Testament mládí

Testament of Youth

Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie, 2014, 129 min

Škoda délky, být to o půl hodiny méně natahované, mohlo to být lepší. A taky se to až moc podobá Pokání, jen herci nejsou tak charismatičtí... Ale jinak silný příběh podle skutečných událostí názorně vypovídající o tom, jaké je válka svinstvo.(27.5.2015)

• MartinezZ

Pěkně nasnímané a byť ne zcela statickou kamerou, neruší to. má to i pěknou hudbu, je takové romanticky pomalu vyprávěné, ale... film skončil a mě to nechalo chladným, což v tomhle parnu je docela zvláštní. Kniha je možná nejlepší celer široko daleko, ale ve filmu nebylo nic co by již nebylo mnohokráte jinde. Takový mix Atonement a New World, navíc ale dost zprotahovaný. Ani plno novodobě známých herců z nedávných filmů a seriálů, kteří rozhodně nejsou vůbec špatní, mi ale nedovolí tomu dát tři hvězdy. Prostě mě to moc neoslovilo.(7.6.2015)

Jediný dôvod, prečo nedávam plné hodnotenie je ten, že toto nie je úplne môj žáner, ktorý aspoň zatiaľ nedokážem naplno oceniť, ale inak ma vlastne ani nenapadá, čo by som tu mohol vytknúť. Zápletka síce neponúka nič nové, ale aj tak mi to dejovo prišlo mimoriadne pútavé, skutočne som bol až prekvapený, ako ma to dokázalo vtiahnuť, pričom sa mi tu páčilo vlastne úplne všetko. Či už tá bezstarostná mladost spojená s dvorením, snaha uspieť na škole, čo bez problémov mohlo mať ešte viac priestoru, takže keby film trval kľudne aj o polhodinu navyše, vôbec by som sa nehneval. Romantika je tu tiež kvalitne zvládnutá a aj tá vojnová zložka je úplne bez výhrad. Keďže vojna je tu vnímaná hlavne zo zázemia, žiadna bojová scéna sa tu nenájde, ale tá mi tu aj tak nechýbala, tá obava o blízkych na fronte a rovnako aj staranie o ranených mi sadli skvelo a emócie fungujú. K tomu je to celé nádherne natočené a s kvalitnou výpravou, takže vizuálnu stránku som si užíval, hudobne ideálne a žiadne výhrady nemám ani k obsadeniu. Alicia Vikander je skutočne talent a aj emócie dokázala predať dostatočne, aby aj mňa jej stráty zaboleli. Možno aj preto sa jej tu už nikto nemá šancu priblížiť, ale aj tak mi ani mladé mužské trio nebolo ľahostajné a potešia aj Dominic West a Miranda Richardson. Takže pre mňa je Testament of youth dokonalou ukážkou toho, ako má film tohto typu vyzerať, tu nemám výhrad a aj kultové Pokánie na podobnú tému mi prišlo o dosť slabšie. 82%(9.6.2015)

Zajímavý pohled na první světovou válku. Ukazuje válku (spíše tedy válečnou nemocnici) velmi reálně. Škoda konce filmu, kde kvalita postupně klesala. Film stojí hlavně na Alicii Vikander, která to zvládla na jedničku. A každým filmem mi dává za pravdu, když ji považuji za jednu z nejlepších hereček současnosti. Docela mi zklamal Kit Snow, kterého jsem si oblíbil ve hře o trůny. Film mě nezklamal ....75%.(5.9.2015)

Nějak bych to asi neměl vykládat, ale tenhle film mi přišel hrozně obyčejnej. Já sice uznávám, že Vera Brittain toho zažila tak moc, až se z toho musela vypsat. Nicméně, co naplat, když film se tváří tak strašně fádně. Což o to, herci byli dobří, ale to, co začíná jako unylá romantika, končí jako nevýrazné válečné drama. Pár zajímavých scén na bojišti v tomto filmu sice bylo, ale celý film to určitě nezachrání.(4.4.2016)