Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

singone

Tolik nesmyslů, rozjíždění lidí na dálnici ve Španělsku v pohodě? No tohle radši neřešit u téhle série, ale *Spoiler* čekání na Doma jestli přežije, když byl v F&F 3, které se odehrává po tomhle? :D To mě dostalo, ale za ten konec a Londýn nakonec ty 4* dám... ()

windows

Až na několik nelogických akčních scén, které stojí proti inteligenci a veškerému chápaní vcelku solidní jízda. Konečná scéna na minimálně dvacetikilometrovém letišti byla abnormálně "ujetá". Závěr domotaný kdesi v Tokiju... ()

Dantte..

Lepší jak pátý díl to není, přece jen v pátém dílu byl souboj Rocka a Diesela a ten byl hodně vzrušující, stejně tak "policajní" automobylový souboj byl plný adrenalinu. Jde vidět a na konci se to jen potvrdí, že šestý díl je jen přechodová fáze k monstroznímu záporákovi v sedmičce. Ale abych filmu nekřivdil, tak Lin je prostě novodobý král akčního žánru, veškará akce je provedená precizně a všechny jsou napínavé a cool, dokonce scéna s letadlem, která se mi jevila v traileru jako OP a zaváněla už obrovským přeháněním ( v rámci žánru samozřejmě - nehledejte logiku v akčních filmech tohoto typu, ale určitá "přízemnost" být vždy musí) mě bavila a líbila se mi. Film má sice dvě hodiny, ale uteče jak voda a to jen dokazuje jak zábavný kousek to je. Spousta lidí kritizuje dialogové pasáže, ale já si myslím, že tenhle patos a dialogová jednoduchost k tomuto filmu sedí a baví. Stačí se jen dobře naladit. Těší mě úspěch (jak finanční, tak kvalitativní) téhle série a těším se na sedmý díl a klidně může být i o něco delší, aby prostor dostali i ostatní charaktery. Rozhodoval jsem se jestli dám 3 nebo 4 hvězdy, ale důležitější než finální hodnocení je text. Silné 3* a 75 % ()

Uter123

Zabával som sa a to kvalitne. Občas na scenári, občas na stantoch, za ktoré by sa nemusel hanbiť celý tým Avengers, ale chápem to. Vin si pripravuje reklamnú kampaň, preto skoky cez most, skoky z 10 metrov a výskoky z horiaceho lietadla spolu s dvadsaťtorritým rittberger, sú iba dennou rutinou obyčajného zločinca. Justin to od naozaj skvostnej, Modern Warfare 5, priblížil viac štvorke a hoc vieme, že inteligenciu v tom nehľadáme, na konci zistíte, že dej bol tak neskutočne priamočiari, že Shawnovi vlastne koniec koncov nevyšlo absolútne nič. Ale stále je to FAST a aj FURIOUS, stále sa je na čo pozerať a na konci je Jason. Okamžite poprosím Modern Warfare 2, sedmičku. ()

Snathoras

Parádička! Jedna z filmových sérií, která není čím dál tím horší, ale právě naopak! Sice o trošičku horší než 5 (protože ta byla fakt bezkonkurenční xD). Už se moc těším na další díl...který bude začátkem nové trilogie (jak řekl Vin aka Torreto) takže nás ještě pár let budu Rychle a zběsile nadále překvapovat a bavit :) ... možná že až se na to podívám v normální kvalitě a třeba i v českém dabingu tak tu hvězdičku přidám (hrozně se mi líbí v českém dabingu Tyreseho hlas...to je prostě nejvíc...navíc v kombinaci s tím co kecá xD jedna z nej postav xD). ()

Expertt

Dějově to celkem ušlo, bylo to o něco méně akční a vypjaté než předchozí díly, ale na druhou stranu se zde ukázali nějaké momenty vztahující se k minulosti příběhu. Chápu, že udělat pořádnej film, kterej je napumpovanej reálnejma akčníma scénama není lehký, ale některý momenty byly fakt až směšný (asi nemá cenu rozepisovat). Možná by stálo za uvážení zda nepřidat do kolonky o žánru podobně jako některé parodující filmy na horory poznámku, že se jedná také o komedii. Několik počítačových animací taky nebylo moc dotáhnutých..na první pohled viditelné. ()

Don82

Série Fast & Furious je fenomén. I když mnozí nad ní opovrženě ohrnují nos, stejně se na ni podívají, protože chtějí vidět, jak se rychlá auta prohánějí kdesi po dálnici, všechno vybuchuje, kusy plechu a Vin Diesel létají vzduchem v nepravděpodobných scénách, kde si fyzika dává oddechový čas (tento film má svůj vlastní Vesmír, tak to lidi už pochopte). Nicméně, "jenom" tím právě F&F už dávno není, vyvinulo se do navazující krimi-auto-shoot GTA ságy, kdy jsou jednotlivé filmy buď horší (4.F&F), lepší (5.F&F) a nebo tak nějak mezi (6.F&F). Právě po osvěžujícím a kvalitním pátém díle jsem pěvně doufal, že bude šestka v podobném duchu. Po shlédnutí jsem sice mírně zklamán, ale ne zas tak moc. Fast & Furious 6 je hlavně o jakémsi uzavření kruhu. Dořešení věcí z minulosti, takže se opět oběví některé postavy z dřívějška. Hlavní padouch je docela třída, žádný ořezávátko, takže Dom a jeho parta musí pořádně máknout aby to ho dostala, samozřejmě se to trochu zamotá a děj má pár objížděk, ale vše směřuje k jasnému konci. Také je vidět, že je zde více "obkecávání" a pokusů o rozhovory na vážnější téma, ale nikdy to nezajde do trapných mezí. Šestka je tak vlastně nejvyzrálejší a "nejdospělejší". Rodina je základ státu. Jak už jsem psal, F&F má vlastní Vesmír, kde je nějaké větší logické smýšlení nad dějem pěkně rychle vyhozeno z okna a na řadu přichází akce. Bohužel, šestka nemá ten "hype" a dynamiku, kterou jsem tak vychvaloval v pětce, ale i tak jde zde nemálo vyloženě zábavných automobilových scén s pár velmi úsměvnými okamžiky, kdy prostě nelze zjistit, jestli si z nás jako že dělá srandu, ale asi dělá. Ve výsledku je to celkem jedno, protože vzápětí se na vás řítí zas něco jiného, díky tomu film pěkně šlape, nicméně pár hluchých míst jsem si všiml. Na druhou stranu, například závěrečná honička po ranveji vejde do historie F&F a je jednoduše epicky dobrá. Co je hlavní, kromě klasické GTA dějové linky, která se točí jen kolem aut, je zde i tak trochu "krimi-vyšetřovací" linka. Ta je tak nějak nedotažená a bez většího nápadu, či nějaké snahy o nenásilné splynutí s automobilovou půlkou děje. Je to velká škoda, protože kdyby se to vypilovalo, tak si myslím, že zde máme nejlepší díl. Na závěr snad jen, že jsem postrádal trochu více humoru, film by to příjemně okořenilo. Tak tedy, jak už víme, čeká nás příští rok 7. díl a myslím, že si jej nenechám ujít, už jen kvůli tomu, kdo se tam má objevit. ()

sawyer5200

O nieco slabsie ako 5, ale rovnako nabite akciou. Miestami napinave so skvelou atmosferou. Najviac potesil navrat Michelle, uz teraz sa nemozem dockat 7 dielu :) Ale plne hodnotenie dat nemozem to by nebolo fer voci Rychle a zběsile 5 ()

brigante

Over The Top Být mi 12 tak z toho filmu skáču nadšením do vzduchu, ale takhle ne. Ano, ten film je přepálený, ale to jsme po trailerech všichni čekali, ne ? Snaha o špičkování mezi postavami byla, ale chtělo by to přece jen dotaženější scénář. Bez koho by ovšem byl ten film poloviční je Vin Diesel. Nejsem jeho ani celé série kdovíjaký fanda, ale kdykoli byl on na plátně, tak jsem vrněl blahem. Jeho skrze zuby cezené hlášky a charizma mě okouzlili. No nic, jdu se poohlédnout po Riddickovi. ()

hamir0

Je to pořád parádní jízda plná rychlých aut, oblých zadečků a vtipných hlášek. Pětce ale kouká jen z dálky na koncová světla. ()

IronRocky

Film je plný akce a zběsilých automobilových honiček a celkem to vše hezky odsejpá a celkem dobře se na to dívá. Herecké obsazení ujde. Škoda jen, že je to strašně přehnaný a konec je dost k smíchu. ()

RedRose

A stalo se co jsem asi cekal po paradnim patem dilu... ...mno... ...snazili se mozna jeste vic ale, presto, ze se jim podarilo udrzet latku hodne vysoko, asi se to uplne nepovedlo, protoze je tam nekolik hluchych mist, ktere nejsou az tak zajimave, ani dulezite a dost znatelnym zpusobem ubiraji filmu na tempu a tempo ma tahle serie ve svem nazvu, takze to neni v poradku... Taky celkova zajimavost mirne klesla, jak ne az tak atraktivnim prostredim, tak samotnou pribehovou linii a zaverecna vymena Kanga za Stathama mi prisla vuci Kangovi lehce nedustojna, i pres to, ze uz 6 let vime jak v Tokiu dopadne... Ovsem jinak to nic nemeni na faktu, ze z Rychle a zbesile se stala uz jen cistokrevna akcni jizda, kde uz ty auta nehrajou tak zasadni roli, ale akcni jizda ktera porad stoji za to a Justin Lin skutecne zaujal mou pozornost! Davam 89% a tesim se na dalsi jizdu! ()

DavidWebb

Ešte i tie 3 hviezdy čo dávam sú mi proti srsti. Bombastický akčný spektákel s tak debilným scenárom, že tomu kto dal tomu zelenú by som do rúk nedal ani filmovú klapku. A kto tam ziapal "Ekšn !"? Takže sa Justin definitívne rozhodol že už bude točiť "filmy" iba pre deti... Aké smutné. Ja nemám problém pri filmoch so slabším scenárom vypnúť hlavu a opájať sa akciou alebo niečím iným, ale čo je veľa to je moc. Vypisovať všetky debility z tohto dielu nemá zmysel, pretože film (hlavne druhá polovica) je nimi doslova prepchatá. Isteže, to všetko určite poľahky odpustia deti zo základnej školy, pretože uvidia tank na diaľnici a o chvíľu nato aj vojenské nákladné lietadlo, ty koxóó to bolo kúúúl, žééé? Lenže ešte nemali fyziku a z matiky všetci prepadajú. Päťka mala aspoň nejakú kostru a zaujímavejšie exteriéry ale toto nemôžu zachrániť ani moje obľúbené Michelle Rodriguez a Gina Carano (museli ju zabiť? choboti vypatlaní...) Nechcem maľovať anjela na podlahu ale ak takto dopadne aj 7tathamovka tak je to v ryci. ()

Lilien

fyzika tu samozrejme neplatí akcia je niekedy pekne prehnaná, ale napriek tomu napadaná a zábavná. A Vin Diesel a The Rock sú proste borci. A na záver nám tvorcovia pripravili zaujímavú chuťovku na pokračovanie. ()

Maniik88

Hodne som bol zvedavý, že či tvorcovia udržia podľa mňa nie najšťastnejší smer série, alebo sa skôr umiernia. Nuž oni nie len že pokračovali, ale to aj poriadne prepálili. Ak vám prišlo ťahanie trezoru z minulého dielu ako neskonalá hovadina, nuž tak sa pripravte ešte na väčšie kraviny. Film má pri tom určite na viac, má predsa kopec starých známych postáv, namakaných chlapov, krásnych žien a skvelý akčný potenciál. Film sa mi ozaj páčil a užíval som si ho, minimálne do jeho polovice, no ale potom prišli nezmyselne prepálené scény, ozaj úplne zbytočne uberajúce filmu na akejkoľvek vážnosti a vyzretosti. Veľká škoda lietania a la Superman, pár blbých a trápnych kecov o rodine a neviem čom. Aj tak som sa zabavil, boli tam ešte stále autá, naháňačky, pár skvelých bitiek (The Rock, Diesel, záporák a Teddy Bear valcovali). Scenáristi si skvelo nahrali na ďalšie pokračovanie, kde bude Statham a Tony Jaa. Teším sa poriadne hasenice, no dúfam, že podobných blbých lietajúcich scén budeme ušetrení. ()

DK.Lukas

Co dodat... Pokud někdo nadával na to že F&F 3 TD nemá s F&F nic společného tak tohle už je úplně mimo mé chápání... Pátý díl také nebyl už jen o autech ale měl děj měl nějaký smysl... hlavu a patu... Ale ač velmi nerad jako fanda této série a milovník všeho co smrdí benzínem... Tohle prostě stálo za ho...uby. Jediné co mě potěšilo byla pestrá paleta naleštěných krasavců a krasavic kteří z 99% stáli a byli mimo hlavní dění... Snad jediné co mě z děje mile "překvapilo" ač to bylo trochu nápadné a očekávané byl dějový zvrat kdy na základně už všichni slavili jak je konec a TADÁ Luke Evans vytáhne eso z rukávu... No a nejvíce mě dodělal konec. Že by F&F a Kurýr udělali jeden velký trhák??? Rychlý a zběsilý Kurýr 7?? Uvidíme třeba to bude lepší ale spíš ne... Takže jediné co na tomhle filmu bych vyzvedl je hudba i když většinu jsme už slyšel v předchozích dílech a pak auta která zde mají ale minimální význam... Jinak velké zklamání... ()

departed

Víte, i nesmyslné, přepálené a lehce humorné popcornové blockbustery se začnou v určitém bodě okoukávat. Šestka mi přišla vlastně stejná jako pětka, akorát s jiným záporákem, ještě větší over-the-top akcí, kde trezor létající po ulicích brazilského Ria nahradil Antonov, který se snažil vzlétnout z nekonečně dlouhé rozjezdové plochy a nakonec ještě s víc zamotanějším, gulášoidním scénářem, kde se na žádosti uplakaných fanoušků musela vrátit Letty, aby mohla celej příběh maximálně zamotat (=dojebat), ale co... hlavně, že je zpět. Jupí. Když už mluvíme o dojebání filmu, tak nesmíme zapomenout zmínit všechny ty humorné zvrat(k)y, které nás měly jakoby šokovat, nebo sebeparodizující scény (Dom chytá Letty ve vzduchu, Gisele zkouší Matrix), kterých nebylo zrovna po málu. Vždyť i ty bitky už působí naprosto komicky, když si nechutně namakaný gorily dávají několik minut do držky, ale jediný, co je opravdu může skolit není několikanásobné krvácení do mozku zapříčiněné tolika ranami do hlavy, ale obyčejný vypadnutí z letadla... omg. Jediný milý překvapení bylo vidět v potitulkové scénce někoho, na koho se rád budu těšit v příštím díle, který mimochodem bude točit Wan, takže doufám, že si sežene dobrého scénáristu a vdechne do F&F nový, lepší život. ()

Nufa

Parádní podívaná od začátku, ale bohužel ne až do konce. Musím říct, že postupem času jsem se začal ve filmu ztrácet, scény byly místy opravdu až příliš chaotické a zkrátka to do sebe nezapadalo. Třešničkou na dortu pak byla scéna s ranvejí, která sebrala zaslouženě jednu hvězdu z celkového hodnocení. I tak má ovšem film co nabídnout, nadupané káry, ale především dvojici Diesel a Johnson, kteří rozjeli akční show při které vám bude krev tuhnout v žilách. Jsem zvědav, co přinese další díl, nicméně záporák zatím vypadá více než vydařeně. ()

JohnZ87

Myslel jsem si, že podjetí hopsajícího kamiónu ze čtyřky jen tak něco nepřekoná, ale Vinova supermanská záchrana Michelle (zachycení ve vzduchu) to s přehledem dokázala. Jinak vcelku ucházející, ale nikterak originální podívaná. Nicméně je dobře, že jsme se konečně dočkali provázání s Tokijskou jízdou. 70% ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson