Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

Lendak

Chýbalo tak málo, a Hobit mohla byť skvelá trilógia. Ale Péťa za tých 10 rokov asi zlenivel, a namiesto magickej atmosféry tu máme čistý digibordel bez duše. A tento film nie je žiadna výnimka. Celková bitka mala dobrú choreografiu, ALE, už som to tu asi stokrát spomínal, ja viem, ale mne je proste tak ľúto, lebo Hobit je úžasná kniha, a toto si fakt nezaslúžila. Kamerové zábery s nulovými emóciami, zbytočne naťahované finále (opäť), a celé to podtrhávajú zbytočné dejové linky, ktoré nemajú na príbeh vôbec žiadny vplyv. A aj to, kde dvojka sa z polovice venovala Sauronovi, tu sa to vyrieši v prvej polhodine, úžasné budovanie napätia v divákovi. Ale útok na Jazerné mesto bol dosť dobrý, a ako jediný z celej trilógie, sa aspoň trochu približuje k LOTRovi. VERDIKT: Chýbalo málo, a mohla to byť úžasná trilógia. 5/10. ()

PTuranyi

Celý problém tejto trilógie je, že z pôvodne roztomilej detskej knihy vznikol hrozný masaker. Produkčne je to na vysokej úrovni, ale všetko sa tu nafukuje a zveličuje, čas sa naťahuje zbytočnými scénami. ()

Hobzik

Tak ještě za tepla panstvo! :) Nebudu se tady nijak obzvlášť rozplývat.Každý kdo má Hobita a celou tuhle vydařenou trilogii rád,byl jako já uspokojen.Myslím si že se režisérovy podařilo udržet původní filmovou trilogii na dost vysoké úrovni a důstojně ji zakončit.Patří mu můj dík!Takže bych vzkázal všem odpůrcům a kyselým ksichtům ať si nakašlou.Prostě je to senzace a srdeční záležitost!U jiného filmu bych tak dokonale zadržovat moč opravdu nezvládl.Takže teď už mi bohužel nezbude nic jiného než si udělat filmovou noc.Mlčky koukat,tiše zoufat.Této premiéře se dá vytknout snad jen dlouhá fronta na pití a popkorn.Ale co mě trošku zamrzelo bylo rasistické ukončení začínajícího vztahu mezi Elfkou a Trpaslíkem, Killi neměl být kaput.Ale kdo četl knihu tak asi záměr filmařů pobral. ()

Epco

Ako dieťa som chodil do kina na veľkofilmy, tieto postupne vymizli a nahradili ich blockustery. A tie sú robene priam cez koirák, aspon tie z posledneho obdobia. Našťastie existujú aj výnimky a samozrejme takouto vinimkou je aj Hobbit, ktorý sice nedosahuje kvalitatívne tam kde bol kedysi Pán prsteňov, ale ako jeden z mala filmov je práve spomínaným veľkofilmov so všetkým čo k tomu patrý. A tak sa mi po roku dostalo skoro všetkého čo mi v kinách tak často chýba a to aj napriek výhradám, ktoré tu určite sú. Tak ako časť druhá trpela premrštenou stopážou tak tak sa mi časť záverečná zdá prikrátka. Sice konečne všetko šlape tak ako má, ale na niektorých miestach si to proste pýta ešte. Som rád, že táto trilogia vznika, ale jej vznik potvrdil, že PJ by sa mal na tému vykašlať a čím skor sa vrátiť k niečomu menšiemu a menej opulentnému, proste ku koreňom. ()

jazzuSKA

Ne že bych neměla ráda trilogii pána prstenů a ne že bych přímo nemilovala Jacksonův rukopis,ale když je toho moc. První polovina filmu je k uzoufání nudná, že Vás z letagrie nedokáže vyvést, ani pokračující láska mezi Hobitem a Elfkou. Jackson má hromadu prostoru na vykreslení charakterů, ale místo toho koukám na záběr tu a tuhle a přes všechnu nádheru, která se v nich skrývá, zjistíte, že Vám nebylo nic řečeno. A pak najednou se Thorin zblázní. Legolas běhá po padajících kostkách tak obratně, že jediné co mne v tu chvíli napadlo je,že kdyby tam vystřihli záběr s počítačové hry Princ of Persia( z té 2D z roku 1989) věřila bych tomu více. Závěrečná bitva to je jiná... Tohle Peter umí skvěle. Předvedl to v LOTRovi předvádí to tady.. Je to krásné přehledné a dech beroucí. ...Bohužel je to všechno ostatní takové prázdné.. Já vždy citlivá plačka, která věří i na lásku Edwarda a Belly ze Stmívání ( ano, stydím se za to). SPOILER !!!!!Jsem při zabití ustřední milenecké dvojce jen cynicky zvedla obočí. I přesto, že jsme měla tři filmy na to abych si někoho oblíbila nestalo.Je to pěkné a důstojné a filmařsky skvěle zpracované,ale nedá Vám to ten požitek, který přijde za dva až tři dny...Škoda.. ()

trx2010

Teď už víme, že vynechat 90% děje předlohy, a nahradit ho zamilovanými pohledy, slzícími trpaslíky a dojemnými záběry na Gandalfovi zasněné oči prostě nestačí. Delší komentář si ten film ani nezaslouží. Je hodinu po produkci a naštěstí už ani nevím o čem to bylo. ()

Kincl

Komentář obsahuje spoilery. Ale než začnu, tak ještě jednou děkuji za některé kritiky tady, je to fakt sranda to číst, kdy tu někdo zmíní Minas Morgul a další scény, které tam ani nejsou :) Na film jsem šel s velkým očekávání a to se splnilo. Ano jsou tam CGI scény kdy jsem se musel smát a to byla nejspíš jen jedna a to scéna s Legolasem jak levituje s kameny :) Možná že Meděd mohl dostat víc prostoru, ale bitva pro mě byla skvělá, hlavně začátek, kdy elfové přeskočí trpaslíky a bok po boku spolu bojují :) Scéna která mi nahnala husí kůži na ruce? Určitě ta, kdy se Bilbo loučí s trpaslíky a sděluje jim, že se mohou kdykoliv stavit v Dnu pytle :) Za mě 5 hvězd a nejlepší film tohoto roku :) ()

house336

Původně jsem chtěl dát za 4*. A ten film sám o sobě asi je spíš za 4*, první půlka balancovala i na hranici 3*. Ale když vyprchá takovéto první rozčarování a možná i drobné zklamání, že skončilo něco, na co jste usilovně čekali poslední dva roky, tak obzvláště tomuto filmu jednu * přidávám, jakožto vyvrcholení celé ságy o Středozemí. Je pravda, že obzvláště z první půl hodiny jsem byl dosti rozčarovaný, protože působila naprosto nepřirozeně. I ten kontakt mezi prostými lidmi byl toporný a provedením nesmírně umělý. Jediný, kdo držel první část filmu nějak pohromadě byl Freeman. A patrně největší zlom přinesl konečně boj. Na rozdíl od druhého dílu, kde to vysoko nasazené tempo pomalu uvadalo, tady tou dobou začal film postupně nabírat směr. Bitva byla krásně provedená, byla méně počítačově vytvořená než v dílech předchozích a v tu chvíli jsem se do toho filmu opravdu dostal. Navíc konečně přinesl i spoustu emocí (because they were real) a v tomto ohledu mnohonásobně předčil předchozí díly a i Pána prstenů. Závěrem přišly velké souboje, aby tak nějak završily celý děj a já jsem s tím byl hodně spokojený. Vím, že mé hodnocení je neobjektivní a citově zabarvené, ale je mi to jedno. Těch 5* je zkrátka od srdce. PS: Poprvé za celou dobu světa Středozemě, došly Legolasovi šípy v toulci. Nevěřil jsem vlastním očím. ;-) ()

Martin96

Je to vlastně obrovská škoda. Třetí díl by už bez diskuze dosahoval kvalit původní trilogie, nebýt jedné věci, která chvílemi sráží film až na hranici parodie sebe sama. Je to nulový Jacksonův cit pro to, co je epické a co už kýčovité.. Scéna, kde Legolas skáče po podivně padajících kamenech je natolik trapná, že rozesmála celé kino.( Mně se v té chvíli chtělo spíše brečet.) ()

Cerauos

Stejně jako posledního Harryho Pottera jsem si nenechal ujít premiéru ani posledního Hobita. A i když jsem díky tomu spal minimální počet hodin, rozhodně toho nelituji. Závěrečný díl skvěle uzavírá celou sérii a celých 144 minut je to skvělá podívaná (včetně závěrečných titulků), ale i přesto jsem z kina odcházel mírně rozladěn. Proč? To nedokážu sám pořádně vysvětlit. Už je to delší dobu, co jsem přečetl knížku, ale i tak jsem samozřejmě věděl, na co se mám ve filmu psychicky připravit. No a v té přípravě jsem pravděpodobně selhal. Díky bohu (Peterovi) za občasné vtipné momenty, které tak všeobecně odlehčily atmosféru v sále. Bitva sama o sobě je samozřejmě úžasná, ať už se jedná o hromadnou bitku (nic jiného bych od Jacksona nečekal) nebo o 1vs1. A obzvlášť se mi líbily části Thranduil vs. skřeti a Dáin vs. skřeti. Ale bitva nezabere celý film, ve kterém se narazí i na jiné líbivé scény, za zmínku stojí například ta v Dol Guldúru s paní Galadriel. Stejně jako konec Pána prstenů, i konec Hobita ve mně zanechal takový smutný pocit, který však při zpětném pohledu na celý film, ustoupil do pozadí, aby mohlo nastoupit uspokojení z krásného filmařského zážitku. Ještě jsem neměl to potěšení, přečíst si Silmarillion, ale až se k němu dostanu, určitě nebudu zklamaný. Takže pane Jacksone, mockrát děkujeme za to, že jste nám 6x zprostředkoval cestu do Středozemě, a pokud byste se někdy nudil... ()

Hutss

Tak shlédnuto a ? Je to skvělé, přímo dokonalé...Budu upřímný nedokážu se rozhodnout jestli to nebylo ještě i lepší než Návrat Krále. Opět zde proběho několik změn, ale myslím že nebyli vůbec zlé. Náramně do příběhu sedí a krásně se propojují s Pánem Prstenů. Ve filmu nalezneme mnoho scén ukazujících vztah mezi Frodem a Thorinem a není to naškodu. Vyskytuje se tu několik jak já říkat Cry momentů kdy hraje nádherná hudba a postavy říkají ještě užanější věci. Přiznám se ke konci jsem se v kině rozbrečel doopravdy. Částečně ze smutku, ale hlavně z radosti, samotná povaha Hobbitů mě dojala je užasná a PJ ji ztvárnil užasně. Musím říct že mě zde chybělo scéna z knihy kdy na konci Bilbo řekně báseň, něřeknu kde ani jak, ale prostě by to bylo lepší vidět Martina Freemana ji recitovat. Prostě krásný film asi nejlepší z Middle-Earth ;) ()

dwarwen

tak nám ta trilogie pěkně vrcholí nejlepším dílem. po jedničce jsem byl trochu skeptický, dvojka to vylepšila a trojka je krásné zakončení. Doufám, že si to Peter Jackson ještě rozmyslí a na nějakou tu návštěvu do Středozemě se vrátí. Při The Last Goodbye u závěrečných titulek jsem si tak popřemýšlel o tom, co vlastně Jackson dokázal a je toho opravdu hodně. ()

JimWalker007

Ďakujem počítačovým mágom za šarkana, poradcom za bojovú choreografiu, Evangeline za zmyselné pery, Orlandovi už menej za ignorovanie gravitácie a veľká vdaka Martinovi Freemanovi za jeho herecký výkon, lebo hobita dokázal zahrať aj bez vytreštených modrých očí a otravného utrápeného výrazu a lá E.W. ()

fikee

Hurá, máme to za sebou. Pokud je tohle moje první myšlenka po skončení hobití trilogie, bude asi něco špatně. První polovina filmu celkem šlape, ale jak dojde na titulní událost, jde film k zemi rychleji než para medvěd shozený z orla. Bitva je dlouhá, předlouhá a připomíná spíš odškrtávaní v seznamu postav, které musí zemřít, postav které musí vyslechnout poslední slova a armád, které se musí dostavit k Ereboru. Budiž. Co je horší, úplně se rozbil Legolas, jehož eskapády ztratily poslední zbytky grácie a bezostyšně zamířily do tábora trapnosti. ()

Krystian

Nevím proč, spousty lidí nadává na trilogii hobita. Ano, není to podle knihy přesně a ano, je to více pohádkové, než pán prstenů. Některé části určitě. Přesto to dohromady dává moc pěkný příběh a nádherně zpracovaný. Thorinova posedlost zlatem mě celou dobu držela v napětí, reptání trpaslíků, Bilbova reakce.... všechno to do sebe pěkně zapadalo. A bitva samotná byla úžasná. Tak pěkně podanou trpasličí armádu jsem neviděl ani ve svých nejdivočejších představách, spolpráce s elfy byla výborná, dokonce i ten Legolas mi tam nějak nevadil v tomhle díle. Ano, když padal ten provizorní most a on vybíhal po kamenech zpět nahoru, zakroutil jsem si hlavou, ale zážitek mi to nezkazilo. Navíc se Legolas nemůže rovnat s Killiho Spider-man-kozou. (a na to se schválně podívejte, když trpaslíci vyjíždějí na kopec zaútočit na Azoga, jedna koza běží opravdu šíleným způsobem, div ne hlavou dolů, pokud nemá geny spider-mana, nedovedu si to vysvětlit) Stejně tak medvěd výsadkář byl k nezaplacení. Každopádně film byl výborný, zážitek mám skvělý a nelituju ani dvou stovek za kino ani čas, který jsem u snímku strávil a ještě určitě někdy znovu strávím. ()

Roobs

Jak už bylo řečeno kvalit pána prstenů Hobbit nedosahuje, ovšem Bitva pěti armád je velice slušnou podívanou, kterou stojí za to vidět v kině. (Imax 3D) Ps:. Jacksonovi se opět povedl velmi dobrý výběr herců. ()

FantomasMan

Poctivé ukončenie série. A či doporučiť ? Pre tých čo videli predošlé časti je to povinná jazda a pre ostatných je to na návštevu kina. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin