Dítě číslo 44

• USA Child 44 (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama
USA / Česko / Velká Británie / Rumunsko / Rusko, 2015, 137 min (Alternativní 132 min)

Lev Děmidov je válečný hrdina, jeho svědomitá práce pro sovětskou tajnou policii mu zajistila postavení, dobré bydlení pro sebe i pro rodiče a krásnou ženu. Nikdo si ale nemůže být ničím jistý, Děmidov odmítne udat svou ženu a je státní mocí ze dne na den degradován a poslán do vyhnanství. Zde narazí na vraždu, která se podobá jinému případu, označenému za nehodu. S kariérou a životem na padrť začne hledat sériového vraha. Ovšem ve stalinistickém Sovětském svazu v 50. letech něco jako vražda oficiálně neexistuje, musí proto pátrat na vlastní pěst a tajně proti vůli režimu. Jak vyšetřování pokračuje, rozsah rituálních vražd dostává strašlivé rozměry. Přestože jakákoliv pomoc hrozí zatčením, získá nečekaného spojence. Smyčka se postupně utahuje jak kolem vraha, tak kolem hlavních hrdinů. (Bontonfilm)

jjemi

Kdo neví, jak jsou Rusové trénováni ve lhaní si do kapsy, zde se to dozví. Trvá to celá staletí, přesto své tyrany milují:-( ()

Herrydos

O proti knize je film jen opravdový výcuc toho nejzajímavějšího někdy trošku divně poslepovaného od jednoho celku. Události jsou podávaný rychlém sledu za sebou a divák nemá moc čas je vstřebávat a tak se začíná lehce topit. Co ale můžu pochválit je skvěle přenesení atmosféry z knihy do filmu stejně tak i brutalitu a surovost té doby kdy nikdo nevěděl jestli přečká čtvrtou ranní a že ani ti nahoře nejsou tak úplně v bezpečí. Před sledováním doporučuju přečíst knížku se spojením filmu a knížky se divákovi dostane o dost lepší zážitek a i díky tomu filmu dávám plný počet protože já sem byl napnutý i když jsme věděl do je vrahem z knihy. 5* ()

k.rakonos

Velmi dobrý koprodukční poválečný thriller - drama s výraznou českou stopou, které by si zasloužilo vyšší hodnocení. Chvíli mi trvalo, než jsem poznal zvláštní herečku Noomi Rapace, která tady vypadá již podstatně usedleji, ale asi až moc chladně, nějak mi u ní chybí více emocí. Poválečný stalinismus bylo strašné svinstvo, tak trochu se mě to dotýká, protože na Stalinův příkaz byli povraždění i mí příbuzní, a to prateta s jejím manželem. Část akčních scén mi ale přišla trochu utažená za vlasy, těžko by hlavní hrdina, který byl čerstvě pobodán do břicha, najednou vyskočil a bil se jakoby se nic nestalo. I přesto nadprůměr v žánru, 4 a půl hvězdy, do maxima přece jen malinko něco chybělo. ()

zajunc

Tohle byl můj očekávaný hit roku 2015. Proč byl film v Rusku zakázán? Ožehavé téma, temná historie.. Naštěstí se mi do ruky dostala kniha dříve než film. T. R. Smith vylíčil detailně dobu, která byla tak neuvěřitelně krutá, že se až nechce věřit, že se nejedná o sci-fi, ale o skutečnou realitu. Rázem jsem pochopila, proč Dítě číslo 44 je trhák, ovšem filmová verze absolutně ne! Klíčová scéna, i všechny ostatní, postrádaly nejen základní pilíř děje - zimu, ale i autentičnost. Takto si možná Američani představují ruského hrdinu, ale Hardymu opravdu sedí jen záporáci. A ruského tam nebylo nic ani za mák. Úsměvné, nereálné, nudné, nelogické. Jasný příklad toho, že pravidlo "o nás bez nás" nefunguje ani v kinematografii. ()

trici

Film to nebyl tak špatný, jak je tu zde v komentářích prezentován. Angličtina s ruským přízvukem mi nevadila ba naopak v podání Hardyho byla skvělá. Ten vůbec celý film táhne a jeho herecký výkon nezklamal. Chyběla tomu trochu temnější atmosféra, vrahovi nebyl poskytnut téměř žádný prostor i výběr herce mi nesedl. Jinak spokojenost. Lepší tři hvězdy. 68% ()

eexDon

Für mich - 65%, - /ten děj mi sice nepřišel nějak překombinovanej, mohlo to bejt i horší, ale byl takovej nějakej divnej - čestný rytíř se postaví systému, moc rusky to taky nevypadalo - ani herci, ani dialogy, ani postavy a to jak jednaly, mluvily, spíš to vypadalo, že film ukazuje, jak to asi v Rusku za Stalina vypadalo a že to bylo hustý, ale že by to nějak moc odpovídalo realitě.../, + /slušná partička herců, velmi dobrá atmosféra/, hodnocení - takový průměrný, na knížce založený film, průměrná detektivka, ale s dobrou atmosférou, docela to ušlo, relativně, ale hitparáda to není ()

Naive

Vykreslení atmosféry se myslím podařilo, lidé nemohli věřit ani vlastní rodině, natož kolegům a přátelům, hodnota života člověka ve stalinském Rusku rovnala se nule. To, že současná ruská vláda se proti filmu ohradila a nedoporučila jej distribuovat do kin v Rusku, protože zkresluje historii, mluví za vše. ()

silv3

Takto zničiť knižnú predlohu.... Po prečítaní knihy (ktorá mimochodom bola skvelá) som očakával od filmu poriadnu pecku. Hlavne z dôvodu obsadenia. Nestalo sa, najlepšie časti knihy boli buď vynechané, alebo odfláknuté. Dokonca hlavná pointa knihy je úplne odstránená. Smutné, že môžem dať len dve hviezdy, ale viac si to nezaslúži. Už len kvôli knihe. Celý čas som si vravel "veď však možno vyvrcholenie a záver zachráni film". Nestalo sa. ()

Jan00

Pěkný film zachycující poměry v "báječném Sovětskén svazu", tolik nám dávaný za příklad našimi českými soudruhy, kteří dodnes sedí ve vládě a pobírají za svinstva, které tu způsobill tučné důchody! Měli by si zabalit a všichni se tam odstěhovat! ()

Dazzy

Ačkoliv zdejší rádoby filmoví znalci toto dílo dost kritizují, já jsem názoru opačného. Mě film zaujal natolik, že jsem opravdu celou dobu seděla na zadku a sledovala. Jako nic na tomto světě ani tento film není dokonalý a má své mouchy, které na povrch zemský vytáhli už jiní, tudíž se tohoto úkolu dobrovolně vzdávám. Naopak vyzdvihnu ponurou atmosféru, dobré herecké výkony a napětí, které mi nedovolilo od filmu odtrhnout oči. Podle mě ve filmu nešlo ani tak o detektivní zápletku jako spíše o vykreslení tehdejšího démona, který lidi nenechal v klidu spát. ()

quido.morava

Musím bohužel konstatovat, že toto je opět promrhaný potenciál. Velmi kvalitní předloha se silným příběhem a tak neobratně zpracovaná, to se hned tak nevidí. A je to škoda - nebýt zdlouhavého scénáře a poněkud nesvědomité režie, mohlo to dopadnout mnohem líp. Začátek se vyvíjí slibně, napětí z bezmoci a ponuře dekadentní styl tomu sedí, ale pak se to táhne jako sopel z nosu předškoláka... co naplat. ()

69ROXY69

Len vcera som docitala knihu a vedela som ze film nebude tak dobry....bolo to divne keby som necitala knihu neviem suvislosti....nechapem preco to neurobili dramatickejsie temnejsie pri knihe som ani nedychala zhltla som ju za par hodin a utopenie malych chlapcov???? WTF??? Uplne mimo knihy uplne tym padom veci nedavaju zmysel....jasne herci su super a preto 2 hviezdicky....moje predstavy a pocity pocas citania knihy boli omnoho lepsie ()

PRASÁK

Tohle je velmi napínavej kriminální thriller, odehrávající se v kulisách Sovětského svazu 50. let 20. století za vlády Stalina. Chvílemi se vám strachem a hrůzou budou ježit všechny chlupy na těle, pokud ňáký máte. Celej film je totiž dost temnej a ponurej. Byl to obraz budování socialismu v tý velký Ivanově zemi. Snímek vznikl podle románu „Child 44,” kterej v roce 2008 napsal anglickej spisovatel Tom Rob Smith (česky román vyšel pod názvem „Dítě číslo 44” v roce 2009). A knihu zfilmoval švédskej režisér Daniel Espinosa, kterej má na svým triku snímky jako: Babylonská nemoc, Láska navzdory, Snadný prachy nebo Nepřítel pod ochranou. Celej film se natáčel na území Čech, zejména pak v Praze a v Ostravě. Například i na stanici Anděl pražského metra, kde poprvé v jeho historii byl kvůli natáčení zastaven na několik hodin provoz. V tomhle filmu si jednu z epizodních rolí zahrál i můj pražskej kámoš Lukáš Rejchrt. ()

calleboy

Tenhle film je příkladem toho jak zabít předlohu ktera volá po větším filmu,ani herci nemají díky slabému scénáři co nabídnou takže televizní odpolední lehárko u TV. ... ()

panfilmu

Film je dobrý, sice chvílemi nemastný, neslaný, ale je opravdu dobrý, byli části, které mi vadily, ale nedokážu popsat proč. Asi se to určitě dalo natočit lépe, nicméně, film měl strhující zápletku i když tak trochu nedotaženou ..............Aasi co mi nejvíc vadilo byl herecký výkon, nevýkon pana Kinnamana, nepochopil jsem, proč museli obsadit někoho, tak neschopného, herecky, opravdu špatné výkony. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio

01.07.2014

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob