Učitel Tomáš Majer si zavolá ve škole tři chlapce do tělocvičny, kde jim oznámí, že se je chystá mučit a vytahuje z tašky různé mačety a tyče. Poté všechny nějak napadne. Jednoho střelí, další zmlátí. Poté se probudí ve své posteli. Byl to sen. Z televize se dozvídáme, že Tomáš Majer je skutečně podezřelý z vraždy tří studentů. Sledujeme Majera, který vzpomíná na své působení ve škole. Děti zde byly sprosté a bez jakékoliv autority k učitelům. Novináři sledují paní Majerovou a chtějí jí položit nějaké otázky. Ona zajde do domu, kde naopak čekají sousedé a stěžují si, co vyfasovali za sousedy. Ve škole se okleštěnému učitelskému sboru představuje nový ředitel Halbich. Majer opět vzpomíná na to, jak byl ve škole. Jeden z rodičů romského chlapce si k němu přišel stěžovat, že mu prý mlátí syna. On tedy řekne, že ho mlátit nebude a že mu bude psát poznámky, které pak pošle na město a to rodině sebere přídavky. Otce to samozřejmě zneklidní a náhle otočí a pustí se do svého syna. Do školy přijde inspekce, která řediteli oznamuje, že ministerstvo bude chtít školy tohoto typu zrušit. Tomáš Majer opět vzpomíná. V rádiu hlásí, že na zvláštní škole byla zavražděna jedna učitelka a to pravděpodobně samotnými žáky. Také vzpomíná, jak při vaření děti nasypaly do polévky marihuanu a tu pak snědla i jedna učitelka. Jistý pan Dostál chce, aby se Majer co nejrychleji našel. Posílá jednoho svého muže na radnici, ale tam se dozvídá, že se Dostála už nikdo nebojí a že už nemá takový vliv. Do školy přichází novinářka, která chce psát o zdejších vraždách. Baví se s jednou zdejší učitelkou a říká, že nemůže uvěřit tomu, že by učitel zabil tři žáky, stal se ředitelem a poté na škole ještě rok učil.  Ministerstvo vnitra řeší, zda v případu nedošlo k velkému pochybení policie. Do školy nastupuje nový zaměstnanec, zjišťujeme, že je to muž, který pracuje pro Dostála. Do ředitelny vtrhnou rozzuření rodiče, kteří nejsou rádi, že jejich děti chodí do školy, kde se zabíjejí děti. Kapitán Ševčík jde do nemocnice za mužem, který tady leží ve špatném stavu a chce se zeptat na Majera. Bývalý školník však nechce s policií o ničem mluvit. Ve škole skupinka romských dětí napadne a šikanuje chlapce. Majer si v novinách přečte, že zemřel jeho dědeček. Vzpomíná, jak mu babička říkala, že by se měl policii vzdát. Když je nevinný, tak ho soud osvobodí, ale děda naopak namítal, že v této republice ne. Policie chystá zásahovou jednotku, jelikož si myslí, že Majer navštíví pohřem svého dědy. On se na hřbitově skutečně ukáže a policie si ho všimne. Jemu se však podaří nastoupit do auta a ujet.  Zásahovka ho dojede, zablokují mu cestu a zatknou ho. Zpráva okamžitě proletí všemi médii. Šéf chce po jednom ze svých právníků, Václavu Mádrovi, aby se ujal případu. Jde o velmi mediálně sledovanou událost. Mádr s tím souhlasí a případu se chopí. Do školy nastupuje nová učitelka a okamžitě zjišťuje, jací jsou zdejší žáci. Vulgární a bez jakékoliv autority. Jeden z žáků na ní má sexuální narážky. Manžel jí po práci vyzvedává u školy a mladík má opět nevhodné řeči. Manžel se k němu vydává ale on ho udeří a povalí na zem. Majera ve vězení navštěvuje předseda jedné nacionalistické strany a vyjadřuje mu plnou podporu. Věnuje mu knihu s názvem Pravda o cikánech. Majer knihu vezme a udeří ho s ní. Nastává den procesu. Před soudní budovou jsou velké protesty romů. U procesů vypovídá velké množství svědků. Školník, který byl až do této chvíle v nemocnici také předstupuje. Vypovídá, že všechny ty děti měly zemřít. Nikdo z nich prý netuší co dokážou. Starostce poté vyhrožují muži od Dostála, který je nyní v domově důchodců. Má si prý uvědomit, díky komu je starostka. Starostka vzpomíná na to, jak jí šikanovala skupinka mladých romek, když ona sama byla malá. Poté je také jako svědek u soudu a i ona je na straně Majera… (TV Prima)

sokoliki odpad!

Odpad na ležatou osmičku. Filmařsky to působí jako na kvalitnější kameru natočené home video poskládané ve Win Movie Makeru, vsadím se, že scénář nebyl a vše se vymýšlelo až na place, Tomáš Magnusek neví nic o herectví, režii ani psaní scénáře a práci s neherci. Profesionální herci v nejlepším případě nemají co hrát (Brožová, Čenský, Hrušínský) nebo přímo parodují sami sebe (Tříska, Přeučil, Töpfer, Krampol). Velkou část filmu je úplné ticho překryté nudnou a stereotypně burácející hudbou. Co do obsahu a tématu - ve filmu se celou dobu nic neděje (většinu času zabírá nesourodý sled scén zobrazujících romy, ale také uklízečky a jednu učitelku, jako grázly a bezmozky). Navzdory tomu, že se nás producent snaží přesvědčit o opaku, tak tento film žádné společenské TÉMA neřeší, pouze zobrazuje paradigmata a fóbie zakořeněné v naší společnosti. Z prosté lidské slušnosti vůči tvůrci připouštím, že to mohlo být tak, že tady ten záměr byl, ale amatérismus a neschopnost jej zhatili, a že tedy nechtěl prvoplánově natočit otevřeně xenofóbní "budovatelskou" sr**ku, proti níž jsou např. Okres na severu a Muž na radnici hlubokomyslná a zručně natočená díla. ()

majorzeman13

Nejhorší díl z celé této "bastardí" série!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doporučuji panu Magnuskovi netočit,nepokračovat dále.Další díl raději už né proboha!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Jiri9

Tak pokud jste odkoukaly Bastardy 2 tohle zvládnete levou zadní. Oproti 2 nemá toto dílko tak obrovské trhliny ve scénáři. Takže alespoň za tu minimální snahu musím dát téhle slabotě, alespoň 1*. Filmu zdar. ()

altumm odpad!

Opět tak amatérsky natočený film. Špatná kamera, stejně tak střih, herecké výkony..no, herecké? Možná hudba nebyla tak podprůměrná, ale ve scénách, kdy byla použita na místo jiné zvukové stopy, mi taky stejně vadila. Děj rozpliznutej, plno zbytečných záběrů.. 6% a to za pár zahraných rolí. ()

botka2

Mně osobně se líbí všechny díly,pravda,že dvojka je trochu slabší.Ale zase poslední dle mého názoru nejlepší díl ze všech.Věc názoru. ()

SoulAsAGem

Vsichni jsme se to ucili, strucne - Parazitismus: Parazit je organismus, ktery se zivi na ukor a v neprospech druhych a zivi se ve prospech svuj vlastni, cimz vlastne skodi ostatnim organismum. Takze o jakem rasizmu je tu rec? Divame-li se na to, jako na cisty rasizmus, ve filmu je znazornen oboustrane a plus, ktere Bastardum mohu pricist je, ze s touto skupinou mam zkusenost, ze zde nebylo zapotrebi narocneho hereckeho vykonu, ale stacila pouha prirozenost. ()

Pan_Kritik__

Bastardi 3 – Překvapilo mě hodnocení prvního a druhého dílu bastardů na čsfd ale v hodnocení třetího dílu se opravdu nezmýlili.V prvních dvou dílech děj pojednává o situaci ve zvláštních školách,kterou tento film vystihuje velice dobře a ukazuje světu jakousi skrytou realitu,ale ve třetím díle se děj přesouvá k hlavní postavě a upouští se od situace ve školách což je škoda.Film tak postrádá smysl a je nudný. ()

Miba1 odpad!

Jak zadám horší hodnocení než odpad? Nerad tu používám v komentech vulgarismy, ale tohle je prostě totální sračka, shit a nevím co vše ještě. Magnusek už po druhém dílu sotva kopal nožičkama a tak zkusil do třetího (snad posledního) dílu naprat několik slušných českých herců. Bohužel i kdyby v podobným filmu hrál Di Caprio, Hanks a Aniston, tak to díky příšernýmu scénáři čím dál více tlustýho Magnuska bude pořád sračka a nic víc. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby vznikl čtvrtý díl, tak se mi Magnusek už nevejde na obrazovku. ()

tenista57

* za roli uklízečky jak "vyučuje" s nohama na stole a se žvárem v puse. Přiznávám, že v tu chvíli jsem se dal do smíchu. Jinak rasistická sračka. ()

stargate17 odpad!

A to jsem si myslel, že už to nemůže být horší. Tohle už není nic jiného než hromada sraček, v celém tom mučení diváka nenajdete ani jeden jediný zajímavý nebo alespoň přijatelný okamžik. Jediné, co se mi tam líbilo (tohle slovo vážně nepatří do komentáře k tomuto filmu), je píseň při úvodních titulcích, jenže to na hvězdu v žádným případě nestačí... Díky Bohu, že už je konec! ()

Swanny odpad!

Já vím, říká se když tě to nebaví tak na to nekoukej. Ale prostě jsem musel, stejně jako to tu musím zkritizovat. Na tomto filmu mě zaujali hned dvě věci 1) kolik herců i když ve většině případů průměrných herců se nechalo zatáhnout do takové blbosti. 2) Kolik Tomáš Magnusek.... vlastně pan Majer zase přibral. Vše ostatní ani nemá cenu abych tu komentoval. ()

-robi- odpad!

Jedničku jsem shlédl a říkal si, jak už zde několikrát zaznělo od jiných komentujících, že měl někdo konečně koule ukázat některé problémy v jejich reálné podobě. Pak jsem se podíval na dvojku a byl z ní rozčarován. A trojka? Teď na to civím a marně přemýšlím, co si Magnusek šlehnul? Ale musel to bejt sakra matroš. ()

DavidAAAA

Na české poměry hodně dobrý film u kterého místní stádo ovcí bečí až se hory zelenají. Ovce, je mi z Vás na blití. Film, ve kterém je hodně slušně ( i když asi nadsazeně ) popsán problém, před kterým většina přivírá oči. Je ale popsán trefně, bez nějakých korekcí. Herci až na pár vyjímek solidní, příběh dobrý, překvapivě každým dílem lepší a lepší hudba. Očekávatelný konec, ale je jasné, že tady by happyend asi nečekal nikdo. Vyjímečný počin v zatuchlém českém filmovém rybníce, gratuluji panu Magnuskovi, že dokázal, že je chlap, který má koule a tohle natočil. Že dokázal sehnat peníze aniž by kvůli tomu lezl do řití politiků, prezidentů a různých grantových komisí a netahá na filmy prachy nás daňových poplatníků, aby natočil totální sračku, kterou naštěstí tohle není. ()

NikoKovac

"Z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranu není zločinem." To jediné bych k závěru tohoto jakože "podle reality natočeného" trojdílného filmu dodal. Kupodivu mě tahle sr***a donutila přemýšlet. Myslím ten film. Zamýšlet se nad tím, jak potrestat komunistu nebo surového vraha adekvátně tomu, co v životě zastávala a jak se choval. Jak chcete potrestat vraha? Dvaceti lety? Po nich vyleze a zabije znovu. Nevěřím na to, že se lidi mění, tihle určitě ne. Někdo, kdo je v mládí takovej šmejd, jako byl tenhleten Dostál, ten ve stáří nebude lepší, naopak. Pak je podle mě v pořádku někoho takovýho zprovodit ze světa. Zabiješ? Budeš zabit. V čem je život vraha lepší než život toho, komu jej vzal? Ano, musíme samozřejmě mít napaměti justiční omyly a nepopravovat každého, ale je-li někomu vina dokázána, proč by měl jít jen do nápravného zařízení na pár let? Křeslo nebo doživotí, jedině. Majer udělal to, co udělat měl. Celý město vědělo, že holku zabili ty tři šmejdi, ale nikdo jim nic nedokázal, spíš nechtěl dokázat. Máme žít s tím, že vrazi, ať už jim bylo 14 nebo 50, to je fuk, co zabili někoho nám milovanýho běhaj pořád po světě? Beztrestně, díky dobrým právníkům a kontaktům? Ne. Každýmu, co si zaslouží. Možná tohle chtěl Magnusek tím vším říct. Jen si vybral hodně špatnou formu, jak to sdělit. A hodně špatný okolnosti, prostředí, atd. ()

aneta105 odpad!

Tak toto byla kravina, pardon, jinak to nejde slušně vystihnout, hlavní hrdina stál za h**** a ostatní výkony raději bez komentáře a děj filmu? Katastrofa. Odpad! ()