Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

louski

Nadměrná spokojenost. Velice chytrý, do hloubky promyšlený a chytlavý seriál. Tak chytlávý, že mi dělá problémy se zkouškovým obdobím :-D Hlavní dvojce se dokonale doplňuje a jejich charisma srčí všude kolem. Seriál jsme si pustili s kamarády jen tak ze zvědavosti pro výplň volného času, dokonce netradičně s (povedeným) českým dabingem a dál nás to nepustilo. Seriál zatím(S01) na jedničku a když k ní přidáme dvě nuly, máme jasných a zasloužených 100% . Uvidíme jak na tom bude druhá série ale mám tušení(z doslechu) že opět excelentně :) ()

viviak

So, herez the deal, skončil fringe, hladal som novy serial, objavil som suits, zamiloval som si suits a myslim, že to, že som pozrel prvu seriu a 11 časti 2 serie (ktora este neskoncila) za dva dni hovori za všetko :o) ()

3mates33

V tomto seriáli si každý príde na svoje, Tí dvaja sa neboja ísť až na hranu zákona, ale nie za, Herecké obsadenie je super, dej je skvelý, no čo viac k tomu dodať. ()

Fan

Ať se snažím, jak se snažím, nemůžu tomuhle seriálu přijít na chuť. Ani Harvey, ani Mike si mě zatím (?) nezískali, a tak je mým oblíbencem zřejmě Louis, který sice baví, ale tahoun to není. Jednotlivé díly jsou pak zajímavé podle právě probíhajícího případu, některé lepší, jiné nudnější, bohužel žádný pro mě ještě nevystoupil jako ten "nej", díky kterému bych se pro celou sérii nadchla. Přesto stále doufám, že se taková epizoda najde, a sleduji (ač velmi vlažným tempem) dál. ()

Axela

Famózny seriál, ktorý Vám nedá pokoja, pokiaľ ešte nemáte dopozerané všetky diely. Absolútne som netušila, že sa dá vytvoriť niečo tak zaujímavé len z právnickej firmy. Skláňam klobúk nad výkonom hercov, scenárom, kamerou a v neposlednej rade aj nad dobrou hudbou, ktorá seriál po celý čas sprevádza. Už aby som zašla do obchodu pre ten klobúk. ;-D ()

Lavinia

Vskutku další ze solidních právnických seriálů, jako šitý na dnešní šílenou dobu, přesně tak odporné prostředí i postavy, jaké opravdu bývá v dnešních firmách. Mám pouze dvě emoce: 1. obavu, že se během přidávání sérií vše zvrtne ad absurdum, jako se to stalo s jinými právnickými skvosty, 2. potěšení z toho, že si opět ověřuji svůj skálopevný názor, že šéf tvrdě pracuje pro firmu, ať zrovna produkuje jakoukoli činnost (třeba i zrovna dřepí na hajzlíku), zatímco pro zaměstnance platí hrubě jiná kritéria. A mimochodem je Harvey kretén, který se v jednom kuse sám vlastní vinou dostává do problémů a stresů, když amatérovi - ví, že to není ani začátečník - věčně svěřuje úkoly typu: Nevíš? Tak si to zjisti! A pak moralizuje a hystericky nadskakuje. Podobné typy jsem zažila v reálu a ujišťuji všechny, že to nejsou "úspěšní", leda tak magoři, pro chod jakékoli firmy zhoubní jedinci. A jak tu tak čtu další komenty, vidím, že nevidím, asi mám něco s očima: Co to tu pořád všichni rozkládají o pěkném obleku? Zdál se mi obyčejný, spíš špatně padnoucí, takový ten na míru od krejčího, co si míru ale nevzal. ()

SuicideKing

zezačátku celkem přijatelný, v prvních seriich zábavne a originalni, ale od druhe pulky třetí serky a ted ve čtvrté už je adams nesnesitelnej takovým způsobem, že by člověk měl chut urvat mu hlavu a vysrat se mu do krku ()

mirak2

Skutocne nemam rad pravnikov a ich neomylny pocit, ze bez nich by tento svet neprezil. Napriek tomu tento serial ma velmi bavi, zrejme hlavne vdaka obsadeniu. 90% ()

Colchack

Nadmieru sympatický seriál a ani vo sne by ma nenapadlo, že ma až tak chytí :) Vo všetkých smeroch iba kladné hodnotenie...či už za pilot, obsadenie, scenár, uveriteľnú chémiu medzi postavami a New York samotný... ()

Kukolar

Postavy sympatické v tomto poradí: Harvey a Louis na prvom mieste, potom Dona, dlho dlho nič a až potom Mike a jeho záležitosti. Vôbec by ma nemrzelo, keby Mike v seriáli ani nefiguruje, nejak ma jeho problémy a záležitosti v seriáli nezaujímajú. Zato neustále rozpory Harveyho a Louisa (kt. žije firmou, dáva jej 120% energie a času a nedokáže sa zavďačiť aj napriek tomu), plus sarkastická a výrazná Dona, tak táto dejová linka ma strašne baví. Seriál a nápad chválim ako celok, až na pár momentov kedy to nebolo celkom ono (Mike ako investičný bankér, wtf?)..ale vyššie spomenuté tri postavy si jednoducho zamilujete a privítal by som keby to bola hlavná linka celého seriálu. ()

alldo.raine

Jako jeden z mála seriálů, který baví i v probíhající 5. sérii. Dokonce si troufnu říci, že je stále lepší a lepší. Tvůrcům se podařilo vytvořit skvělé prostředí a postavy, které se neustále rozvíjí. Jednou máte rádi toho, pak zase toho. Jednou si chcete dát bahenní lázeň, poté zase spíše jít na kafe s Michaelem Jordanem:) Jinak to zase musel být ve Státech boom v podávání přihlášek na právnické školy:) Boží Rick Hoffman. You just Got Litt Up! ()

Franche

Harvey Spector je právník, který má svou pověst oprávněně. Argumenty neprůstřelné, charmisma neotřesitelné. A přesto (upraveno v páté sérii) je velmi zajímavé vidět jeho transformaci v někoho, kdo opravdu může čelit lidským problémům. Za mě postava č.1 . Louis je naopak právník, kterého nenávidíte a litujete v jednom. Celé trio pak doplňuje magická Donna, kterou bych chtěla mít za sekretářku i já. A vy taky. A vaši sousedi taky. Mike je paradoxně až páté kolo u vozu. Když vezmu v potaz, že jsem sledování odkládala skoro do nekonečna, musím Suits dát 5* a sobě facku. ()

fallanga

Suits je nejlepší seriál o právnících jaký jsem kdy viděl. A je to proto, že i když to je o právnících, tak ono právo tam hraje druhé housle. Jsou zde komplikované případy, právní kličky, dohody, soudy, proslovy a všechny podobné věci, které ve správném právnickém seroši prostě musí být. Ale k tomu jsou tu i vztahy a ty tento seriál dělají výjimečným. Protože jsem nevěřil, že bych si v tomto seriálu oblíbil nějaké postavy. Ale stalo se. Postavy jsou dobře napsané a vztahy mezi nimi se pěkně rozvíjí a po čase velmi komplikují. Navíc vše je pěkně vyváženo. Ano, jsou zde slabší díly, které byly pouze o vztazích a o právu tam nepadlo ani slovo. Ale většina dílů je dokonalá kombinace právnického života, vztahů mezi postavami a navíc občas vypluje na povrch i to, že hlavní postava vlastně není právník. První 3 série mají neskutečné tempo a i když čtvrtá série místy pokulhává a začátek páté série bych také nezařadil mezi to nejlepší co seriál vyprodukoval, tak druhá polovina páté série je naopak extrémně dobrá. Právnické seriály mne nikdy moc nebraly. Mé zkušenosti z této oblasti se omezují na pár dílů Advokátů, špetku Patty Hewes a bohužel i několik dílů Soudkyně Barbary. Ale Kravaťáci jsou výjimeční. Kravaťáci jsou skvělí. A hlavně, Kravaťáci mají Donnu (Sarah Rafferty). Mike a Harvey můžou být hlavní postavy, ale bez Donny by to nebylo ono. ()

MAAUZ

Nevím jak vás, ale mě v Suits baví snad každá postava. I ta rezavá asistentka je střela! Seriál je z prostředí, kde se všichni předhání před druhými, kdo má větší koule. Arogance a soutěživost ale k právu patří. Vždy, když si řikám, že to šlape jako hodinky, se najednou vše překroutí, posere, a musím netrpělivě čekat, až vyjde další díl. ()

tynuska37

Po prvních dvou dílech se mi seriál hrozně líbil, po prvních dvou sériích jsem na třech hvězdách a dál už radši nekoukám, abych nemusela klesnout ještě níž. Z děje se totiž pomalu ale jistě stává soap opera, ve které se řeší vztahy, kdo s kým se dá dohromady a vsaďte krk, že jestli má jedna postava někoho v ložnici a zazvoní zvonek, tutově za dveřmi stojí jiná postava, se kterou na sebe už několik dílů dělají oči a která se urazí, že je v té ložnici někdo jiný než ona, a odejde a ten druhý se to snaží napravit a běží za ní a tak dále na tři krále. Nemluvě o "právnickém prostředí" a řešení právnických casů. Ať je situace jakkoliv vážná, na konci dílu se stejně postavy sejdou v kanclu, budou na sebe hledět s výrazem "tak teď tě teda dostanu, kámo", veledůležitě si předají složku papírů, druhá strana ji otevře, přečte si titulek a z něj okamžitě pozná, že je v háji a že jí to Mike s Harveym zas jednou parádně natřeli. Myslím, že 28 epizod v tomhe duchu bohatě stačí, neumím si představit dalších (nejmíň) 64... ()

AshT

1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série -100%, 4.série - 100%, 5. série - 100%, 6. série - 90%, 7. série - 80%, 8. série - 70%, 9. série - 70% ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku