Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

brasek odpad!

Čo prináša tento snímok nové? Len číslovku... 75. hry, pokračovanie mizerného snímku je ešte viac nudné a nezáživné. Pre mňa absolútny des! ()

Mery235

...noooo... po prvom som bola totalne sklamana, lebo to bolo vychvalovane, ale pre mna nic moc... ale toto prekvapilo :) a prijemne... nechcelo sa mi do toho, odkladala som to, mozno by som si to asi ani nepozrela... ale dlha cesta vlakom mi poskytla cas a chut, tak ze vsak skusim... no pecka :) ... konecne trosku vyspelejsie a lepsie spracovane ako jednotka...ta bola dlhaaaa... no toto malo smrnc a fajne sceny a pribudli tvare, ktore to tam perfektne ozivili... takze sa tesim na dalsiu cast... a som rada, ze som to videla nedavno len, aspon to mam aktualne... =) ()

TesterX

Nez se dostanu k psani komentu, stacim zapomenout, o cem ta slatanina vlastne byla. Jediny, co si z toho pamatuju - sympaticky vozralej Woody. Tot vse. ///// TECH: *** / FILM: * / DOJEM: * /// Celkem: *+ ///// ()

Stellbory

Musím říct že po tom co jsem circa před rokem ohodnotil první díl Hunger Games třemi hvězdami se mi moc nechtělo do pokračování... Každopádně, náhodou se mi dostalo pod ruku a nemám slov. Naposledy jsem viděl předčit pokračování svůj předchozí díl snad jen u Kapitána Ameriky ale ani to nebylo tak velkolepé jako v případě Hunger Games: Cathing Fire. Jednoduše skvělý film se skvělým dějovým spádem a emocionální linii. I'M AMAZED! ()

Wolftalon

Je trochu škoda, že tvůrci v prvním díle nevytěžili z námětu tolik, kolik měli, a musela to zachraňovat dvojka. Zde se dozvídáme o něco málo víc, přesto však jako člověk, který nečetl knihu, stále nechápu mnoho podstatných věcí. To bych tedy této sérii vytknul, stopáže v jedničce bylo přehršel a určitě by se v ní dala politická situace a historie vysvětlit lépe, a druhý díl logicky už něměl dost času tento nedostatek napravit. Ale podstatné je, že ve většině dalších aspektech dvojka můj pohled na sérii zlepšila, a nelituji tedy, že jsem se jí po otřesné jedničce věnoval. Část v okrese byla dramatická a u scény ve výtahu jsem se upřímně zasmál. Úvod jsem chápal, stejně jako proč je postava Katniss pro systém takovým problémem. Bohužel i pro mě byla Katniss problémem, respektive její představitelka, i když tentokrát občas projevila i nějaké emoce. Z úvodní dvojice u mě tedy opět vedl Peeta. Nápad poslat proti sobě vítěze byl zajímavý a doufal jsem, že konečně bude mít samotná hra úroveň. A dočkal jsem se, byla tam akce i souboje, akorát mám pocit, že tvůrci považovali většinu splátců za zbytečné, jelikož mnoho z nich jsem viděl jen jako fotku po jejich smrti a nevěděl jsem absolutně o koho se jedná. Tak tedy budu hodný, a přimhouřím oko nad průměrným výkonem Jennifer Lawrence a nedostatečně vysvětlenou mytologií. Pokud zvážím to, že u jedničky nestála půlka filmu za nic a tady se na dění v aréně dalo koukat, započtu hvězdy i za to. ()

Tomko87

Dospelejšie, svižnejšie než jednotka. Jednotka sa mi síce páčila, no dvojka ju hravo predbehla, Ako vo vývoji charakterov, dejovo a nakoniec v akčných scénach. Páči sa mi, ako dávajú hlavnéj postave vyžrať jej rozhodnutie na konci prvého dielu. Na mňa to pôsobilo tak nejak uveritelne. Jennifer hrá ako vždy výborne a je vidno, že tam nieje len ako ozdoba s lukom. Niečo mi hovorí, že trojke poriadne ublížilo rozdelenie do dvoch častí. ()

Saxos

Sice kvalitněji zpracováno než předchozí lesní pobíhači, se snahou o nějaký příběh, ale prostě stejně nic nového a zajímavého. Vyšší hodnocení za efekty, masky a krásné Mandrily rýholící. Nižší hodnocení za Katnissin bezedný toulec a stopáž. ()

LeniRo

V případě knih byla jednička lepší, v případě filmu je naopak dvojka lepší... Ale stejně si nemůžu pomoct, stále nemůžu dát plnej počet hvězd, bohužel... Neočekávám že to bude přesně podle knihy, to se ani nedá, ale pár scén mi tam prostě a jednoduše chybí, takže příběh diváka neosloví tak moc, jak by měl a mohl... To je jediný nedostatek který vidím, takže zůstávám aspoň na čtyřech hvězdách. ()

PatrikP4

Je to tady napsáno už v mnoha komenářích předemnou ale tento díl je opravdu vyspělejší než jednička i když tam opravdu jsou pořád nudné části pořád se dají přežít více než u jedničky. ()

punco

Po priemernej prvej časti som vobec nečakal že pokračovanie može byť v každom smere o toľko lepšie! Prepracovanejšia réžia, svižnejšie tempo a pútavejšia aréna. Vidno že tvorcovia si dali na pokračovaní skutočne záležať čo je len dobre. A ani tú predlhú stopáž som vobec nepostrehol. ()

zazka

Pre mňa najlepší diel zo série Hry o život. Herecké obsadenie mi veľmi vyhovovalo, moja obľúbená postava bola Johanna (Jena Malone). Diel je plný akcie, k postavám si divák vytvára vzťah, keďže je tu všehochuť charakterov, sympatická mi bola aj výprava filmu (podľa môjho info sa natáčalo aj na Havaji). Práve tento diel by si zaslúžil názov "Sila vzdoru" - toto pomenovanie dali Česi tretej časti trilógie...Tu je ten "vzdor" totiž cítiť najviac. ()

gpx odpad!

To fakt vypadá jako nějaká TV inscenace podle slohové práce zplácané z úspěšných filmů minulosti. ()

mouzi

Nevím, jestli je nutné vidět předem první film z roku 2012, ale asi ano, protože já jsem tento počin zcela nepochopil. Když pominu to, že jsem strávil skoro dvě a půl hodiny sledováním něčeho, co mi nedávalo naprosto žádný smysl, tak nemohu pominout to, že hlavní roli této krávoviny ztvárnila nevýrazná namakeupovaná pseudoherecká čůza se skřehotavým hlasem a naprosto podprůměrným hereckým výkonem, dáli se tak toto zoufalství ještě nazvat. Nezjišťoval jsem, v jakém vztahu je tato osoba k režisérovi a vlastně to ani vědět nechci, protože bych možná mohl zjistit, proč hlavní roli dostala právě ona. Jinak si totiž nedokážu vyysvětlit, že by ji někdo někdy někam do hlavní role obsadil. To by daleko líp zvládla třeba sekundující Elizabeth Banks nebo Jena Malone. ()

PenelopaW

Dvojka se mi líbila víc než jednička. A to se podstatně víc děje odehrává před hrami než v samotné aréně. Když jsem dnes dočetla knižní předlohu, musím říct, že tvůrci filmu odvedli hodně dobrou práci. Knížky jsou psané z pohledu Katniss, zatímco u filmů si divák skládá střípky z toho, co v děj prožívá Katniss, Peeta, co říkají komentátoři her, co se odehrává v zákulisí u prezidenta Snowa... A myslím, že je to vybalancované pěkně. Oproti filmu však kniha (jak to tak bývá) obsahuje další informace, takže jsem konečně pochopila třeba to, proč Katniss tak "rozhodil" obrázek Routy na podlaze výcvikového centra, když se měla předvést Tvůrcům her. A trochu se mi ujasnil i samotný vztah ústředních dvou hrdinů, i když ten není jasný ani hlavní hrdince :-). Oproti jedničce se mi akorát moc nelíbila závěrečná píseň u titulků :-). ()

Briskie

Po prvním díle jsem byl k pokračování více než skepticky. Ale co se nestalo. Změna režie se více než vyplatila. Film dostal spád, herci podávají lepší výkony než v díle předešlém a už to není ani taková ostuda pro knižní předlohu. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky