektů, ale to asi každý druhý film. To je ale můj problém, a jestli se v tom někdo vyžívá, zajisté bude uspokojen. 117 min, jak se tady v době premiéry psalo, to určitě nemá, má to sotva 90 min a to díky velice zbytečnému začátku. Přihlížet na přetáčený záběr, abych si ho mohl následně prohlédnout v normální rychlosti na mě prostě působí jako natahování času. Jinak, Milla opět dokazuje, že to hrát rozhodně neumí, tím pádem to ve filmu vynahrazuje bojem, když se perfektně a efektně ohání proti zástupům zombíků. Potěší známé postavy z her (Leon) i z filmů (například Uther). Když se film konečně rozjel, říkal jsem si, paráda, ještě půl hodiny. Pak přišel záběr plný zombíků a konec. Jestli jsem vždy docela dobře předpovídal vybafnutí zombíka, tak tohle fakt ne. Jak jsem psal, slabých 90 min (ne ve smyslu nudy, právě naopak, film hned uteče). Jednu hvězdičku odebírám za zbytečně natahovaný začátek a useknutý konec, ale ty čtyři si to zaslouží... EDIT : Po shlédnutí předchozích filmů jsem usoudil, že pětka je kompletní mix všech dílů. Objeví se tam úplně všechny známé postavy a spousta známých prvků. Na další díl se těším...70%...[12.09.2012_ČSFD projekce_Cinestar Černý most] ()

viperblade

Zhlédnuto v (3D) kině v originále. Milla se už popáté vrací k nakopávání mrtvých zadků. A s ní se vrací prakticky všichni, kteří měli co dočinění s některým z předešlých dílů. Resident Evil: Retribution není vůbec špatný film - především začátek, jak už je zde několikrát zmíněno ostatními, je takřka geniální. Pak sice následuje trochu WTF moment, který vlastně definuje tento díl (nebudu spoilerovat, ti co film viděli, vědí, co mám na mysli) ale když to přijmete, tak vás čeká slušná zábava. Přišlo mi, že tento díl se více přiblížil hrám, hlavně ty hrátky s kamerou (postava si myslí, že je v bezpečí, podívá se nahoru a najednou je tam monstrum) byly stejně jako ve hře, když se změní kamera, tak zjistíte, že tam něco je. 3D bylo fajn, obraz byl čistý a sem tam na vás něco vyletělo z plátna, takže taky spokojenost. Je škoda, že v momentě, kdy film začne být opravdu zajímavý, to utnou (a to po čtyřce jsem si myslel, že otevřenější konec snad už nemůže být, ale přijde pětka a my zjistíme, že může). Zkrátka a dobře - pokud jste viděli všechny předchozí díly a užili jste si i přesto, že víte, že to nejsou žádné klenoty, tak by se vám i tento díl mohl líbit. V opačném případě tento film ignorujte. 80 %. P. S. Bingbing Li je nejvíc hustěkrutopřísné jméno, které jsem za posledních pár let slyšel. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy