Fargo

• USA Fargo
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (více)

Série(5) / Epizody(51)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

evulienka3

Veľmi som sa na tento seriál tešila, no zároveň som mala aj obavy. Film Fargo patrí k mojim veľmi obľúbeným a nechcela som, aby mi ho týmto seriálom pokazili. Seriál sa však vydal veľmi správnou cestou a z pôvoného námetu čerpal len základnú kostru príbehu a štýl tak typický pre tvorbu bratov Coenovcov. Dovolím si tvrdiť, že vo viacerých smeroch film aj prevýšil. Plne a umne využíva seriálový formát na hlbšie vykreslenie postáv a súvislostí na ktoré z logických dôvodov vo filme nie je priestor a preto je kompaktnejším. Jediné čo mi počas celej doby sledovania chýbalo bola hlavná melódia z filmu “North Dakota”, ktorá mi po celý čas znela v ušiach napriek tomu, že hudba, ktorá doprevádzala seriál bola tiež veľmi kvalitná. Avšak dostalo sa mi naplnenia aj v tomto smere keď táto skladba odznela v záverečných minútach seriálu a tak bola nádhernou bodkou. Krajší záver by som si skutočne ani sama nevymyslela. ()

Flego

Spočiatku to vyzerá na neuveriteľný nárez, skvelé dialógy striedajú ešte lepšie scény. Okrem posledných dvoch častí sa však seriál utápal aj vo vate, ktorej bolo nadmieru. Pochvalu si však zaslúži dvojica Thornton - Freeman, ktorí sú perfektní. 4+ ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: AMC = 28.1.2015, réžia českého znenia (AMC 2014) = - Podobne ako film, absolútna slabota. Jednohubka, ku ktorej nemám dôvod sa vracať. (17.4.2015) ()

Thomick

Všechno super. Billy Bob Thornton a jeho prupovídky, pilot na způsob A Film with Me in It, atmosféra věčně promrzlýho Bemidji, absurditky jako nákup ponožek... jen ta Molly je fakt intergalaktická kráva. Jestli spojení "kyselá prdel" v zásadě nedává moc smysl, zrovna na ní pasuje vážně dokonale. Agh! ()

Chickenka

Tak tohle je hodně dobře provedená minisérie! Zajímavá zápletka, která se čím dál tím více zamotává, postavy se stále vyvíjejí a vlastně, nic není jisté. Celý seriál na mě působí ohromujícím dojmem a je už na první pohled vidět, že tento televizní počin se zkrátka povedl, vše šlape na plné obrátky. A postava Martina Freemana, "wow"! Tomu zdatně sekunduje Bully Bob Thornton. Pro ně je tohle objev roku! Jasných 100%! ()

ScarPoul

Hltal som to ako jablkové koláče od babky. Veľmi sľubná zápletka pomaly sa rozvíjajúca a komplikujúca sa k mojej veľkej spokojnosti a k veľkej nespokojnosti všetkých zúčastnených. Thornton má veľmi skvelú postavu a berie si z nej každú minútu pre seba. Freeman dokazuje že nie je len Hobitom ale aj pekným psychopatom. Jeho premena je veľmi výrazným a funkčným prvkom. Bavil ma najviac. Inak plejáda výborných hercov, scenáristických a réžijných nápadov - mojžíšové rany - a pekne vygradované finále. Hoci pilot bol vo svojej ťarbavosti a čiernohumornosti o máličko lepší. Ale atmosféra bezchybná. Ďalší silný pilier americkej seriálovej tvorby. 1. séria - 100% Prequel k parádnej prvej sérií je síce iný, temnejší, bez výraznejších humorných prvkov a plný war stories, ale funguje. Iný prístup, ale rovnaká genéza kauzality a náhod, ktoré systematicky posúvajú dej k finále. Postavy znova hutné a uveriteľné. Najlepšie z toho vychádza dou Wilson a Danson v úlohe dvoch policajtov. Alebo teda prvý veľký prípad Solversonovej rodiny. Atmosféra hutná, krvi sa to neštíti a zároveň si celá séria užíva rozpravy trochu filozofickejšieho rázu hlavne podané cez černocha Milligana. Zabijácky indián je potom už len bonusom. Herecky vyspelé, scenáristicky vypyplané a hoci je to oproti prvej sérií rozdiel, stále to funguje. Dokonca aj línia s lietajúcim tanierom, ktorou som si na začiatku vôbec nebol istý. 2.Séria - 100% Trochu slabšie ako predchádzajúce série, ale stále kvalitka. Práve ten fakt, že už to nie je based na skutočnosti tomu uberá trochu gráciu. Fargo je tu tiež mimo a celé to sleduje len kriminálku zápletku, ktorá je vystavaná s prvotriednou noblesou ako pocta bratom Coenovcom. McGregor v dvoj úlohe skvelý ale celý film si pre seba kradne David Thewlis ako ten najhnusnejší zloduch vôbec. Všetky postavičky okolo neho sú ako prvotriedne šachové figurky, ktorých existencia je veľmi neistá. Má to sympatické postavy, dobré dejové zvraty a super feeling. Dokonca aj ten koniec je taký správny. 80% ()

PROROK14

Videl som prvé dva diely a nie som ďaleko od plného hodnotenia. Freeman sa mi pozdával už v Sherlockovi, ale tu už ho začínam vnímať ako ozaj veľmi dobrého herca. Slečna policajtka je sympatická, ale postava Boba Thorntona je priam geniálna. A tiež ma potešila prítomnosť právnika Saula. Takže zatiaľ sú to 4* a teším sa na ďalšie časti. // Po prvej sérii zostávam na štyroch hviezdach. Celkovo to hodnotím ako veľmi dobré, najlepšia dvojica bola jednoznačne Freeman a Thornton ale tiež sa mi veľmi páčila Allison Tolman. Len škoda, že to, ako Malvo vystrieľal mafiu vo Fargu pod nosom dvojice agentov ukázali tak ako ukázali. // Začal som sledovať druhú sériu, po štvrtej časti som povedal, že ak to pôjde takto ďalej, tak práve kvôli druhej sérii zdvihnem hodnotenie na plný počet tak ako som to urobil aj v prípade True Detective. No a teraz, počas sledovania piatej časti som jednoducho musel stlačiť medzerník a dvihnúť to hodnotenie,,, ()

Borrtex

Výtečná první série. Právě jsem dokoukal finální epizodu a musím upřímně prohlásit, že jsem opravdu hodně na váškách v tom, jestli se mi více líbilo Fargo, nebo True Detective. Vím, že jsou to trošku rozdílné žánry, nicméně asi se mi více líbilo Fargo. Bylo zde více přímé akce, kterou jsem si jako divák mohl vychutnat a bylo zde více momentů, které mě okamžikově překvapily. Úžasná atmosféra a úžasné sherifské prostředí chladu a zimy tomu dodaly naprostou unikátnost. Billy Bob naprosto famózní, stejně jako Colin, Odenkirk, Allison a Freeman. Skvělý, promyšlený a nadupaný seriál podle skutečnosti, u kterého už se stejně jako u TD nemohu dočkat 2. Série. 100% ()

Tommassi3

Billy Bob se vrací !! ;) A ve velkém stylu.. A spolu s ním i zřejmě nejkultovnější snímek hvězdných bratrů Joela a Ethana Coenových.. Není to seguel, ale spíš seriálový remake.. Po pilotu myslím, že právě Fargo více než jiné metatelevizní - Stále více se mi tohle zdá jako dost příznačné definování podobných záležitostí, které zkrátka svým přesahem jednoznačně zvládají ohrožovat co do kvalit i obsazení tvorbu filmovou.. - projekty bude vyžadovat projekci celé první série, aby bylo vůbec možné provést vůbec nějaký bližší rozbor, což by už samo o sobě vlastně mohlo platit za dobré vysvědčení jeho autorům, nicméně tak snadné to tentokrát nebude.. On totiž tenhle nový, mimochodem skvěle obsazený, seriálek plný odkazů bratrocoenovské tvorby nejspíš plně uspokojí spíš fanoušky celé jejich filmografie, než příznivce právě Farga filmového coby předobrazu téhle sérii, protože toho - Alespoň po dvou epizodách to tak vypadá.. - zatím nejspíš bude docela odvážně ozvlášťňovat právě tím spojením dvojí různé poetiky tolik typické právě pro celkovou tvorbu obou bratří, kteří se sice na projektu přímo autorsky nepodílejí, dohlížejí na něj ovšem z pozice výkonných producentů.. Zatím ovšem přiznávám, že jsem nadšený jako již dlouho ne.. ()

BoPo

Príbeh je dobre premyslený, úspešne požmurkáva na filmovú predlohu, ale ide si svojou nevyšlapanou cestou. Oceňujem najmä zaujímavý vývoj, vďaka ktorému nevadí pomalšie tempo. Síce sa tu nájdu postavy, ktoré by človek najradšej zabil po pár minútach (prvý v poradí určite doslovný Forrest Gump junior), ale Allison Tolman je sympatická baculka, Martin Freeman je správne nejednoznačný a Billy Bob Thornton...on to má jednoducho v sebe. A všetci pekne zabalení do bielej periny potriesnenej krvou. Najviac mi zo všetkých dojmov vyčnieval ten zo znovu nájdenej chuti do života. Nadpriemerný seriál? Rohodne. Udalosť roka? Nie, ale medzi kandidátov by som ho jednoznačne nominoval. II. a III. sériu hodnotím individuálne, nakoľko ide o samostatné seriály so spoločnou značkou Fargo. ()

Lacike

1. SERIA: Po tom velkom hypu som celkom sklamany. Hlavnym plusom serialu je styl, ktory dokonale napodobnil styl filmovej verzie. V tomto smere som absolutne spokojny. Co sa tyka kvalitny, tak po famoznom pilote v ktorom sa toho udialo fakt neskutocne vela, neustale klesala nizsie a nizsie a posledne 3-4 diely mi pripadali strasne natahovane az som sa nevedel dockat konca. Ustredna zapletka by dokonale vystacila na jeden film, ale kedze ma serial 10 dielov, tak na nu museli navesat kopu dalsich linii a doslova o nicom scen v ktorych postavy viedli uplne zbytocne rozhovory, ktore mi rozhodne nepripadali vtipne. Strasne ma potesila jedna dejova naväznost na film. To som absolutne necakal. Zo scen povazujem za najpôsobivejsi rozhovor Thorntona a Hanska v pilote z ktoreho islel riadny strach. Z hercov jednoznacne dominuje celemu serialu Thornton, ktory podal fantasticky vykon. Bohuzial jeho postava mi az tak uplne nesedela, pretoze sa spraval obcas dost nezmyselne podla toho ako sa to hodilo scenaristovi. Nejak mu k nemu vôbec nesedelo preco Freemanovi pomohol alebo preco ho v pozdejsich dieloch rovno nezabil. Nebol to ani nijaky zasadovy zabijak, ale svina u ktorej ste nidky netusili co spravi. Na môj vkus zostal cely serial prilis necitatelny, takze keby ho Thornton tak zabavne nezahral, tak by som ho povazoval za velky fail. Zaujimavym vyvojom presiel Martin Freeman ako najprv utapnuchy chudak a neskôr bezcitny frajer. Bohuzial mi vôbec nesadla Allison Tolman ako miestna policajtka. Na famoznu Frances McDormand sa absolutne nechyta. Z hercov mi nesadli ani zabijak Adam Goldberg a dvojica agentov FBI v podani tych dvoch otravnych komikov. Zvysok hercov si tych miestnych vidlakov zahral perfektne. Takze vysledkom je seria, ktora ma uchvatny zaciatok ale postupne neustale kvalita upada az do ocakavaneho neprekvapiveho finale. Na film to ani zdaleka nema, ale za jedno pozretie to stoji. 7/10. 2. SERIA: sa presunula v case z roku 2006 do roku 1979 a zmenila aj styl. Uz to nie je pribeh obycajnych ludi, ktory spachaju zlocin a potom sa snazia zahladit stopy. Uz to je regulerna retrogangsterka v ktorej 2 skupiny bojuju o moc a do toho sa pripletie jeden klasicky vidlacky parik. Zatialco dej prvej serie pôsobil ako keby si ho scenaristi vymyslali za behu a finale pôsobilo absurdne, tak dej druhej serie je ovela kompaktnejsi a hlavne neustale graduje az k finalnej megaprestrelke u O.K. Corral, teda pardon v Sioux City. Prim v prvej serii tvorili postavy okolo ktorych scenaristi vymyslali stale absurdnejsie situacie. V druhej serii su postavy podriadene pribehu, vdaka comu pôsobia vsetky diely napinavejsie. Na druhej strane kvôli tomu druha seria nema tak vyraznu postavu ako bol zabijak B.B. Thorntona, ktory na seba strhol vsetku pozornost. Ale nudza o zaujimave a skvele zahrane postavy nie je ani tu. Tentokrat mi dokonale sadol kasting zlozeny z viacerych mojich oblubencov. Najviac ma bavili tito: policajt Patrick Wilson ako mladsia verzia Keitha Carradineho z prvej serie, Bokeem Woodbine ako filozofujuci gangster, Jeffrey Donovan ako horkokrvny gangster a nastastie mi sadol aj ustredny parik vidlakov v podani Kirsten Dunst a hlavne famozneho Jesseho Plemonsa, ktory sa v mojich ociach vyrovnal aj Thorntonovmu vykonu. Trochu ma mrzelo, ze dost ubudlo humoru na ucet zaostalych vidlakov a atmosfera tejto serie sa az prilis vzdialila od filmoveho Farga. Aj vdaka sedemdesiatkovemu stylu akym je tato seria natocena to pôsobi ako retrogangsterka v ktorej zomrie snad viac ludi ako behom vsetkych sezon Sopranovcov. Napriek tomu ako celok pôsobi tato seria ovela kvalitnejsie ako prva seria. Tesim sa na tretiu, ale dufam, ze sa vratia k stylu prvej serie. 8/10. 3. SERIA: sa z casti vratila ku stylu prvej serie az to miestami pôsobi ako jej vykradacka. Akurat je absurdnejsia a postavy su divne. Nie su zaujimave natolko, aby ste im drzali palce a ani nie su zabavne blbe. Su len divne a jedine co dokazu v divakovi vzbudit, je zvedavost aky dalsi WTF zvrat si scenarista vymyslel. Pritom plan hlavneho zaporaka je dost skoro jasny. Proste dalsi chamtivec, ktory ide po prachoch. A aj ked mam Davida Thewlisa rad, tak jeho kreacia pôsobila otravne a prial som si, aby mal com najmenej scen. Najväcsim sklamanim je Carrie Coon ako miestna policajtka, ktora sa snazi celu zahadu vyriesit. Je absolutne nevyrazna ako väcsina postav. Pritom obsadenie je spickove. Zaujme len Mary Elizabeth Winstead tym, ze je sexy a po hereckej stranke napriek sialenym parochnam zaziari iba Ewan McGregor v dvojulohe surodencov, ktori si idu po krku. Po dejovej stranke mi tato seria pripadala natolko chatrna, ze by vystacila na polovicny pocet dielov a tak je seria natahovana zbytocnymi odbockami, ktore nikam nevedu. Vrcholom je tretia epizode, ktoru ked vynechate, tak o nic nepridete. Rezijne to je pre zmenu casto nezazivne a ani tych par potencialne napinavych situacii postrada napätie. Niekoho snad potesi napojenie na prvu seriu vdaka jednej postave. Oproti predoslým seriam mi v tejto dost chybal humor, ktory by sa triafal do vidlackeho prostredia a postav. Celkovo tu humor dost chyba. Potesil ma len samotny zaver, ktoreho vyustenie si kazdy môze vylozit podla seba podla toho aku ma povahu. Celkovo je tato seria velkym sklamanim a na rozdiel od prvych dvoch si ju uz viac nepustim a vlastne nestoji ani za jedno zhliadnutie. Ani neviem, ci chcem, aby vznikli dalsie serie. 4/10. 4. SÉRIA: Za mňa je toto najslabšia séria. Dejovo má najbližšie k druhej sérii. Znova sledujeme súboj mafiánskych skupín. Tentoraz negrov a umaštených talošov (to sú ich vlastné slová) v 50tych rokoch. Ale pojatím to pôsobí jak paródia na Krstného otca. Hneď niekoľko parodických scén evidentne na Kmotra odkazuje. Bohužiaľ postavy dopadli katastrofálne. Negri sú nevýrazní a ich osud ma vôbec nezaujímal a taloši sú neskutočne trápne karikatúry. Najhoršie dopadlo jedno vyžraté prasa, ktoré neustále gúľa očami a predstiera, že je drsniak, ale ani na sekundu sa mu to nedarí. Potom tu sú ešte línie niekoľkých žien, ktoré mi pripadali, že ich tam dali, aby nejak vyplnili stopáž. Hlavne tá vraždiaca sestrička je WTF. Sklamal ma aj môj obľúbenec Timothy Olyphant, ktorý sa snažil zapadnúť do tej divnej štylizácie postáv a tak ma tiež sral. Ale aspoň mal jeden dialóg s Chrisom Rockom, ktorý ma bavil. V ňom bolo cítiť štipku napätia a naznačil jak dobrá táto séria mohla byť, keby ju napísal niekto schopnejší. Z postáv ešte trochu fungoval vzťah medzi Whishawom a tým malým chlapcom. Celkovo je tu ale strašne veľa postáv a žiadna nemá poriadny priestor a hĺbku, aby nejak zaujala. Jednu hviezdičku dávam za skvelú výpravu a celkovo technickú stránku. A pol hviezdičky za krvavé mordy, ale zato ma sklamali prestrelky, ktoré idú zakaždým proti očakávaniam diváka a ani raz nám nedoprajú poriadne dlhý masaker. Záverečné napojenie na predošlé série je tragikomické. Radšej budem predstierať, že táto séria neexistuje. 3/10. () (méně) (více)

maseer2

1. série - 4* » vysoce kvalitní a nápaditá černohumorná jízda s geniálním Freemanem a božským Thorntonem, kterému by měli za jeho výkon postavit v Minnesotě (nebo kdekoliv jinde) sochu.. za mě jsou to velmi silné čtyři a vlastně malinké zklamání, protože tam v jednu chvíli byl dokonce náběh na pět.. teď hlavně ať hlavouni z FX odklepnou druhou sérii.. (24.6.2014) | 2. série - 5* » obrovská spokojenost! Fargu se během pouhých dvou sérií podařilo vypracovat se v jeden z nejvýraznějších a nejoriginálnějších klenotů televizní tvorby, což je i ve druhé sezóně opět podpořeno zejména osobitou syrovou atmosférou a fantastickým castingem.. samotná druhá série pak dle mého tu první ve všech směrech o kousek překonává, a to i přesto, že postrádá tak geniální postavu, jakou byl v sezóně první Thorntonův Malvo.. já každopádně zvyšuji na pět a povyšuji do TOP 10.. a na třetí sérii se nesmírně těším! (10.1.2016) | 3. série - 4* » třetí série mi sedla jednoznačně nejméně, třebaže se určitě nedá hovořit vyloženě o zklamání.. problém jsem měl především s opravdu pomalým tempem, které jsem však byl ochoten akceptovat s tím, že si tvůrci jen pomalu ale jistě rozestavují figurky na šachovnici, aby... ehm... to pak celé bez uspokojivého finále vyšumělo tak nějak do ztracena.. přesto se opět jedná o nadmíru kvalitní desítku epizod se skvělými hereckými výkony, po jejímž skončení mám však poněkud rozpačité pocity.. (20.7.2017) | 4. série - 3* | 5. série - 3* ||| průměr = 3,8* ()

MoiJe

Pilot: Podivne. Mozno aj kvoli BB Thorntonovi trochu pripomina film Bandits. Nie som uplne lapena, ale nevadilo by mi vediet, co bude dalej. :) ()

Johny_fork

Série překonává původní film a plně využívá svého potenciálu - rozvoj postav, budování atmosféry. Na Fargu je nejzajímavější nevídaná kombinace humoru založená až na karikaturních postavách a napětí. Výsledkem je nepřekonatelná atmosféra, která mi trochu připomíná Twin Peaks. ()

Hismael

Fargo v každé sérii vypráví jiný příběh podle skutečných událostí, které na sebe nenavazují a odehrávají se v různém časovém období. Ten nejnovější je z roku 2010 a ten nejstarší z roku 1950. Na začátku každého dílu je upozornění, že z úcty k mrtvým, bylo vše vylíčeno přesně tak, jak se to stalo. Na tohle tvrzení se slovem přesně, bych si ale nevsadil. Události jsou zajímavé a rozhodně stálo za to, z nich udělat seriál. Hlavně z té první, která je nejlepší. Pak jde laťka lehce dolu až k zatím poslední nejslabší 4. sérii. Každopádně určitě stojí za to vidět všechny. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Konečně tu máme nějaké neokoukané prostředí. Žádné prosluněné Los Angeles či nikdy nespící New York, ale malé městečko Bemidji v mrazivé Minnesotě plné zajímavých a poměrně originálních postav. Fargo, krimi drama šmrncnuté morbidním humorem, fungovalo již v podobě filmu, byť mně osobně mnohem více sedí seriálová verze, která i přes všechny ty absurdity působí méně šíleně a má sympatičtější a důkladněji napsané postavy. A právě kvůli postavám tenhle seriál stojí za pozornost, protože určitým způsobem jsou sympatičtí úplně všichni včetně záporáků. Tyhle jednosériové zápletky se mi velice zamlouvají. Tvůrci přesně ví, kde bude mít příběh začátek a kde bude mít konec, tudíž odpadá přemíra vaty a nesmyslné natahování, ale přesto je čas nápady tvůrců pořádně rozvinout. Druhé série se sice dočkáme, ale kromě obdobného prostředí, bude mít úplně rozdílnou zápletku i postavy (podobně jako třeba AHS nebo True Detective). Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Částečně jiné, než první série. Méně humorné, avšak obdobně absurdní a nechybí i nějaká ta WTF. Rozjezd má druhá série pomalejší a k postavám jsem si hledal cestu o trošičku déle, než v případě první řady. Nicméně už velice brzy se rozjedou pořádná jatka, která vrcholí v 8. a 9. epizodě, přičemž ta 10. je netradičně spíše už jen takový epilog. Atmosféru to má stále lahůdkovou, napětí je budováno hodně šikovně a scénář je příjemně nepředvídatelný. Tvůrci rádi bourají stereotypy momenty, které do celkového konceptu vůbec nesedí a nebo působí divně. A mně se to líbí. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Dějově je to o dost slabší, než předchozí dvě série, přesto velice zábavné - obzvláště hravá první polovina. Parádně nechutnej Thewlis, sympatický policajtka, McGregor ve vtipné dvojroli a celková rozmanitost ve stylu vyprávění měnící se díl od dílu. Škoda, že finále jede už spíše jen ze setrvačnosti, po stránce gradace to ne zcela funguje a konec víceméně vyšumí do ztracena. I tak je to ale pořád osobitý seriálový počin, oproti sériím předchozím zase trošku odlišný. Hodnocení série: 3,5/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Fargo je i ve své 4. sérii fakt dobrou filmařinou, na kterou je radost se dívat. Styl, ironie, hravost, kamera i celková výprava - všechno tak, jak to má být. Jen ten scénář prostě tentokrát příliš netáhne a ty opravdu dobré momenty (devátý díl) jsou spojené spíše s formální, než-li obsahovou stránkou. Celá série je co do scénáře rozvláčný build-up a čekání na něco, co vlastně ani pořádně nepřijde. Hodnocení série: 3/5 ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Již nějakou dobu víme, že nadcházející celovečerní film ze světa Vetřelce s názvem Alien: Romulus je dotočen a čeká nás příští léto, přičemž jeho režisér a scenárista Fede Alvarez se chlubí tím, že… (více)

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (více)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (více)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020