Pořád jsem to já

• USA Still Alice (více)

Alice Howlandová, šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje Alice společně se svou rodinou, že jejich vzájemné vztahy projdou tou nejnáročnější myslitelnou zkouškou. Její úsilí zůstat stále tím, kým kdysi byla, je děsivé, dojemné i inspirující. (Falcon)

jasanka

Konečně film, který ukazuje, že jsou i jiné vážné nemoci než jen rakovina nebo AIDS. Velice emotivní drama zpracované zcela nevlezlým a procítěným stylem. Julianne Moore byla prostě úžasná, a rozhodně si Oskara zasloužila. K tomu moje oblíbená Kristen. Není co dodat, 4,5*. Aktualizace: pár měsíců po zhlédnutí filmu jsem přečetla knihu, která je minimálně stejně tak dobrá jako film - možná i lepší. Rozhodně doporučuji. ()

heihatchi

Velmi se mi líbilo, jak se film nesnažil za každou cenu ždímat emoce (na což asi museli přistoupit kvůli naprosto strašné Kristen Stewartové, bože jak ta se mi v tom filmu hnusila...) Když ale pominu tuhle tragédii, tak to byl film dobrej a musím uznat, že si Julianne Moore toho oscara zasloužila. ()

Helldo

Moc povedeně vybalancované drama na velmi emotivní téma, u něhož lze velice snadno překlenout od nenuceného vyprávění ke klišovitému patosu. Leč tak se u Alice Howlandové nestalo a přesto, že se jedná o fiktivní postavu, její příběh řadu reálných bytostí reprezentuje a nutno přiznat, že velice nepředstíraně, což je u takových filmů vždy plus. A přestože emotivní "vrcholy" příběhové linky nezapůsobily natolik, aby slzička ukápla - což je u takového snímku vždy mínus - tak Oscárka u Julianne vidím moc rád a společně s s Alecem dávají snímku přecijen onen příjemnější a hlubší obraz. ()

allebra

Silný zážitek a právem získaný Oskar za skvělý herecký výkon Julianne Moore. Příjemně hrál i Alec Baldwin, i přes neveselé téma se k filmu určitě vrátím. ()

Saur.us

Silný snímek o strašlivé nemoci, jejíž průběh mistrně předvedla právem oceněná J. Moore. Sice ne tak drásající jako tématicky podobný jihokorejský Moment to Remember ale i tak velmi silný zážitek, u kterého jsem měl také co dělat abych se udržel. ()

Chundys

Ono takhle, možná se stane, že to ještě do budoucna přehodnotím! Pro mne ale největší zážitky z filmu byli ty, kde Alice říkala proslov na zasedání lidí trpící Alzheimerem (tam jsem dokonce i brečel), další zásadní scény byly s dcerou Lydií (Kristen Stewart), protože jediná se opravdu lišila od rodiny a nechci říct, že zbytku by nezáleželo na Alici, ale Lydie k ní prostě měla takový jiný vztah! Poslední věc, pak už mlčím: Jak kde se mi líbí Julianne Moore, ovšem tady roli zvládla na jedničku a myslím, že i takovou komerční srandu jako jsou Oscaři, si tentokrát zaslouženě odnesla z pódia :-) ()

cmuchalprvni

Výkon Julian Moore je zásadní, drží film nad pomyslnou hladinou průměrných filmů. Fascinující a k politováníhodný příběh vysoce vzdělané a intelektuální bytosti, jež zažívá postupnou degradaci až na samotné dno, kdy se nedokáže o sebe sama postarat, extrémně zapomíná i na podstatné věci a osoby svého života. Musím zmínit, že zápornější hodnocení dávám filmu kvůli zvolenému tématu, viděl jsem už mnoho filmů věnujících se této nemoci a nepřišlo mi, že bych se dozvěděl díky zhlednutí tohoto filmu něco nového. ()

aslavey

No ještě, že jsem se na to koukal s mladou a ne sám. Takhle jsem moh celý bulení nechat na ní a sám si z toho dělat cynickou prdel, jak ta Juliána vtipně stařecky stojí a čučí na monitor. Kdybych sám ale byl, tak stříkám krokodýlí hrachy na všecky strany. Takhle ztracenej a zoufalej jsem snad nikdy nebyl. A díky Julianne bylo o moc snažší se do Alice vcítit. Oprávněnej oscar. To jakože jo. O ničem jiným asi nemá smysl se bavit. Zkrátka doják k pochcání. ()

Majkak

Velmi kultivovaně zobrazuje Alicino důstojné opouštění všeho, co vytvořila a postupnou akceptaci dalšího rozvoje nemoci. Její vzpoury proti osudu jsou zachyceny jen v letmých okamžicích. Richard Glatzer a Wash Westmoreland využívají civilních prostředků bez zbytečného patosu. Soustředí na vztahy v rodině a nemoc zachycují šetrným způsobem, kdy se světlé chvíle prolínají s těmi zahalenými v mlze. Bídu toho co Alici čeká, vidíme při návštěvě sanatoria, kdy se ošetřovatelka zeptá na stav rodičů Alice. Ne, Alice neshání místo pro ně, přišla sem kvůli sobě. Hluboký kontrast mezi vetchými seniory a stále ještě půvabnou a aktivně vystupující Alicí je daleko působivější než vodopád slov. ()

BOURQUE

Silný a dojímavý príbeh o žene, ktorú postihne Alzheimerova choroba. Silný a nekompromisný výkon od J. Moore, ktorá za to (už konečne!) dostala Oscarovu sošku. Osobné hodnotenie: 88% (****) ()

canucks333

Nebolo to zlé, mohlo byť aj horšie. Tento film ma proste obišiel. Hoci mám drámy rád, tu som záchvev sentimentality, alebo hlbšej emócie pociťoval len veľmi zriedkavo. Julianne Moore je tu však skutočne výborná (hoci by som do Oscara predsa len uprednostnil Felicity Jones z Teórie všetkého) a prekvapivo dobrá Kristen Stewart . Film mi príde režijne slabší, atký nedotiahnutý. Prakticky sa nedá ani vyspoilovať, nedá sa ani prezradiť niečo z deja. Všetko je v texte distribútora. Proste obyčajné drama s dobrými výkonmi, dobrou hudbou a nedotiahnutou réžiou... Videl som 1x v českom dabingu ------------------- 55% ()

Ben Nevis

Nejenomže tu najdeme silné nosné téma, ale snímek je i po technické stránce zpracovaný natolik dobře, aby nenudil. U takových scénářů je důležitá herecká osobnost a sázka na Julianne byla sázka na jistotu. V komentářích je často zmíněná Kristen jako nejhorší herečka, ale zde dostala roli, která ji přísluší - vedlejší přicmrndávačku. Trochu mi nesedělo, že rodinka se prezentovala jako chápající a milující andělé, kteří tu jsou pro strádající matku a ani jednou frustrovaně nevybuchnou. Jenže film se zaměřuje na boj Alice s chorobou a příběh je utnut dříve, než by začal být "ošklivý". ()

Rathalos

Hrozne smutny pohlad na cloveka s Alzheimerovou chorobou,az mi slzy vyhrkli,Julianne Moore to zahrala vyborne,ale i ostatni herci boli skveli,drama,ktora nikoho nenecha chladnym,som rad,ze som natrafil na tento krasny film...:-) ()

michald99

Chápu, že Alzheimrova nemoc není nic hezkého, ale doufal jsem, že to tehle film představí... nu alespoň nějak dramaticky. Jediné moment, kdy mé buňky dramaticky zaměřené zareagovaly, bylo když (spoiler!) se Alice dozvěděla, že se jedná o genetickou chorobu, kterou je postižená i část její rodiny. Mimo to, to bylo furt jenom: Alice zapomněla tamto, Alice zapomněla tohle a všichni se tvářili, jako kdyby na její nemoc také zapomínali a nutili ji omlouvat se furt dokola a dokola. ||60%|| ()

UniqueNett

Četla jsem knihu a ta byla výborná. Viděla jsem film a byla jsem nadšená! Málokterý film je téměř totožný s knižní předlohou. Což ovšem není případ Still Alice. J. Moore byla neuvěřitelně přesvědčivá, věřila jsem jí každé gesto, každé slovo, každý pohled... ano ten pohled, tak prázdný, tak nijaký. Opravdu velmi kvalitně natočeno, bez zbytečných "kudrlinek", prostě tak... opravdově. Tleskám! ()

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu