Kletba z temnot

• USA The Possession (více)

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela… (oficiální text distributora)

Shimargh

Ošklivá pizda v krabici, matka jako by z oka vypadla té mojí ženské a zahrané to je tak nějak fádně, zkrátka film neurazí ani nenadchne, je to taková malá jednohubka, takový slabý a rozředěný židovský exorcista. Na špičky žánru (The Exorcist a The Exorcism of Emily Rose) to může jen smutně koukat a šoupat nohama. ()

Paldiny

Prečo mám pocit, že ten žid nemal byť komickou figúrkou, no zvyšok funguje. Skrinka s démonom vyzerá nesympaticky, otec je na rozdiel od nej sympaťák a popravde som mu fandil viac než jeho ex a dcéry? Jedna nervózna pubertiačka a druhá hádzala také škaredé pohľady, že by som z nej rýchlo spravil sirotu. Takže slušný horor s rozumnou dĺžkou. ()

Weyland

Tento horor bych snad ani nenazval hororem. Na mě jako na diváka působil vyloženě směšně a jakoby se snažil jiné horory parodovat. Začátek filmu byl celkem slibný a vše vypadalo, že bude na dobré cestě k úspěšnému filmu, ale po 20 minutách jsem absolutně změnil názor. Režisér si pravděpodobně myslel, že hlasitými zvukovými efekty a zvýšenou hlasitostí hudby dodá divákovi pocit strachu, ale na mě to tedy takto nezapůsobilo. Závěru filmu už pak patřil jen můj tichý výsměch a velké zklamání. Jediné plusové body, které bych filmu dal, byla role otce, kterou si zahrál Jeffrey Dean Morgan. Další plusové body bych dal za jednoduchou ale místy zastrašující hudbu a za efekty. ()

mazadlo

Originální judaistické posednutí, které klape jako hodinový strojek. Ano je to sice neustále se opakující klišé všech hororů o posednutí ale tady to nějak sympaticky funguje mnohem lépe než v konkurenčních hororech. Předně je tu sympatické obsazení, pak samotný ďáblík je vlastně konečně jiný magor než křesťanský čertík z krabičky a to doslova. Lekačky nejsou z těch nejoriginálnějších ale jsou vyšperkované do dokonalosti takže úplně stačí. A závěr alá Fear a probuzení Almy prostě usadí do židle. Zatímco se u mnoho hororů deklaruje jak moc se poserete neslyšel jsem o Pssession vůbec nic a náhodou jsem viděl trailer na obrovské obrazovce v jednom elektro řetězci. Prstíky v krku mě ihned oslovili a Sam Raimi presents jakbysmet. A své volby "vidět to." naprosto nelituji. Dle mého názoru zatím nejlepší horor z roku 2012. Pokud máte horory rádi musíte vidět. Pokud k nim zabrousíte jen někdy tak také. A pokud je nesnášíte třeba vám to přidá na nesnášenlivosti....hůůůůůůů ()

bobstock

Paradoxně, čím více se démon dral ven z dívčího těla, tím méně jsem byl znepokojený. Zřejmě často probíraná látka vymítačských filmů, který měl v tomto případě nalézt originálnější úchop. První půle rozhodně lepší a tajemnější při pozorování změn v chování Natashy Calis, pochvala pro ni. 50% ()

Standic1

Zase jedno milé překvapení, nic jsem od toho nečakal a o to větší zábava to byla. Co se týče trikových scén, tak jsem byl spokojen, bohužel mi tam chybělo napětí a nějaké děsivé scény, které by zaručeně hodnocení vylepšily, takhle je to pěkný průměr. ()

Illy

Tak zase jeden vymítačský. Bohužel atmosféra býva hutnější u nás ráno na toaletě, když vymítám já. Pár dobrých okamžiků, jinak však čistý průměr. ()

Ronaldo79

Musím říct, že po zajímavým začátku, jsem očekával podobně konstruovaný závěr, ale ten je na hranici podprůměrného vymítačského snímku. Jak jsem již napsal, začátek filmu typická vymítačská atmosféra, sympatický Dean Morgan, který mi připomínal korpulantnějšího Robert Downey Jr., dobrý hudební motiv a já si mnul ruce, že zase nevylezu spod deky, ale skutek utek. Zlom přišel v podobě židackýho vymítače, který démona vyhnal svým bizarnním pohybem, kecama co nepřeloží ani google a samozřejmě démon byl nechutně předigitalizován, měl zůstat spíše neviditelný. 6/10* ()

Flopik

Tak konečne som sa dostal k tomuto filmu a musím povedať že to bol najlepší horor tohoto žánru. Aspoň pre mňa.Najprv som si povedal , prenosný démon v krabici to bude volovina.No po otvorení som zmenil názor.Jeffrey úžasný .Kvalitný horor určite som sa nenudil.Koniec mohol byť lepší chcel by som dať 5 ale proste to nejde. ()

Silviaxx

Ďalší zo série hororov o posadnutosti, tentokrát zo židovského pohľadu a ako super ! Myslela som, že táto téma je už tak trochu vyčerpaná, ale na moje prekvapenie ma toto veľmi bavilo. Nanajvýš proste milujem tie hororové zábery prerušované blikajúcim svetlom ! :) ()

jajsemja

Docela pěkná lekačka se zajímavým dějem. Na konci spíš komedie, hlavně díky rabínovi a jeho vymítání. Hlavně jsem rád, že jsem nejdřív viděl film a pak až trailer, protože pak už bych se nemusel na film vůbec dívat. Není to nic extra, stále však platí, lepší to vidět, než nevidět. ()

Heero

Tentokrát tu máme démona Dybbuka, požírače malých dětí, který se ukrývá v prastaré židovské skříňce a posléze v malé dívce, která se začne chovat jako totální kráva. Někdy nepřestanu kroutit hlavou nad tím, jak jsou někteří američtí rodiče hloupě shovívaví ke svým dětem. Dostala by přes držku s démonem i bez démona: ) Ono když Vám desetiletá dcera zarazí vidličku do ruky, je všechno v pořádku, asi má jen trochu stresy. Tohle je na těchto filmech tak hrozně dementní !!! ()

DavidHolub

Vymítačský horor jehož největším plusem je skvělý Jeffrey Dean Morgan. Jinak The Possession nabízí pouze rutinní zábava s velice dlouhý rozběhem. 4/10 ()

Game90

Ďalší horor o exorcizme, stále to isté dookola. Dievča nájde skrinku v ktorej sa skrýva démon, samozrejme démon ju posadne. Efekty fajn, herci príjemní, atmosféra bola. Jedinou novinkou pre mňa židovský vyháňač diabla. ( A jeho naozaj zaujímavý tanečný rituál). Inak všetko podľa starej šablóny.... ()

fixaman

Příjemná vymítací záležitost. Fandy subžánru asi ničím nepřekvapí, jinak ale atmosféra v pohodě, film nepůsobí lacině a celkově se touhle volbou nedá nic zkazit... Tak 65%. ()

warrenur

Kedze som uz par kuskov s touto temou videl a tento moc originalneho nepriniesol, zial len priemer. Ale velkym kladom je vyborna atmosfera a este lepsia hlavna predstavitelka. Videne v noci na sluchadlach je to fajn. ()