V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

Hanussen

-- I don't always watch horrors, but when I do, they're funny as hell.-- První část jsem zatím ještě neviděl, ale po shlédnutí dvojky ji asi prubnu. Musím říct, že jsem o tomto dílku neměl žádné očekávání a velmi mě potěšilo. Tak zábavný horor jsem zatím ještě neviděl - a to navíc byla spousta fórků (ne-li všechny) zamýšlené (např. dvojice "odborníků na paranormálno" či kdo to měl být), takže jsem byl opravdu příjemně překvapen. Dost mě také nadchla atmosféra snového světa ("temnonty") a odkaz na Kubrickovo Osvícení, když se posedlý otec snaží vyvraždit rodinu :D Samozřejmě by se našla spousta výtek, hlavně proto, že některé otázky nebyly úplně vysvětleny (ale co já vím, vždyť jsem přece první díl neviděl, že), ale na povrch je radši vytahovat nebudu, protože... "DON'T YOU DARE!!!" :D ()

Kortexo

Dokonalé filmové pokračování!!!. Film, který nevykrádá sám sebe, ale přináší nový úhel pohledů a rozvijí v dokonalé atmosféře první díl...Velice promyšlené po všech stránkách... Sledujeme úžasný projev jednoho člověka... Na jedné straně: The Conjuring: neoriginální film bez atmosféry, na který se znovu nepodívám ani v televizi, a na druhé: The Insidious 1,2:Kultovní horor, na jehož promítání v kině do smrti nezapomenu a odpočítávám dny, kdy vyjde na Blueray... Nejde opravdu pochopit, že tohle točil stejný člověk... ()

kolik27

První scéna, Geňa boduje. Opět se směji. Další část obhajuje dění z jedničky kdy jejich imaginární mamička byla ještě docel kost, mírně pošilhující s divným neprůbojným výrazem, ale budiž. No a sláva, sny se propletly s realitou, padlo pár ran, Geňa se zvedl z podlahy, kde prochrápal celé vyvrcholení děje a hurá nás "navnadit" na trojku ?! Ale líbí se mi, že film jde evolučně kupředu, ne jako většina co nastaví laťku v jedničce tak vysoko, že další díly jsou jen propadák. Tak 60% ()

Solverino

Není to vysloveně špatný, ale taky žádná velká hitparáda... Pořád dokola omílané se stává už poněkud nudným. Ale pořád je to lehký nadprůměr. Vypadá to laciněji než předchozí díl, tak jako televizněji. Čekal bych víc. ()

srncek

To by nebol Wan,aby nevŕzgali všetky dvere a šialené husle netrhali človeku uši pri každej scéne,ktorá nastane po tichu a jemnom zvuku tykajúcich starých hodín :D Ale ku koncu to nabralo celkom dobré grády..Lepšie ako 1-ka. 72% ()

Themilhaus

I přesto,že je to druhý díl vůbec to neztratilo na kvalitě a velmi dobře navázalo na jedničku. Další povedený horor s kterého sem měl opravdu velký prožitek a donutilo mě to i dost se bát... James Wan horory prostě umí, jen škoda, že už s nimi prozatímně končí :/.. ()

Lkn

Tak moc jsem se těšil na pokračování, ale tak moc mě to zklamalo... Děj se dal na dlouhé míle dopradu předpovídat, lekací scény nebyli tak lekavé... ¨ Jo tohle se Jamesovy až tak moc nepovedlo jak jsem očekával. ()

ondey

I Krotitelé duchů jsou strašidelnější, než tohle. Jednička byla suprová s blbym koncem, dvojka je blbá s blbym koncem, blbym prostředkem a blbym začátkem. Hudba k smíchu, herci k smíchu, příběh k smíchu. Tak snad nám Wan neTroškovatí.... ()

vieriX

V poslední době snad jen James Wan byl schopny ve mně obnovit napětí a strach v hororovém žánru. Děj začal tam kde skončil a mnohem více se rozvedou události prvního dilu a tvůrci si neodpusti i vrátka pro případné třetí pokračováni. Ale už bez účasti režiséra a převzít po něm štafetu bude hodně těžké. ()

carodejb

Menej strašidelné ako jednotka avšak s o dosť lepším scenárom plným zvratov, skvelých momentov (aj vtipných), intertextuálnych narážok a s podarenou zápletkou. Ja som absolútne spokojný. Len škoda, že Wanova réžia začína byť priehľadná. ()

Mugs

Hororových prvků je tu málo. Takže bych to spíš nazval mysteriozním thrillerem. Což pro mě znamená, že jsem dostal něco jinýho než jsem si myslel že dostanu. Tento fakt mi vadil především v první půlce, která se zbytečně vlekla. Přece jen už jsem věděl s čím mají tu čet a očekával jsem trošku markantnější sešup do děje. Ach ty očekávání. ()

64B

Solidní pokračování, které ostudu předešlému dílu nedělá, řekl bych že i v nějakých momentech byl lepší než jednička. Ale rozhodně nedoporučuji koukat prvně na tento díl bez předešlého - člověk v tom má guláš a vůbec neví o co jde, tak ať se vyhnete situaci kterou sem zažil já, že jsem musel shánět předešlý díl. ()

konysua

Něco se dovysvětlilo a přituhlo. Wilson se mi v jeho roli líbil a na ty dva komedianty se taky dobře koukalo. Ale že bych se bál? Né. 7/10 ()

gicous

James Wan do třetice a pokaždé stejně. Jsem zvědavý, jak dlouho mu to vykrádání sebe sama ještě vydrží. Možná by bylo lepší, počkat pár let a pak vydávat v obnové premiéře všechny svoje hity doplněné o vystřižené scény. To by fungovalo lépe, třeba takovému Lucasovi tenhle muster vydržel hodně dlouho. No, ale teďka vážně. I takový strachoprd jako já, který obvykle přivírá oči při každé hororově napjaté scéně, se skoro vůbec nebal. Za vinu to dávám lacině vyhlížejícímu vizuálu celého filmu, který společně s televizním aranžmá světa mrtvých, a vlastně i živých, bije do očí ještě více než v prvním díle a vede tak ke ztrátě jakékoli hororové atmosféry. 4/10 ()

Lucius55

Po mírně nadprůměrné jedničce mě nezklamala ani dvojka. Takový námět si prostě zasloužil pokračování. Děj na mě nepůsobil uměle a strojeně, jak tomu bývá u jiných "dvojek", atmosféra si dokázala udržet mou pozornost až do konce. Pár chybiček, nelogičností a (ne)čekaných náhod by se jistě našlo, pořád ale převládají klady, takže na čtvrtou hvězdu u mě film dosáhne. ()

intro

Perfektní duchařina, krásná hororová práce. Moc podobných kvalitních filmů není. Nenechte si utéct. Já můžu jen doporučit. ()

Izi-Peťan

James Wan je současný mistr hororu a druhým dílem Insidious to jen potvrzuje. Uchvátil mě ještě víc, ale musím připustit, že bez prvního dílu by to nebylo takové. Většinou jsou dvojky slabší, ale tady to rozhodně neplatí. Je jen škoda, že třetí díl Wan nebude natáčet, ale snad na to aspoň očkem dohlédne. 90% ()

zuzzuli

Gratulace!! Bylo to skvělé opravdu! Neříkám, že jsem neviděla strašidelnější horor, ale takhle kvalitní a zajímavý ne. Už z prvního dílu jsem měla dobrý pocit, ale dvojka mě v něm ještě více utvrdila. Tleskám! :-) ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012