Vymítač ďábla

Vyháňač diabla

Exorcista

The Exorcist

Horor / Drama / Thriller

USA, 1973, 122 min (Director's cut: 132 min)

• Gimli

Je to napinave. Strasidelne prakticky vubec, i kdyz desive momenty tu místy jsou.(13.3.2003)

Nejsem zklamaná - bála jsem se a docela dost, rozhodně jde o jeden z nejsugestivněji natočených hororů, ale přesto - čekala jsem ještě o něco víc. Možná za to může lehce přehnané démonizování tohohle díla a ty nejkladnější reakce ze všech stran, které v podstatě těžko může nějaký film splnit.(24.12.2006)

Kultovní horor si svou pozici naprosto zaslouží. Musím se přiznat, že mi cosi brání dát pátou hvězdu, přestože mám Vymítače hlavně díky Ellen Burstyn v maximální úctě.(12.12.2009)

Vynikající satanský horor s oplzlostí, která dosahuje enormních rozměrů. Nechuťárny a šokující scény nezestárly a fungují skvěle. Režie je zmáknutá do posledního detailu a nelze nic vyčíst. Ovšem to hlavní jsou herecké výkony, protože takhle dobře zahraný film se jen tak nevidí. Nejvíc mě zaujal Jason Miller, zahrál fakt brilantně a taky mu dost nahrává fakt, že jeho postava otec Karras je asi nejlépe napsaná. S Ellen Burstyn budete soucítit, Linda Blair se vám bude hnusit (anebo pokud jste hodně zvrácení tak se jí budete smát) a Max von Sydow coby exorcista působí majestátně ale i laskavě. Konec hodně dobrý.(28.4.2006)

• Djkoma

Čekal jsem na možnost vidět tento legendární film velmi dlouho. Každý koho jsem slyšel mluvit o tomto "klenotu" o něm pěl chválu. Každý říkal jak je to nejlepší horor všech dob a mě se konečně povedlo zjistit pravdu(samozřejmě jen mojí subjektivní pravdu). Má pravda je úplně jiná! Film mě naprosto zklamal. Nudil jsem se u něj. Očekával jsem atmosféru, kvůli které si ani nebudu moct dojít na záchod. Čekal jsem hudbu (turbullar bells od Oldfielda) použitu tak, že mi mé nervy a strach vyžene do maxima. Nic z toho se nekonalo. Průměrné herecké výkony, nudná kamera a režie. Nejznámější scéna : pohled na vymítače stojící vedle lampy, je trapná. Žádná, NAPROSTO žádná, zajímavá hudba krom zmíněného Oldfielda. Pro mě obrovské zklamání po, kterém na vrcholu žebříčku hororů stále zůstává The Thing.(20.4.2005)

• - Denise Nickerson mohla hrát roli Regan. Její matka ji však odmítla poté, co se dočetla, že Regan masturbuje s krucifixem. (HellFire)

• - Reverend William O'Malley řekl svým studentům, že film je z 80 % pravdivý a tvrdil, že skoro vše, co se ve filmu odehrálo, se opravdu stalo. (HellFire)

• - Film byl jeden z nejoblíbenějších hororů Stanleyho Kubricka. (Carodej_pes)