Ďábel v těle

Diabol v tele

Posadnutá diablom

Horor / Mysteriózní

USA, 2012, 80 min

Ďábel sem, ďábel tam, kdo se v tom má k čertu vyznat? Přeci jen se "Ďábel v těle" dá zařadit do té lepší poloviny hororů s vymítačskou tématikou. Found Footage tomu rozhodně prospělo.(23.6.2015)

• Terva

Skoro jsem chtěl dát odpad. Film, který nenabídne vůbec nic nového, plný okoukaných frází. Líbit se může, to nepopírám, ale ve své hluboké podstatě je úplně o ničem. Nic mě nevyděsilo a spíš jsem se bál obrovských porcí nudného tlachání. Vůbec je divné, že to tento nímek dotáhl až do českých kin. Blba, co to schválil bych nechal posednout Ďáblem a pak upálil.(2.3.2012)

• Tuax

Po většinu filmu jsem si říkal, že ty tři hvězdy tomu dám, nakonec mě ale ten závěr, nezávěr tak odrovnal že musím jít ještě níže. Čekal jsem lepší vygradování příběhu a ne takovéto zabití scénáře. Jinak je to ovšem to co zde již určitě bylo zmíněno jinými. Všechno co už jste v jiných filmech s exorcismem viděli je zde znovu a spíše v horším podání. Nepřináší to nic vlastního, nic inovativního, nic co by stálo za větší pozornost. Jede si to poklidným uspávavým tempem, které hodně rozmělňují dialogy a samotné vymítání nepůsobí příliš dobře, tedy ani děsivě ani nijak jinak, prostě je to takové slabé. Dialogy se motají samy v sobě a v závěru postavy, nebo spíše herci melou tak nějak z posledního :) I ta základní myšlenka, na které je tento film postavený není zrovna dobře zpracována, to je pak těžké takový film hodnotit aspoň trochu kladně. Podívat se na to dá, ale extra divácký zážitek se rozhodně nedá očekávat, vizuál ani triky se nemají čím pochlubit. Byl jsem rád jen za to, že je to po čase zase Mockumentary a ještě tzv. ruční kamerou, ale to to nevytrhlo. 4/10(20.7.2012)

Vzásadě proč ne, být na exorcismy nějak zvlášť fixovaný, asi bych byl nadšenější. Solidně odvedená práce a docela fungující atmosféra. Nevýhodou je, že kolem roku 2012 už tohle nikoho neohromí. Film je málo bombastický, málo klasický, nebo málo novátorský (taky můžu mít měřítka obroušená a poškozená devíti sezónami Supernaturalu, kde se s démony moc nepárají a vymítání se koná vždycky mezi snídaní a čištěním zubů nebo pro ukrácení volné chvíle při čekání, než se ohřeje večeře v mikrovlnce – nehledě na to, že pár posledních sezón už je to padni komu padni a vraždí se démoni včetně posednutých lidí). Trochu mi taky vadil falešný tón vyplašenosti tlustšího kněze – pořád řešil, že ho vyhodí z církve asi na úrovni vykopnutí z práce, nikoli selhání svazku s bohem, poslání a oddanosti. Ale jinak, jak jsem předeslal, celkem funkční.(4.6.2014)

• *CARNIFEX*

Až takmer v samom závere, v poslednej 20 minútpvke sa konečne niečo deje. Inak ideálna uspávanka za bieleho dňa. Niečo nové málo pribudlo inak sme už všetko niekde videli. Film je akousi zemiakovou medailou v disciplíne jemu podobných. Žiadna sláva - 45%.(6.6.2012)