Nemám pocit zklamání, jelikož jsem film neposuzoval podle historických faktů okolo Rostovského řezníka Čikatela a nejsem si jistý tím, zda i tvůrci filmu měli potřebu se tohoto námětu doslova držet. Protože pokud ano, tak to byl průser obřích rozměrů, protože fakta musel na papír převádět duševně narušený jedinec :-) Pokud jste si ale film užili jako klasickou krimi drama, tak vás nemohl vůbec zklamat. Člověk jen žasnul nad tím, jak málo stačilo, aby člověk získal jednosměrný volňásek na Sibiř a to v tom lepším případě. V tom horším a běžnějším případě koupil šťastlivec kulku do palice a přidal se do nekonečného zástupu "zrádců a nepřátel lidu" Film mně fakt bavil i když jsem na něj šel hodně skeptický, po přečtení celkem negativních recenzí. Takže za mne ano, pro vyznavače totalitních dramat, jde o skvělou podívanou.(21.6.2015)

• AppleCore

Že režisér neměl žádný velký ambice, zjistíte hned, jak se objeví název. Následná přestřelka vás pak vyloženě znechutí, protože ačkoliv je z výpravnýho hlediska všechno správně, kamera je tak zbytečně roztřesená, že jsem málem dostal epileptickej záchvat (tak je to vždycky, když dojde na akci). Mínus je i to, že jakkoliv brutálně a vážně se film tváří, není ani dost drsnej, nekompromisní nebo smutnej či snad strhující – skvělý a zajímavý téma je naprosto utopený v režijní topornosti a scénáristickym tápání, zda stvořit dobovou kriminální žánrovku, nebo dramatickou výpověď o tehdejším režimu. Ta poruštěná angličtina pak v čele s nudnym soundtrackem dává filmu pomyslnou korunu hrůzy. Sečteno podtrženo: Film tak ruskej, že už ani víc americkej nemůže bejt! Ty dvě hvězdy jsou koneckonců ještě docela vstřícný, ale už jsme všichni viděli větší pohromy.(30.7.2015)

Velka škoda, pretože filmov s Ruskehé Stalinovského obdobia moc nieje. A navyše tento mal fajn dobovú atmosféru, fajn ruský casting (Britský Hardy a Oldman, Švédske duo Kinnaman, Rapace, či Fransúzsky Cassel). Námet vyzeral zaujímavo, ale Espinosa by mal dostať jednu do nosa za to ako nezáživne, priam až rutinérsky to natočil. 65% - 3*(10.10.2015)

• - Snímek byl vyvoláván v barrandovských laboratořích. Zbylý nevytočený materiál se po natáčení rozprodával za extrémně výhodné ceny a byla tak na něj natočena například část českého filmu Prach (2014). (Vitex)

• - Lev Demidov (Tom Hardy) používa pištoľ Makarov – v čase odohrávania sa príbehu úplne nový model. (DJW)

• - Stejnojmenný román, který byl snímku předlohou, se skutečných událostí nedrží zcela přesně a je částečně fiktivní. Román je spolu s knihami „Utajovaný projev“ a „Agent 6“ součástí trilogie. (kriplozoik)