Testament mládí

Testament of Youth

Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie, 2014, 129 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,822,250Tržby Celosvetovo $5,756,000▐ herečka Alicia Vikander je tento rok ako zjav, kde sa mihne tak tam žiary, tento komornejší romantický príbeh určite nie je na zahodenie len by to chcelo obratnejšiu réžiu, lebo nedokáže to úplne odzbrojiť ako by sa patrilo, takto len priemer /60%/(29.10.2015)

Nějak mě to emočně minulo. Asi je to dáno už předlohou, pacifismus zkrátka trpí naivitou. Nedokázal jsem jít s sebou s hlavní představitelkou, příliš potrhlou, abych jí mohl uvěřit. Také to mohlo být o půl hodiny kratší.(6.12.2015)

Velké krásné nic. Film sice solidně popisuje období první světové války (výpravě a kostýmům nemůžu nic vytknout), ale po nějakých dvou dnech od zhlédnutí si nevybavuji žádnou scénu, která by mi vyrazila dech. Kent do tohoto projektu evidentně nedal srdce. Zklamal mě Kit, jako Jona Snowa z "GoT" jsem si ho opravdu oblíbila, ale čím dál víc si uvědomuji, že není dobrým hercem. Jeho postava si nezískala mé sympatie. Potěšil naopak "Kingsman" Taron, škoda, že dostal tak málo prostoru. Největším důvodem, proč dát tomuto snímku šanci, je ale fantastická Alicia, která se do své role naprosto položila a letos mě oslnila už podruhé (ano, objevila jsem ji díky "Ex Machině"). O téhle mladé dámě ještě hodně uslyšíme.(6.8.2015)

Alicia Vikander je nová Keira Knightley. Fantasticky nasnímané - Rob Hardy už delší dobu stoupá v mém kameramanském žebříčku. Vkusné britské retro melodrama, které se vás dotkne. Předkrm k blížícímu se dojáku Light Between Oceans (stejný producent i herečka).(30.5.2015)

Watson takéto role neskutočne sedia. Ale o inom som chcela ... Testament of Youth bol filmom presne takým, akým mal byť a akým som čakala, že bude. Film o nezmyselnosti vojny a o tom, že vojna mení ľudí a ich životy. Film s výbornou kamerou a hudbou ... ale predovšetkým s fantastickou Vikander. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov(10.6.2015)