poster

První republika (TV seriál)

Drama / Rodinný / Historický

Česko, 2014, 22x52 min

 • mandlova
  *

  U úvodních titulků jsem se nadchla, při prvních dialozích mi nálada klesala - neočekávala bych a nevyžadovala archaickou mluvu, ale tohle? Tohle byl zase ten druhý extrém... Počkáme, uvidíme.__2.díl - ty dialogy tahají až moc za uši...v tomto díle jsme se naučili nové slovo, defraudant, a taky jsme si ho řádně zopakovali, minimálně tak 100x....jo a začínáme, po návratu z války, hledat vrahy 8let starého zločinu! Alergie na slova ségra a brácha dosahuje vrcholu.__3.díl - konečně trochu záživné. Útok španělské chřipky.__Nemám už sílu vyjadřovat se ke každému dílu, už tu totiž máme předem jasný způsob vyřešení vražd - holčičku, co skoro umřela na španělskou chřipku, která teď mluví s mrtvými!!!! OK, tohle je fakt feler a mišmaš stylů.....telenovela se odkopala v celé kráse. *** EDIT po shlédnutí posledního dílu - neviděla jsem vlastně 15 dílů, ale i to bylo příliš. Závěrečný navíc ani nijak nepřekvapil. Děkuji a nikdy více. Pokud se ČT rozhodne pro nějaké pokračování, tak se mu vyhnu velkým obloukem.(17.1.2014)

 • otík
  ***

  Jeden z těch mála ČT seriálů, který si přitáhne diváka a jeho pozornost (ne však moji) nejen pro svou tématiku a své kvalitní zpracování včetně pěkného looku a zajímavých lokací, ale také pro výběr ne tolik okoukaných tváří. Na mně osobně příliš dlouhý seriál, ale jako kulisa proč ne.(29.3.2014)

 • Orlau32
  ****

  Na tento seriál jsem se strašně těšila. Snad proto, že jsem se v této době narodila a tudíž hodně pamatuji. Jako dítě jsem kolem sebe vnímala to dobré a hezké, ale kupodivu nebyla jsem slepá ke svému okolí, kde byla i chudoba. Mnohokrát jsem kladla otci otázku proč nemá Irenka stejně hezkou panenku jako já, ale ušitou se starých punčoch. Tatínek mi odpověděl : "Když ti to vadí, dej jí svou panenku ." Jednou jsem to udělala a nikdy nezapomenu na oči Irenky ( její tatínek byl švec). ! Večer přišla maminka Irenky panenku vrátit. "Jen si panenku nechte, když tak rozhodla má dcera, věděla jistě proč. Jsem na ni pyšný." řekl můj otec. Mám velké sociální cítění, které mám zřejmě v genech po svém jedinečném tatínkovi. A tak od seriálu očekávám trochu více než "zaplantanou" detektivku. P.S, zaplantaný = slezský výraz pro zamotaný.(6.5.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace