Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Steelista

Příběh opravdu stojí za starou belu, ale na druhou stranu pro ty, kteří mají rádi sportovní vozy a chápou, co znamenají slova Need For Speed, je to velice příjemná zábava. ()

Woody77

Film som uz dlhu dobu susil na polici no musim uznat ze napriek obave som siahol dnes po nom a urobil som dobre.Hned prva scena ma vtiahla do filmu a film ma nepustil co i len odbehnut si :-) Zive , rychle , nadupane ! Vyborny akcny film s vybornymi scenami a sceneriami . Vsetko sadlo a tych 130 min mi uleteli velmi rychlo. Herci menej znamy no vdaka za nich sadli k danej problematike. Suma filmu 4 hviezdy :-) ()

Lachtaan

S veleslavnou závodnickou videoherní sérií to má společné pouze jméno. Jinak nevidím důvod film shazovat proto, že se hře nepodobá. Mírně to vykrádá Fast & Furious, herecká omladina může spoustě fanoušků vadit a překážet. Ústřední příběh mě osobně ale dost bavil a další autama přeplněný akčnák uvítám, i když v očích společnosti moc nepochodí. Vzpomínání na Need for Speed mě právě akorát navnadilo, abych dal šanci letošnímu Overdrive. ()

Johnny.ARN

Viete čo Vám vznikne skrížením troch hviezd nižšej svietivosti, ultrazáporaka, nadupaných áut a Batmana?? Need for Speed!! Vysvetlím. Aaron Paul nesympatický, ale charizmatický. Dakota Johnson nedostala veľa priestoru a samozrejme Imogen Poots, ktorá bola krásna a taká pekná vsuvka v celom filme. Ultrazáporák v podobe Domonica Coopera ( Dvojník v živej pamäti ) skvelý, chladný, nemilosrdný, zákerny. O autách sa hádam nemusím zmieňovať. Každému duša, srdce a iné orgány zaplesajú, keď sa tam tie stroje zjavia. A nazáver ikonická úloha pre Keatona, ktorý tak ako v maske Batmana, aj tu ostal tajomný, záhadny a šialený. Prejdime k filmu. Dialógy nula bodov. Scenár chabý, ale na niečo tie naháňačky museli navliekať. Čo sa fakt podarila, bola kamera, akcia a dva zábery, pri ktorých si cvrknete. Gradácia chabá, hudba špatná. Vyvažujú to našťastie krásne mašiny ( a ten zvuk, rýchlo poutierať slinu ) preteky ktoré sú dávkované tak akurát a meniace sa prostredie. Rozhodne by som nad ním nelámal palicu a hlavne neporovnával s RaZ. Toto je iná liga, síce B-čková, ale keď sa to dobre rozbehne, kto vie ....A teraz si idem nainštalovať NFS, lebo nič iné Vás po opustení sály ako prvé nenapadne. Realne by sa to malo pohybovať niekde medzi dva - tri, ale keďže som na NFS vyrastal, film nie je zlý a tie autá skutočne potešili, trochu nadhodnotím. 4 z 5 ( CC,Aupark,BA) ()

viperDavid

Předělat akční hru do akčních scén není zas tak těžký. Kupte kurevsky drahá auta, uzavřete silnici, pošlete nad ně policejní vrtulník a máte půlku hotovo. Aby jste tomu dali šťávu musíte vymyslet ještě příběh a tak do hlavní role dejte bloncku s anglickým přízvukem jak prase do role hlavního hrdiny nemastného kliďase a láska je na světě. No nicméně tady to moc nefungovalo, ale to se nedá nic dělat, všechno není dokonalé. ()

Gothar

Zbytočne dlhé a s veľmi slabým (hlúpym) scenárom. Ak by sa zjednodušil, tak by to bol o triedu lepší film, pretože preteky sú natočené veľmi dobre a inteligentnejšie ako v sérii Fast&Furious. Je vidieť, že sa zrejme tvorcovia snažili o dojem postupu v hre, ale vo filme to nefungovalo. 40 % ()

ivan_drago

Film potápí především neskutečně přepálená stopáž, opět k posrání použité zpomalovačky, dlouho neviděná a neslyšená trapnost a unylost dialogů, které berou postavám jakékoli charizma, a pak především výrazová a herecká impotence hlavní figury... i když co bychom od Vlasty Korce čekali, že... příběh tristní a ačkoli se ho tvůrci snažili okeřenit např. o tu "bounty hunter" odbočku, tak její jepičí délka a nedotaženost z ní dělají spíše obtíž.... Honičky a závody ucházející a dokáží upoutat pozornost a i tu počítačovost se jim podařilo zachovat... Domnívám se, že díky zvolené předloze arkádových závodů to nemohlo dopadnou nijak slavně... ()

kinghome

Jediný velký pozitivum je vážně Aaron Paul, který hraje skvěle svojí roli, ale zbytek je bohužel zase jen tupej příběh, žádný zvrat, prostě je to dělaný pro malý děti, aby to pochopil vážně každý. Nepochopil jsem práci s kamerou, která ukazuje úplně blbě záběry, celý mi to nějak nesedlo,pořád lepší než nový Rychle a zběsile. Mustang byl naprosto dokonalej, Aaron hrál dobře a závody byli taky fajn, jen škoda toho konce, kterej je jasnej fakt už na začátku filmu. Slabší 3* ()

LiborGondek

Need for Speed si pamatuji dobře jako v podstatě nejkultovnější hru svého mládí. Kdo neměl NFS, jako by nebyl. Na film jsem se svým způsobem těšil, nicméně už tehdy jsem si říkal, o čem to asi tak může být...? Rychle a zběsile už tu bylo, dokonce již šestkrát, a co nového tak může tento film nabídnout? Odpověď se dostavila a nebyla nečekaná. Nic. Ano, jsou tu jiní herci, kteří mi notabene nejsou ani tak sympatičtí jako ve Fast & Furious a ano, jsou tu jiná auta. Ta jsou sice na mnohem vyšším levelu, je to pastva pro oči každého automobilového nadšence, ale jak s nimi zachází?! Ach jo, tolik škody... Ale kromě toho zde není nového nic. Takže shrnutí? Není to špatný film, jen je zcela zbytečný. ()

Jizni Tlapa

Není možný,aby PS3 smažička dostala takovou ránu v podobě neschopné televizní blamáže. Scott Waugh snad nikdy nehrál nebo měl tak tragický casting, že musel vybrat prakticky do všech rolí tragédy bez špetky charisma? Obrovské zklamání, bouraček málo a vůbec nedotažené auto-bitvy, na čemž need for speed prostě stát musí... nevýrazný průměr.. 50 % ()

Mirokukii

Celkem slátanina, ale setsakra dobře natočená. Nepřítomnost speciálních efektů rozhodně prospěla. Sedět mi na sedadle spolujezdce Imogen, tak taky nezastavuju a tankuju za jízdy. Neprožíval jsem to tedy jak Keaton, ale šlo to. ()

Dado

Starý kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ. Netreba to brať úplne doslovne, neznamená to totiž, že séria Rýchlo a zbesilo bola zakopaná pod čiernu zem, avšak každý bližšie informovaný človek musí vedieť, že v jej žilách už nekoluje nafta, ako skôr poriadne dávky testosterónu. Aj preto prišiel tento film pre všetkých filmových a automobilových nadšencov (ktorí však vedia odlíšiť fikciu od reality a nepotrebujú vo všetkom hľadať drobné chyby) v jednom ako dar z nebies. Dianie síce príliš veľa logiky nepobralo, postavy sú presne také, aby ideálne zapadli do tuctového príbehu zrady a pomsty, ale je to vlastne všetko jedno, pretože filmové spracovanie úspešnej hernej série je kúskom, ktorý si vyberiete, keď nechcete premýšľať nad tým, ako režisér myslel toto alebo tamto, ale jednoducho si oddýchnuť a zabaviť sa. A to Need for Speed rozhodne spĺňa. (70%) ()

Bobik9

S Rychle a zběsile je to nesrovnatelné. Jsou tady sice taky skvělá auta, hezky se na to kouká a hezky se to poslouchá, ale postavy a příběh samotný nestojí za nic. Snad jen Dominic Cooper byl zajímavý. Je to příliš jednoduché, ale člověk si zase odpočine. Chtěl jsem dát 3*, ale "Roads untravelled - Linkin Park" na konci, mě přesvědčili na 4*. ()

Ryuuhei

Jak to někteří hatí, tak pro mě byl naopak Need For Speed skutečným zážitkem. Čekal jsem nějakou totální nekvalitu, která bude nudit a prostě zklame, ale naopak mě čekal pěkný, místy až smutný film nabitý akcí, super auty (s řádným šrotováním), fajn hlavními postavami a vůbec celou zápletkou. No, pořádné překvapení. ()

Mrkvič

Kdybych od Vánoc nehrál NFS z roku 2015, asi bych se na film ani nepodíval. Objektivně ale musím uznat, že celkové vyznění filmu takřka do puntíku plní všechny podmínky klasického NFS. Ježdění autíček je taková arkáda, kde se nikomu nic nemůže stát, kde ti v čele čekají na posledního a naopak poslední je nejrychlejší. Od takové značky bych čekal našláplejší obsazení, ale hlavní by tu asi měla být auta a závody a obojí se tvůrcům povedlo (až teda na bouračky a výbuchy, které jsou lepší v Kobře 11). ()

BoncheR

Som naozaj príjemne prekvapkaný. Čakal som také trochu klišé, ale na to, že to bol americký film, vôbec nebol taký americký. Dej bol fajn, nebol plytký a vizuál naozaj ušiel. Musím tvorcov pochváliť, že lokácie závodov vyzerali verne a skoro rovnako ako v hre NFSHotPursuit. Príjemné kinder surprise! 78% ()

BS

Překvapivě dobrý film, pokud tedy nebudeme počítat, tu lehce přestřelenou stopáž, přehrávajícíco hlavního hrdinu, přeslizlého záporáka, toporné dialogy a mizerný děj. Co naopak chválím je Imogen Poots, audiovizuální stránka věci, Michael Keaton, auta, soundtrack a ty chraplácké hlasy hlavního hrdiny a Keatona. Jako jednohubka je to super, ale, že bych to chtěl vidět znovu? To asi ne. Kdybych si měl ale vybrat mezi NFS a Fast 6, tak asi šáhnu po tomhle. ()

Pavlínka9

Jelikož nemám ani páru o té hře, díky jejíž inspiraci film vznikl, nebudu to s ničím srovnávat :D :D Čekala jsem, zdali film bude jednou z mnoha akčních "blbin" ohledně rychlých aut a přestože, se to k tomu vlivem cca 45minut dost blížilo, byla jsem záhy velice překvapena :D Cca od poloviny filmu jsem seděla při mnoha scénách s pusou dokořán, jelikož takhle natočené a zahrané situace s auty jsem neviděla :) Veškeré záběry - ať už se jednalo o ty ze vzduchu, tak i o ty na silnici, i o ty, které byly čelně k tvůrci závodu, který je určitou pomstou i ukázkou dovednosti řidiče rychlého auta - mě to ohromilo a ochromilo. V tomto případě jsem herecké výkony dávala stranou a po pravdě mě hlavní "kladný" hrdina ani nezajímal - ale spíš mě bavila jeho skupinka přátel kolem :) Fakt skvělý "závodní" zážitek a rozhodně se na to v budoucnu podívám znovu :) ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)