Ďábel v těle

Diabol v tele

Posadnutá diablom

Horor / Mysteriózní

USA, 2012, 80 min

Démoni nám řádí jako černá ruka, kameraman celkem šikovně využívá dar přítele Parkinsona, ale kdyby se v tom filmu více vymítalo a méně kecalo, určitě bych měl v trenkách mnohem větší kakáně, ty dvě tři šišky mi jen tak ležérně propadly nohavicí a zbytek jsem se zavile nudil. Vymýtací scény ale opravdu stojí za to, teda alespoň já se bál, až mi stál! Lituju toho, že jsem zrovna neměl po ruce kameru, když tehdy Miloše posedl Belzebub, létal po celém záhumenku jako by ho kousnul Dieter Bohlen, do prdele si vrazil pometlo, labužnicky si třel koule o katr na písek a na závěr k nám začal hovořit dávným, zapomenutým jazykem: Héj, more, fšecko je v pyčy, puč mě lóve na cygára a nečum jak gdyš kouřym tvojej starej pyzďe kokota, rakovyno! Věřím, že třeba ve Vatikánu, kde Svatá stolice jistě ráda přimhouří oko nad jemným akademickým humorem mého díla, by byl takový špektákl naprostý letní megashit!(28.6.2012)

• Malarkey

Podezřívám Vatikán z toho, že si tenhle film objednal na zakázku, aby nás donutil věřit ve vymítání ďábla. Mimochodem, může mi někdo vysvětlit, proč se ďábel vymítá ve většině případů jen z žen?(31.10.2014)

• rollman1

O bože, o bože. Tady se zase někdo nudil a chtěl být originální a strašdelný. Nepovedlo se ani za mák. Atmosféra tady žádná není, ač je vymítaní zajímavé téma, zde to posrali kde mohli. Celý film se nic neděje a posledních 20 minut, kde se už něco malinko začlo dít, to určitě nezachrání. Za mě propadák jak sviň. Jedna hvězda za scénu v nemocnici, ale jinak prostě průser.(11.4.2014)

• J*A*S*M

Vzácný příklad filmu, u kterého není možné vyspoilerovat, jak dopadne, protože nijak nedopadne. Scenáristicky je The Devil Inside velmi slabý, postavy se chovají nepravděpodobně a děj je spíš jen takovým nesouvislým sledem scén než komplexním příběhem, který by cílevědomě někam vedl. Přes všechny mínusy, kterých je opravdu požehnaně, si film nicméně alespoň v druhé a třetí třetině drží jakous takous atmosféru. Hororové scény, které nemají za úkol posunovat "děj", jsou totiž zvládnuté, působí nepříjemně, fungují. Lví podíl na tom má fakt, že použitý doku-styl je až abnormálně vizuálně hnusný, barevně vyblitý, že se nepříjemná atmosféra kouzlí celkem snadno. Jakmile se prostě vymítá nebo posedlí lidí lidé vyvádějí nějaké skopičiny, tak se to celkem dá... Bohužel mnohem častěji se pouze nudně kecá o ničem, takže na doporučení to určitě není.(1.5.2012)

Ďábel sem, ďábel tam, kdo se v tom má k čertu vyznat? Přeci jen se "Ďábel v těle" dá zařadit do té lepší poloviny hororů s vymítačskou tématikou. Found Footage tomu rozhodně prospělo.(23.6.2015)