Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

Elanornegra

Zaujimave spracovanie, ale neviem preco nejak malo prekvapivych momentov tam bolo. Zaver necakane vyborny. Pomerne slusne lekarske pozadie... nvm no cakal som viac 70% ()

Pollini

Viděla jsem asi tři verze, jednu úplnou a dvě cenzurované, jedna více, druhá méně. Vystřihli scénu jak holčička leze ze schodů v poloze `most`. Je to hrůzostrašná podívaná a podle mě klíčová z výběru efektů. Najít plnou verzi ak dalo pěknou fušku. V moci ďábla a tento snímek jsou nejlepší filmy o vymítání. Ellen Burstyn v roli matky je prostě úchvatná, neuvěřitelně přidává na opravdovosti. Ale musim říct, že tyto záležitosti jsou moje oblíbené téma, takže můj názor je celkem subjektivní ()

Rathe

Začalo to na slušné hororové úrovni. Ale já jsem docela hororový fanatik a jen tak mě něco nevystraší. Proto i zde jsem přes to vše čekal něco víc. Toho jsem se sice nicméně nedočkal, ale i tak jsem to pořád neodsoudil. Ale jak tam začali fekální vtípky, tak byl konec. Absolutně to srazilo mé hodnocení a ani ten jejich exorcismus už u mě nezpůsobil žádnou odezvu. Film mi svými nepovedenými vtípky zavřel dveře do mé mysli. ()

C.A.T.

Skvělá klasika. K tomu nemám víc, co říct. Snad jen,že dívat se na zkrácenou verzi je silně o ničem, když v ní vystřihli vlasně všcheny děsivé scény. I přesto jsem jako první viděla tu osekanou a dala jsem 5 hvězd, po zkouknutí kompletní verze bych jich dala i jednou tolik! ()

Felsenberg

Jeden z nejlepších hororů všech dob. Spolu s Rosemary má děťátko a Omenem základní pilíř satanistických filmů. Nejde o lekání a brutalitu, ale o skvělou mrazivou atmosféru, vynikající postavy a výkony. Tohle je klasika klasik. ()

ffiikkyy

((69%)) Na tehdejší dobu hodně povedený kousek u kterého se člověk asi musel hodně bát, nicméně v dnešní době v porovnání s ostatními mi přijde hodně průměrný. Chvílemi sice člověka přejede mráz po zádech, ale chvílemi je to též docela dobrá sprostá komedie. Chvílemi trochu vleklé a bez šťávy a momentu překvapení. Jako milovníka hororového žánru mě toto dílo nijak nepřekvapilo či okouzlilo ale ani neurazilo. Možná tomu dám ještě někdy 2. šanci... ()

Pavlis.xxx

Na tu dobu skvost a v mnohém to překoná i dnešní horory, které jsou sice lepší po vizuální stránce,ale příběh a postavy nestojí většinou za nic... Docela rád bych viděl reakce lidí když film vyšel. ()

MATTcz

Tak jsem se zase po delší době mrknul na nějaký ten známější snímek z hororového soudku. A to na Vymítač ďábla. Vážení musím vám říct, že na to že je to z roku 1973, tak to má ku*va říz. Skvělá atmosféra, skvělá úvodní skladba a co se týče hereckých výkonů, tak nemám co vytknout. Tento film řadím mezi top hororů vůbec, a říkejte si co chcete ale i po těch letech jsem byl dosraný až za ušama, a těch scének tohoto typu je tam požehnaně. Zkrátka a dobře tento film řadím mezi hororové kulty, na který se prostě musíte kouknout. Jestli jste neviděli tak doporučuju mrknout. ;) ()

Sportsvv

Na svou dobu hodně odvážný horror. Ani čas tomuhle filmu moc neuškodil efekty nejsou vůbec špatné. A závěr filmu krásně gradoval. Rozhodně stojí za to zhlédnout. ()

MixlevPixle

Kultovní horor, povinnost pro každého hororového nadšence. Prvních třicet minut je opravdu trochu slabších, ale zbytek to divákovi bohatě vynahradí. Horor u kterého se opravdu budete bát, nikoliv jako třeba nepochopitelně přeceňované Osvícení, u něhož jsem zívala nudou. ()

BStone

Pravděpodobně stále nejlepší film s tématikou vymítání. Hustá atmosféra,ďábelské zvuky, skvělá gradace. Tohle se opravdu povedlo. 85% ()

Ospalek

Fascinující, že Max von Sydow hrál dědka už před sedmačtyřiceti lety.. Ale k věci, film není ani tak o vymítání jako spíš o tom, jak mladá dívka prožívá různé psychicky vypjaté situace, přesto je to solidní kousek, který zasluhuje uznání. ()

Meraxes

Aj dnes je to stále veľký klenot svetového hororu. Dosť dlho som jeho pozretie odkladal, ale som nadšený. Zlo sa prejavuje postupne, najprv v nepatrných náznakoch a čím ďalej tým viac a viac zožiera malú Regan a celú jej rodinu. Celý film vsádza viac na psychológiu postáv a temnú atmosféru a to je dobre, lebo tá je narozdiel od lakačiek a gore scén večná. Obsahuje viacero prestrihov na lebky, tak krátkych, že pokiaľ žmurknete, prehliadnete ich. Tie umocňujú nepríjemný pocit z prítomnosti niečoho iného, zlého a to nielen s posadnutou Regan, ale aj s jej zúfalou matkou, či kňazom, ktorý pociťuje vinu za smrť svojej matky. Scény prejavov posadnutia sú parádne a ešte aj dnes z nich mrazí, aj keď malé dievčatko s vulgárnym a obscénnym slovníkom už dnes nepôsobí tak šokujúco ako kedysi. Keby toto bol jediný prejav posadnutia, tak by sme bohužiaľ už v dnešnej dobe mohli skonštatovať o mnohých deťoch, že sú posadnuté diablom, aspoň v podobe rozkladu súčasnej spoločnosti. Žiaľ morálka upadla, narozdiel od tohto filmu, ktorý stále pôsobí dobre, aj keď mnohé novšie horory už riadne zostarli. Trošku škoda slabšieho záveru, ktorý mi prišiel strašne narýchlo urobený a nedotiahnutý. Ale aj tak je to majstrovské dielo z ktorého som nadšený, čo sa mi pri hororových klasikách často nestáva. 5* 94% ()

AtemuLukas

Sice nejsem nadšenec hororů, ale tohle jsem musel vidět. Všemi recenzenty opěvovaný Vymítač ďábla. Klasika mezi filmy. No a jak dopadl u mě? No budu trochu mírný v hodnocení, protože možnosti filmů z roku 1973 byly značně omezené. Příběh je zajímavý už tím, že je inspirovaný skutečnou událostí. Což zapříčinilo i to, že jsem film dokoukal, až do konce. Co mi však trochu vadilo bylo dosti rozvláčné tempo a to hlavně v první polovině filmu. Občasné pasáže, které jsou napínavé vystřídá záhy dosti zbytečná scénu, kterou máte chuť skipnout. Asi nejvíce mi vadil rozebíraný vztah matky a kněze, kdy bych prostor spíš vyplnil tím, že bychom více poznali zlo, které posedlo holčičku. Efekty jsou tu na tu dobu hodně dobré a díky absenci CGI masky i efekty působí mnohem více real. I když tedy nepovažuji film, jako masterpiece, tak nemohu, než dát 80%. Jedná se o lepší počin jak Nun, Annabelle, nebo dokonce Conjuring. ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)