V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

aannemer

Jo, bylo to hodně dobrý. Dvojka solidně navázala na jedničku a některé souvislosti, které nám během filmu byly ukázány, byly hodně mrazivé. Lekačky taky vydatně účinné ale spíše díky výborné zvukové stránce filmu (jistě inspirované Hitchcockovou klasikou). Trochu mě mrzí závěr, je jasné, že trojka bude a pochybuji, že bude poslední. Jo, prachy jsou hold prachy. Pohnutky autorů ale chápu, jen hlupák by neprodával, když druzí kupují a je jim fuk, že je to pořád to samé. ()

SlepeOcko odpad!

Totální slátanina, blbost! Strašidelné to není vůbec, pointu to také postrádá. Místo aby se člověk bál, plete si babičku s mámou (vypadají totiž k nerozeznání stejně). ()

MiniRecenze

Zlověstné fidlání mě připomenulo,že předchozí díl byl strašidelný a dobrý , pokračování opět ukazuje,že J.Wan umí natočit za málo peněz hodně "muziky".Ačkoliv se jedná o okamžité navázání na předchozí díl,tak se scénář jeví jako nesrozumitelný,to ovšem postupem času pochopíte.Vše je naplánováno,tak aby Vás závěr co nejvíce šokoval.Filmu by se nedalo ani tak nic moc vytknout.Herci se dokonale vžily do svých rolí a lekačky splní svůj účel.Jen bych řekl,že se jedná spíše a většinou o thriller ,než o horor.Oproti prvnímu dílu je to o špetku slabší,ale nic co by hodně poznatelné. THRILLER!!! ()

Desmond04

Necelých 12 hodin po zkouknutí Kapitoly 1, jsem se vrhl na Kapitolu 2 a s potěšením kvituju, že se o pokles kvality rozhodně nejedná. Sympatické postavy zůstavájí, leč jeden charakter kupu sympatií po přechodu na temnou stranu poztrácel. Astrálnímu cestování jsem přišel na chuť, a když mě pomocí něho rejža vysvětlil plno nesrovnalostí tak jsem tleskal blahem. Například náhravka Joshovy hypnozy, kde v pozadí sleduje kameru velký Josh s následným vysvětlením, bylo opravdu epické. Vzhledem k tomu, že Kapitola 3 bude s největší pravděpodobností prequel, poněkuď se obávám, že kvalit svých předchůdců nedostojí. ()

johnnie78

Nestává se to často, ale dvojka se mi líbila možná o něco víc, než jednička. Za prvé mi přišla strašidelnější, ale za druhé, konečně se v ní vysvětluje všechno, co bylo v jedničce. Problém první kapitoly je (kromě toho vážně směšného červeného bubáka, jak vystřiženého z nějakého komiksu) totiž to, že po celý film vlastně netušíte, proč se to vlastně děje, kdežto ve dvojce to pochopíte. Řemeslně standardně dobrá záležitost, Wan tyhle věci prostě točit umí, i když dost často vykrádá sám sebe a jiné (trochu found footage, trochu Osvícení)... ()

bezprezdivky

Oldschoolový horor, který táhne nahoru prolínání různých a přesto úzce souvisejících a vzájemně provázaných časoprostorových dimenzí. ()

Stuart6

Manželka mě při sledování tohoto "horroru" několikrát okřikla: "Nechrápej !". To snad mluví za vše. Jednička byla o dost lepší. Ne dobrá, ale lepší. Výjimečně souhlasím s Verbalem. V zajetí démonů je opravdu úplně jiná liga. Asi jako Poltergeist a Gumídci :-). PS. Verbal nemá (alespoň podle mě) filmového vkusu ani co by se za nehet vešlo, ale jeho písemný projev je vskutku vytříbený a hlavně velmi, ale opravdu velmi vtipný ! Když nesouhlasím, alespoň se pobavím. Díky můj filmový "nepříteli" Verbale Kinte. A už nekulhej, já ti to nežeru :-). Mimochodem výborný film ! Myslím "Obvyklí podezřelí". ()

A.s.t.o.r.

nuda, lekl jsem se jenom jednou, absolutně bez nápaditosti, kopírák z jedničky, nemůže ani s ní srovnat!!! Tohle hodnocení co tu vidím můžou dávat jenom magoři co si zahulí trávu a pak jdou na to koukat s nějakou 15ctiletou pipkou, to pak tenhle horor dostane jiný nádech, a thriller, to jako myslíte vážně??? nevím co tady mám hodnotit, děj??? hrůza... kamera??? hrůza... obsazení??? hrůza...nuda??? na výbornou ;o) ()

brasek

Zo začiatku slušné pokračovania a snímok mal nábeh na viac ako jednotka. Žiaľ príbeh opäť nie je plnohodnotný a hodnotím ako mierne lepšiu priemernú ducharinu. Dvojka sa mi páčila viac aj keď je príbeh jednoduchší, postavy menej behajú po astrálnom svete a zopár vecí pekne vysvetľuje udalosti z prvotiny. ()

Cisarpan

Už jednička byla vychvalovaná do nebes a já celkem nepochopil proč...průměrnej film, kterej navíc byl postupně sveden spíš do komedie a druhý díl, to je fračka úplná. A to říkám jako ttoální milovník hororů a nadpřirozena a všeho kiolem. U tohohle se opravdu bát snad nemuže nikdo, leda leze na nervy postupem času ten přeplácanej a fakt místy až směšně komickej děj a scény. Tohle pro mě horor neni ani náznakem ()

@nthr4X

Po několika zhlédnutí musím jít s hodnocením nahoru. Obzvlášť Patrick Wilson hraje opravdu skvěle. Ta atmosféra, temnota tady zůstala z prvního dílu, jen se mi pořád nezamlouvá ten závěr, jinak by to bylo opět za 4* ()

Scaevola

V zásadě je pokračování na stejné úrovni jako první kapitola, ale přesto snímek vyznívá jinak: Vnější kulisy jsou zachovány, avšak motiv astrálního cestování je potlačen do pozadí, což ústí v to, že první polovina spoléhá na neobjevné duchařské strašení, jakkoli je vyprávění řemeslně zručné a skvěle nasnímané. Na vyšší úroveň se snímek dostává až v druhé polovici, kdy se vrací k původnímu tématu a poměrně propracovaně popisuje fungování zásvětního limba, ač se neobtěžuje alespoň naznačit jeho zákonitosti. Druhá kapitola tak směňuje vzbuzování strachu za promyšlené fantasy prvky a je otázkou, zda s tím každý jeden divák bude spokojen. ()

PanPyzamo

Insidious 2 je dobré pokračování. Nepřináší nic nového, ani špatného. Je prostě dobré. Příběh je sice lehce slabší, ale scény řekněme ve snech opět luxusní, kterých je tady ale o něco více a bohužel to není moc dobře. Občas jsem se cítil malinko zmaten. Je zde více akce, což u hororu také není nejlepší. Zkrátka skoro stejný úspěch, jako jednička, akorát s pár horšími věcmi. Film je ale dobrý, takže můžu doporučit. 7/10 ()

Karbos

Shlédnul jsem jedničku i dvojku v závěsu hned po sobě a musím říct, že nechápu tak vysoké hodnoceni pro druhý díl této trilogie. Pokles úrovně je zde opravdu veliký a ve všech směrech. Je zde sice i pár skvělých, napínavých momentů ale více než zdatně jim do toho sekundují scény naopak naprosto béčkové a brakové, takže na mě film působil dost nevyrovnaným dojmem. Každopádně trojka mě už, i vzhledem k velmi klesající tendenci nejspíš mine. Ve srovnání s V zajetí démonů, od stejného režiséra, tohle silně pokulhává ()

SpicyNugget

Malého Joshe Lamberta trápí vidiny staré ženy v černém. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc Carla a Elise, experty na paranormální jevy. Elise Joshe zhypnotizuje a zjistí, že Josh umí astrálně cestovat a že ho ta žena sleduje, aby převzala jeho tělo. Není jiného řešení, než Joshe nechat na tuto schopnost zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za zvláštních okolností zavražděna a nyní dospělý Josh se stává podezřelým číslo jedna. Poté, co syna přivedl zpět z astrální cesty, se s manželkou Renai stěhuje ke tchýni. Jenže i v jejím domě se dějí podivné věci, tajemná stařena se jim zase zjevuje a rodina musí bojovat o přežití… I druhý díl je super. Navázání na první díl mě potěšilo, já už při jedničce tušila, že je Ed Warren trošku tup a neumí se ani vrátit do těla. Astrální svět s příšerama byl opět děsivý a mrazivý, já jsem moc spokojená. ()

Sebule

Solidní horor s dobrou atmosférou. Lekačky 50/50 některé lepší, některé horší. Každopádně to má zajímavý příběh, i když tam je spoustu nelogičností. Člověka to ale pořád baví, protože chce vědět, jak se ten příběh vyvine. Kamera je luxusní, ty found footage záběry, vynikající úhly, kdy člověk neví, co má čekat. Herecky solidní a bavil jsem se. Největší mínus je právě ten scénář, kdy to má sice originální námět, ale spoustu klišé a podobných věcí. Hodnocení: 7/10 ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012