Ďábel v těle

Diabol v tele

Posadnutá diablom

Horor / Mysteriózní

USA, 2012, 80 min

Přiznám se, že jsem nevěděl jak tomuto filmu přistupovat. Ruční kamera a exorcismus. Dva stále častější jevy v hororech posledních let. Již od začátku mě ale scénář filmu zaujal. Narozdíl od Paranormal Activity apod. toto působí opravdu autenticky, jako normálně točený dokument. Proto také scény z exorcismu samotného apod. jsou velmi realistické a tím i pro mě byly, dá se říci, děsivé. Celkově ale film má spíše "poklidnější tempo". Tím ale neříkám, že postrádá napětí, to ne. Spíše než o horor se pro mě jedná o thriller s prvky hororu, což je ve výsledku jedno. The Devil Inside je podle mě dobře udělaný film, bez větších blbostí, s dobrými triky a scénami a ani dialogy nejsou pitomé. Dobrá práce.(31.3.2013)

V žánru Exorcismu nejlepší horor posledních let.Všem doporučuju.(29.3.2015)

• rollman1

O bože, o bože. Tady se zase někdo nudil a chtěl být originální a strašdelný. Nepovedlo se ani za mák. Atmosféra tady žádná není, ač je vymítaní zajímavé téma, zde to posrali kde mohli. Celý film se nic neděje a posledních 20 minut, kde se už něco malinko začlo dít, to určitě nezachrání. Za mě propadák jak sviň. Jedna hvězda za scénu v nemocnici, ale jinak prostě průser.(11.4.2014)

• heyda

Paráda, konečně můžu něco zkritizovat. :-D Ďábel v těle je velmi slabým vymítačským hororem a to hned z mnoha důvodů: trapné herecké výkony, děj i scénář naprosto o ničem, hudba chybí, nesmyslné přehánění samotného vymítání (posedlá leze po zdi, WTF???) a chybí tomu postupná gradace. Po zhlédnutí jsem si jen tak pro zajímavost vyhledal nějaké články o skutečném vymítání a rozhovory s exorcisty, které mi přišly 10x zajímavější, než tato slátanina. 25%(27.11.2012)

Film je sice extrémně neoriginální a to ve všech aspektech příběhu,od začátku do konce,přesto nějakou záhadou baví.Vyšetřování má spád,obsazení funguje výborně a občas sem měl dobře husí kůži.Klika je,že mám rád horory,tohle téma,ruční kamery a mám slabost pro luxusní roštěnky s nádhernými oči :) ( Fernanda Andrade ) Škoda,že se tvůrci nepokusili film obohatit o nějaký osobitý aspekt,,či něco zajímavého co se do vysvětlování týče.Prostě čisté,hororové klišé,které je rutinně natočené,dobře zahrané a nenudí.Krásný oddychový průměr. 55%(8.6.2012)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 5. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

• - Spoiler: Zábery z miesta vraždy Isabellinej matky Marie, sú skutočné zábery z miesta vrážd sériovej vrahyne, Aileen Wuornos. (Stefan Deryck)

• - Matthew Peterman a Brent Bell přišli s nápadem natočit film poté, co si přečetli kníhu o Vatikánu, ve které byla zmíněna škola exorcismu. (maluti)