Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

0L0V0

Presne tak si predstavujem blockbuster ktorý vás posadí na zadok a dávkuje do vás napätie, akciu, lásku a ešte raz akciu. Lin si ma získal úžasnou pätkou F&F a šestkou si potvrdil pozíciu akčného režiséra. Každý ma svoju úlohu v tomto filme a nikto mi neprišiel, že tam je na silu. Problém nastáva čo viac nám dokážu ponúknuť F&F, keď už tu všetko bolo. James Wan bude mať sakra veľký problém ak pokazí našľapanú akciu ktorou sa film uberá. ()

Joža

Je to opravdu rychlí a zběsilí to jo,jen na konci je ta runway poněkud dlouhá,ale to se dá překousnout. ()

Lorge

Lin je jeden z mála, co se dokázal poučit ze svých chyb a po slaboulinké trojce nám naservíroval příjemnou vysokooktanovou "druhou" trilogii. ()

Kofolacik

Nikdy som nebol fanusikom tohoto franchisu... ale Fast Five ma prijemne prekvapila a tak som si povedal ze dam sancu aj dalsiemu dielu... Ale slabotka... Nuda to sice neni ale primitivita scenaru ma predsa len urcite hranice a tie Chris Morgan tentokrat naozaj hrozne prekrocil :D ()

forkys

Oni si snad myslejí, že dnešní diváci jsou absolutní kreténi viz. 100 kilometrová runway, která záhadně končí přesně na konci dvacetiminutové honičky.. obsazování kulturistů do rolí, jen aby souboje vypadaly zajímavě, protože nemají co jiného už nabídnou.. a ty trapné hlášky? to se mi snad jenom zdálo, tahle sračka.. doufam že jednou budu mít taky auto s 30ti rychlostní převodovkou.. bojim se že v dalšim díle už budou bojovat proti mimozemšťanům, protože nejdřív to byli policisté, teď nějací spešl trained vojáci :Q ()

vikino1

Abych to upřesnil - hodně slabé 4. Toreto tam lítá vzduchem jak superman a s tankem si tam jezdí 140km/h. Ve Zlatém oku nebo Kobře 11 bych to bral, ale tady ?? Navíc nevím kde dělali casting na auta, ale z těch všech se mě libili jen ti tři černí Bavoráci, záporńákovo Bentley a srandovního černouška bílá Amerika (kotva tanku). Scénu s letadlem snad ani není třeba komentovat, realizaci převozu poslední součástky (myslím tím jeden týrák a dvě doprovodná auta se mě zdá trochu málo, když to odváželí z opevněné vojenské základny).. Souboj hodného a zlého svalouše krátký, kočky umělý a úplně plochý. Když si to tak zpětně pročítám, tak ubírám na tři, protože víc si to nezaslouží. Jen uvedení Stathama na scénu s veškerou grácií. ()

danny_21

Sice rozhodně o něco lepší než předchůdce, přesto snaha o nejkoulovatější akci už tentokrát fakt byla přehnána. Létající Vin vývrtka, čtvrthodinový rozjížděcí manévr na ranveji, vtipy křečovité, ale tak budiž je to akční film a něco se musí tolerovat - 55 % ()

ZnalecH

Na tento film jsem se těšil už od té doby, kdy jsem viděl, jak se v upoutávce ukázal tank. Scénu jsem si vychutnal, ale myslel jsem si, že je tomu konec, když tu náhle se objevila ta scenérie s letadlem. Velice povedené pokračování, které obsahuje všechno, co každý díl – auta, holky a hlavně závodění. ()

bono22vox

Už jsem si v případě této série zvykl na to, že tu nejde o příběh, o lidi ani o film... ale hlavně o kulervoucí akční jízdu, která dává fyzice a celému vesmíru pěkně na prdel... ()

kraval

“Klausi, ty jsi svalovec týmu. Nechtěj, abych k tobě šla a před všema tě ztrapnila.” Cože? Ještě, že tam nikdo neříká třeba: “Ty hraješ hlavní roli, takže si dávej bacha na život!” nebo “Právě jsem vešel do místnosti.” Svlékání chlapa vskutku funny ha ha. A skok na mostě? Když něco nejde natočit, aby to vypadalo dobře, tak to netočím (nebo vystřihnu). ()

Psycho.R

Tady už se logika nechala plout a stává se z toho cool praštěná jízda, kde jen čekáte co příjde. Je příjemný, že se v dnešní době natáčí něco takhle šílenýho za velký prachy, jen já nikdy nebyl moc na auta. Ale ten Rock, ten je mazlivej, fakt týpek. ()

rublik05

Příběhově poněkud jednodušší a místy i nudnější, než našlapaná pětka, ale pořád se jedná o výborný akčňák plný rychlých aut a perfektně natočených akčních scén. Herci předvedli opět perfektní výkony, potěší i vtipné hlášky a humorné prvky. Děj mohl mít mnohem větší tah na bránu, emoce víceméně vůbec nefungovaly, akčním scénám by slušela mnohem lepší kamera a střih. Přesto jsem se královsky bavil, dočkal jsem se i několika zvratů a nečekaných situací, jako vrchol považuji jednoznačně zapojení těžké techniky a závěrečný souboj, to prostě nemělo chybu. 8/10. ()

Nix

Pořád se jedná o zábavný díl. A přidání Rocka do rodiny byl chytrý tah. Je to zábavná podívaná, která ale už začíná hraničit s nadpřirozenem, ale to se ostatně dalo čekat. Ale stále to má něco do sebe. ()

Hellknight12

Zaujímavé pokračovanie, ktoré pekne nadviazalo na predchádzajúci film. Herecké výkony sú veľmi dobré, hudba tiež a príbeh je aspoň za mňa stále zaujímavý. Jediná vec čo mi trochu vadí je, že sa to začína až veľmi prepkietať. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

DD

Bohužel velký pád od pětky. Scénář asi tentokrát doopravdy nebyl, jen se vypsaly nějaké body a zbytek vyřešil střihem. "Zábavné" přestřelky mezi týmem strojové, akce především v noci a příliš "computer-generated", hudba absentuje snad úplně... Snad to Wan příští rok napraví. Hodnocení celé série: 5* => 5* => 2* => 4* => 5* => 2* ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson