poster

První republika (TV seriál)

Drama / Rodinný / Historický

Česko, 2014, 22x52 min

Hudba:

David Solař

Hrají:

Ján Koleník, Markéta Plánková, Jiří Vyorálek, Jan Vlasák, Veronika Arichteva, Radek Holub, Viktor Dvořák, Robert Urban, Tomáš Töpfer, Zdena Studenková, Pavel Kříž, Taťjana Medvecká, Michaela Maurerová, Michaela Procházková, Kristýna Hocková, Svatopluk Skopal, Milan Němec, Matěj Anděl, Gabriela Míčová, Luboš Veselý, Marika Šoposká, Veronika Freimanová, Jan Hrušínský, Martin Sitta, Filip Antonio, Jana Štěpánková, Vladimíra Havlíčková, Petr Vondráček, Vlastina Svátková, Adrian Jastraban, Jan Novotný, Martin Kubačák, Pavel Batěk, Zdeněk Maryška, Otmar Brancuzský, Vladislav Beneš, Zdeněk Dušek, Igor Bareš, Jaroslav Šmíd, Vlasta Chramostová, Barbora Mottlová, Jitka Sedláčková, Gabriela Csinová, Jana Třísková, Radek Valenta, Radka Stupková, Markéta Procházková, Irena Kristeková, Zdeněk Eska, Mikuláš Křen, Ladislav Kolář, Patrik Štěpán, Michal Petlach, Simona Šeligová, Petra Navrátilová, Ondřej Černý, Jakub Koudela, Tomáš Havlínek, Karolína Hlaváčková, Petr Cemper, Tomáš Jákl, Michal Kolínek, Lenka Zbranková, Jakub Hajner, Claudia Vašeková

Producenti:

Filip Bobinski

Scénografie:

Marcel Hána
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Thommie
  **

  Může být, ale co se týče dobové věrohodnosti je to typická česká hrůza. Jak tam všichni chodí bez kravaty jako vandráci s rozhalenkou - jsou určitý meze a to i v českém filmu! Když už nic, aspoň se mohli páni geniální tvůrci podívat na nějaký film pro pamětníky, aby věděli, jak se tenkrát chodilo.(1.1.2016)

 • otík
  ***

  Jeden z těch mála ČT seriálů, který si přitáhne diváka a jeho pozornost (ne však moji) nejen pro svou tématiku a své kvalitní zpracování včetně pěkného looku a zajímavých lokací, ale také pro výběr ne tolik okoukaných tváří. Na mně osobně příliš dlouhý seriál, ale jako kulisa proč ne.(29.3.2014)

 • Elyssea

  První díl mě celkem vyděsil, protože to zatím vypadá předvídatelně. Takže mé typy na vývoj postav: Jaroslav (nejstarší syn): křivák, který to dělá pro se... rodinu, Vladimír: zamilovaný pan spravedlivý, Freddy (nejmladší bratr): otravný floutek s dobrým srdcem, Klára: trpící laň, Kryštof (Klářin bratr): padouch nebo hrdina, je to jedna rodina. Veronika Nová bude beztak jako rebelka, otec rodu Valentů zase naivka s morálkou, Töpfer bude kamarád s kudlou, Studenková chamtivka. V duchu už jsem si i načrtla motivy dalších dílů, takže jsem zvědavá, nakolik jedou scénáristi podle šablony. Dávám tomu tak pět dílů a budu doufat, že mě to po tom špatném pilotu ještě přesvědčí.(20.1.2014)

 • Gwaihir
  ***

  Bohužel, místo vyprávění, jež by líčilo osudy lidí, ať už bohatých, anebo naopak chudých, jsme se prakticky dočkali "pouze" detektivního příběhu, i když ne špatného, na pozadí hlavních událostí a náznaků atmosféry první poloviny meziválečného období. Doba samotná však naneštětí zůstala úplně stranou dění a její ovzduší bylo do převážné míry nahrazeno notnou dávkou tajemna spojenou s hledáním strůjce zločinu, která je však na druhou stranu místy poměrně zdařilá. 55 %(14.6.2014)

 • Snorlax
  *

  Několik kroutících se zadků, zepár vulgarismů, slovník, který rozhodně nepatří ani do minulého století, natož do období první republiky, herecké výkony, které by do ní naopak patřily, moc pěkné barvy a sympatická vila. To je výčet základních fišpuntálií, kterými se tento seriál snaží oblažit nebohého diváka. V Čechách nejsou mladí herci? Pokud jsou, nechápu, proč mi Koleník kolení můj rodný jazyk. S velikánem Járou da Cimrmanem se nemohu ubránit, že Valentové se odstěhovali do Prahy, do Podolí, do lékárny...(24.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace