Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

amna

roztomile pitoumočký film, kde je (trochu překvapivě) na můj vkus málo aut a málo závodění. zato vrchovatě nám tvůrci dávkují tupoučké dialogy a pohledy hlavních hrdinů do kamery. logiku ve filmu nemá cenu hledat, ale narozdíl od konkurenčního Fast&Furoius všechny podivnost bijí do očí (kladivem). více na blogu, kde závodníci dojeli do cíle se skórem 35% ()

Hadriel

Jednoduchý a předvídatelný film. Na nic si ale nehraje a přesně takový chce být. Při shlédnutí je potřeba vypnout a jenom si užívat výborně zpracované honičky luxusních aut. Jako poměrně velkému fanouškovi série NFS se mi to líbilo. Některé fáze opravdu jako by přímo vypadly ze hry. Kamera Shane Hurlbuta se mi líbí. S vybavením si opravu vyhrál, Alexy, C500, BMCC, 1DC, GoPro3. + Sesto Elemento a Agera R. ()

tarponko

Od úplného začiatku, ako som prvýkrát videl trailer bolo jasné kam sa bude tento film uberať a že vôbec nepôjde o dej ale o to urobiť presné filmové spracovanie hry NFS. Išiel som na tento film s tým, že viem do čoho idem a že ho beriem fakt s rezervou. Ale asi aj moja rezerva bola príliš malá. Scenár bol tak príšerne vysilený, že logické zvraty ani netreba menovať. Celý film obsahuje toľko klišé až to bolo príšerné a "romantická zápletka" typu "žili šťastne až kým nepomreli" je tiež na prd. Film mal aj zopár svetlých momentov. Naháňačky boli miestami obstojné a celkom ma potešil štartovný rošt či už tri Agery alebo na záverečnom závode. Pohľady z kokpitu tiež hodnotím pozitívne. Rev motorov bol v kine na nezaplatenie a ako jedno z väčších pozitív je pre mňa skvelý Aaron Paul, ktorého som si obľúbil v Breaking Bad, škoda len že mal tak debilný scénar.... Negatív vo veľkom prevláda. Klišé by sa dalo krájať a do toho taká tá trápna hrdinská hudba :D Nejaké tie epické skoky a prelety.... No nejdem až tak prezrádzať... PS: Čo tam ku*va robili tie lietadlá a helikoptéry??!? ()

Harapes

Když jsem smažil Need for Speed na pc,to byli časy...a po těch letech mé srdce zabušilo,když se dozvím,že se podle herní série natočí film a já jej včera měl možnost vidět.Ale už z trailerů jsem měl takový divný pocit z hlavního hrdiny filmu,prostě mi nějak neseděl.A ono tomu opravdu tak je.Takovýho trapáka,který se tváří drsně jak jen to jde,má přihlouplé hlášky...No on celý film mě přišel tak nějak divný,ty postavy nebyli obsazené podle mně správnými herci.I ta jeho partička rádobymechaniků....no já bych jim nesvěřil ani flexu do ruky či šroubovák.A ještě musím dodat,že po prvních 15 minutách filmu mi bylo hned jasné,o čem to bude i jak to dopadne.Je to pro mě jasné zklamání na celé čáře,čekal jsem více. ()

Sufferer

Dámy a páni, myslím, že máme víťaza. Guilty pleasure roka. Podľa ideálnych predstáv by záplatka nevyzerala vykonštruovane, k jednotlivým bodom na dejovej mape by sme sa dostávali kľukatejšími cestičkami a na plynový pedál by tlačili nohy patriace trochu viac charizmatickým hercom, ktorí by sa hlboko ponorili do viacrozmerných charakterov. A nielen to. Na tieto predstavy svojho náročnejšieho ja však rezignujte, ponechajte duševnú aktivitu v nízkych otáčkach a skúste si vychutnať naháňanie naleštených áut, tiahnuce sa po asfalte obklopenom nádhernými exteriérmi. Hlavne preteky a hudbu, alfu a omegu hry, učesal Waugh do podoby povyšujúcej filmový Need for Speed na obligatórny výplach duše, kvôli ktorému budú chlapci v nasledujúcich rokoch mamám a sestrám kradnúť diaľkový ovládač od televízneho prijímača. ()

ondrula

Pro mě to bylo k nepřežití, po přetrpěné hodině jsem film vypnul. Nedokázal jsem snést naivitu a pitomost děje i dialogů. Zápletka postavená na hlavu, postavy vytažený odněkud z šestákovýho románu, závody aut kriticky neeatraktivní a nudné. Očima jsem koulel zejména při humorných replikách kamarádů z garáže a při nadutým chvástání hlavního záporáka - soka v autě i v lásce. Vyloženě jsem pak ale zatnul chodidla v pěst, když do showroomu vytuněnýho Mustanga nastoupila kikina, která nejdřív předstírala neznalost, pak mrkla na motor a vzápětí začala teatrálně sypat z rukávu technické parametry... to už jsem zvážněl a poznal, že film půjde do prdele. A tahoun filmu Aaron Paul zůstal své životní roli Jesseho hodně dlužnej. Dost mě to mrzelo, protože jsem zrovna naladěn si zahrát Most Wanted, ale fakt jsem nemohl jinak... ()

Mitin

Film založený na tom, že budeme onanovat u superrychlých aut, ženský u Aarona, chlapi se zakoukají do očí Imogen Poots a tím to končí. Jednoduchý koncept, vytvořený jen kvůli tomu, aby okolo těch závodů byla aspon nějaká ta omáčka.. Ale za ty auta si film 3* zaslouží! ()

vander19

NFS - jediná automobilová hra, ktorú som vážne že počas svojej mladosti žral. A ono ti to nakoniec ten šialený EA dá povolenie, aby podľa toho spravili film. Už počas trailerov ešte v marci som si myslel, že to bude príšerná idiotina. Väčšina podobných filmov ako napr. Fast and Furious ma totiž vôbec nebavia. Tak v rámci nálady poriadne niaky film skydať som si NFS nakoniec pustil. Na úvod ma prekvapila prítomnosť Jassieho z Breaking Bad v podobe Aarona Paula. V seriály som ho mal rád tak nakoniec som sa ja potešil. A možno práve vďaka nemu som mal akýsi zvláštny pocit z tohto filmu. Skôr ako preteky aut by som tento film prirovnal k maximálne nereálnej road movie. Aj keď sa volá NFS a hra bola vyslovene založená na pretekaní tu sa ide iba jeden závod a aj to až na konci filmu. Takže ak niekto očakáva každý 5 minút veľkú cenu F1 to si radšej pozrite záznamy na youtube ako tento film. Je logické, že na filmy typu Rush sa to ani zďaleka nechytá, ale nenudilo ma to. Preto som ostal príjemne prekvapený, keď prvých 40 minút prejde v pohode a plynule. Na začiatku som si myslel, že v tomto čase to už vypnem. Ale vydržal som do konca a z filmu, o ktorom som si myslel, že je hovadina sa stala príjemná zábava, aj keď to mohlo byť trošku kratšie. ()

Foxhound#1

NFS, spousta vzpomínek a spousta času strávených u klávesnice. A nyní filmová podoba. Bohužel kdo čeká 2 hodiny nadupaných honiček s luxusními fáry s poldama za zadkem bude zklamán. Po úvodním půlhodinovém nastřelení o čem to bude (jak klasické - pomsta) následuje hodinové road movie při cestě do dějiště samotného závodu. Ale nutno říct, že ta hodina příjemně uteče díky Mustangu, Imogen a slušným fórkům. Hráči NFS si díky exteriérům vzpomenou na pojmy Rocky Pass, Redrock Ridge nebo Hometown. Finální závod, bohužel jediný velký v celém filmu, je parádní. Ale je toho prostě málo, takže lepší průměr a škoda nevyužitého potenciálu jedné z legend PC her. ()

oRi11

Pokud jste hráli Need for Speed a budete na tento film nahlížet z pohledu hráče a fanouška, splní vaše očekávání. Prostředí natačení je opravdu velice pěkné. Pokud ovšem nejste hráč a nadšenec do NFS, nebo aspoň FaF, budete asi dějem trošku zklamáni, prostě jednoduchý děj, krásná nová auta, rychlé závody a tuning. Výhradu mám k hereckým výkonům, ty jsou hodně slabé. Možná je to tím, že mám v paměti nepřekonatelné herecké složení FaF, kterému tohle nesahá ani po kotníky. ()

peetriss

Od filmu tohoto typu bych očekával porci sice primitivní, na druhou stranu však uvolňující zábavy, u které se nepřemýšlí. Co do akční řemeslnosti i technicky Need for Speed překonává sérii Rychle a zběsile, což dávalo nadějné vyhlídky, kdy celý film nebyl tak nesnesitelně prolezlý hloupostí, která dosahuje vrcholu v momentech, kdy postavy ze sebe chrlí značně přitroublé dialogy. A ta přebujelá stopáž je k nesnesení! ()

morize

I přes velice slušnou akci a fajn prostředí, které občas skutečně jakoby z oka vypadlo tratím z herní předlohy, na mě film nemůže skrze svůj scénář, zápletku a dialogy působit jinak, než vyloženě hloupě. Škoda :( ()

Disease

Na to, že je to podle hry, kde se (asi) jen jezdí, povedlo se v rámci oddechvky vytvořit celkem konzistentní, nikoliv však neklišovitý, příběh. ()

Paldiny

Chcelo to odvahu prísť s takýmto paškvilom v rýchlej a zbesilej dobe. NFS mohol byť naspídovaný road trip o 80tich minútach, lenže dakto sa rozhodol spraviť niečo výpravnejšie a film pohltila trištvrte hodinová vata. Skrátka dokonalý príklad, v ktorom stoja za videnie iba vybrané scény a zvyšok zostáva buď preklikať alebo pretrpieť. Hlavný predstaviteľ charizmy moc nepobral, jeho banda síce hláškuje a miestami úprimne baví (výpoveď v právnickej firme), lenže je len vylúhovaným odvarom tej z F&F. Aspoň jednotlivé závody vedia nakopnúť a neraz sa im podarí pripomenúť obľúbenú počítačovú hru. A či už piloti za volantom kľučkujú v protismere, alebo sa v lesoch hrajú na Hot Pursuit, je na čo pozerať. Lenže čo z toho, keď film v celku už nebudete chcieť vidieť znovu. Malý postreh čo som si všimol v rámci tunajšieho hodnotenia. Film si prešiel všetkými štádiami. Začínal v šedom odpade, potom sa cez modrú farbu na chvíľu rozžhavil do červena a aktuálne zaujal neutrálnu modrú pózu. Poznáte iný príklad, ktorému sa niečo podobné podarilo? ()

Jaro_slav

Je to barevný, hejbe se to, vrčí to zhruba tak, jak to má správně vrčet, a NEMÁ to osmadvacetistupňovou převodovku. Čekal jsem strašlivou sračku, naštěstí mě ale film zklamal a je blbej tim správnym způsobem. Jo a myslim, že tam byl i nějakej děj, ale to jsem nesledoval. 50-60, klidně i v majlích. V těch americkejch. ()

ac3r

70% ?! To jest skoro stejný hodnocení jako F&F6? Tak tady je něco hodně špatně. Nebudu řešit logiku i když ta teda pokulhává ještě stokrát víc jak u F&F, což je co říct. Největší slabina totálně béčkový casting, kdy člověk ani neví jestli je větší lowák hlavní "hrdina" nebo záporak a co je naprosto neomluvitelný u takovýho filmu, tak počet pěkných ženských a hlavně obsazení těch co tam jsou, hrůza. Ke krásným autům prostě patří krasný ženský, to ví i malé dítě. Za zmínku stojí jen posledních 20 minut, kdy se jede závěrečný závod s těma nejlepšíma sportovníma kárama planety (Veyron, Elemento, Agera) to byla paráda, už chyběl jen Hennesey Venom. Jako milovník rychlých aut tomu ty tři hvězdy dám, ale ke shlédnutí bych to někomu rozhodně nedoporučil. ()

Ricky_CZ

Rozhodně lepší zážitek, než jaký jsem po přečtení zdejších komentářů očekával :) Záběry z vozu byly vždy chutně adrenalinové, story jsem ignoroval (Co taky vymyslet z univerza NFS), auta pěkné, ženské taky... Za mě 75% ()

Milky.

Pokud nejste puberťáci smažící Need for Speed, postpuberťáci vzpomínající na doby strávené u her NfS, popřípadě pozéři, hrající si na drsné macha ze světa drsných motorů, těžko vám tenhle film něco nabídne. Je to jednoduchá sračička evokující atmosféru Hot Pursuit s dobře hrajícím Aaronem Paulem (ikdyž v polovině scén jej nejspíš režisér tlačil do strašně drsných keců s brýlema za volantem, což působilo přišerně trapně) a otravnou Imogen Poots. Trapný Keaton tam byl snad jenom proto aby dodal jakousi napínavou a epicky vážnou atmosféru svým namachřeným projevem. Ale přišlo mi, že si jenom odskočil z RoboCopa. Pokud máte plnou poličku modelů nabušených aut/originálek Need for Speed nebo prostě jenom chcete přičichnout ke světu, který drtivá většina sráčů u obrazovek (včetně mě) nikdy nepozná, račte se usadit. Pokud ničemu z toho neodpovídáte tak se vyhněte obloukem. Tak jako tak je to sračka, po které za pár měsíců pes neštěkne. Proboha kdy už konečně Hollywood vypustí nějakou dobrou herní adaptaci. S hrůzou v očích se děsím toho jak dopadne např. Deus Ex nebo Assassins Creed. ()

Sancoo

Tenhle kousek mě hodně zklamal, jako fanda herní série jsem čekal něco víc, ale tohle... Nevím, jestli ty jejich střihy a skoky z jedné bezvýznamné událostí k druhé přišly jen mě hrozné, ale i divák, co si chtěl pustit jen oddychovku a kouknout na pěkný auta musel trpět.Přišlo mi to jako v posledním díle HIMYM, kde do 2 minut vměstnali milion událostí.Auta pěkný, ale honičky a závody nulové.I ten nejhorší díl ze série Fast and Furious byl dvakrát tak lepší než tohle. Tu jednu hvězdu si film zasloužil snad jen za Linkin Park na konci filmu. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)