Vymítač ďábla

Exorcist, The

Vyháňač diabla

Exorcista

Horor / Drama / Thriller

USA, 1973, 122 min (Director's cut: 132 min)

Prvý, pravý, nefalšovaný vyháňač! Zub času je tu síce značne podpísaný, ale napriek tomu veľmi atmosferická záležitosť. 80%.(7.5.2006)

Klasicky film jehoz pusobivosti se zub casu nedotkl ani v nejmensim. Opravdu si nedokazu predstavit to zdeseni cirkve pri jeho uvedeni. Vzdyt i dnes by zpusobil nemaly poprask.(31.7.2002)

Ďábel si nebere servítky. Stejně tak Friedkin.(11.6.2006)

(1001) Nejstrašidelnější film všech dob? To bych úplně neřekla. Co je zajímavější, jak strašně sobecká mi připadala dívčina matka. A co je ještě zajímavější, že teď po pěti letech už úplně nechápu, v čem přesně jsem to sobectví viděla. A taky jsem se nyní zamilovala do otce Karrase. Každopádně, stejně jako po Přichází Satan, začínám osnovat plány, jak by vypadal film o posedlém/zlém dítěti podle mého gusta.(25.7.2009)

Geniální! Nejlepší horror všech dob. Kontroverzní, inteligentní a šokující monument. Jedno z největších děl světové kinematografie. [Pozor na rozšířenou verzi z roku 2000! Přidané scény (najmě jakási záhadná lebka) filmu zbytečně ubírají na působivosti. Není nad originál.](11.4.2005)