Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

Facik.

Mistrovský horor? Pod tímto pojmem si představuju horor u kterého budu mít husí kůži, v noci kvůli němu nebudu moc usnout ale hlavně horor u kterého se budu bát. Ve skutečnosti jsem se 122 min nudil, při scéně kdy Regan zbíhá, slízá nebo co já vim ze schodů s vykloubenýma rukama jsem se dokonce zasmál...nevim nevim. Jedna hvězda za scénu s krucifixem, druhá za pizzu a přítelkyni která se mě snažila zabavit, víc ani omylem. ()

wick

Director´s Cut s nově zpracovaným obrazem a zvukem dodává této klasice horroru novou energii. Dnes nám asi připadá trochu úsměvné, že v kině na premiéře několik lidí omdlelo během promítání, ale je téměř povinností pokud ne míti ve své filmotéce, tak vidět. Svou roli Linda Blair již nikdy nepřekonala. ()

gezper

Masterpiece stále se pohybujíc v horovově-atmosferických filmových výšinách či jim dokonce sám kraluje. Po tolika letech je u filmu nepříliš patrný zub času přijemný aspekt. Mám ho rád již od mala a stále mě to ne a ne pustit. Ano, expozice je sice pomalejší a dává si dost na čas. Nicméně nenudí a pečlivě vytváří neustálou dusivou nepříjemnou atmosféru. Mě se i tenhle pomalý nástup zamlouvá, věc vkusu každého. Jediná drobnost co bych na celém filmu vytknul je divný zelený sliz ala zvratky. Asi nechtěli být až tak nechutní nebo jen prostě ujeli, ale servítky si v jiných ohledech nebrali vůbec, tak v proč si to takhle kazit. Poslední shlédnutí v rámci Cinema Royal byl famózní zážitek. Už dlouho jsem se takhle dobře a komplexně při "filmu" nepobavil. Respekt pořadatelům! [100%] ()

Ajimaru

Snažil jsem se nic neočekávat.... a taky jsem nic nedostal. Filmařsky určitě zvládnuto, ale bohužel jsem film viděl v roce 2013 kdy tento snímek nemá absolutní šanci překvapit či šokovat. A napětí se taky nekoná. A vlastně nic se nekoná. Dlouhá nuda. A Ellen mě tedy herecky nepřesvědčila... ()

LencaN

Vzhledem ke všem chvalozpěvům na tenhle film je to trochu zklamání. Nejlepší horor všech dob? No nevím. Bála jsem se už dopředu a to bylo v tomhle případě asi špatně a potom mě to postupně přešlo. Díky superlativům ze všech stran člověk čeká něco extra-super-mega-monstrózního. Asi v kině by to bylo sugestivnější a navíc vidět to v roce 1973 tak věřím, že Exorcist-boom byl veliký. Ale v dnešní době to vidím spíš jako nadprůměrný thriller/horor. Byla jsem napnutá, ale že bych se třásla strachy, to ne. Přitom si přijdu jako strašpytel :) Děj se mohl ještě víc zaměřit na pokoj pod střechou a taky trochu vysvětlit, jak se nálezy z vykopávek kdesi v Iráku octly v Georgetownu. Kladně hodnotím zvukovou stránku, škoda, že jsem to neviděla s prostorovým zvukem, ale i tak ta holčička kvílela a chrčela hezky a věřím, že muselo být ukrutně těžké v takovém raném věku zahrát ďáblem posedlou. ()

Scaevola

Odmítám spekulovat o tom, jaký dopad musel mít tento film v době svého uvedení. Dnes však vidím jen roubovaný scénář příkře směřující k jediné efektivní scéně a zbytečně teatrálního démona ujíždějícího na nejnaivnějších lidských hříších. Škoda, že film nepokračoval tak, jak byl otevřen v prvních iráckých minutách. A, i když to není efekty, o strachu nemůže být řeč. ()

spawnxp

"Stará" americká škola - všechno je jak má bejt, kamera, střih, muzika, scénář. Úvodní sekvence s von Sydowem je dokonce skvělá. Ale jako horror je to trochu light, jako na efekt, chyběla mi tam ta temnější vrstva. Nicméně velice dobrej film. ()

linger

Dalsia legenda, ktora ma svojou legendarnostou minula. Videla som Director's cut, tak mi napadlo, ze v povodnej verzii snad bolo tych zbytocnych utahanych scen menej, ale ako vidim rozdiel je len 10 minut. Ak by som si mala vybrat, co ma bavilo, tak sceny s Regan, ostatne bola zbytocna vata. Pozerat sa na knaza ako posedava v bare ci si kondicne beha ma fakt nebavi. A kultove sceny ako grcanie a tocenie hlavou su uz tak preflaknute, ze vo mne nevzbudili nijaky thrill. Na temu exorcizmus jednoznacne viac odporucam V moci dabla. Co sa tyka Tubular Bells, tie potesia vzdy :) ()

Jayk19

Nemám rád horory ale Exorcista mě opravdu zvedl z křesla,je to důkaz že není horor měřen podle litrů krve,i když scéna s krucifixem byla dost nepříjemná.Film má hodně tíživou náboženskou atmosféru,triky opravdu kultovní a herci velmi kvalitní.Prostě must see 5* a to nefandím hororům... ()

Jack_F.

Na začátek se zcela veřejně přiznám, že důvod, proč mi tohle dílko nepřišlo vůbec, ale pochopte V ů B E C strašidelné je tím, že jsem předtím viděl Scary Movie 2 a další blbiny a možná taky proto, že mi není 14 let. Chápu, že ve své době to možná vyděsilo početnou základnu panbičkářů v USA, ale jinak je to na dnešní dobu poměrně čajíček a rozhodně větší dojem na mě udělal film V moci ďábla(exorcism of Emily Rose), který taky povyšuju i na přehodnocený V zajetí Démonů(The Conjuring). Nic o to..neberu tomu, že je to kult a odkazy nalezneme skoro v každém vymítačce a parodii na vymítání. Psychologii postav nechám POMOvi, jakžto rádoby znalci lidských vztahů a já si raději pustím laškujícího otce ze Scary Movie 2. ()

Emperor1

Docela si umím představit, jaký poprask tento film způsobil ve své době. Ono to působí i dnes svou syrovostí a brutalitou některých scén s posedlou holčičkou. Na druhou stranu, čeho je moc, toho je příliš a některé z těch zmiňovaných scén si přímo říkají o zparodování. ()

The_Misfit

Klasický hororový snímok ,ktorý zaujme snáď každého fanúšika hororu, ktorý vyvolával strach v divákoch už v dobe svojho vzniku. Film bol sfilmovaný podľa knihy Williama Petra Blattyho s rovnomenným názvom, ktorý taktiež písal aj scenár. O celkový dojem sa postarala rada známych hercov ako (Lina Blair, Jason Miler, Max Von Sydow, Ellen Burstyn či Lee J. Cobb). Triky použité pri vstupe diabla do tela dvanásťročnej Regan sú na tú dobu famózne, môžem spomenúť vznesenie nad posteľ, otáčanie hlavy o 360° či už schádzanie po schodoch, pričom bola otočená dole chrbtom. Film získal oscara za najlepšiu adaptáciu literárnej predlohy a taktiež za najlepší zvuk. Snímok sa stal kultovým dielom. ()

Tomas_PO

Je úchvatné sledovať, ako pomaly 45 ročný film dokáže nepôsobiť zastaralo. Krásne scény, interiéry, farby a samozrejme herecké umenie. To všetko sa dá vychutnať kvôli pomalším a tým pádom nevyhnutne prepracovaným scénam. 132 minútový director's cut neunudil snáď ani raz. Trošku nedopovedaný mi ostal koniec, čakal som, že zmieňovaný démon bude diablom samotným. ()

brasek

Dnes už kultový horor, ale stále s prívlastkom jedného z najlepších všetkých čias. Vulgárne a šokujúce nielen na svoju dobu. ()

sibskyn

Velmi zručně natočený film s několikami exceletnímí scénami, které jsou zapsáný do historie filmu. Jen mi vadilo, lehce táhlé tempo, sestříhat to o pár minut méně by mi nevadilo, ale jinak skvělý film. ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)