Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

romajz15

Jestli se vám líbila jednička, tak z tohoto filmu budete nadšení. Jelikož jsem ještě nečetl knihy tak nemůžu říct, jestli se film drží předlohy, ale určitě můžu říct, že je to natočeno poutavě. Velmi mě zujalo detailné prokreslení osobností nových postav, mezi mé oblíbence patří Enobaria nebo Diod. Film má všechno: dojetí, romantiku, akci i hrůzunahánějící scény. Jestli si třetí díl udrží stejnou kvalitu, tak se máme na co těšit. ()

Slider

Skoro všetko, voči čomu som mal výhrady pri jednotke tu nie je, takže veľká spokojnosť. Bohužiaľ sa pomedzi zaujímavý dej preplieta nudná línia o milostnom trojuholníku (alebo sa cez nudný film o milostnom trojuholníku preplieta zaujímavá línia s hrami o život a povstaním?), čo trošku kazí celkový dojem ale pozitíva výrazne prevyšujú. Réžijne a herecky (Jennifer, Elizabeth, Woody) úplne presahujúce potreby cieľového publika. Keby som bol opačného pohlavia a mal o desať rokov menej tak ide HG 2 okamžite do TOP5. ()

hroubek

Velké překvapení. První Hunger Games mě přišly jako naprosto průměrný film, ve kterém bylo několik postav, které byly zajímavé a to bylo asi tak všechno. Od druhého dílu jsem opravdu nic moc nečekal, a to přesto že ho točil můj oblíbený Francis Lawrence. Vlastně jsem ho ani nechtěl nijak zvláště vidět. Ale pak jsem si přečetl pár komentářů a recenzí a moje přesvědčení bylo lehce nahlodáno. Nakonec jsem filmu dal šanci a on mě to oplatil dvou a půl hodinovým kvalitním filmem. Sám moc nevěřím, že to píši, ale Hunger Games: Vražedná pomsta je o dvě třídy lepším filmem, než první díl. Může za to především nový režisér a příběh. Francis Lawrence je moc dobrý režisér, který umí budovat napětí, nevadí mu vyvolávat emoce a akce mu nedělá vůbec žádný problém. Díky většímu rozpočtu film vypadá mnohem výrazněji a i vizuálně je propracovanější, než první. A hlavně funguje příběh, motivace a film má konečně nějakou zápornou postavu. To co mi vadilo na prvním filmu je skoro pryč. Jennifer Lawrence svou postavu Katniss posunula o takovou úroveň nahoru. Katniss už není jen nějaká postava s lukem. Má nový rozměr a jistý osudový úděl. I ten Josh Hutcherson se stal mnohem lepším. Jeho Peeta se chová jako chlap a divák dokáže pochopit jeho myšlenkové pochody. Tyhle dva doplňují skvělí herci ve vedlejších rolí hlavně Philip Seymore Hoffman a Donald Sutherland. Herců ve vedlejších rolí je tu více jako nezklamávájící Harrelson, Jena Malone nebo Jeffrey Wright. Akce je mnohem lepší, než v prvním filmu, ale kazí jí logické chybí a taky, to že dialogové scény jsou mnohem působivější a zvláště ty, kde je důraz na diktaturu. Hunger Games: Vražedná pomsta se povedl a přes jisté chyby je to velmi kvalitní pokračování, které všem odpůrcům ukázalo, že se možná spletli. ()

VasaX

Pokračování Hunger games nedělá ostudu. Bohužel, má i své šrámy na kráse. A asi největším problémem je druhá polovina (symbolicky, ona to není přesně polovina) v aréně, která působí dost odfláklým a zkratkovým dojmem. A vůbec jí nepomáhá, že to pak ukončí takovým nejasným a neuspokojivým koncem. Já vím, že děj graduje a asi to tak bude kvůli navazování na dvoudíl, který nás čeká. Ale ten je až za rok... a proto by to mohli udělat pořádně, a ne aby mi zůstala celý rok pachuť v... očích, hlavě? (Nevím, sedačky jsem v kině neolizoval, takže v puse mi pachuť žádná nezůstala...) Každopádně tahle dvojka má své silnější momenty, dobré výkony a celkově všechny pozitiva jedničky a něco malinko navíc. Jen jsem čekal, že mě bude Jennifer/Katnis brát víc... ale i přes to, že si ji v Kapitolu vždycky hezky načančali, tak to nějak nefungovalo, jak vizuálně, tak bohužel i herecky. No nic, přivřu oči, jede se dál a uvidíme, jak si poradí s dvojdílem... ()

Michi88

Desetkrát lepší než první film. Pokud jsem prvním Hunger Games dal pět hvězdiček, tak tady bych jich potřeboval nejmíň deset. Výměna režiséra filmu velmi prospěla a je velká škoda, že Francis nerežíroval i první díl. I když možná je to tak i lepší, protože by ve filmu místo Jennifer nebo Joshe mohl být někdo jiný a druhý díl by pak byl jiný než je teď. Herecké výkony (pro mě "nečekaně") výborné, po vizuální stránce mnohem lepší než předchůdce (díky bohu zmizela roztřesená kamera a džungle je předci jenom mnohem víc atraktivnější než nějaký Boubín) a aréna mě naprosto dostala. Je mnohem promakanější a zajímavější než v jedničce. Nechápu, jak někdo může napsat, že druhá půlka s arénou byla slabší, než předcházející polovina (12. kraj, turné apod.). Když se aréna na plátně objevila, okamžitě jsem zapomněl, co se před tím odehrálo.Také velké plus jsou nové postavy jako Finnick, Mags nebo Johanna, která sice v knížce nebyla tak moc výrazná, ale ve filmu si pro sebe ukradla každou scénu, ve které se objevila. From this moment I'm in Team Johanna. Jelikož druhá knížka je pro mě tou nejlepší, věřím, že to tak zůstane i u filmu, ale i přesto si další díl rozhodně nenechám ujít :). ()

Aven

Oproti prvnímu dílu neskutečně vyzrálé. Obával jsem se další rozbředlé twilightovské ságy zabalené do utrápených pohledů hlavní představitelky a řešení naprosto nezajímavých milostných bulshitů, ale naštěstí mě tvůrci dokonale uzemnili. Věta "Vrchní Kapitolané se proměnili ze srandovních barevných paňáců na bezskrupulózní totalitářské svině, jež budí respekt", kterou tu použil uživatel JASM dokonale vystihuje, proč je druhý díl Hunger games o tolik lepší než první. PS: Nutno zmínit i skvělý soundtrack. ()

Trustme

Některé filmy a knihy by měly být prostě opět trezorové. Jde přece o bezpečnou budoucnost lidstva, která bude zachována v podobě nezdegenerované ženy a emancipovaného muže. Jinak hrozí, že až bude generace Twilight & Hunger Games dospělá, tak možná nebude schopna čelit opravdové realitě života. Tento film patří mezi největší sračky v rámci námětu, dramaturgie (knižní předlohy), scénáře, hereckých představitelů a filmových postav. Hovadská stopáž, která unudí i členku knižního klubu nakladatelství Fragment, upjatě nepřitažlivá Jennifer Lawrence, aby se nezorientované mladé divačky nezamilovaly, obrnou tváře postižený Josh Hutcherson, přesto obsazován do každého druhého filmu podle knižní předlohy pro mládež a mnoho dalších debilních postav, které zde jsou, aby dokazovaly, jak moc chtějí přežít, aby se stejně nakonec lacině obětovaly. Třeba se, ale dočkáme bombastického závěrečného finále, kde už bude konečně i něco jiného než šaškárna pod umělou kopulí a já si nechám slavnostně vytetovat reprodrozda na pupek. ()

Maik22

Drsná "ždímačka na peníze" - film nudný, umělý, natažený, hrající na city (neustále brečící Jennifer) - tohle asi mladí puboši žerou. Herecké výkony - katastrofa . Takový Twilight po x-té - prostě slátanina něčeho a ničeho. Nechápu takto vysoké hodnocení kterým se momentálně "Hladové hry" pyšní. ()

Brain-D

Já značný skok neucítil. Spíš cítím, že je to pořád stejná natahovaná kaše, kdy se celý film těšíte na arénu, která je až po hodině a půl. Čekáte do konce už tolik, že snad žádný režisér by vaše očekávání nemohl splnit. No rozhodně lepší jako jednička, jde vidět, že si to vzal schopnější režisér, ale čekal jsem víc. ()

Kicune

Málokdy se stává, že pokračování teenager ságy je lepší než první film, který má vlastně za úkol nalákat a polapit co nejvíc fanoušků. Po nemastné neslané jedničce (která se mi líbila pouze díky Jennifer a vykradením Battle Royal) ovšem je tu druhý díl, který ji ve všem přebíjí téměř dvojnásobně. Jen trocha spekulace, že za to můžou schopnější scenáristi a režisér. Navíc i Jennifer (předpokládám, že při natáčení již s Oscarem v ruce) do postavy vyrostla více, nebo jí pouze scénář nabídl více na hraní. Catching Fire díky všem nastíněným aspektům nabízí neustále napětí, dramatický spád a skvěle využitý moment překvapení. K lepšímu lze řadit hudbu i vyšperkovaný závěr, díky kterému jsem až nyní zvědavá na pokračování. ()

VanTom

Namísto mírně updatované jedničky o rok později (příprava na 75. Hladové hry se zkušenějšími účastníky, bezkrevné PG souboje na smrt ve vychytanější aréně) by mne mnohem více zajímalo dění v okolním světě, nemilosrdná diktatura státní moci, represe, doutnající revoluce, zde jen povrchně nakousnuté. Holt až příště. ()

Timak

Začínám si Jennifer a sérii Hunger games pomalu oblibovat. Ale je to běh na dlouhou trať a je ještě brzy na nějaké závěry. ()

Eleanor05

Jednička se mi ale líbila víc. Tohle bylo více o akci, než o politice a tak nějak už to nemělo tu pravou atmosféru. Jednička byla něco nového, ale vidět podruhé takřka stejný film, no nevím. Ovšem chápu, že je to komerčně úspěšnější, protože dějově víc splňuje vzorce současných populárních mainstreamových filmů, než první díl. Koho by zajímal mechanismus kterým diktátor ovládá společnost, nebo historie Krajů, když můžem pár lidí strčit do arény a dívat se, jak umírají. Je jedno, že jsou to vždycky ti, kteří pro hlavní hrdinku nejsou důležití a hra v podstatě nemá pravidla, takže překvapení může být v každé minutě zaručeno... Naši předkové měli zkrátka pravdu - lidem stačí "chléb a hry". ()

Pump

Normálně je to šílená kravina a před lety bych nevěřil, že na to někdy půjdu do kina, ale... časy se mění a i můj hlad po sci-fi nebo podobnému žánru roste. No nakonec to bylo celkem napínavé a chvílemi to nebylo ani hloupé. Maličko jsem rozladěn závěrem, který vás pouze láká na další díl. ()

pravdovravny

Veľmi spolitizovaný a v niektorých slovách krásne dvojzmyselný film. Rozhodne je to pre chytrejšie holky, ale myslím že ako akčný a dobrodružný film by to samo o sebe nemalo úspech. Popularita je získaná hlavne vďaka knihe+ hereckému obsadeniu. Ale aj tak si rád pozriem záverečné dve časti.:) ()

Sany33

Nie som fanúšikom Hunger Games a asi ani nikdy nebudem, no jedného krásneho dňa mi povedal kamarát, že si to mám kuknúť vraj je to pecka. Logicky som filmu dal latku tak vysoko, že bolo pre neho nárožné na ňu čo i len dosiahnuť nie to ešte sa skrz ňu dostať. Áno v konečnom dôsledku má dvojka omnoho lepší vizuál ako jednotka, ktorá mi prišla ako nizkorozpočtovka. Ale na druhej strane niet sa čomu čudovať jednotka trhla celkom slušné prachy a preto je jasné že dvojka bude mať vábivejší šat. Keď už sme pri šatách tie boli na celej dvojke najkrajšie šaty kostýmy a latexové legíny. Týmto veciam dávam ruku hore. Ďalšou vecou, ktorá sa mi páči je univerzum, okolie do ktorého je príbeh zasadený je jednoducho nádherné a perfektne vymyslené. A tu sa dostávam aj k najväčšiemu bullshitu, ktorý som kedy videl. Máme tu tuším 13 krajov, ktoré dávajú dobrovolné obete jednému, ktorý im všetkým vládne, lebo sa v ňom nachádza centrum politickej moci. No nie je to vtipné? Veď keď mám 12 nasypaných krajov nenechám si rozkazovať od jedného pidi fucking krajíku dakde v trantárií no nie? Ale to bol iba môj postreh. Najviac mi vizuálne rezonovala dvojica hlavných hrdinov Katniss aj Peeta sú snáď ešte horší herci ako napísané postavy. Obaja sú mi nanajvýš nesympatický a tým pádom u mňa film znova stráca na atraktivite. 40% ()

zdenny

Ono, je to slušný film. Budiž mu ke cti, že svou kvalitou drží krok s předchozím dílem. Jenže se nemůžu zbavit pocitu, že je to natočeno jen proto, aby se kasa dál plnila. Což filmu nepřidá do hloubky, nýbrž jen do šířky. Až se natočí díl (snad to bude už ten třetí), kdy se všechny okresy vzbouří proti tomu vládnoucímu, bude po veškeré parádě a bublina splaskne do úplného zapomnění. ()

fefee

Silne pretiahnutá veľkolepá umelá nuda s veľkou posýpkou naivity a klyšé, s nedostatočnou zábavnosťou ba ani drámou rovnajúc sa úbohej jednotke tejto filmovej série. Jedine kamera bola kvalitná, nič viac. ()

lykan9

Vražedná pomsta má jedno plus a zároveň jedno mínus oproti jedničce. Plusem je rozhodně dospělejší pojetí. Mínusem je pak o kapánek nudnější průběh samotné hry. Jinak, co se týče hereckých výkonů a zpracování filmu samotného, tak se tvůrci drželi vysoké kvality a tudíž mé hodnocení je zcela stejné. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky