Ďábel v těle

Diabol v tele

Posadnutá diablom

Horor / Mysteriózní

USA, 2012, 80 min

Tuhle mě po bambiliónté vzbudil můj baby tyran kolem druhé v noci, což mělo obvyklý následek: mrně si znovu spokojeně usnulo, já však ne. Naštěstí televize často dokáže insomnii vyléčit. Program byl tou dobou tradičně ubohý: Poslanecké interpelace jsem zamítla - já se potřebovala uklidnit, nikoliv nasrat k nepříčetnosti a začít spřádat plány bombového útoku. Zakopla jsem o cosi s názvem "Ďábel v těle". No výborně - porno, to by mělo starou frigidu jako jsem já spolehlivě uspat. No fuj, rozlítaná kamera, to by se člověk zblil přes záda na paty... pornoherečky se schopnostmi hadích žen, to bude prasárna... ale kdy už ti chlapi sundají hábity, místo křížů vytáhnou vercajk a přestanou cákat akorát svěcenou vodu? Shrnu to: Morpheus se na mě vysral, ale nelituji, vcelku na mě to vymítání v mladém provedení udělalo nepříjemný dojem, takový ten dobře nepříjemný, jak má u hororů být. 70%(14.10.2016)

Objektivní kvalita jasně za 2*, ale za Fernandu Andrade, na kterou se mi vyjma posledních pár minut moc pěkně koukalo, si zase jednou zahraju na dobrodějce a přivřu oči. Scénář k Devil Inside spojuje snad všechna klišé týkající se filmů o vymítání ďábla (což by ještě vůbec nevadilo), ale spojuje je natolik neohrabaně, strojeně a hlavně nudně, že sám sobě podkopává nohy a dělá z příběhu jen slepenec scén bez větší gradace a s neexistující pointou. Naštěstí použitý dokumentární styl natáčení byl trefou do černého, amatérská kamera a potemnělá, odporně vybledlá výprava dokáže navodit při hororových scénách atmosféru, jakou si každý v souvislosti s ďáblem představí, a obraz není zbytečně roztřesený, takže divák má možnost se celkem dobře orientovat. Bohužel téma vymítaní je už od dob Exorcisty takřka vyčerpané a chtělo by to přijít s něčím opravdu mimořádným, aby kvalita mohla zastínit kvantitu. A to se tady skutečně nepovedlo. 55%(31.7.2013)

Pár zajímavých strašidelných momentů film měl, ale po této zkušenosti musím konstatovat, že mě filmy o vymítačích ďáblů nebaví. Věřím, že fanoušci filmu Vymítač ďábla či dalších pokračováních si možná přijdou na své, ale mě to nikterak nenadchlo. Film měl 75 minut čistého času a nic pořádného se neudálo (opět hodně keců). 55%(2.7.2012)

• Pilda17

Vymítání ve stylu Paranormal Activity? Ano, to tu ještě nebylo. Vždy budu mít slabost pro exorcismus, ale v tomhle případě jsem nedostal to pravé ořechové. Nápady nejsou špatné ba i scény nejsou z nejhorších, ale ta kamera tomu bohužel dávala daleko horší pocit než jsem čekal, ve špatném slova smyslu. Člověk by měl pocítit napětí a nějaké to vzrušení, ale v tomto případě se ten pocit nedostavil ani jednou. Kámen úrazu je děj, který je slabý, protože když se nevymítá, tak se řeší nehorázné blbosti a to člověka nebaví. Pokud bych měl brát herecké výkony, tak jestli někdo hrál, tak opravdu bídně. Kladná záležitost jsou scény, kde se vymítá, protože na pohled nepůsobily nejhůř a hlavně délka celého snímku. Být o dvacet minut delší, tak to balím a jdu spát. Rozhodně se tenhle horor dá zvládnout, ale hlavně nečekat zázrak ve stylu Vymítače ďábla (2005).. 4/10 = 45%(26.2.2012)

Scény s vymitanim byly fakt Supr, ale ten konec posrali. Jako kdyby to někdo odstrihnul. Jinak to nebylo špatný.(20.6.2016)

• - Matthew Peterman a Brent Bell přišli s nápadem natočit film poté, co si přečetli kníhu o Vatikánu, ve které byla zmíněna škola exorcismu. (maluti)

• - V závěru filmu tvůrci diváky odkazují na web www.therossifiles.com, kde je možné najít více podrobností z vyšetřování případu. (Scar)

• - Film mal rozpočet 1 000 000 $ a zarobil až 101 000 000 $, čo bol pre produkčnú spoločnosť najzárobkovejší film za posledných 5 rokov. (Stefan Deryck)