Testament mládí

Testament of Youth

Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie, 2014, 129 min

Pokání vol. 2.0, aneb další z důkazů, že Alicia Vikander patří mezi nejtalentovanější (a nejpůvabnější) herečky současnosti. A Kit Harington pro změnu mezi největší dřeva.(24.8.2015)

Nějak bych to asi neměl vykládat, ale tenhle film mi přišel hrozně obyčejnej. Já sice uznávám, že Vera Brittain toho zažila tak moc, až se z toho musela vypsat. Nicméně, co naplat, když film se tváří tak strašně fádně. Což o to, herci byli dobří, ale to, co začíná jako unylá romantika, končí jako nevýrazné válečné drama. Pár zajímavých scén na bojišti v tomto filmu sice bylo, ale celý film to určitě nezachrání.(4.4.2016)

Škoda délky, být to o půl hodiny méně natahované, mohlo to být lepší. A taky se to až moc podobá Pokání, jen herci nejsou tak charismatičtí... Ale jinak silný příběh podle skutečných událostí názorně vypovídající o tom, jaké je válka svinstvo.(27.5.2015)

Tuctové, nevýrazné a chvilkama i nudné. Samozřejmě film nemusel sednout zrovna mně, ale znám mnoho lepších filmů v podobně laděném stylu.(26.12.2015)

Neotřelý pohled na první světovou válku okem ženy - sestry, snoubenky, ošetřovatelky...(16.7.2015)