Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

bedlak

Bitva pěti armád je dobrý film. Pokud by stál osamoceně bez předchozích dílů, tak by si zasloužil lepší hodnocení, ale po prvních dvou dílech je finále trochu zklamání. Způsob zpracování boje a střetu armád je nevyvážený. V průběhu bojů dochází k nečekaným střihům i zvratům a nasednutí trpaslíků na "bojové" kamzíky je kapitola sama pro sebe. Více zřejmě uvidíme v rozšížené verzi, ale toto zpracování se nepovedlo. Také souboj se Sauronem a přízraky bych si představoval jinak. Nepovedla se ani snaha navázat na LOTR - příběh přidaných postav Legolase i Tauriel vyznívá do prázdna. Celkově po prvním shlédnutí v kině 72%. Uvidíme po rozšířené verzi. ()

kyblik2

Famózny masaker aký som presne očakával. Krásne nadväzuje. Veľmi pekne natočený koniec trilógie tak ako sme zvyknutí. A samozrejme krásna Evangeline Lilly konečne v poriadnom filme :) ()

Isuzu

Tak teda naposledy, uz je vazne koniec a ja som odchadzala z kina plna emocii...Ako sa vravi, kazdy preziva ci nepreziva film odlisne a mna chytila za srdce uz jednotka, dvojka sice o trosku menej, kedze dej/nedej bol viac zamerany na rozne akcne nahanacky, ale trojka bola emocne rozhodne najsilnejsia, kedze sme sa nerozlucili len s touto trilogiou, ale aj so Stredozemou...Efekty dobre alebo zle, to som nikdy na filmoch neriesila a su mi ukradnute, dolezite boli pre mna vzdy postavy a Thorin Oakenshield a Bilbo boli od jednotky po trojku mojimi najoblubenejsimi, preto ma rozlucka s nimi dojala a mrzi ma, ze to po troch rokoch konci. Na rozdiel od mnohych nebudem nikdy nadavat na fakt, ze su filmy tri, naopak, som velmi rada, ze to tak dopadlo. Mam rada tuto trilogiu a mam rada aj tu "druhu" trilogiu, spolu tvoria uzasnu cestu tam a spat do Stredozeme, ktoru budem rada podnikat obcasne do konca zivota. Vdaka Peter Jackson... ()

Kanty

Najlepší film zo série. Konečne som sa nenudill, škoda že až posledný diel má požadovanú kvalitu . Posledný film zo Stredozeme ? a čo Silmarion a Nedokončené príbehy - dosť na 3 filmy a nie na jeden 85 % ()

Yenda.F

Čtyři hvězdy si tenhle film určitě nezaslouží, ale kvůli nostalgii, Gandalfovi, paní lesa, Sarumanovi a Thraindulovi je dám. Jinak film je splácaná digitální směs, kterou završuje hopsající Legolas jako ve staré hře Super mario. Nekonečná bitva mezi Thorinem a jeho nepřítelem (tak moc sem se ho bál, že vlastně ani nevím jméno). Bože, kolikrát chtěl tím ozubeným ostřím na řetězu ještě máchnout? V prodloužené verzi bude tato scéna ještě delší? Ještě nikdy jsem nezažil, že by v půlce filmu přestal snímek téměř 2/3 lidí v kině bavit. O to horší bylo, když umírali hlavní postavy a mně to vlastně ani nevadilo. Stále mi v hlavě poskakoval Legolas a já se smál. Také konečně až ve třetím díle Hobbita mu došly šípy. Ovšem mečů měl dostatek a tak si mohl dovolit meče házet, a brát si nové dle potřeby. Asi nikdy jsem nebyl z filmů tak zklamaný jako z triologie Hobbita. Kamera naprosto příšerná, efekty použity i tam, kde by je nikdo nečekal. Zelené plátno hadr. Poslední závěrečná píseň od "Pipina" The Last goodbye tak bohužel vyznívá úplně naprázdno. ()

psycho.ta

Bezesporu nejlepší film celé trilogie. Bohužel za mě už nedokázal ničím překvapit. 3*** a jsem ráda že už je navždy všem Hobitům, Skřetům. Elfům a další havěti ze Středozemě ámen. ()

Filatov

Nevěřil bych, že zrovna u posledního dílu trilogie budu muset snižovat hodnocení. Tady jsem o jasnejch pěti před shlédnutím nepochyboval a ouha já jsem se nedočkal oné epičnosti, která tady rozhodně měla přijít. Co naplat CGI technologie je hodně, ale ta mi nevadila - musím uznat kam se na bitku pěti hrabe bitva o Helmův žleb. Tohle byl absolutní masakr a byla paráda sledovat, jak PJ posouvá jednotlivé jednotky a vojska po plátně. Druhou a špatnou stránkou věci je, že nepřišlo mrazení a epické okamžiky jako při bitvách v Pánovi prstenů, takže jsem byl pořád jaksi nad věcí a nedostal jsem se hlouběji do děje, takže mě emočně ani nezasáhla Thorinova smrt, tak jak bych čekal. Práce s divákem tady šla hodně stranou na úkor zábavy. Co ti ale Petere nikdy neodpustím a také kvůli tomu snižuji hodnocení je fakt, že jsi totálně zazdil Thorinův pohřeb, na který vůbec nedošlo a místo toho jsi závěr filmu věnoval Bilbovi. Čekal jsem že konec bude rozloučením a tryznou za krále pod Horou. Škoda. EDIT: ROZŠÍŘENÁ VERZE ZA 5*!!!! ()

reccal

V tomto případě nebudu přidávat pátou hvězdu z nostalgie, že mnou více jak deset let sledovaná sága je definitivně u konce. Anebo ji přidám později:) Každopádně film je skvělý, splňuje všechny předpoklady, které závěrečný díl epické ságy musí mít - a to i pro nečtenáře předlohy. Ale chyběl mi tam podstatné něco, u čeho bych napětím ani nedýchala - a to bohužel tento film neměl. Když už si vyhráli se smrtí trpaslíků, tak proč nezbyl kousíček času na megalomanský pohřeb krále Ereboru? Prostě jakési neuzavřené, nedomrlé. Obrovská škoda toho malililinkatého chybějícího kousíčku do jinak perfektní skládačky. ()

Methew

Super film, super dej, ale super efekty? To nie tak úplne. Padajúce skaly rozbitej veže akoby padali na planéte s inou gravitáciou, keď po nich skákal Legolas. To bolo veľmi nereálne až prehnané. A to nehovorím o brutálnej kapacitancií pľúc toho zvráteného škriatka, ktorého Thorin sledoval pod ľadom a on mu zrazu prepichol nohu, absurdné aby niekto tak dlho vydržal v ľadovej vode so zadržaným dychom... Tretia časť bola z tohoto uhla pohľadu najväčším sklamaním, nakoľko v nej boli tak stupídne očividné chyby. Avšak bitka, dejové zvraty (okrem toho finálneho) boli na jednotku, rovnako aj nadväznosť na Pána prsťeňov. Taktiež tam bolo pekne poukázané na čas, kedy sa Saruman pridal k Sauronovi, keď povedal : "Saurona nechajte mne!", ako keby si neviem čo o sebe myslel, hlupák. Ale veľmi ma pobavila Gandalfova hláška : "Možná to nakoněc ješte přežijem!" Každopádne bol film pre mňa veľmi príjemným zážitkom, milým prekvapením a pohodlným kultúrnym prežitím sobotňajšieho večera v kine. ()

prudence91

Čím začít? Po přečtení kvanta pochvalných komentářů na tento film, jsme byla asi v ještě větším šoku než cestou z kina. Upřímně? Na posledním Hobitovi jsem se skutečně nudila. Byl to film poskládaný z naprosto zbytečných scén a dialogů, které dohromady tvoří celek, který se kvalitou nemůže s Pánem prstenů v žádném případě srovnávat. Ve filmu mě dostalo nejvíce pár scén, ze kterých jsem byla v šoku a byly mi upřímně i dost k smíchu. Jen pár příkladů (SPOILER) - ,,velká bitva,, ve které už to mají trpaslíci jasně prohrané a skřeti je drtí - stačí aby přiběhlo pouhých pár dalších trpaslíků a jako zázrakem je válka v podstatě vyhraná. Co to jako je? :D Další příklad - když se trpaslíci vydají na horu zabít vůdce skřetů, najednou zjistí, že se na ně řítí další stovka skřetů od severu. Trpaslíci pošlou dva na průzkum s tím, že ti další dva tu stovku skřetů bez problému zvládnou :D. Vážně jsem se pobavila trapností těchto scén. Další scéna, kterou chci zmínit, se týká také trpaslíků (:D) - když přijede na pomoc trpasličí bratranec a Bilbo se Gandalfa ptá, kdo je to, Gandalf mu odpoví, že bratranec a Bilbo na to - aha, taky magor. Tohle byla totálně laciná vsuvka na rozesmání jednoduššího publika, kterou si film podepsal svůj ortel. Dávám mu dvě hvězdičky za vizuální stránku, ač nebyla úplně dokonalá a hlavně za herecký výkon Bilba Pytlíka. ()

bjehna

Moc jsem na na film těšil jako zakončení (konečně) trilogie. Je pravda že kouzla knihy to nedosahuje ani za mák a je to digitální řežba. Niméně lepší než ukecaná dvojka a výpravná jedbička. Akčnější, osobitější a svižnější. Podle mě dost zdařilé ale pořád tomu chybělo kouzlo středozemě. ()

gatuso

Tak jakoze ze vsech sesti dilu bych tento oznacil za nejslabsi. Spousta nelogicnosti, jak by napsala candie254 taky mnoho WTF momentu, ktere me behem filmu iritovaly.Mam takovy pocit ze filmare tlacil cas a tak to spichli horkou jehlou, naplacali tam digitalne-epicke ztvarneni bitev s tim ze divak bude uspokojen. Ja jsem odchazel z kina hodne rozcarovany. Mel jsem jit radsi na Interstellar...:-] ()

Hanver

Čekal jsem daleko víc, ale Jacksonova tvorba má sestupnou tendenci. Tohle byl rozhodně nejhorší Tolkienovský snímek, který natočil. Vcelku nudné a strašně předvídatelné, což by se mu ještě vzhledem k profláknutosti děje dalo odpustit, ovšem provedení nikoli. Víc než cokoli jiného mi provedení posledního Hobita připomínalo Troškovy pohádkové skopičiny, říznuté princeznou Fantaghíro a zabalené do staré deky Zlatého kompasu. Digitální triky jako by se vrátily o celá léta zpátky, občas působíce až směšně. Neschopnost temné strany dosáhnout jakéhokoli úspěchu pak již jen podtrhuje celkovou dějovou sešlost. Nejhorší na celé věci jsou ovšem totální nesmysly, zejména prezentované obstarožním Legolasem (s jehož věkem se Jackson nedokázal vypořádat a tak tento stařec v jeho dříve vytvořené prstenové trilogii prostě zázračně omládne), nelze však zapomenout přímo zázračně rychlé regenerace zcela vyřízeného Gandalfa v Nekromantově pevnosti (motiv Nekromanta byl v Hobitovi postupně zcela potlačen), až dementní zpracování a zejména nefunkčnost Nazghulů a vrcholem všeho je "znebepád" několika obrněných horských koz, na nichž několik hrdinů mj. po zcela kolmých skalních stěnách vyskáče až na Azogovo velitelské stanoviště. Legolasovo řízení zlobra mečem zapíchnutým do hlavy, vzorné přemostění strže chatrnou věží, nebo skákání po padajících šutrech již jen dokresluje celkově trapnou a nezajímavou atmosféru, kterou hned na začátku navodí Bard, trůnící na nejvyšší věži Laketownu, která ne a ne přijít na Šmakovu pozornost, ač široko daleko stojí jediná. Lze jen souhlasit, že jedinou postavou ve filmu jakkoli zajímavou je Bilbo, to je ale sakra málo a pokud se chtěl pan Jackson tímto rozloučit, pak sbohem a šáteček a nechte to někomu, kdo má ještě chuť do práce. Motivace vytřískat prachy je pěkná, ale pak to takhle dopadá. ()

Lailath

Tolkienove kihy mam precitane vsetky, Hobita a Hurinove deti dva krat. A musim s polutovanim povedat, ze posledny diel ma trosku sklamal. Nechcem tvrdit, ze predchazajuce diely sa celkom drzali kniznej predlohy, reziser si tam podoplnal sceny a pribehy, ktore su servirovane hlavne pre divakov, v knihe nemali miesto, ale Bitka piatich armad asi usla od predlohy najviac. A v konecnom dosledku to bolo cele zbytocne natiahnute, miestami by som povedala, ze az odflaknute. Kto cital knihu, vie o com pisem. No je to stravitelne, a niektore sceny doslova lahodia oku. Pre mna takych 70%. Len dufam, ze sa niekto chyti sfilmovania Hurinovych deti, to by bola filmova lahodka, ktora by myslim predbehla tak Pana prstenov ako Hobita. Aspon kniha je jednoznacne najlepsia. ()

DirtyDozen

Viděl v kině. Jak Hobita nesnáším, tak musím říct, že to byl nejlepší díl. P.S. Do kina chodím na Hobity a podobný kvůli přítelkyni, ne proto, abych se trápil. :) ()

MiKos

Smutný konec trilogie. Smutný proto, že se Jackson nebyl schopný rozhodnout do konce jestli točí hrdinský epos, pohádku nebo fan movie. Další smutný fakt, že nejvtipnější scény nejsou ty, co měli být vtipné, ale ty v kterých se objevuje Orlando Bloom, obzvlášť anti-gravity walk po rozpadající se věži vytvořil v kině nejdelší smích a mimo Legolase scéna s hláškou "a little bit to left". Prvoplánově smutné scény nejsou smutné a spousta předělávek od originálu jdou prostě proti logice zdravého rozumu a vytváří z postav neskutečné tupce (Obzvlášť z Thorina byl stvořen prototyp tupce, který svleče s parťáky brnění, aby se mohl vrhnout do boje, čeká až ho Azog zabije). Další smutná věc je očividná inspirace světem v kterých je pánem Lich King a trpaslíci tam jezdí na horských kozách ... Nicméně nečekal jsem nějak epický závěr, čekal jsem protažený konec nesnesitelným způsobem , že logika Jacksnovi moc neříká na to jsem si také zvykl no a že to celkově nebude trhák jasně napovídal počet stránek, který měl inspirovat scénář. 60% ()

gezko

"Will you follow me one last time?" ... Yes Peter (Jackson), we will. Magické dielo, ktoré nás vracia späť do Stredozeme. Žiaľ už asi posledný krát, ale zato kvalitne. Jackson opäť ukázal značnú dávku fantázie pri kočírovaní náročných bojových sekvencií. Ako fanda knihy som síce dopredu vedel ako to skončí, no ako fanda filmov som na to pri pozeraní nemal čas ani pomyslieť. Celé sa mi to vynorilo z pamäte až po konci filmu, keď som trávil značne pozitívne dojmy. Už ani neviem čo písať od nadšenia, takže už radšej nič. 5 hviezdičiek a the end. ()

jansamek

Musím se přiznat, že jsem nečekal, že se třetí díl hobita vysune na mou příčku nejlepších filmů, ale už je to tak. Vždycky jsem si myslel, že to vždy bude: 1. místo Pán prstenů a Návrat Krále a na 2.místě Dvě věže, ale na druhé místo se posunula již zmíněná Bitva pěti armád. Taky jsem nečekal že se Jackson bude takto držet filmové předlohy, ale myslím, že u Hobita se mu to povedlo. Sice sem, tam přidal něco co v knize nikdy vepsáno nebylo a nebude, ale to byl jen maličký zlomek celého filmu. Jinak zbytek filmu my seděl a bavil jsem se po celé dvě a půl hodiny. Další věc, která mě v jednu chvíli iritovala byla ta skutečnost, že žijeme v době, kdy mám pocit, že počítačová grafika nahrazuje alespoň pětinu filmu. Například Dáin mě připadal jako z modelíny a samotné Bitva byla oproti Pánovi prstenů spíš jako hra než film. Já vím, že jsme v 21. století a v roce 2014 a tento fakt chápu, ale není nad to kouknout se třeba na Titanic nebo na Jurský park a podívat se, že dřív si každý režisér musel dát na filmu mnohem větší práci. Ale celkově to byl zážitek na který budu vzpomínat, jelikož je to OPRAVDU rozhodující část do ságy o Středozemi. Na chvíli bych se zastavil u nedávného článku kde bylo napsáno: "Peter Jackson and End of His Middle-earth saga". Abyste pochopili co mě štve, je to to slovo HIS (tedy jeho) a Středozem mimochodem není Jacksonova, ale TOLKIENOVA. NA to nesmí, ale nesmí zapomínat! ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin