Pořád jsem to já

• USA Still Alice (více)

Alice Howlandová, šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje Alice společně se svou rodinou, že jejich vzájemné vztahy projdou tou nejnáročnější myslitelnou zkouškou. Její úsilí zůstat stále tím, kým kdysi byla, je děsivé, dojemné i inspirující. (Falcon)

KcarlosK

Julianne je skvělá herečka, ale za tohle nominace na Oscara? Jednou se pochcat a párkrát se zakoktat je podle vás na jakoukoliv cenu? Takové svinstvo, jako je Alzheimer, si rozhodně zaslouží lepší zfilmování. Jedinná silnější scéna je ve 40. minutě (složka Butterfly). Zbytek už je jenom nuda. Edit po Oscarech - gratulace Julianne k zisku jejího prvního Mr. Propera, ale vážně si ho ani omylem nezasloužila. Pro mě je vítězkou Rosamund Pike. ()

pouzivana

Začnu závěrem. Překvapil mě. Ne, že by byl nečekaný, ale byl nečekaný. Než začnu vypadat, že toho němce mám taky, tak sem tím chtěl říct, že přišel v nečekané chvíli. Což je sice na jednu stranu mínus, ale zase to ukazuje, že mne film zaujal a vůbec sem si neuvědomoval čas. Ono je asi dobře, že skončil v téhle fázi, ty další nejsou moc pěkné a pro účel filmu to nebylo nutné ukazovat. Julianne Moore mě potěšila hned dvakrát, dobře to zahrála a nebyla ani jednou nahá. ()

saluckaf

Tohle byl film ? Já myslela, že to je něco co se mi děje teď. Néé kecám ! Julianne Moore odvedla neuvěřitelnou práci. skoro jsem si až myslela, že je opravdu nemocná. Film je hodně silný aspoň pro mě. Sama prožívám něco podobného s mou matkou. Sice nemá Alzheimerovu chorobu, ale prodělala mrtvici jenže musím říct že je to ted taky jiný člověk. Je to velká zkouška pro rodinu co všechno vydrží. Kristen Stewart za mě nic moc. Čekala jsem trochu víc, to je pouze můj názor nemám jí moc ráda a tuhle roli jsem jí moc nežrala. Celkově film byl bezvadný. ()

maxi_tom

Čistokrvná štvorhviezdičková záležitosť a Oscar pre Julianne Moore. Konečne nejaká "nerakovinová" dráma, ktorá je vrámci možností originálna a dokáže zaujať. Škoda len tej kratšej stopáže. 4* (7/10). ()

studentice

Úžasné drama s ještě lepší Julianne Moore. Pobrečela jsem si, ale neměla jsem pocit, že film se snaží ždímat divákovi city. Vše bylo zobraženo realisticky, ale zároveň ohleduplně. Je potřeba občas něco takového vidět, aby si člověk uvědomil, jaké má vlastně štěstí. ()

kamilao

Už jsem viděla silnější příběhy, filmy.........např. čas probuzení. To nemluvím o hereckých výkonech. Já zkrátka nemám Moore ráda, ale i tak to ve mě cosi zanechalo. ()

Rimina

Jestli má někdo velký strach z Alzheimerovy nemoci,ať se na film spíš nedívá.Vlastně já z ní strach neměla,ale teď už mám.Pro mně velmi náročná podívaná.Julianne Moore tu byla tak moc uvěřitelná,že mě při vzpomínce na film ještě doteď mrazí.Film mě hodně zasáhl.A upřímně i tak šokoval,že jsem strávila zbytek dne s mírně pocuchanými nervy.Zatím jen pár filmů v životě na mě mělo takový vliv. ()

sebii53

Julianne Moore zde předvádí vysokou školu herectví. Film postavený na hereckých výkonech, režie nechává postavy v klidu postupovat dějem a nesnaží se exhibovat, mě učaroval tak, že s určitostí můžu říct, že jsem jej neviděl naposled. ()

Widlicka4

Kontrolní otázka: hráli by to v Cinestar, i kdyby Julianne Moore nedostala Oscara? Kontrolní odpověď: zřejmě ne. Film, který se vlastně do multiplexu ani moc nehodí (žvýkání popcornu u filmu tohoto typu působí opravdu obzvláště rušivě...), spíš do nějakého artového kina nebo na festival. Komorní snímek, který stojí na přesvědčivém výkonu Julianne Moore a na její schopnosti sugestivně a věrohodně vystihnout rozklad osobnosti špičkové univerzitní profesorky, současně ale nelze pominout ani ostatní členy rodiny postavené před obtížnou situaci, která chtě nechtě má na rodinné vztahy zásadní dopady. Decentní, ale o to silnější film, který si svých pět hvězdiček plně zaslouží. PS: sakra, co proti té Kristen všichni mají??? ()

henrykladivo

Myslím si, velmi kvalitní film ze života s přicházející nemocí Alzheimerovou chorobou v podání hlavní postavy Julianne Moore. Přesto, že se jedná o velice vážnou nevyléčitelnou nemoc, zpracování není až tak ponuré a deprimující. Přesto příběh nás vtáhne se zamyslet. ()

to08.net

Alzheimerova choroba je silné téma, ale ani výkon Julianne Moore mě nedokázal přesvědčit. Britská Iris a korejský Moment to remember zatlačil tuto Ameriku pro mne zcela ke dnu. ()

killberrybil

Zážitek z filmu mi zde bohužel kazily velice "nenápadné" reklamy na nejmenovanou firmu Apple, které se během filmu neustále objevovaly. Věta "Je až neuvěřitelné, jak dnes dokážou technologie zachránit a vylepšit život" je toho příkladnou ukázkou. Krom těchto reklam ve filmu se konal herecký koncert Julianne Moore, a toho Alzheimera jsem jí doopravdy věřil. ()

adulkahm

Dovolím si citovať Alice (Julianne Moore): „...Všetko čo som v živote milovala, čo som poznala.. O to všetko teraz prichádzam. Kto nás môže brať vážne, keď sme sa tak vzdialili tomu, kým sme boli. Naše podivné chovanie a zmätené vety menia pohľad ostatných na nás a naše vlastné vnímanie seba samých. Staneme sa smiešnymi, neschopnými, komickými... Ale to nie sme my, to je naša choroba. Ale prosím nemyslite si, že trpím, ja netrpím- ja bojujem. Bojujem, aby som bola súčasťou diania, aby som zostala napojená na to, kým som kedysi bola. Aj táto chvíľa odíde, ale znamená pre mňa veľmi veľa, že k Vám dnes hovorím - AKO MOJE STARÉ AMBICOZNE JA, TAK FASCINOVANÉ KOMUNIKÁCIOU... Ďakujem za túto príležitosť, znamená pre mňa celý svet.“ ... Uznávaná profesorka, uvedomelá a vzdelaná žena zrazu prichádza o svoje vedomosti, o schopnosť komunikovať a začína zabúdať rutinné veci. Alzheimer je choroba, ktorou trpí veľa ľudí, no málokto jej venuje veľkú pozornosť. Je správne že bol takýto film natočený, možno aj práve kvôli tomu sa tejto chorobe bude venovať väčšia pozornosť a jej výskum bude napredovať. Taktiež mi nedá nespomenúť úžasný herecký výkon Juliane Moore, ale aj ostatných vedľajších postáv. ()

stuj

Přiznám se, že jsem čekal trochu větší citový zásah. Ale špatné to není, pár silných scén se našlo (myslím, že dvě). Nejpoutavější je začátek, kdy se nemoc začne objevovat. A když propukne, tak s hrdinkou už jen tak plujete a pozorujete a necháte se unášet až do konce. Silnější 3 hvězdičky. ()

lineker

Neurologické nemoci jsou v poslední době jaksi in. Alzheimer nám byl představen v "nezapomenutelném" hereckém výkonu Julianne Moore. Skvěle podané svědectví o nemoci, která vás dokáže připravit o veškerou lidskou důstojnost a vy se stáváte pouhou loutkou fungující na základě svých nejnižších pudů. Hnus. ()

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu