První republika (TV seriál)

Drama / Rodinný / Historický

Česko, 2014, 22x52 min

David Solař

Ján Koleník, Markéta Plánková, Jiří Vyorálek, Jan Vlasák, Veronika Arichteva, Radek Holub, Viktor Dvořák, Robert Urban, Tomáš Töpfer, Zdena Studenková, Pavel Kříž, Taťjana Medvecká, Michaela Maurerová, Michaela Procházková, Kristýna Hocková, Svatopluk Skopal, Milan Němec, Matěj Anděl, Gabriela Míčová, Luboš Veselý, Marika Šoposká, Veronika Freimanová, Jan Hrušínský, Martin Sitta, Filip Antonio, Jana Štěpánková, Vladimíra Havlíčková, Petr Vondráček, Vlastina Svátková, Adrian Jastraban, Jan Novotný, Martin Kubačák, Pavel Batěk, Zdeněk Maryška, Otmar Brancuzský, Vladislav Beneš, Zdeněk Dušek, Igor Bareš, Jaroslav Šmíd, Vlasta Chramostová, Barbora Mottlová, Jitka Sedláčková, Gabriela Csinová, Jana Třísková, Radek Valenta, Radka Stupková, Markéta Procházková, Irena Kristeková, Zdeněk Eska, Mikuláš Křen, Ladislav Kolář, Patrik Štěpán, Michal Petlach, Simona Šeligová, Petra Navrátilová, Ondřej Černý, Jakub Koudela, Tomáš Havlínek, Karolína Hlaváčková, Petr Cemper, Tomáš Jákl, Michal Kolínek, Lenka Zbranková, Jakub Hajner, Claudia Vašeková, Radovan Klučka, Simona Vavrušová, Tomáš Bambušek, Milan Enčev, Martin Učík, Ivan G'Vera, Pavel Bezděk, Marek Cisovský, Pavla Vojáčková, Josef Humpolec, Jiří Datel Novotný, Jakub Otáhal, Amálie Knotová, Jan Harvan, Dana Marková, Jan Anděl Rus, Michelle Hansenová, Arnošt Proschek, Tereza Nekudová, Zdeněk Rohlíček, Pavel Majkus, Zdeněk Černín, Petr Kleňha, Josef Klika, Petr Franěk, Michal Roneš, Jindřich Hrdý, Jiří Král, Petr Kocourek, Stanislava Bartošová, Jolana Běhounková, Milan Gunár, Jan Szymik, Jakub Tvrdík, Simona Vavrušková, Karol Csino, Martin Vrtáček, Petr Kasnar, Rafael Pražák, Jiří Oberfalzer, Josef Horák, Jakub Habarta, Hana Skálová, Anna Fialová

Tak tady mi opravdu body nestačí. Super podívaná. Romantika, krimi, historie. Vše v jednom. Bravo. A navíc tady hraje herečka od nás z města. Markéta Plánková. Nicméně moje nejoblíbenější postava je Magdalena - Veronika Nová. Mně se především líbil ten děj. Bylo to ohromně napínavé. Ty historické události jsem brala jen jako podružné. I když byly také zajímavé.(3.7.2014)

Po pilotním dílu se zdálo, že nám Kavčí Hory budou servírovat další kvalitně uležený vagón seriálové močůvky, ale po pár dílech uznávám, že koukatelné to je. Více se mi k tomu ale vyjadřovat nechce. Shrnout by se to ale dalo takto: místy dobré, místy blbé... Dodatek (2.5.2014) Neustále a donekoneča natahovaný děj kolem vraždy začíná být více než nudný a totálně mě irituje použítí současné hantýrky a domácích zvyklostí, které by před 100 vzbudily skandál.(20.1.2014)

• Fr

,,JÁ CHCI BÝT JENOM S TEBOU!...“ /// Rodinná sága, která přes 20 dílů řeší tajemnou smrt. S každým dílem čekám, kdy jako konečně se to teda rozjede. Po pátým díle je jasný, že tohle se nemůže rozjet nikdy! Natahujou a natahujou, toť píchání (soráč – romantika), malujeme obrázky, oslovujeme se ,,lásko“ (dyť je to hezký!) a agitujem proti buržoazii (v pořádku, je to 1.republika!). Svět romantický telenovely a mýdlový opery, ve kterým není o náhody nouze. (Nebo je?) Hlavně v tý krimi zápletce! Matně si vybavuju Náhrdelník - to byla taky taková cypovina. Ale vlastně se dost dobře prodával. A tohle nakonec taky! Co na tom záleží, že já tu vidím triviální příběhový smyčky, naivitu snad ve všem a …(prostě na 22.dílů zoufale slaboučký!), když půlka národa radostí votevře lahváč nad povotevřenejma vrátkama k dalšímu pokračování. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju Španělskou chřipku. 2.) Můj svět není romantická telenovela. Realita je hnus a tak hledám, kde si spravit chuť! 3.) Růžovku dneska nedávaj. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(18.6.2014)

• geklon

Život na zámku v hodně drahejch kulisách.(2.9.2015)

Zrovna dnes jsem v časopise Týden četla několikastránkové žehrání na tento seriál. Jak ukazuje jen život bohatých, jak se nezabývá politickými událostmi v té době, jak.... atd., atd.... Myslím, že o tohle se tvůrci nesnažili a proto jim to nelze vyčítat - Panství jsem nesledovala, nicméně (a podle mne) - jako telenovela - dobrý! A navrch jako ženská říkám, že se na Jána Koleníka moc hezky kouká.....(31.3.2014)