Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

katchi

Moje novodobá zamilovanost do filmů a seriálů z právnického prostředí má konečně na čem stavět! Takže když jsem narazila na "Suits nebo-li kravaťáky", mé já tiše zachrochtalo blahem a začalo si spokojeně prozpěvovat. Konečně jsem totiž objevila seriál, který mě baví nejenom proto, že je dobře natočený, vtipný, poutavě zpracovaný, ale také proto, že má nějakou tu hlubší myšlenku. Navíc jako bonus nám američtí tvůrci nabízejí dva hlavní hrdiny, u kterých se stále nedokážu rozhodnout, který z nich je větší štramák. Takže pěti hvězdičková spokojenost..a jdu pokračovat ve spokojeném "chrochtání" ..:D ()

Nethar

Harvey a Michael, vtipálci a machýrci, právní kličky, hezké holky okolo, svět velkých peněz, luxusu, drahých restaurací, rychlých aut, single malt whisky Macallanu a mnoho dalšího... To je asi to hlavní, čím mě Kravaťáci hned od první série zaujaly jako jeden z nejlepších seriálů. Laťku udržely i v sérii druhé. V současnosti je rozjetá třetí série a už se to trochu opakuje, seriál ztrácí šťávu, tak už to bývá. Uvidíme, jestli budou ždímat sledovanost co se dá i nadále a zábava bude upadat (takže uberu hvězdu), nebo to včas skončí či nabere vyšší otáčky. ()

NJD

Update po 5. sérii: říkám si, že by bylo docela stylový, kdyby takhle seriál úplně skončil. To nejdůležitější z předešlých pěti sérií je vyřešeno, tak proč to dál natahovat? Jasně, všichni chceme vidět, jak Harvey nakonec Mika zachrání, ale aby to nakonec nebylo na škodu a sériál tak nepřišel o svojí extra úroveň, která už po týhle sérii snad nemůže jít výš... ()

Garch

(Viděny série 1-4) Právnická pohádka (i se sympaťákem, který si zapamatuje vše co přečte), ve které vítězí pravda a někdy i spravedlnost. Hlavních postav není moc a jejich vztahy intriky a pocity jsou v seriálu to hlavní. Složité právnické případy jsou pak tmelem sérií. ...Příběh **, Natočeno ****, Některé postavy, jako Louis Litt Ricka Hoffmana *****; a mimochodem: Skvěle padnoucí hudba ***** ()

mira007

Čekal jsem jeden z dalších rádoby vtipných sitcomů z právnické kanceláře typu Ally McBeal, ale dostala se mi inteligentní věc, která má skvělé dialogy, jede občas na realistické notě,ale dokáže být zábavnější než kdejaký sitcom. Tak jako u každého mnohadílného mnohořadového seriálu to postupně ztrácí originalitu a opakuje se to, ale jinak výborné, ikdyž do historie se to zapíše hlavně účastí skorokrálovny Meghan Markle, která si tu střihne i žhavou scénu ( relativně) viz.  S02E16. ()

lukasd

1. série - 75 %, 2. série - 75 %, 3. série - 70 %, 4. série - 70 %, 5. série - 75 %, 6. série - 70 %, 7. série - 65 %, 8. série - 60%, 9. série - 65% ()

Lachvos

Ten seriál je důvod, proč jsem se chtěl dříve stát právníkem...Důvod proč jsem se jím nestal je rok vzniku 2011, rok mých 24.narozenin :D ()

wampire23

Najlepší seriál tohto roku. Nečakal som, že by práve seriál o právnikoch, ktorý tu už bol toľkokrát, mohol byť tak geniálny. Doteraz bol najlepším seriálom z tohto prostredia Damages, ale Suits ho prevyšujú po (takmer) všetkých stránkach. Skvele zahrané a dokonale napísané postavy, výborné dialógy a hlavne kvalitný scenár sa postarali o najväčšie prekvapenie tohto roka na seriálovom poli. ()

neneka

"Krásná práce!" :-)) Ale vážně.. bylo to naprosto náhodné kliknutí myši, ze kterého se vynořilo něco natolik příjemného, že se mi ani věřit nechtělo.. svět právníků pravých a nepravých (pardon: nepravého), svět šéfů skvělých a slizkých (sorry, Louis!), svět, který hned od úvodní znělky zaujme a pohltí a hlavně.. pobaví a nadchne.. což se mi podařilo okamžitě s prvním dílem a prozatím v tomto smyslu beze změny.. moje srdce zaplesalo :-)). Tak jen mi koukejte chvilku vydržet!!! ()

M1k9

Snažil jsem se. Nechytlo mě to! Tvorba příběhu je příkladově lineární. Scénář je proto skvěle čitelný a to rozhodně není dobře. Není to žádný orgasmus pro mozek! S tím souvisí fatální nevtipnost. Komedie? Kde? Zasmál jsem se tragickému hereckému obsazení, alias školka. wtf Horší vybrat nemohli? Děcka, které se k oblekům rozhodně nehodí. Takže poslední možná záchrana - dialogy. Na ně jsem se zaměřil. Řekl bych průměr. Silnější pasáže jsem zažil, jen mi to zpětně přijde jako kapka v moři. Celkově to je klasický, průměrný seriál. Ruku na srdce, po těch 90%, respektive 8.8/10 z IMDB, jsem zklamaný. 4.5/10 ()

scartino

Po dlouhé době seriál, který kápl do noty. Výborné ztvárnění Harveyho Spectora, se kterým bych si to i na pár okamžiků klidně vyměnil. Seriál s vtipem, občas i s vážností a ještě v tomhle prostředí, to je prostě pro mě. Určitě velké překvapení a i přes většiny komentářů, jaká je to americká slatatina, tak mohu snad i říci, že s Game of Thrones to jsou pro mě seriály roku, ne každej seriál mě chytne takhle rychle, téměř po 2 epizodách. Kdyby na to došlo, tak mohu jen doporučit ! 90% ()

TheGunner

Po první sérii dávám plnej počet a doufám, že mě druhá série nezklame. Zatím opravdu skvěly. A jestli Mike nezbalí Rachel, tak osobně nakopu scénáristy. ()

Bukk

Gabriel s jeho postavou naprosto ovládli můj svět. Ani ne za dva dny jsem na konci druhé série a vše, co se odehrávalo kolem mě si nepamatuji, neboť mé oči sledovaly jen jeho. Jasně i Patricka, ale...sakra to vám bylo vzrůšo zase po dlouhý době. Ten chlap je "secret crush" snad každého. S02e02 má totálně skvělý hudební podkres na konci, kde není třeba slov. Jeden z nejlepších výběrů. Konec 2nd season - kde je sakra ta šestá hvězda? A co dodat k rozjeté třetí sérii? Já se chytám pořád na neuvěřitelného Harveyho charisma a pořád si to užívám. Jsem připravena posunout se dál i se Suits a jejich životy. ;) 4.sezóna sice byla celkem nabitá, ale jediný, co mi na jejím konci zůstalo v paměti byl jen song a jinak prázdno. To neznamená, že se nebudu dívat dál, jen to hold nebude tak horký. ()

Pedro Morales

Když pominu úvodní znělku, na kterou jsem si musel chvíli zvykat, tak mi Suits sedí líp, než Harveymu jeho na míru šité obleky. Skvěle napsané dialogy, úžasné postavy (miluju Donnu) a herci, kteří se pro své role snad narodili. Suits vás chytnou a nepustí, ať už se jedná o první řadu, kdy bez nějaké hlavní dějové linky sledujeme, jak na pozadí jednotlivých kauz probíhají vzájemné interakce a vyvíjí se vztahy mezi postavami, nebo o řadu druhou, jejímž ústředním motivem je boj o moc ve firmě. ()

Greg25

V první sérii jsem si pořád říkala, že to není špatné, ale nebylo tam nic, co by mě přimělo věřit, že je to výjimečné dílo mezi seriály. Pak se ale vcelku nenápadně připlížila druhá série a to už je něco. Scénáristé přitlačili na pilu - uzavřený příběh proplétající se všemi díly, schopnost pracovat s dramatickými momenty a umístit jejich gradaci na správné místo (což ve spoustě seriálu neumí a právě to, jim pak láme vaz), odlehčit situaci hláškou v pravý okamžik. Ústřední dvojice je prostě dokonale vyvážená a dokonale sympatická. Sice pořád čekám na ten cynický pohled do světa právníků, všichni mi tvrdí, že tam je, ale já si cynický pohled představuji ještě více nesmlouvavý, ještě více bez obalu. Třeba se dočkám, uvidíme. Kravaťáci mají zatím skvělě našlápnuto, druhá série byla hodně návyková. 1. série 80%, 2. série 100% - zprůměrováno zatím 90%. ()

Skarface

Chtěl bych seriálu něco vytknout.... ale nemám co. To je přesně to na co jsem celý čas čekal. Příběh,humor,napětí,emoce. A pánové , ruku na srdce a přiznejte se : Kdo by chtěl být druhý Harvey ? Já ano . ()

kubyno

Aj, to jsem se zas jednou dostal do situace, kdy po dokoukání série má člověk chuť si to pustit hned znova. Toto skloubení právničiny, dobrého humoru, fajnového oblečení a luxusu spolu se vším možným dalším je naprosto bezchybný! Navíc Suits výborně pracuje s postavami, taková Donna a Louis jsou třešničkou. ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku