Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

dex2man

RE5 je extrémně přímočará, téměř až bezduchá střílečka, jejíž scénář by se vešel do smsky. Vlastně to ani není film, ale gamesa na plátně, kterou za vás hraje Anderson, což mnoho lidí nezkousne a bude házet opady. Ale od začátku..takže..let's play! V příběhové kampani nenajdeme žádné složitosti- hlavní cíl je přesun z místa A do místa B. Vše se točí jen a jen kolem akce. Ta začne otravnou sekvencí-nejdříve pozpátku a pak v normálním režimu(takže postrádá smysl) navazující tam, kde skončil Afterlife a končí až se závěrečnýma titulkama. Postup ve hře je rozdělen do relativně krátkých levelů, kdy musí Alice vyčistit laboratorně čistý koridor kdesi v útrobách Umbrelly od hordy nemrtvých nebo se přemístit do další lokace. Poté přijde na řadu rozšíření palebného arsenálu nebo souboj s bosem..prostě klasické herní schéma. Ani vedlejší postavy nemají žádný speciální význam, snad jen vyrovnat počty na obou stranách. Akční scény jsou většinou velmi efektní, parádně nasnímané, ale příliš mnoho zpomalovaček je až ke škodě. Samotnou kapitolou je soundtrack-komu nevadí směsice tvrdých elektronických beatů s neidentifikovatelnými industriálními zvuky a pazvuky má vyhráno. Ač to vypadá, že kritizuju, byl jsem s Retribution docela spokojený a to hlavně z důvodu, že jsem po Afterlife od Paula nic jiného nečekal a Mile to masakrování všemožných mutantů sluší pořád stejně. Btw..3D je absolutní průměr a pojetím naprostý opak třeba Prométhea. Prostory jsou ploché a nepůsobí plastickým dojmem. Třetí rozměr je používán zejména u efektů z plátna k divákovi- vyletující nábojnice nebo holografické projekce, které jsou prostě jen "vystrčené" před plátnem a občas tak vše působí dost nepřirozeně, jaksi naroubovaně a chybí hloubka na obě strany. ()

Geralt z Rivie

Moc pozitivních věci tam není. Asi bych nenašel ani jednu, i kdybych hledal, jak je týden dlouhý. Jenom ten konec mě potěšil, protože konečně rozluštil celou zápletku této série. Nezbude nic jiného než se těšit na 6tku. A druhá hvězda za to 3Déčko. --- KINO ()

Campbell

Hrál jsem Resident evil 6 a tak jsem nějak očekával že film bude taky akčnějšího rázu jako je RE 6. Tak asi proto jsem nebyl moc zklamán. Sice to s hrou má už jen společný možná tak Umbrella corporation, ale já se bavil více než dost. No a konečně scénáristy napadlo do filmu nacpat Leona. Nicméně ten jeho představitel byl tragickej, a to doslova. Navíc mi nepřišlo že mu je nějak moc podobný. Jovovichová je podle mě celkem pěknej kus ženský takže když se nic extra nedělo koukal jsem na ní. Herci z jedničky mě více než potěšily, jen mi to občas přišlo celkem zmatené. Co mě ale moc nepotěšilo že už tu prostě nejsou klasický zombie ale jakýsi mutanti, stejně tak mě nepotěšila absence Chrise který byl v Afterlife, bylo ve filmu vůbec vysvětleno proč tu najednou není? RE: Retribution se podle mě celkem povedl, nečekal jsem kalsického Evila a dostal jsem to co jsem očekával. No a konec filmu? Ten nám otvírá vrátka do dalšího pokračování. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Netuším, jestli se přemůžu a půjdu i na další díl. Něco tak neskutečně pitomého jsem neviděl od dob Twajlajtu a Segala. Opět se vše opakovalo a po úvodní desetiminutovce "co jste viděli v minulých dílech" následovala nepřetržitá akce, doslova nabitá neuvěřitelnými záběry. Příběh? Neexistuje. Jen krev, hloupé pohledy a repliky osvalených debilů a topmodelek v latexu, hordy uřvaných zombíků a jinak.. hovno. Naprosto mne to spláchlo. Tak hluboké zklamání a čirý údiv z poznání samotného filmového dna. Ještě v metru jsem se klepal jak ratlík a tiše jsem si pro sebe šeptal "Proč?". Za pár slušných soubojů a efektů dávám jednu hvězdu a velmi slabých 20%. ()

predators odpad!

A to bylo jako co?! Nelíbil se mi už Afterlife, ale toto byl vrchol akčního nevkusu. Naprat do 90 minut 80 minut přestřelek, extrémně našlapaných speciálních efektů a zpomalovaček a máme vyhráno, říkali si tvůrci. Z mého pohledu se jim to značně nevyplatilo. Upřímně, nedodíval jsem to a nelituju toho! 10% ()

cukorek

Paul W.S. Anderson znova zobral pod svoje krídla akčnú chobotnicu s notoricky známim názvom Resident Evil. Prečo som použil prirovnanie práve chobotnica? Pretože s pribúdajúcimi časťami mi to začína pripadať ako keď odseknete chobotnici chápadlo a ona vystrčí vždy ďalšie, nehovoriac o tom, že aj tento film sa skončil otvorene, takže už to prestáva byť ozaj zaujímave. Škoda, že tvorcovia nevenovali tomu dielu ešte aspoň pol hodiny viac a dobre rozbehnutej, nestarnúcej Mille Jovovovich nenechali nazbierať ďalšie bonusové painkiller-y. Z týchto úvodných slov to možno vyznie, že sa mi film nepáčil, ale opak je pravdou a ja som milovníkom Residentu Evil, len hneď v úvode som chcel objasniť prečo tento film u mňa nedostal plné hodnotenie. U Alice veľké zmeny nenastali, obhájila si svoj štandard, ale celkom dobre zapôsobila voľba nepriateľských netvorov ako to to bolo pri hrozbe biohazardu, keď v umelo vytvorenom meste sa objavili monštra s obrovskými sekerami či zmutovaný, štvornohý predátor. Skutočne Andersona treba pochváliť, za to ako zvláda ukočírovať akčné obraty, keď výsledkom vzniká funkčná a prehľadná akčná paleta do ktorej je divák vtiahnutý prostredníctvom priamych záberov - sekera letiaca priamo na kameru. Dobrou voľbou sa stala aj Michelle Rodriguez, ktorá zvládla hneď dvojité obsadenie raz sexy civilistiky a raz ako vojenský prototyp. Spolu s hudbou to vytvorilo dobrý sci-fi akčný zážitok, ktorý hodnotím na 60%. ()

nash.

Čím dál tím větší pitomost, která už zcela ztratila smysl a je jen záminkou k další porci vychytaných akčních scén, kde akční Milla s partou zaměnitelných sidekicků vystřílí všechno co se jí, ať živé nebo nemrtvé, staví do cesty odnikud nikam. Scénář zřejmě psalo několik náhodně zvolených zombie, což je škoda, protože s dobrým scénářem, který by byl úplně o něčem jiném, to mohl být velmi slušný akční výplach, na který by bylo radost pohledět. Takhle to bylo spíš utrpení, které zmírňovaly jen pravidelné dávky anestetik v podobě místy překvapivě zábavných akčních parádiček (bílá chodba, sekeráci). Nicméně Milla je pořád kus, s bouchačkama jí to sekne, její akční výstupy mají švih a specifické kouzlo, které je nebezpečně návykové, takže člověk neodolá a stejně se příště podívá znovu. Ale bude se nejspíš marně modlit, aby to tentokrát už konečně dávalo smysl. ()

silentname odpad!

A to som si myslel, že po Resident Evil: Afterlife už niet kam klesnúť. No zdá sa, že "Retribution" je ešte ukážkou, ako sa dá urobiť z katastrofy ešte väčšia katastrofa. Pre všetkých, ktorí sa rozčuľovali pri filmoch ako sú Warcraft alebo Assassins Creed sú mizernými videohernými adaptáciami, odseďte si tento film. Už len úvod naznačuje, že sa ocitáme na nesprávnom mieste a musím povedať, že máme pravdu. Horor tu nie je žiadny a miesto toho sa z Resident Evil stala bezcieľná strieľačka, kde treba strieľať na všetko naokolo. Dokonca aj zombíci sú v tejto časti už len do počtu. A skôr to rieši maximálne otravné a nezmyselné veci, ktoré som vôbec nepotreboval vidieť. Akcia kombinovaná s nekonečným slow-modom ma absolútne nebaví, plus zostrihaný boj medzi Alice a Jill je absolútna otrava. Plus efekty na tak katastrofálnej úrovni, že som dokopy filmu neuveril nič. Je tu možno pár postáv, ktoré sa mi celkom páčili a musím povedať, že Ada naživo vyzerá dosť dobre a má tú správnu charizmu, ale to je asi tak všetko, čo tu funguje. Zvyšok je chaos bez akejkoľvek logiky a je to maximálne odfláknuté a mizerne spracované. A prečo som si toto vlastne pozrel? Koniec koncov som sa tomuto filmu vyhýbal roky. Nakoľko sa do kina dostáva nové pokračovanie, chcel som si to celé správne prepojiť, aby mi niečo nechýbalo. Tak len dúfam, že nie je možné ísť s Resident Evil ešte nižšie ako tu. Toto je bez debaty najhorší diel série. Zatiaľ. Hodnotenie: F ()

Pedestrian

Velká spokojenost. Akční od začátku až do konce a s finálem začínájícím někde před druhou polovinou snímku. Mrzí mě, že Expendables 2 se tady na databázi pohybují úplně v jiných číslech a přitom oba dva filmy jsou stejně blbě natočený a scénář mají druzí Postradatelní jen o něco lepší než pátý RE (tj.: vůbec nevím, o čem tenhle RE byl, zatímco u Exp2 vím, o čem to bylo, ale bylo to tak jednoduchý a blbý, že je to nakonec stejně jedno) a akce je tu víc a je lépe natočená. Takže u mě letošní král akčních výplachovek. ()

Claw

Nesnáším tuhle sérii... O čem to je? O debilním vizuálu, kde si po temném a relativně atmosférickém předchozím díle užijeme hlavně bílé barvy (!!). A to bílé jak uvnitř budov, tak i venku "v přírodě"... Módní přehlídka stále stejně zmalované Jovovichové, s tím, že jí sekunduje ještě Rodriguezová (naprosto není můj typ a tu herečku nesnáším...) a jedna japonečka. No a teď si představte těch pár digi-příšerek, které fakt dnes už neohromí a jinak vlastně jen akci... Já mám akci rád. Mám rád, když se postavy ve filmu řežou od začátku do konce na všechny způsoby. Ale musí to umět, nebo to musí sakra umět natočit dobrý choreograf. A v tomhle film právě na celé čáře opět selhává. V konkurenci se stejně tak intelektuálně prázdnými akčňáky poslední doby je tohle prostě trapnost, ubohost a urážka všem bojovým stylům a filmovým fightům obecně!! /20%/ ()

SeBig

Dalo se to čekat že to bude sračka už od traileru. Nemílil jsem se ty dvě hvězdy jedna za akci ale příběh uplná kravina to co mě sralo na čtyřce..otom je ted celý film. Moc sci-fi kravina chudák Rodriguez akorát ji tam zesměšnily a já se ke konci spíš smál. Jdu si pustit jiný film abych to spláchnul. Nedivil kdyby šestka už byla na odpad. ()

Lenny.M

Předem musím říct, že jsem na to šla jen kvůli zvědavosti a tomu, abych znovu viděla Michelle Rodriguez a executionera na velkém plátně. Michelle mě docela potěšila, konečně si střihla i bitkařskou roli, jen jí vždy vymyslí hloupou smrt. Executioneři mě zklamali, podle mě stačil by jeden a takový, ze kterého by šel respekt, tak jako ve hře, kde se mi klepaly kolena jen co jsem ho zahlédla.. Zombie alá soviet soldiers mě pobavili, protože aby plavali, uměli zacházet s motorovkou a řídili motorky, to se jen tak nevidí. Dřív bylo ještě cool všude cpát SSáky nebo celkově vojáky z 2. světové, po Sucker Punch bych si je ale netroufla dát už nikde. Nicméně všechno zachraňovala jako vždy hudba, která je už od prvního dílu úžasná, to se musí nechat..Vcelku se mi to teda líbilo, průměrnou vyvražďovačku jsem čekala a větší blbost jako předchozí díl už natočit nemohli, takže už napjatě, po tak pěkném konci, očekávám další díl. ()

MiiRA

Asi už jsem na to starej, ale fakt bída. Nebýt tam Milla, tak bych to asi ani nevydržel do konce a vzdal to po půlce filmu. ()

Chrustyn

Paul Anderson už předchozím Residentem zaútočil na post, který si úspěšně drží Uwe Boll a to je nejhorší režisér všech dob a tímto výtvorem se v postupu jen utvrzuje. Pokud jste viděli předchozí díl nic vás nepřekvapí a tento je asi tak o 1% snesitelnější. Opět nás čeká nesympatická a nesexy Milla Jovovich, která neustále usiluje o pozici novodobé akční hrdinky, ale se zbraněmi a jejím debilním výrazem je spíše směšná, k tomu vše korunují příšerné akční scény a ještě horší efekty a výslednou "kvalitu" potvrzuje nesmyslně překombinovaný a nesmyslný příběh. Už to prosím ukončete. ()

korbitch22

Anderson už definitivně jako tvůrce rezignoval a točí sterilní akční slátaninu bez smysluplného příběhu, bez vypravěčského umu, bez hereckých výkonů a ještě se bere strašně vážně. Regulérní prvoplánovaná bezduchá akční řežba , která si musí pro dokreslení atmosféry vypomáhat násilně narvanou a všudy přítomnou vlezlou melodií která se opakuje furt dokolečka. Prvních 30 minut bylo výborných a opravdu jsem si užíval tu atmosféru i hudbu, pozorně sledoval příběh a užíval si skvělé 3D efekty, jenže po půl hodině je to všechno pořád dokola a co je horší nezastaví se to ani na vteřinu a vás ty rádoby drsné zpomalovačky začnou nechtěne rozesmívat a ke konci už nudit. Nemůžute se na Andersona zlobit, pokud jste čekali něco oduševnělejšího jako byl první díl, máte se bavit akcí, jenže ta místo švihu a gradace zpomaleně stagnuje, nestrhne vás a ke konci už jsem měl pocit, že jak Anderson ke konci využívá 3D minimálně, tak i můj mozek pracoval minimálně. Za prvních 30 minut dávám 2 * a tu třetí za milovanou Jill Valentine a v první půly nabité 3D. Vidět to doma jako Afterlife hodnotím mnohem hůř. Přesně ten typ filmu který musíte vidět v kině a ve 3D , jen aby měl trochu šanci na úspěch. Obávám se že tahle série měla skončit u trilogie a ne pentalogie, nedej bože se dočkáme i dílu šestého a i přesto , že Anderson může tímhle imbecilním mícháním provařeného guláše udělat další tucet námětů, žádný už vám nikdy nic neřekne. Mrtvá látka a tupý akční film potvrzující zbytečnost Afterlife. 50%. , ale místama to mělo koule a hlal bych že jsem se občas nebavil, 3D pomohlo hodně, hodně moc. ()

mcb

Nekonečná videohra a zároveň zdaleka nejlepší převedení videoherního vyprávění do filmového média. Škoda, že z toho nevznikl zábavnější film, ale další Andresonova fetišistická přehlídka atrakcí s lobotomickým scénářem. Byť je vše velmi trefně přizpůsobeno přímočaré zápletce, typizovaným "hracím" charakterům a posouvání dějem pomocí změny prostředí simulacemi (levely) nebo souboji s nepřáteli (bossové), ve výsledku to nedělá z pátého dílu Resident Evil "dílo", které byste si někdy chtěli dobrovolně zopakovat. Anderson by se měl spíše uplatnit v herním průmyslu, protože jeho filmům zoufale chybí jedna věc = ovladač. 6/10 ()

Nettrass

No nekoukejte, viděl jsem a všechno vím. 100+1 filmú slepených dohromady. Co naplat, my s Mazánkem prostě máme slabost pro paničky v kůži. ()

BMW12

Parádní film! Musím ocenit tu akci, nádherné souboje, skvělé prostředí, ve kterém se ten film odehrával a nakonec skvělé efekty. Hodně uživatelů kritizuje scénář, ale podle mě byl scénář perfektní. Fakt jsem se u toho filmu moc bavil! :-) ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy