Pořád jsem to já

• USA Still Alice (více)

Alice Howlandová, šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje Alice společně se svou rodinou, že jejich vzájemné vztahy projdou tou nejnáročnější myslitelnou zkouškou. Její úsilí zůstat stále tím, kým kdysi byla, je děsivé, dojemné i inspirující. (Falcon)

Shaqual

Drsné a realistické drama, jehož poselství sice kvůli elitářskému prostředí, ve kterém se film odehrává, asi tolik nevyzní, nicméně si trochu pobrečí i ten největší necita. Julianne Moore zrovna nemiluju, ale tady byla naprosto úžasná. ()

mac000

Ano, je to o osobní tragédii jedince, který se dozví nelítostný ortel, že má Alzheimera. Ale je to také, a pro mě především, o síle rodinných pout a lásce rodičů a dětí, která pomáhá přenést se přes největší utrpení. Několik velmi silných momentů, dojímajících svými emocemi, skvělé herecké výkony všech (nejen J.Moore). Velké překvapení. ()

dzberry

Něžný medailon věnovaný pacientům pana Alzheimera. Dá-li Bůh a zdraví, tak na něj (na ten film) nezapomenu. Laskavý snímek, který poněkud špetí spořádaná, a tím i dost otravná americká rodina. JM to zvládla velmi slušně, pro mne působivá, věrohodná... Možná i proto, že nemocně podle mě vypadá už minimálně dvacet let. To se to potom hraje... ()

MillaJ

Je to o lásce. Opravdu silně natočený příběh lidského života s Alzheimerovou chorobou. Je smutné, že vše co se za život naučíte, zažijete se může ztratit. Čím víc máte, tím víc ztratíte.... Už od začátku je člověk soustředěný a hlavně zamyšlený a ve vzduchu visí spousta otázek a soucítíte se vším až do poslední minuty filmu. Bylo to krásné, smutné, srdceberoucí a bohužel i realné. A Julianne je prostě senzační, zahrála to dokonale a věřila jsem jí každé slovo, každou slzu, každý dech a každou myšlenku....prostě všechno. Silné drama. ()

kubilov

Film, který stojí a padá s excelentní Julianne Moore, bez které by byl jen zapomenutou jednoduše natočenou a špatně napsanou tuctovkou. Opravdu, jediné, co na celé Still Alice stojí za zmínku je vynikající představitelka hlavní role, kterou za to nejspíše dokonce nemine ani její první Oscar. Tu by mohl od případného ocenění oddělit snad malý a vtipný fakt, že je její postava až nápadně příliš podobná té, za kterou dostala vloni Oscara Cate Blanchett. Žena dříve krásná a neohrožená, kterou postihne z rozdílných důvodů nějaká porucha, která má fatální důsledky na budoucí život + jejího partnera hraje Alec Baldwin. Ale to je jen taková blbost. ()

Guran

Film o zákeřné nemoci, kvůli které se na tento snímek díváte hodně těžce, ale dá se dokoukat a odnesl jsem si z něho zážitek, který však pro mě nebyl vůbec příjemný. Člověk aby se bál celého svého života, nikdo nikdy neví, co ho čeká další den. Film obsahuje typickou výpravu, pěknou muziku a hlavně výborný herecký výkon Jullianne Moore, u které bych neváhal a předal ji alespoň Zlatý globus. Alec Baldwin hrál také skvěle, ale kdo se mi zde nelíbil nebyl nikdo jiný. než Kristen Stewart, která by ještě potřebovala hereckou školu. ()

Barghest

Hodně silné a uvěřitelné drama o jedné hnusné chorobě, jehož největším kladem je po zásluze oscarový výkon Julianne Moore. Velkým překvapením pro mě byla Kristen Stewart, která dokázala, že když se zrovna netváří, jako by právě pojídala citrón, dá se na její herectví docela dobře koukat. Co ta holka musela za svůj život spolykat much... ()

gicous

Nepatrné vlnky emocí ke mně tu a tam dorazily, ale byly to pouze sporadické chvíle, které jen krátce pobyly, aby se o pár sekund později rychle vytratily. Zbyl po nich jen tichý nerozbouřený oceán profesionálně zahrané a ohudebněné americké produkce, marně se snažící rozbouřit, rozechvět, dojmout nebo rozkymácet divácké srdce. Kromě nyní již oscarově rusovlasé Julianne Moore byli všichni do jednoho především herci a herečky v úlohách fiktivních lidí a nikoli skuteční lidé pohybující se v reálných životních situacích. 6/10 ()

ikilledjenny

Opravdu silné drama. Julianne Moore je naprosto úžasná. Zhostila se tohoto, pro mě, velice citlivého tématu s jistotou. Kdysi jsem měla ráda projev Kristen Stewart, ale teď... nevím, celkově mi kazila dojem z jinak výborných scén. Konec mě zklamal i potěšil, protože to nebylo tak strašně depresivní. Rozhodně doporučuju! ()

Vykuk

Velmi reálně popisuje nemoc, které jsem byl bohužel svědkem, herecké výkony dokonalé, Julianne mám rád, slza ukápla, jsou prostě věci, se kterými nikdo nic nenadělá.. ()

TerezPunta

Velice povedený emocionální snímek, za který si Julianne Moore rozhodne zasloužila Oscara. Své role se zhostila naprosto bravurně. Myslím, že pozici nemocné s touto strašlivou chorobou ztvárnila na jedničku. A nejen ona. ()

nK_!

Přímo se nabízí porovnat Still Alice s též loňským snímkem The Theory of Everything. Jiní hrdinové a zápletka, ale podobné téma zákeřné nemoci. Zatímco Stephena Hawkinga zradilo tělo, Alice Howland postupně přichází o to nejdůležitější ve svém životě - myšlenky a vzpomínky. V reálu si neumím představit ani jedno a smekám před lidmi, kteří si v podobných situacích dovedou zachovat chladnou hlavu. Příběhy silné, ale filmařsky nejsem ani z jednoho filmu moc unesen. Still Alice se mi líbilo o fous více a to hlavně díku prostému faktu, že nebylo tak utahané jako The Theory of Everything a něco se v něm děje. Naopak mi ale přišlo, že někdy probíhá nemoc hodně skokově a všechno se uděje strašně rychle. Alice se chová úplně normálně a takřka v minutě se z ní stane skoro nesvéprávná bytost. To se mi moc nelíbilo. Jasně, prodloužením stopáže by zase nemusela vyznít pointa. Těžko soudit. Tento druh filmů si prostě žádá nejen herecké výkony, ale i kvalitní režisérský dohled a scénář. Ty jsem bohužel nedostal. Hodinu po zhlédnutí jsem možná přemýšlel nad pomíjivostí života a podbnými věcmi, ale na druhý den ve mně nezůstalo nic, vůbec nic. Julianne Moore jsem ale věřil každé slovo a Oskara si pro sebe urvala oprávněně. I přes to se mě Alice nedotkla tak, jak jsem možná čekal. ()

Gump24

Více než strhující výkon Julianne More. Tento film je jeden z mála případů, kde film těžce konkuruje napsané knize. Ani k tomu nelze psát něco jiného, protože po shlédnutí tohoto snímku člověk nemá slov. Konec je pro někoho nedotáhlý, ale je v něm tolik citů, emocí, smutku a radosti..., což bylo to nejlepší, co pro to mohla autorka udělat. Je to silné, moc silné a vede k zamyšlení... " O lásce"... ()

ondey

Nejsem objektivní. Julien miluju a hltal bych ji, i kdyby ve filmu jen stála a koukala. Výkon strhující, soška zasloužená, ale... Nešlo to všechno až nějak střemhlav za svým cílem? Odpověď je snadná, šlo. Já to nemám rád. Od začátku máš jako divák pocit, že ti autoři říkaj: "Počkej ty blbečku, tady tě dostanu". No nedostaneš. Tuhle hru prostě nehraju. ()

Petule3

Na tento film jsem se těšila, protože Julianne Moore je výborná herečka a předpokládala jsem, že i ženu s Alzheimerem zahraje na jedničku. To se mi potvrdilo a jako bonus jsem dostala film o kruté realitě, kdy ztrácíte jednoho z nejdůležitějších členů rodiny...každý den je to horší a horší a vy tomu můžete maximálně jen přihlížet. Emocionálně nabitý a smutný film. Jen ta Kristen je pořád všude stejná. Stejný vlasy, stejný výrazy, stejná mluva...na to, jak jsem jí vždycky žrala, začínám pochybovat o tom, že je "fakt dobrá", jak jsem vždycky říkala. ()

marek29

Příběh je silnější než noha od kulečníku i než vývar po přidání celé palety Masoxu. Ne, že bych to neočekával, ale takový filmy prostě nemusím. Jasně obeznámil mě aspoň s průběhem nemoci a doufám, že na starý kolena mi ten zkurvenej Němec NEBUDE schovávat věci nebo místnosti (např. záchod). Julianne dobrý, podala to naprosto věrohodně. Film pro mě emocionální přesah nemá. Nikoho kdo má Aldy neznám a díval jsem se jen na základě jednoho slovenského doporučení. Film emocionálně silný, nicméně mně zas tolik nedal. Více bych se rozhodně bavil u jiných filmů, kde můžu žasnout, užívat si a bavit se. Přičemž se nemodlím aby našla herečka prášky v šuplíku pod modrou lampou a mohla to trápení ukončit.. :( 4z5 fuj a zdar. ()

XXXXXXXX

Škoda onoho useklého konce. Na druhou stranu, taky si někdy přeju zapomenout na všechny ty "lidi", co mě v životě podrazili. A že jich není zrovna málo... ()

kirmakX6on

dojemný film, který je ale jen nevyváženým a poněkud idealizovaným popisem člověka s Alzheimerovou chorobou. Pokud někdo alespoň trochu ví, co to je Alzheimerova choroba, film je mu k ničemu - nic víc se nedozví, nic si neuvědomí, nic mu to nedá ..krom toho, že ho to dojme. Ve 100 minutách je zobrazen téměř celý průběh, odhadem 2 roky ..je to fakt hodně rychlý ...z každého dne je zobrazeno jen pár minut, většinou jedna dvě scény. Podle toho to taky vypadá - film je velice povrchní. Rodina Julian ..je ve filmu jen z nutnosti (holt se tam musí objevit, když ji má) a její role je redukována ..až na pár velmi krátkých výjimečných scén, které nejsou nijak rozvedeny a rychle upadnou do zapomenutí.. na to, aby se mohlo ukázat, jak Julian blbne. Jaký asi může být pro rodinu dopad někoho takto mladého s Alzheimerem..se divák z filmu nedozví. Dopad Alzheimera pro jeho nositele...je ve filmu redukován na prožívanou ztrátu své někdejší chlouby, kterou pro Julian bylo její vysoké IQ a akademický úspěch. Julian, pokud něco řeší, tak řeší ve filmu jen svého Alzheimera, neřeší, že již nemůže být matkou ani manželkou. Degradující scény jsou většinou vynechány nebo jen decentně naznačeny (např. počurá se jednou, ale jen jednou... a není to vidět). Julian blbne a blbne a blbne ...ale neztrácí důstojnost. Pokud má film reálný námět a je pojat jako vážné drama.. .ale přitom se nesnaží být pravdivý, popisuje věc eufemisticky a jen z jednoho aspektu ..potom ..k čemu je? Jinak ..ano, Julian hraje dobře, ale to je všechno. Další významější roli má Kristen Steward, ale ji už pochválit nemohu ..stále má ty xichty puberťačky, přestože se přitom chová ..jak sociální pracovnice - nějak mi ta její role nesedla. 37% ()

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu