Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (více)

Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. Navíc Peeta Mellark, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. Na čelo odboje se postavil Třináctý obvod, i když jen donedávna se o jeho existenci téměř nic nevědělo. Válka přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. Vítězství se sice přiklání na stranu rebelů, ale konec je stále v nedohlednu. Krveprolití může zastavit pouze Katniss. Pokud chce zachránit Peetu, zabránit dalšímu maření životů, porazit Sídlo a nenáviděného prezidenta Snowa, musí se znovu chopit symbolu Reprodrozda. Opět zjišťuje, že o svém osudu nerozhoduje sama, ale do jisté míry se stává nástrojem v mocenském souboji. A stále nevyřešila dilema, kterému ze dvou nejbližších přátel patří její city ... (Forum Film CZ)

Ombak▼Penari

Skoro se mi chce říct, že by si to zasloužilo čtyři hvězdy, protože je to natočené velmi dobře, jen je to první díl od dvoudílného finále a tudíž na to nejdůležitější se teprve čeká. Takhle přece dopadají všechny první díly dvoudílných filmů. Ale proč to tím omlouvat. Natočené je to velmi zručně a nemůžu vlastně říct, že jsem se nudil, protože jsem vlastně celý film čekal, až to něčím podstatným vyvrcholí. Že nemůže, když se to všechno přece stane až ve druhé části? Tak ať to tedy netočí takhle blbě napůl jen pro větší peníze. Protože vše co se ve filmu stalo nebylo vůbec nezajímavé. Sice se ukazuje, že Katniss Everdeen je malinko labilní a jako tvář revoluce silně problematická osobnost a je s ní víc práce než užitku a Jeniffer Lawrence zas takový herecký zázrak taky není, ale dívalo se na to docela dobře, neměl jsem chuť si zdřímnout. Až na konci jsem musel konstatovat, že to bylo vlastně celé sáhodlouze vyprávěné k ničemu a že by se to dalo stejně dobře stáhnout i jen do půl hodiny a rovnou to strčit k druhé půlce.Takže tři hvězdy jsou tak akorát. ()

GilanCZ

Film tak nějak o ničem. Bylo jasné, že rozdělení knihy na dva filmy první část hodně odnese a ačkoliv bylo pár scén oproti knize přidaných, film nezaujme ničím, jsou to dvě hodiny bez jediné větší zápletky. Film mě nedokázal dostat na stranu povstalců a k nenávisti Kapitolu, jako třeba kniha. Zde si člověk občas spíše ťuká na čelo co to vyvádí.. Výkony herců byly ale kvalitní a jako velký fanda Hunger games dávám 3 hvězdičky. Jinak by si film zasloužil ještě méně. ()

Leleta

Konečně revoluce, jak má být. Sice se dějově nestalo skoro nic, protože všechna pozornost byla zaměřená na výrobu revoluce, ale o to film působil autentičtěji. Ono představovat si, že ve světě plném moderních technologií pořád stačí jenom tak vyjít do ulice a ty miliony spoluobčanů se už přidají samy, je trochu zcestné. Skvěle to vystihl Phillip Seymour Hoffman, když říkal, že válečnou propagandu vidí z hlediska obchodu. Revoluce se holt musí prodat a média jsou k tomu tím nejlepším nástrojem... Ale stejně doufám, že v posledním dílu se už konečně začne něco dít. A že Jennifer Lawrence konečně přestane pořád jenom fňukat. ()

JohnSorrow

Jalovější a neuvěřitelnější vztah než ten, který se divákovi snaží vnutit Katniss a Peeta jsem snad ještě neviděl. Chemie nulová, uvěřitelnost taktéž. Jediný, co při sledování jejich příběhu cítím, je lítost - vůči Peetovi. Ovšem po ostatních stránkách zajímavá podívaná. Opět pár logických přešlapů, ale jinak solidní akční zážitek. Nakonec si dovolím upozornit na The Hanging Tree od Jamese Howarda Newtona, ta se fakt povedla. ()

owwidius

Tato seria je u mna kazdym dielom lepsia a lepsia. Veru necakal som od toho vela a mozno aj to spravilo svoje, ale ja som si tento diel fakt uzil. Je to o malo pomalsie, menej teenagerske a viac apokalypticke a jednoznacne nas pripravuje na (snad) grand finale. PSH opat raz neskutocny, vzdy ked je na platne tak tej scene dominuje. [#68/2014] ()

Toka

Nejslabší díl série. Problém není v tom, že by něco chybělo oproti prvním dvoum dílům, problém je to, že je toho zoufale málo. Za to pravděpodobně může rozdělení na dvě části, což se ještě může vyplatit, pokud bude druhá část nabitá a zakončená s glancí. Osekané akční scény jsou bohužel nezbytná daň za bližší pohled do světa. To ale nebrání silným okamžikům (If We Burn..., The Hanging Tree). Srdceryvný výkon Jennifer Lawrence spolu s jejím jmenovcem na postu režiséra vytřískali z námětu, který jim byl předložen, co se dalo a to je nakonec to, co se počítá. ()

Hapretor

Film je strašně nudný, zbytečný, blbý a nechápu, proč točí další díl, když se v tomto díle nic nikam neposunulo. Jen ždímaj prachy z lidí, utrácejí zbytečně za hovadiny bez sebemenší výpovědní hodnoty a mohli by všem ušetřit práci, kdyby zůstalo jen u prvního dílu. Ten byl stejně nejlepší, protože byl neokoukaný - přišel s něčím "novým", zajímavým. Další filmy jsou nastavovaná, vyblitá kaše. ()

dj.kouba

Poměrně slušně natočené, avšak chyběla mi tam nějaká dějová linka, respektive rámec filmu. Knihy jsem nečetl, ale myslím, že dva díly jsou zbytečné, neboť tohle by šlo rozhodně zkrátit. Ale jinak pár silných scén tu bylo a nejsem vyloženě zklamaný. ()

jirkis

Po dobré dvojce je Mockingjay krokem vedle. A to hlavně proto, že se během těch dvou hodin nestane nic převratného. Všechno to jen naznačuje, jak by druhá část měla být epická, ale to je asi vše. Trochu jsem si vzpomněl na Harryho Pottera, když poslední díl rozdělili na dvě části. Stejné je to i tady, za každou cenu to musíme natáhnout, abychom z toho vyždímali maximum. Knihy jsem nečetl, ale zjistil jsem si :D, že Mockingjay je jen jedna kniha o 390 stránkách. Takže je celkem jasné, že dvě části jsou zcela zbytečné. Doufám, že poslední díl to vše napraví a celkem dobrá série nepřijde vniveč. ()

Quipido

Celá tahle (filmová, ne knižní) série na mě působí velmi seriálovým dojmem. Za zhlédnutí určitě stojí, ale moc člověku nedá. ()

hazaba

Není to takový zázrak, jako předchozí díly, ale pořád si udržuje docela vysoký standard a příliš se neodklání od předlohy. Těším se na závěr. ()

Ben Nevis

Rozdělené poslední knihy proběhlo výlučně v ekonomickém oddělení, protože kniha neobsahuje materiál na dvě knihy. Díky tomu tu máme pomalý a unylý film, kde se vejdou dlouhé záběry na ruiny i lidová písnička. Prostě něco jako Hobit. Jennifer se snaží něco hrát, emoce Katniss tečou proudem, ale když je obklopena koženými ksichty, vypadá jako chovankyně blázince na vycházce. ()

Gaia.M

Musím přiznat, že jsem byla docela zklamaná. Minulé díly se mi líbily, byly napínavé, nechyběla v nich akce, napětí, ovšem u 1. části síly vzdoru mi tohle chybělo. Přišlo mi to spíš jako informativní díl, jakože nějaké shrnutí situace. Nejvíc se mi líbila poslední scéna, pohled na Peetu. Musím taky ale přiznat, že mi to aspoň částečně vynahrazoval Liam Hemsworth, na kterého se prostě moc ráda koukám. Jinak se dle mě jedná o hodně průměrný film, budiž jim odpuštěno, že má Hunger Games vícero dílů, a proto si to mohou dovolit a jistě mi to druhou částí vynahradí ;) ()

Doomedx

Zatim nejhorsi a nejnudnejsi dil Hunger Games, ve kterém se skoro vubec nic nestalo / nedelo a cele to pusobilo hrozne VYNUCENĚ, jen aby se udelalo o díl navíc, protoze ve vsem jsou dnes peníze, ale kvalita nikoliv. Knizni predlohu jsem logicky necetl ani neplanuji, ale clovek ví co ocekavat, polovina veci se da predpovedet a naopak ty co se nedaji jsou zase jen trapná omáčka, která prodlužuje stopáž filmu - například záchrana kočky.. :D really ? Nebo az zbytecne hysterická a ubrečená Katniss, ktera si ve vsem zivote uz prosla peklem, ale furt ji rozhodi absolutni blbosti. Jsem uprimne zvedavej zda aspon 2. cast bude o to lepsi, pochybuji.. 60% ()

Evander

Na Hunger Games je značně patrná sestupná tendence. Tento díl je zbytečně nadstavovanou kaší, kde se za dvě hodiny téměř nic nestane a obsazení známých tváří to rozhodně nevytrhne. 50% ()

Heroine

Je to pro děti. Musím opravdu úplně vypnout přemýšlení, abych se mohla na Hunger Games dívat (na kterýkoli díl) bez toho, aby mi neustále naskakovaly v hlavě vykřičníky, upozorňující na nedostatek logiky, věrohodnosti, citu pro téma i znalosti daných témat. Je to nablejskaný pozlátko, pod kterým se skrývá hloupoučká pohádka pro hloupoučké děti. ()

hEROic

jaj doufam, ze je to jen tim, ze je to uvod necoho vetsiho, protoze pokud tohle ma byt novy standard serie, tak je to krok vedle... prilis mnoho reci, prillis umela akce a jeste scena s kocourem :) posledni tretina dobra, jinak celkem zklamani... necelych 70% ()

issoumaila

Jeden z tých filmov kedy ho ľudia nadhodnocujú svojím hodnotením a ani oni sami nevedia prečo... Osobne 1* a tiež neviem prečo. Inak brutálny odpad. Neskutočná nuda - prosím vysvetlite mi o čom tento "film" bol.xD Ďakujem. ()

adushka64

Po více než úspěšných prvních dvou akcí a filmových triků nabitých dílech, jsem čekala trochu jinou podívanou. Velmi mě tento díl zklamal i přes to, jak jsem se na pokračování trilogie těšila. Nechci možná ani vědět čeho se mám bát příště. Knihu jsem nečetla, takže nemohu posoudit jestli je problémem ona, která je námětem filmu nebo režie, scénář atd.. Ale asi bych sázela na to druhé. ()

Bohnice05

Hunger games bez hunger games. Docela jsem nepochopil záchranou misi na konci. Rebelové vysílají přímý přenos jednoho pindala, aby tak rozptýlili nepřítele a mezitím má rychlá jednotka zachránit rukojmí. Do města se přitom dostali jen díky tomu, že mu kvůli výpadku elektrického proudu nefunguje obranný systém. No jo, ale na čem se teda sakra mají dívat na ten přenos??? Kdo tohle vymyslel... ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (více)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015