Dítě číslo 44

• USA Child 44 (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama
USA / Česko / Velká Británie / Rumunsko / Rusko, 2015, 137 min (Alternativní 132 min)

Lev Děmidov je válečný hrdina, jeho svědomitá práce pro sovětskou tajnou policii mu zajistila postavení, dobré bydlení pro sebe i pro rodiče a krásnou ženu. Nikdo si ale nemůže být ničím jistý, Děmidov odmítne udat svou ženu a je státní mocí ze dne na den degradován a poslán do vyhnanství. Zde narazí na vraždu, která se podobá jinému případu, označenému za nehodu. S kariérou a životem na padrť začne hledat sériového vraha. Ovšem ve stalinistickém Sovětském svazu v 50. letech něco jako vražda oficiálně neexistuje, musí proto pátrat na vlastní pěst a tajně proti vůli režimu. Jak vyšetřování pokračuje, rozsah rituálních vražd dostává strašlivé rozměry. Přestože jakákoliv pomoc hrozí zatčením, získá nečekaného spojence. Smyčka se postupně utahuje jak kolem vraha, tak kolem hlavních hrdinů. (Bontonfilm)

radeckator

Podobně jako v českém Ve stínu i zde tvůrci zasadili děj noir krimi do totalitní hrůzy 50. let, tentokrát ruské. Bohužel tady hlavní hrdina v podání tradičně dobrého Hardyho nápachal až moc hrdinství na tu dobu a happy end ve všech dějových linkách na konci už jen podtrhl naivitu tvůrců o prosazování dobra a zla v době stalinizmu. Co se uvěřitelnosti týká, tak Trojanův Hakl versus Lev Děmidov i Ondříčkovo zpracování tohoto žánru versus Espinosovo jasný palce nahoru pro čechy! ()

Rawar

Začátek výborný, nadprůměrný. Bohužel dost nevyužitý potenciál, buď se mělo někde ubrat a více se přiklonit k hlavnímu ději, nebo měla být delší stopáž a vymazlenější dialogy. Film obsazený takovými esy jako je Oldman a Hardy, by těch 160 minut klidně snesl. A Noomi Rapatá, vůbec není rapatá a klidně bych se na ní díval o pár minut déle ()

TomStrom

Takhle zprznit řádění jednoho z nejděsivějších sériových vrahů historie, to je skoro horší, než ty jeho vražedné orgie s obětmi zavražděnými desítkami ran nožem a dokonce jejich občasnou ochutnávkou. Taková předloha a ve výsledku tam chlápek smutně kouká, kulhá a nakonec se rozbrečí... a co se vražd týče, tak neuvidíme nic. Opakuji: NIC. Jen se občas někdo zmíní, že zase někoho zabil, ale to v tomhle filmu vlastně ani není podstatné. Jediné slušné pozitivum je vizuál, jinak je to slabé jak třikrát vyvařený čaj a aby toho nebylo málo, ani to nedává příliš smysl. Richard Price ať jde radši psát reklamní letáky. ()

bearmeedek

Také zírám na spoustu hodně nízkých hodnocení. Ale nemyslím si, že se někde u tvůrců stala chyba. Toto je film, kterých je tu málo. Kombinace sovětsko-politického thrilleru, temné severské detektivky a dramatu neopětované lásky zní opravdu dost zděšeně. Sice osa objevené, ztracené a znovu nalezené lásky působí trochu stručně a studeně, ale právě toto podání zachová filmu ty původní hodnoty. Nikdo neví, co všechno se opravdu v SSSR dělo, protože do ráje mohli jen vyvolení, ale právě takto nějak to tam asi fungovalo. Rusáci by těžko o sobě točili takový film. Zásluhou mezinárodní účasti na vytvoření Dítěte nepůsobí film jako hloupý americký akčňák. Při sledování filmu jsem neměl čas hledat údajné díry ve scénáři a díky českému dabingu jsem neřešil ani ruštinu ani angličtinu. Za mě tedy: Pěkná, mrazivá návštěva Sovětského svazu, hledání vraha mladých chlapců, několikrát zmíněný a hodnocený masakr ve vlaku i závěrečný souboj. České lokality a naši herci. A jakýsi happy end na závěr jsem u takového filmu vůbec nečekal. A protože mám rád příběhy s dobrým koncem, byl to jakýsi bonusík na závěr. ()

Sweat55

Celkem zajímavá detektivka z prostředí Stalinistického Ruska. Tom Hardy opět ( vím, tohle nejspíš budu psát u každého jeho filmu ) skvěle zahrál a ostatní jsou taky fajn. Bohužel délka a docela podivný konec to sráží na tři hvězdičky. Ale kdybych se na to měl podívat znovu, neměl bych s tím problém. ()

caba

-Děj filmu,který je zasazen do stalinistické doby - se opírá o skutečný příběh vraha Andreje Čikatila-rostovský řezník- ,který v letech 1978-1990 zabil na území Ruska přibližně 53 žen a dětí.Tento film je na příkaz ministerstva kultury zakázán v Rusku promítat :zkresluje historická fakta!!!Stojí za podívání a každý si udělá úsudek sám. ()

Inozuka

Dítě číslo 44 je zkrátka takové americké... to znamená značně přitažené za vlasy, narvané občas zbytečnou akcí a s patřičně westernovým závěrem souboje dobra se zlem. A nefunguje to ani jako kriminálka, ani jako historický thriller, protože tenhle film nemá sám jasno, čím chce být. Děj je pak rozpliznutý a chvílemi jsem se v něm jako divák docela ztratil. Nemám sice nastudováno, ale tvrzení, že v SSSR se v 50. letech nevyšetřovaly vraždy, protože to bylo proti stranické linii mi přijde také krapet vykonstruované. Takže průměr. ()

RedOctober

Anglo-Švéd z Londýna napsal knihu, podle které se natočil film dějově zasazený do SSSR, od 30. let do padesátých. No nějak mě to i přes vcelku dobré herecké obsazení. ()

biergof

Chcete-li zkouknout drsnou detektivku z drsné bolševické éry s drsným policajtem, co má drsnotu tuplovanou v občance (čti Tom Hardy) jste zde správně! Chcete-li se z nudy rejpaj v nedostatcích, že ste čekali víc atd... v kaufu maj slevu na vajíčka a ramu, tak hurá na nákupy a nemelte tu ,,nechytré,,blbosti! Díky! ()

pushover

Thriller bez napětí, zato se špatným ruským akcentem. Naprosto nezvládnutá režie, která absolutně nevyužívá vcelku silné herecké obsazení. A nakonec i naprostá neschopnost odvyprávět příběh... Zlatý Snabba cash. ()

Zephyras

Přestože snímek díky střídající se akci rychle utíká i přes svou dlouhou stopáž, největší jeho slabinou je nelogičnost. SPOILER: Příběh vraha je zcela upozaděn, nikde není vysvětleno, proč bral dětem orgány a ani proč je vůbec zabíjel? O kanibalismu nepadne v souvislosti s vraždami jediná zmínka, hlavní hrdina je místo toho, aby byl nemilosrdně zastřelen jako jeho druhové, odklizen někam na Ural... Celkově je tento film velmi zkratkovitý a pro každého, kdo nečetl knižní předlohu, bude místy minimálně nesrozumitelný. ()

RAFT

No ,tak sem zašel do kina už kvůli hercům Tom Hardy,Gary Oldman a další hvězdy.Sice děj filmu je dejme tomu začátek dobrý a ta druhá půlka to už se teda pro mě hodně táhne, už ke konci sem měl sto chutí ,odejít z kina.Škoda že,to nerežíroval jiný režisér ,tento do filmu nedal skoro nic. Za mě 60% ()

Lavinia

Takhle nějak si Hurvínek představoval stalinismus... aneb dítě číslo statisticky nějaké. Co chybí: ruská duše, ruský patos, ruské sbratřování, ruština vůbec místo angliny s prkenným akcentem a hlavně: Kde je vodka? Nebo alkohol vůbec? Rozháraný propagandistický film, velmi nerusky, natož sovětsky! - působící, plný šablonovitých amerických představ. V co vlastně hlavní geroj věří nelze jasně rozpoznat - jde názorově od zdi ke zdi a politické demagogie jsou sakra divně prodávány - copak někdo vůbec mohl oponovat jako tady? Jako detektivka velmi nevyvážené - geroj na útěku i s manželkou jde vyšetřovat do fabriky, hned najde vraha, hned ho potká před závodem a hned ho honí, dožene - někde v těchto místech je logická černá díra, nebo jsem se poněkud propadla do mikrospánku. Dávat to v Rusku, umlátí se půlka diváků smíchy. Mírné zklamání. ()

hospoda96

Dobrý casting, hezká dobová atmosféra, ale bohužel nenaplněný potenciál látky, která mohla být zpracována o dost lépe... ()

Skratchy

"There is no murder in paradise"........Body nahoru za skvěle vykreslenou atmosféru SSSR 50.let s všudypřítomnou MGB.Škoda že druhá půlka je tak nějak hrozně moc uspěchaná.Je mi jasný,že celá knížka se do dvou hodin nevejde,ale zamrzí to,film by si určitě zasloužil delší stopáž..Slabší 4* ()

celticek

Snad nikdy jsem neviděl takovou plejádu výborných herců v tak špatném filmu. Vykrádačka Občana X, slátanina hrozného kalibru. Pro mě úplné zděšení. ()

darthhokro

Na tenhle film jsem se po Evilenku a Občanovi X, moc těšil, bohužel jsem dostal jen dvě hodiny otravné nudy. Žádný pořádný vraždy, jen furt citečky a záběry na odporného transvestitu Noomyho . Jedna symbolická hvězda za geniálního Garyho. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio

01.07.2014

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob