Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

kuře.gril

První 2 série si snad zaslouží 4 hvězdičky, ale již koncem druhé řady mě tento seriál začal nudit. Dokud se řešily jednotlivé externí případy, bylo to vcelku zajímavé. Ale pak začaly vnitřní intriky (stále se opakující a tudíž nudné) a chování postav se měnilo jako chování pubertálních holek (jako- jeden se kamarádíme, ale další den tě hrozně nenávidím, třetí den už jsme zase zadobře...). Na začátku třetí série mi byla sympatická snad už jen Donna, tak jsem to sledování vzdala. ()

pold

Dokoukal jsem to na začátek třetí série, a po počátečním pomýlení vysokém hodnocení sděluji svůj verdikt - je to nablblá telenovela, a to doslova a do písmene. Ze začátku jsem nějakou tu nelogičnost sem tam překousl, fajn. Jenže po několika dílech postupně vyjde najevo, že logicky se nechová nikdo. V podstatě všechny postavy mění své postoje a názory ze hodiny na hodinu a navzájem se pomlouvají jak drbny na kadeřnickém učilišti, a to s inteligencí odpovídající tomu kadeřnickému učilišti. S výjimkou R. Hoffmana a S Rafferty jsou naprosto tristní i herci ( v čele s naprostou neherečkou M. Markle, ze které jedinou uvěřitelnou roli hraje její zadek). V neposlední řadě, pokud chci předstírat, že se jedná o vysoce inteligentní právníky, nemůžu najmout bandu tupých ksichtů, sice pohledných, ale od pohledu neschopných vyřešit trojčlenku. Never more - ztráta času. ()

wdc

Dost kvalitní seriál z oblasti práva. Na můj vkus někdy příliš rychlé dialogy a tvrdá nepřátelská atmosféra v právní firmě. Čekal jsem, že budou dabovány všechny série. Ale titulky mám k dispozici. ()

luciasce

Po čtvrté serii se tím už zdlouhavě prokousávám, začátek byl skvělý, určitě to dokoukám, postavy mají charisma, líbí se mi kostýmy a vypracované profily postav, mám ráda právnická prostředí, dohromady bych řekla, že to je moje oblíbená kombinace všeho, co mě obecně baví sledovat. ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 10/10 ... Didaktický potenciál: 9/10 ... Celkový dojem: 10/10. Perfektní seriál, který výborně začal a výborně skončil. Pouze prostřední série nedosahovaly takové úrovně, na jakou jsme byli jako diváci zvyklí. Doporučuji všem fanouškům tvorby z právnického prostředí. ()

Spevo

do bodky suhlasim s uzivatelom DaViD´82, krasne zhodnoteny cely seriál, presne tak ako som to videl a cítil aj ja ()

ReactLotus

PRÍBEH/SCENÁR 1/2 Dohoda, súd, sloboda, väzenie, bežný život, riskovanie,... Seriál ukazuje právnictvo fakt z rôznych pohľadov a to sa mi veľmi páči a pri tom mi táto téma nie je blízka. Seriál dokázal veľa vecí tak dobre vystihnúť, až je to neuveriteľné. Ale predsa len my, ľudia, sme si v mnohých veciach dosť podobní, takže je jasné, že sa človek s niečím stotožní... Asi aj preto si v preklade "Kravaťáci" ( tie preklady vždy znejú divne😅) dokázali udržať môj záujem v pozeraní viac menej po celý čas. Dokonca aj po už pomerne väčších zmenách od 8. série. Časom sa tu stane, že už je to o tom istom a začína sa človek nudiť. Nejakú dobu na to ale príde zvrat alebo proste niečo, čo sa síce dá čakať, ale nejak si to divák neuvedomí. ( 8. séria to dosť ukazuje, ale nielen tá. ) A práve to je pre životnosť seriálu kľúčové. Dokáže niečím novým získať späť pozornosť diváka. Takže gratulujem tvorcom ( respektíve hlavnému tvorcovi, režisérovi a ďalším, čo sa na tvorbe podieľali ).   2/2 A síce týmito zvratmi posunú a nasmerujú príbeh ďalej a iným smerom, žiaľ tu stále zostáva niečo, čo seriál drží na "jednom mieste" aj napriek tomu, že sa veľa vecí zmení. Asi je to dobre, nechcel by som asi, aby sa všetko úplne zmenilo, ale proste mi tu niekedy chýba zmena, ktorá neprichádza. Ďalšia vec je, že niektoré postavy časom stratia svoju "silu" a zo začiatku vyzerajú byť neprekonateľnými a zaujímavými postavami, ale časom to v nich už nevidieť a dáva to pocit umelého downgrade a pri tom, síce tie postavy nenávidím, ale zároveň som za to rád, lebo keď nenávidí divák postavu, tak je pravdepodobne fakt dobre zahraná a napísaná. ( Je to škoda, ale zase nevidel som film/seriál, ktorý by bol vo všetkom dokonalý... Ten príbeh a postavy sa vyvíjajú a to je len dobre, pretože ani v realite predsa nič nie je večné a všetko sa mení... A navyše má seriál viac stránok ako len príbeh a scenár... ) Aj napriek mnohým veciam, z ktorých som nebol veľmi nadšený, stále si myslím, že sa tvorcovia rozhodli zväčša správne.   POSTAVY/HERCI 1/2 Mike, Rachel, Jessica, Tanner, Louis, Harvey, Donna, Gretchen, Robert Zane, Sam,... Nemôžem povedať, ktorú postavu mám najradšej, pretože sú veľmi rozmanité, či už osobnosťou, príbehovým pozadím alebo rasou. Skvelo napísané aj zahrané. Záležalo mi na nich ( na postavách ), ich problémoch a na tom, ako zvládnu tie situácie. Tzv. chémia medzi hercami (postavami) je úžasná. Vytvorili tie vzťahy uveriteľné.   2/2 A aj keď nenávidím niektoré postavy, je to len tým, že sú v príbehu zlí a ako som už spomínal, to je len a len dobre. A aj pri niektorých dobre vidieť ten character development, kedy si divák napokon obľúbi postavu, ktorú spočiatku nemal rád. Na malé výnimky som spokojný s výberom hercov a asi mi proste niektorí len nesadli ( ok, mením, je tu zopár zle vybraných hercov, nezahrali to až tak dobre... ). FUN FACT - Meghan Markle musela odísť zo seriálu, kvôli jej osobnému životu... Určite aj vďaka tým postavám som sa stal fanúšikom seriálu. Taktiež sa tu objavil aj Michael Phelps. A pravdepodobne tu má cameo aj viac známych osobností… No a vo finále je ten seriál o Harveym, nie o Mikeovi.   KAMERA/KULISY/EFEKTY/HUDBA (a zvuky) Kamera je dobrá. Zase je iná, hlavne teda pretože sa dej odohráva v New Yorku, sú tu mrakodrapy, je to veľké mesto, tak prečo nevyužiť tie možnosti prostredia a natočiť to trochu inak... Taktiež skvelo vyriešili problém vracania sa v čase. Proste dali iný filter a bolo jasné, že sa niečo odohráva v minulosti. Kulisy sú 10/10. Na nich sa reálne nedalo nič pokaziť. Nie je to Marvel, takže žiadne CGI efekty tu nie sú potrebné... Neviem, kde presne natáčali, ale všetko mi prišlo byť na reálnych miestach, čiže živé, uveriteľné a nie gumené, umelé... Hudba je masterpiece. Takmer všetky songy som si shazamoval a sťahoval do mobilu. Ale zase nie je sa čomu diviť, keď seriál používa taký druh songov, aký mám rád. Celkovo tieto veci tu urobili dobre, takže môžem povedať, že je seriál v týchto smeroch kvalitne spracovaný... Možno jedine edit/strih a zvuky jje miestami hrozný, keď nevedia nastaviť správne hlasitosť hudby pri zmenách scény na inú. Ťažko sa žiaľ vysvetľuje, to čo v tomto prípade myslím...   FINÁLE SERIÁLU 8. sériou príde zopár výraznejších zmien a tie pokračujú aj v žiaľ poslednej 9. sérii. Seriál predčasne ukončili. A síce tie zmeny nie sú až tak zlé a podľa mňa by seriál kľudne mohol pokračovať, vo výsledku je asi aj dobre, že ho ukončili. Seriál by len strácal na svojej kvalite a zbytočne by ho len predlžovali. Nič, čo je nasilu predlžované nie je vo finále dobré… a jediné, čo mi na zmenách najviac vadilo bolo to, že začali extrémne často nadávať.. Ale späť ku finále. Myslím, že to veľmi pekne ukončili a pripomenulo mi to finále SPN (Supernatural).@   ZÁVER… 1/2 Ak si chceš zlepšiť svoje skills v aj, tu je zrozumiteľná angličtina, takže na toto seriál odporúčam. Ak ťa nezaujíma právo, daj tomu šancu. Mňa tiež veľmi nezaujíma a nevyznám sa v tom, ale seriál ma aj tak extrémne zaujal ( nie som si úplne istý, ako ďaleko to má od reálnych právnický situácii a zákonov, ale nečudoval by som sa, ak je veľa tých zákonov a situácii reálnych a platia aj v realite. Minimálne zopár vecí tu je podobných ako aj u nás. ( https://youtu.be/spr5smxuO5E - toto video hovorí za všetko… ) P.S. Aaron Korsh ( tvorca seriálu ) vytvoril príbeh na základe jeho skúseností, ktoré získal pri práci na wall street ), takže to vlastne aj má reálny základ. Nemôžem povedať, že by som Suits odporučil každému, pretože je to asi hlavne o vzťahoch a dosahovaní svojich cieľov…   2/2 Existuje dokonca aj Spin-off seriál o Jessicinom živote po jej odchode a to je úprimne hrozný seriál ( zrušili to po 1. sérii ). Ona jediná tam za niečo stojí. Proste ten štýl sa mi tam nepáči. Možno mi chýbajú postavy, možno je to niečím iným, neviem... ( Ten spin-off seriál sa volá Pearson a ten príbeh začne počas 7. série, kedy ale je zaujímavý, ale v spin-off seriáli samotnom už nie. ) Tento spin-off som ani nedopozeral. Kórejská tvorba je neuveriteľná. Vytvorili si svoj vlastný SUITS seriál a síce priamo hovoria, že sa inšpirovali americkou verziou, nechápem, prečo vôbec robili svoju verziu. Síce táto verzia bola tiež zrušená po 1. sérii, ktorá bola úplnou kopírkou americkej ( možno aj preto to zrušili, ľudia nechcú stále to isté. Teda až na výnimky ). Aj tak seriál dokázal niečo zaujímavé - je to dobré. Síce nie až tak ako americký originál, ale je to dobré. Dôkaz, že Aaron Korsh vie písať dobré scénare, ktoré sa dajú okopírovať a stále budú dobré… Osobne dávam Suits 8,7/10. Recenzenti a diváci sa v tomto aj viac menej zhodujú…   Btw, je to trochu sexistický seriál. To ma trochu prekvapilo. Takže ak máš problém s takými vecami, tak neviem, či zvládneš ten seriál… () (méně) (více)

stroke

Naprosto svěží,chytrý a vtipný seriál na který se příjemně kouká i když nestudujete práva. Pro mne je nejlepší postavou Harvey Spector v podání Gabriela Machte u kterého si myslím že má na víc než co vidím v jeho filmové sbírce. Škoda že si ho zatím nikdo moc nevšiml už je mu skoro 40 a zasloužil by si hrát v lepších filmech a klidně i hl. postavy. Jestli seriál bude pokračovat v kvalitě kterou předvedl v 1x09 měním své hodnocení na 5*. ()

tcheque

Ježišmarja už zase "šokující" "právníci" ,o/// A teďka si jeden pamatuje všechno na světě a druhej umí lítat nebo já nevim... ()

Mr.Hackels

Zatím víc než zajímavé. Někdy jsem se sice trochu zamotal, ale bylo to spíš rychlým spádem. Na plných pět to u mne není, ale solidní 4 hvězdy dávám a těším se na další sezónu. ()

Mort09

Další seriál o právnících, jehož jedinou změnou je upravení hlavních postav dle současných trendů, tzn.: jeden je cynický mistr svého oboru, ala Dr. House a druhý je „geek“ s fotografickou pamětí a měkkým srdcem. Výsledek je koukatelný, ale nijak oslnivý či originální. 60% ()

Cr3sh

Harvey je bourák. Každý díl je pecka a nemůžu se dočkat dalšího. Škoda, že tahle lahůdka má na sérii vždy jen 10 dílů. ()

Teen.AGE.r

Jeden z mála seriálů, který mě vždycky něčím dostane! Nejen emočně, ale i logikou, dějovými zvraty, dokonalým soundrackem atd... Herecké obsazení nemá chybu a já to prostě žeru! Ps. Mad men musel z oblíbených pryč, protože tohle je stoprocentně lepší! ---- 1. série 90% -- 2. série 90% -- 3. série 98% ---- ()

macoslavek

Gabriel Macht konečně dostal nějakou pořádnou roli - a jak se hned předvedl. výborný seriál, dobrý námět, ale hlavně skvělé zpracování, které vtipnou formou obepisuje právnické řeči a klade důraz na důvtip a sehranost hlavní dvojky.. pokud se fanoušek nenechá nalákat na stylové borce z plakátu, dalším důvodem, proč se do Suits zamilovat jsou Sarah Rafferty a Rick Hoffman, neskutečné herecké talenty (a hodně příjemné postavy). ()

stepma

BINGO! Inteligentní seriál bez mrtvol, střílení, sexu a prázdných dialogů. Po dvou sériích zatím drží nastavenou laťku, doufejme, že to zvládne i nadále. Gabriel Macht jako třešnička na dortu úžasného seriálu, kdy se klepu na každý další díl. ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku