Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (CinemArt)

PavelDanko

Nedá mi to a musím také přihodit pár slov: Očima diváka: Příběh o upřímnosti vztahu a lásky, kterou doprovázejí zdravotní komplikace. Hlavní myšlenka, opírající se o věčnost a zapomnění, proplouvá mezi běžnými problémy dospívajících a zákeřnou nemocí. Otevírá oči divákovi a nutí jej k zamyšlení nad pravými hodnotami života a opravdovosti lásky. Děj staví běžné problémy do pozadí a názorně ukazuje důležitost přátelství a milostných citů, zvlášť v těžkých chvílích. Je to film, který doporučuji shlédnout. Každý si z něho vezme, co potřebuje. Je to doják, který nezanechá oko suché a po shlédnutí máte velké nutkání obejmout svou vyvolenou bytost a opakovat ji láskyplná slova z filmu. Dobře... Očima profesionála: Jde o příběh do první třetiny tuctový a prakticky velmi podobný mnoha dalším filmům jako např. Keith, Je to i můj život, atd. Dále ale scenárista překvapuje křížením dějových linií a z původního prvoplánového vývoje vztahu dvou lidí se postupně stává spíše jeho studie, která ale nenásilně přibližuje názory a přání postav, což považuji za důmyslný prostředek k vykreslování jednotlivých charakterů. Ke konci se protagonisté až příliš moc baví o smrti, tím ale zbytečně poodhalují následující děj, který ztrácí moment překvapení. Tím pádem jde o "masturbaci" citů diváka a vlastně přípravu k tomu, aby přijal dále vykonstruovaný děj. Láska hlavních postav se následně utápí v jejich nemocech. Konečně přichází dějové ceremonie, kdy všichni se připravují na tolik očekávanou smrt jednoho z hlavních postav. A právě tady začíná cílený útok na city, který neustává až do konce filmu. Neustálé rochnění se v sentimentu a vzpomínkách je zabaleno do rádoby hlubokomyšlenkové přednášky o životě, takže mi konec připadal jako bych šlápnul do hovna a pořádně ho rozjel. Co se technického zpracování týká chválím práci se světlem, takže záběry nejsou pochmurné a depresivní, příjemná volba prostředí i místy velmi výstižná kamera, která si na nic nehraje. Hudba je "podkožní" - určená pro teenagery - proč ne, padla dobře. Chválím herecké výkony hlavních postav a udržení si charakteru po celou dobu, což u tohoto tématu je velmi obtížné. ()

MichalMou

Jsem člověk, který dočetl knihu dřív, než se podíval na film, takže hned jak jsem zjistil, že je to zfilmované, odsoudil jsem film do záhuby. A i když se na to koukám z neutrální strany, tak stejně musím uznat, že kniha byla o poznání lepší. V knize líp vynikl černý humor, nehledě na to, že ho tam bylo víc. I z důvodu, že je to kniha bylo spoustu věcí lépe popsány a užil jsem si knihu víc, než film. Bůh ví, jak bych ohodnotil tento film, kdybych tu knihu nečetl, ale v tomhle případě musím říct, že film to nebyl špatný. Herecké výkony procítěné, prostředí jsem si asi tak nějak i představoval při čtení, takže další bod. Za co bych dal ale body dolu, tak jak už jsem zmínil, tak v knize bylo více informací, více detailů, které my ve filmu úplně chyběly. Patřím mezi miliony lidí, co jim na rakovinu někdo odešel, takže tenhle děj dokážu ocenit asi jinak, než Ti, co to nezažili. Nicméně cením si knihu, ne filmové zpracování. ()

Lasllye

Dlouho jsem se na to nechtěla podívat. Pořád jsem jen slyšela (pravda, že jen od ženského zastoupení), že je to děsnej doják a srdceryvné a kdesi-cosi. No nakonec jsem se odhodlala. První půlka byla moc fajn. Líbili se mi herci, dialogy a děj. Nicméně v půli se dozvíze, že nic nevíte a odteď to bude naprd. Taky že jo. Bulela jsem. Ale když to vezmu s odstupem času a zamyslím se nad tím, jak se mi to vlastně líbilo, řeknu si: Jo bylo to hezký, ale znovu na to koukat nebudu. ()

Tom Binnary

Moc pěkný film s velice netradiční tématikou. Výkon Shailene Woodley a Ansela Elgorta byt poutavý. Celé mě to hodně vtáhlo. Až ve chvílích, kdy je člověk postaven tváří v tvář zubaté se drtivá lidí mění. Každý den je radost. Je snad něco poutavějšího, než sledování hvězd a přemýšlení nad smyslem života v dynamu noci a člověkem, který tak jako vy skomírá a není si jist, zdali přežije další dny? Smrt může přijít kdykoliv a z tohoto filmu to bylo i znát. Myslím, že většina lidí za celý život nezažije tolik štěstí a radosti ze života, tak jako lidé, kteří vědí, že umírají. ()

Zsir

Pokud si člověk chce poplakat, je to idealní film. Opravdu člověka donutí přemýšlet, že může být rád za to, co má :) ()

kovanda123

Tlačení emocí za každou cenu a po celých nekonečných 126 minut. I na mě, citlivého romantika až moc. Můj neoblíbenec Dafoe opět předvedl svoje velkolepé herectví, ještě že nedostal víc prostoru, jinak by to bylo o hvězdu méně. ()

Blood311

Né, že bych byl citlivej a ubrečenej, to rozhodně ne, ale podle některejch vašich komentářů by spousta z vás potřebovala zažít život ve sračkách, pak by jste tady asi nepsali takový pičoviny a možná byste i chápali o čem ten film je :-). ()

Tom478

Ve svém žánru špička, ale romantický filmy zrovna nepovažuju za filmařský vrchol. Doporučuju se na film kouknout v horší psychický situaci. Předem si přiznám, že kdybych se teď měl fakt fajn, tak bych to možná ani nedokoukal. Na normálního chlapa asi až moc velkej slaďák. Tenhle film se podle mě nedá objektivně hodnotit. Zeptáte se 15tiletý holky a ta vám odpoví: "Joo, nejlepší film 4ewer.. upe jsem brečela tywoe." Na druhý straně 30tiletý strejda koukal sotva na prvních 5 minut. Ten film má co říct, má to hlubokou myšlenku. Jenže neni to pro všechny. Stejně jako na literaturu si nepřijde tlustej řidič kamionu, tak na tenhle film si nepřijde jen tak nikdo. ()

dannypajinky

no ták nejsem na slaďáčky nutila mě na to kouknout přítelkyně a udělal jsem dobře parádní ukázka jak se to muže posrat jo toho láskování tam je možná trošku víc ale to rád přehlídnu prostě doják jak kráva , no zkouknu ještě pár snímků téhle tématiky ale v klidu mužu říct byl jsem nad míru spokojen 86 % ()

Edwin44

Tak nějak mě to neohromilo jako naprostou většinu lidí. Ústřední dvojice mě byla poměrně nesympatická, nejvíce asi Ansel Elgor. Jejich konstantní oslovování celým jménem, citování z oblíbené knihy a všechno to kolem jsem jim prostě moc nevěřil. Kdo se mi naopak líbil víc byl Isaak, škoda že nedostal víc prostoru přinášel do toho filmu tolik potřebnej humor. Na to, že nejsem žádnej extra drsnak jsem čekal že uroním aspon slzu, ale přišlo mi že ty dojemný scény a proslovy prostě nefungovaly. Škoda ()

Taffable

Podle mého krásně zpracovaný film mixu dramatu a romantiky, přičemž v obou je tak akorát. Já jako čtenářka knihy musím uznat, že jsem s filmem byla velmi spokojena, vzhledem k tomu, že má film ke knize velmi blízko. Od začátku až do konce se člověk nenudí, film je stále živý, často se i zasmějete. Ve filmu je několikrát použit i černý humor. Ke konci možná i slzičku uroníte, ale z kina odcházíte s dobrým pocitem, protože film je podle mého velmi povedený. Za mne **** a mohu jen a jen doporučit. ;) ()

cumimnabednu

Tak tento film mi způsobil v počátku radost a v závěru znechucení. V podstatě už jsem se na to ani nechtěl dodívat, jak mi to přišlo neuvěřitelně zpackané. V příběhu jde o život dívky, která má vážné zdravotní problémy, tak vážné, že hrozí kdykoliv konec života a její seznámení se sympatickým klukem, který má tělesný handikap a i jeho očekává smrtka a klepe mu kosou na rameno... Velice kladně hodnotím výběr herečky, a i příběh by mohl být zajímavý....ale nad průměr to nevyleze. Proč? Protože si to film pokazil spoustou věcí. Už jste někdy viděli, aby Vám zamilovaný partner říkal oběma jmény?(máte-li je?). Já bych čekal, že mi přítelkyně řekne jedním jménem a zdrobněle. Nebo už jste zažili, abyste se s partnerem políbili někde v muzeu a najednou se všichni lidi na Vás dívali a všichni Vám zatleskali, přestože Vás neznali? Já bych opět čekal, že nikdo ani nehne brvou, případně budou pohoršeni nebo písknou. Ale to bysme od amerických filmařů chtěli moc, že? Nebo si představte kluka v pubertě, který bude mít věčně v puse cigaretu, ale nikdy si ji nezapálí. Dle mého nereálné, leda že by byl na odvykací kůře. Ale pokud nebyl nikdy kuřák? Utráceli byste vy za krabičky cigaret jen abyste je ožužlávali v puse a dokazovali si tím, že jste nepodlehli pokušení? Nesmysl. Nebo půjdete a budete házet vajíčka na drahé auto Vaší bejvalky a z domu vyleze její matka a vy jí vysvětlíte, proč že to házíte vejce, že se mstíte za to, že Vás nechala. A paní prostě odejde zpět do domu. Ne, zavolala by přeci cajty, nebo na vás vyhnala psa nebo by si to s Vámi šla vyřídit a poslala Vás někam. ..... Nebudu pokračovat, protože nechci být hnidopich, myslím, že snesu ve filmech hodně nesmyslů, ale tady mi to nějak nešlo. Možná proto, že téma bylo příliš vážné a hodnocení ostatních recenzentů hodně vysoké a tak i má očekávání byla vysoká. Už nejsou. J eto film, který se zbytečně pokazil. V mozku mi tak zůstane jen tvář hlavní hrdinky a smutný osud dvou milenců,...který mohl být skvěle ztvárněn filmem, ale nebyl. ()

Lukinsons-

Naprosto nudný nezajímavý příběh, stupidní hlášky hlavních postav, totálně nezajímavá dějová linka s knihou, umělý hrání na city (ten jejich přípravný pohřeb), nesympatický postavy. Na tohle téma tu jsou mnohem lepší filmy....takhle jsem se u filmu dlouho nenudil. ()

stret

Ale jo. Tento druh filmov nemám v obľube, pretože ich schéma je dopredu jasná. Čiže čo sa dá hodnotiť je forma prevedenia. Najväčšie klišé - tak americké - je postavené na málo pravdepodobnej fyzickej aj mentálnej príťažlivosti oboch hlavných postáv. Je to ale nutné na vybudovanie citového vzťahu s divákom. Pasáž, kedy hlavná postava liezla v cudzej krajine do schodov, hoci jej to principiálne neprospieva, je za hranicou. Vtipné pasáže sú vtipné, dojímavé sú dojímavé. Je to funkčné. ()

chevronman

Náš profesor na literaturu říkal, že nejhorší jsou knihy, které ve vás nic nezanechají. To samé bych vztáhl i na filmovou tvorbu. Tento film ve mně zanechal mnoho a tudíž já hodnotím pěti. ()

barbarpoz

Po přečtení knížky, která se mi líbila jsem měla strach se na film podívat a teď už můžu říct, že to bylo na místě. U filmu jsem neuronila ani slzu. Jsem zklamaná, ale laťka byla dost vysoko, takže 4*. ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)