poster

První republika (TV seriál)

Drama / Rodinný / Historický

Česko, 2014, 22x52 min

 • claudel
  ****

  První republiku hodnotím velmi pozitivně, ale samozřejmě jako značná část zdejších uživatelů k ní mám i některé výhrady. Nejprve pozitiva. Vystižení dobové atmosféry, kostýmy, výprava, to vše je na jedničku s hvězdičkou. Herecké výkony bez pořadí Koleník, Holub, Vlasák, Vyorálek, Nová, Kříž vynikající. Scénář - detektivní linie velmi povedená, duchařská linie solidní. Já jsem si detektivní linii sám bohužel pokazil nechtěně, jelikož jsem předem znal nedopatřením vraha. I přesto bylo zajímavé sledovat vyšetřování a hlavně dumat nad motivem a okolnostmi vraždy. Teď negativa. Milostná zápletka, ta je jako vystřižená z červené knihovny, telenovely nebo nejposlednějšího braku. Nevím, jestli by to za První republiky takhle mezi jednotlivými hrdiny mohlo dopadnout. Otravné postavy, které mě velmi iritovaly - Studenková, Dvořák, Medvecká. Některé akční sekvence. Celkový dojem převažuje ovšem kladný a těším se na druhou sérii. V současné produkci českých televizí je První republika stále krásně nad průměrem.(8.1.2015)

 • sallyann

  Po prvním dílu ještě hodnotit hvězdami nebudu, protože se mi to zdá ukvapené, předčasné a nefér. Pokud jde o exteriéry, interiéry a hudbu, vše je kvalitní. Chybu spatřuji v soudobé mluvě, tykání rodičů a dětí. Ale na druhou stranu nechápu, že se najednou objevilo v národě tolik znalců historie - echm, echm. :D(19.1.2014)

 • Elyssea

  První díl mě celkem vyděsil, protože to zatím vypadá předvídatelně. Takže mé typy na vývoj postav: Jaroslav (nejstarší syn): křivák, který to dělá pro se... rodinu, Vladimír: zamilovaný pan spravedlivý, Freddy (nejmladší bratr): otravný floutek s dobrým srdcem, Klára: trpící laň, Kryštof (Klářin bratr): padouch nebo hrdina, je to jedna rodina. Veronika Nová bude beztak jako rebelka, otec rodu Valentů zase naivka s morálkou, Töpfer bude kamarád s kudlou, Studenková chamtivka. V duchu už jsem si i načrtla motivy dalších dílů, takže jsem zvědavá, nakolik jedou scénáristi podle šablony. Dávám tomu tak pět dílů a budu doufat, že mě to po tom špatném pilotu ještě přesvědčí.(20.1.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Do nejúžšího výběru na roli Magdalény Škvorové postoupila Veronika Kubařová a Veronika Nová, která nakonec moderní Magdalénu také ztvárnila. (MTHRFCKR)

 • - Markéta Plánková kvůli práci na tomto titulu odešla z nováckého seriálu Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). Její postavu Magdy Mázlové tam nechali tvůrci zemřít. Stejně učinil Zdeněk Dušek, který odešel z Doktorů z Počátků (od r. 2013), kde rovněž jeho postavu nechali zemřít. (funhouse)

 • - V 3. epizóde s názvom "Milodary" sa mihnú dvaja četníci, ktorých uniformy nezodpovedajú roku 1918, ale obdobiu 1930-39. Rovnako sa nezhodujú označenia hodnosti na výložkách a brigadírke. (Jaroo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace