Ďábel v těle

Diabol v tele

Posadnutá diablom

Horor / Mysteriózní

USA, 2012, 80 min

Vzásadě proč ne, být na exorcismy nějak zvlášť fixovaný, asi bych byl nadšenější. Solidně odvedená práce a docela fungující atmosféra. Nevýhodou je, že kolem roku 2012 už tohle nikoho neohromí. Film je málo bombastický, málo klasický, nebo málo novátorský (taky můžu mít měřítka obroušená a poškozená devíti sezónami Supernaturalu, kde se s démony moc nepárají a vymítání se koná vždycky mezi snídaní a čištěním zubů nebo pro ukrácení volné chvíle při čekání, než se ohřeje večeře v mikrovlnce – nehledě na to, že pár posledních sezón už je to padni komu padni a vraždí se démoni včetně posednutých lidí). Trochu mi taky vadil falešný tón vyplašenosti tlustšího kněze – pořád řešil, že ho vyhodí z církve asi na úrovni vykopnutí z práce, nikoli selhání svazku s bohem, poslání a oddanosti. Ale jinak, jak jsem předeslal, celkem funkční.(4.6.2014)

Rozpočet $1miliónTržby USA $53,261,944Tržby Celosvetovo $101,386,096Tržby za predaj DVD v USA $2,122,575 //počet predaných kusov 144,160║ Podobných filmov je už moc a aj keď tento prípad nie je zrovna najhorší, nič preborné čo by nejak moc strhlo neponúkne, niektoré scénky dosť vydarené, minutáž vyhovujúca. /40%/(1.7.2012)

• F.man

Horor? Vymítání ďábla? Ale notak. Více prosťoučké to snad ani být nemohlo. Poměrně výrazná ztráta času. Nebyt několika málo povedených scén, šel bych ještě níže. Let my mother go. (21.6.2012)

Pokud se vam podari najit cloveka opacneho pohlavi,ktereho presvedcite ,ze jde o opravdovy dokument a pustite mu to pred pulnoci v tichem pokoji,garantuju vam ,ze se bavit budete vyborne.Ikdyz jde o dalsi davno prokoukly pokus o autenticno,tentokrat i hure zpracovany,ja jsem si uzil:)(23.7.2012)

Ďábel sem, ďábel tam, kdo se v tom má k čertu vyznat? Přeci jen se "Ďábel v těle" dá zařadit do té lepší poloviny hororů s vymítačskou tématikou. Found Footage tomu rozhodně prospělo.(23.6.2015)

• - Spoiler: Zábery z miesta vraždy Isabellinej matky Marie, sú skutočné zábery z miesta vrážd sériovej vrahyne, Aileen Wuornos. (Stefan Deryck)

• - Film mal rozpočet 1 000 000 $ a zarobil až 101 000 000 $, čo bol pre produkčnú spoločnosť najzárobkovejší film za posledných 5 rokov. (Stefan Deryck)

• - V závěru filmu tvůrci diváky odkazují na web www.therossifiles.com, kde je možné najít více podrobností z vyšetřování případu. (Scar)