Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

Dreadd

Další z nesmírně bohaté seriálové úrody roku 2011 nabízí netradiční pohled do špičkové americké právnické firmy a zároveň střet světů úspěšného právníka žijícího na vysoké noze a neambiciózního mladíka s obrovským talentem. Jejich chování chvílemi připomíná spíš dva kamarády než šéfa a podřízeného, řeší jeden případ za druhým a stíhají i citovat známé filmy. Kromě sympatických hlavních představitelů je prozatím k dostání i kvalitní materiál od scénáristů, ať už jde o dialogy nebo zápletku, děj během dvou sezón vůbec neomrzel a stále se daří míchat komedii a drama v přijatelné formě. Takže Suits mají vlastně všechno, co úspěšný seriál potřebuje. Tak hlavně ať jim to vydrží. ()

V.Silver

Český překlad bohužel kazí dvojsmyslnost originálního názvu - Suits - obleky i žaloby. A přesně o tom to je, jedno se neobejde bez druhého a v první lize není místo pro amatéry s levnýma oblekama a pochybným právnickým vzděláním. Teda až na jednu výjimku, kolem které se celý seriál vlastně točí. Problém je, že tato výjimka se adaptuje tak skvěle, že ji skoro nikdo nebude schopný odhalit :) Po dokoukání druhé série musím říct, že je to jeden z nejnašlápnutějších seriálů a na pokračování se těším minimálně stejně jako u Game of Thrones :) 90% a obří bonus za obsazení hlavních rolí P.S. Hlášky z filmů jsou naprosto geniální vložkou! ()

Specs

Hlášky: Mike Ross: - "Víte, jeden vůl mi kdysi řekl, že když máte u hlavy zbraň, není to jen buď se vzdát nebo zemřít. Je dalších 146 možností." & Harvey: - "Někdy musí ti hodní dělat špatné věci, aby ti špatní zaplatili. Nastal čas překročit hranice." & Harvey: - "Donno, potřebuju ten..." (Donna mu beze slova podá obálku.) "A taky jsem neměl šanci..." (Beze slova mu podá kafe.) "Vezmeš si mě?" Donna: - "O to už jsem se taky postarala, jsme svoji sedm let." Harvey: - "Dobře." & (Louis a Harvey řeší společný případ.) Louis: - "Další bod: nezavoláš Jessice, dokud to nebude vyřešené. Tohle jenom mezi tebou a mnou." Harvey: - "Bojíš se, že máma bude na mojí straně?" Louis: - "Ne, já vím, že bude na tvojí straně." Harvey: - "Protože budu mít pravdu." & (Louis prosí Harveyho, aby mu půjčil Mika.) Harvey: - "Řekni nahlas, že uzavírám případy nejlíp v New Yorku a je tvůj." Louis: - "Dobře." Harvey: - "Donně." Louis: - "Ne!" Harvey: - "Tak to se nedohodneme." Louis: - "Podvodníku!" Donna: - "Zábavné." & Donna: - "Nejsem do tebe zamilovaná, Harvey. Mám tě ráda jako bratra nebo bratrance. Prostě jako někoho, na koho se opravdu těšíš na Vánoce a pak jsi rád, že vypadnul. A pokud jde o nás dva, tak Vánoce skončily." ()

Wlck

Původně jsem tomuhle seriálu chtěl hodnocení docela strhnout, protože mi nepřijde zas až tak výjimečný, jak vypadá. 3,5* ()

Masrii

Velmi povedený americký seriál z prostředí "vyšších vrstev", kde si hlavní postavy nesundávají sako snad ani před spaním. Skupina právníků, kterým jde jen o vítězství v případech (kromě Mikea, ale to bude asi tím, že nebyl na Harvardu), nebo ještě lépe o ponížení svých protivníků. Dovedou to však dělat s humorem a nevynechají jedinou šanci, při které si z někoho mohou vystřelit. Oba hlavní hrdinové i další významné postavy (Jessica, Rachel, Jenny, Trevor atd...) plní svoje role naprosto skvěle, ale co tady opravdu můžu vyzdvihnout je role Louise Litta, která je naprosto bezchybná a jeho patolízalské projevy mě dokážou pokaždé rozesmát. Vlastně mu jeho povýšení přeju, ale jeho chování v "minifinále" mě docela překvapilo. Taky Hardman, ač je to záporná postava, má jistě spoustu diváků, kteří jsou na jeho straně a fandí mu. S druhou sérií přišlo spoustu napětí navíc v souboji o místo hlavního partnera a to s každým dalším skvělým dílem graduje a graduje. Po minifinále jsem si uvědomil, že toto je nejspíš doopravdy nejlepší seriál co jsem měl tu čest se na něj podívat. 1. série = 100%, 2. série = 100%. Proti aktuální 3 sérii nelze znovu nic namítat. přibyly nové postavy Darbyho, Stevena a Avy. Opět se setkáváne s Cameronem Dennisem, který je ještě houževnatější než by se mohlo zdát a namísto obvyklého střídání jednoho případu druhým je prvních 8 dílů pouze o jednom (když nepočítám drobné záležitosti mimo Harveyho). Louis dál září, ač mi ho bylo v záležitosti s Mikem velmi líto. 3. řada tedy opět 100% Další dvě série pokračují v podobném duchu a je jasné, že Mikovy klidné chvilky začínají vyprchávat. Místy slabší díly, ale k závěru 5. série se Kravaťáci opět dostávají do seriálových výšin. P.S. Děkuji velice převelice Clearce a jejímu týmu za vždy rychlé a bezchybné titulky k Suits i dalším seriálům ()

zuza99

Mike a Harvey, sympatičtí právníci, teda aspoň Harvey ;). Opravu povedený seriál, plný zvratů, nenávisti, zrady a spolupráce. Po skončení první řady jsem si říkala, no co asi bude v druhý, to bude pěkná nuda. Jsem opravdu překvapena, hlavně tím, že je druhá řada ještě lepší!! Závěr druhé řady byl velkolepý. Ještě bych chtěla poděkovat za titulky. ()

ZinedineCR7

Práve som dopozeral poslednú dostupnú časť a jedine čo môžem povedať je WOW! Suits mi bez varovania vyrazili dych. Čakanie na ďalšiu časť bude trýznivé, mučivé, strašne, hrozné :) ()

Hollohlaway

Zajímavé postavy mě u toho udržely, to musím přiznat. Ale jinak sice ze všech stran srší různé právnické kličky a případy jsou poměrně různorodé, ale postupem času to děsně splývá. Originální řešení časem mizí, Mikovy schopnosti nejsou moc využívány a dramatické chvíle přichází spíš z osobních vztahů postav než z nějakých právnických superschopností. Být tam víc humoru nebo akce, celou sérii by to osvěžilo. ()

ZkuKol

Gabriel Macht může dobře hrát a zároveň to je úspěšné! Originální nápad, cool stylizace, top prostředí a charaktery natolik stylizované, že je prostě milovat musíte... 90% ()

civrss

Špičkový právnický seriál, který má trošku pomalejší rozjezd, nedivím se, že někoho po dvou dílech otrávil a sledování zanechali. Později se ale seroš rozparádí takovým způsobem a dokáže vás tak rychle dokáže vtáhnout do děje, že se ani nestačíte divit. Dokonalý, pro laiky ovšem dost problematicky srozumitelný scénář, má ten správný drajv, během dílu se nudit nezačnete. Všem problémům či případům obyčejný smrtelník neznalý právních norem bude stěží rozumět, ale dostane to vykompenzováno v brilantních postavách a charakterech, kde bych jednoznačně vyzdvihl Harveyho Specora. Jeho postavu považuji spolu s Waltem z Breaking Bad za jednu z nejpovedenějších co se seriálové tvorby týče. No a Meghan Markle snad ani nepotřebuje komentář. ()

Babous

Vadilo mi, že jsem cca 75 % času absolutně netušil, o co tam jde, co postavy řeší. Hlavní postavy sympatické, ale že bych musel sledovat každý díl, to ne. ()

Sdoom

Po prvních dvou sériích opravdu vysoko nastavená laťka. Nevím, jestli záměr tvůrců bylo ukázat objektivně povahu vlků a žraloků lačných po úspěchu a penězích, nebo spíše jejich lidskou stránku, ale myslím, že docela zdárně zvládli obojí. Nápad mezi ně hodit geniálního, ale problémového kluka bez právnického vzdělání je opravdu vynikající a dodává onu potřebnou lidskou stránku. Postava Harveyho je přesným opakem, ctižádostivý, egoistický hajzl jdoucí přes mrtvoly. Minimálně na povrchu jsou takoví skoro všichni, ale hlavně díky Mikeovi se občas probudí v Harveym i nějaká ta lidská stránka. Jejich interakce jsou vtipné, inteligentní a skvěle napsané. Právnické případy docela zajímavé, i když občas jsem se v nich malinko ztrácel. První série fakt super, druhá o malilinko horší, protože zde bylo méně Mikea, který je jednoznačně nejzajímavější postavou. Uvidím, co přinese 3. série, zatím jsou to pěkné 4 hvězdičky. Edit 6.6.2016: Tak nakonec jsem viděl zbylé série hned za sebou a rozhodně nejsem zklamán. Na první dvě to sice nemá, ale postavy mi celkem přirostly k srdci (ať již z negativního či pozitivního pohledu) a některé díly jsou opravdu povedené. Chvílemi jsem měl teda pocit dé ja vu, protože to je často pořád dokolečka, že ten podrazí toho a ten tamtoho, ale co se dá dělat. Závěr poslední série byl dobře našlápnutý, ale čekal jsem, že tvůrci si s tím víc vyhrajou, nakonec to bohužel vyšumělo trošku do ztracena. Edit 24.5.2018: Šestou sérii jsem zapomněl loni okomentovat, nicméně po slibném rozjezdu s Mikem ve vězení, problémy s Frankem Gallem a jejich historie s Harveym se průběžně série vrací do starých kolejí posledních sérií a stává se z toho taková řekněme inteligentní telenovela. (HD, orig.) ()

BMAJTZ

První série je docela dobrá, ale tak nějak tuším kudy to v dalších sériích půjde a tak raději končím hned po prvních 12ti dílech. ()

Ragdoll

Parádní seriál z právnického prostředí, kde vytříbené a velmi propracované dialogy, sympatičtí herci a příběhově opět povedené a originální zpracování je jen zlomkem elitního výtažku z této kvalitativně bezbariérové tvorby. Již po shlédnutí prvního dílu jsem byl naprosto ohromen a potěšen tímto humorným výtvorem, kterého se dostatečně nenabažím po ještě hodně dlouhou dobu. 100%. ()

Sajuska1991

Je vtipný, je i vážný, má smysl, nepostrádá styl - je to žůžo labůžo pro mý oči a uši !!! a Patrick J. Adams ?? Bože, jak jemu ten oblek sekne !!!jednoduše šmrncovní seriál ! :-) a úvodní znělka je božííí !!! ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku