Pořád jsem to já

• USA Still Alice (více)

Alice Howlandová, šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje Alice společně se svou rodinou, že jejich vzájemné vztahy projdou tou nejnáročnější myslitelnou zkouškou. Její úsilí zůstat stále tím, kým kdysi byla, je děsivé, dojemné i inspirující. (Falcon)

Blackborne

Ze začátku mi na tom filmu přišlo něco zvláštního. Až dokonale zachycený příběh, který si nehraje na naivitu. Jakoby přede mnou běžel dokument o skutečné osobě. Pak jsem si přečetl o Richardu Glatzerovi a pochopil jsem... Takže spíše než filmu, který je skvělý, vzdávám hold režiséru Richardu Glatzerovi za to, že jsme díky němu mohli prožít velice naturalistický a intenzivní příběh Alice, že dokázal i přes mozkovou chorobu vůbec režírovat a že tu po sobě zanechal něco vyjímečného. Budiž mu země lehká. ()

egan

Bol som nesmierne príjemne prekvapený...Nemám veľmi rád filmy, kde vieme, ako príbeh dopadne a sledujeme "len" utrpenie hlavného hrdinu, ktorý stále viac a viac podlieha nejakej zákernej chorobe. Musím uznať, že ma najviac prekvapilo, ako je tento americký film vo svojom spracovaní tejto témy vlastne "neamerický". V podstate sa tu nenachádza žiadne preexponovaná scéna veľkého utrpenia (to utrpenie je kdesi skryté vnútri každej postavy a občas prebleskne na povrch, ale žiadne okaté explicitné dojenie divákovych citov sa nekoná)...Áno, je tu klasická scéna typu "hrdina má preslov a na konci ho aplaudujúci dav ocení standing ovation", ale je natočená/napísana a hlavne zahraná tak, že ja sám som chcel aplaudovať so slzami v očiach - taká je dokonalá. A lepšiu a uveriteľnejšiu scénu tohto typu nepoznám. Skrátka, nádherný a poctivo natočený, úprimný a skromný film o vážnych témach. Koniec bol taktiež pre mňa dokonalý a katarzný! ()

kokofek

Pro mě hodně osobní téma,mohu tak posoudit se skutečností.Zcela odpovídá realitě a tak i když jsou vzpomínky touto formou vyvolané bolestné tak jsou zárověň i úlevné.Je pro mne dobré vidět, že problémy v rodině spojené s touto nemocí jsou i v jiných rodinách.Není to totiž vůbec jednoduché.Aby jste mohli soudit musíte zažít. ()

david666

Nepříjemný film v dobrém slova smyslu. Skvělá Julianne a celkem reálný pohled na to, co asi lidé s touto nemocí prožívají. ()

VLADEK

V rámci konkurence Oscarů v roce 2015 bylo ocenění pro Julianne Moore zasloužené. Ačkoliv se to vlastně zahrát nedá, a raději bych v roli viděl Melissu Leo. Co můj zážitek snižovalo byl český dabing - od toho bych chtěl rád všechny odradit - Ivana Milbachová nedokázala hlasem utáhnout projev Julianne Moore. Co je horší, že na některých místech mi trochu vadil vývoj děje a scénář. Jistě je to téma spíše na nějakou TV minisérii. Místy to zase bylo vynikající a přesné - noční zmatenost, "příprava" sebevraždy do budoucna a další.... Ale prosím nemyslete si, že po shlédnutí budete o nemoci vědět více než víte dnes. ()

Rebeca35

Já ji prostě můžu. Julianne to zkrátka opět věřím. A musím říct, že pro mě to byla tedy soda! Taková ztráta sama sebe není jen tak k rozdejchání. Snímek na mě silně zapůsobil. Je fakt, že zejména ta první stádia jsou asi šílená. Vše si uvědomujete a musíte se smířit s tím, že se ztrácíte. V tomto příběhu navíc s tím, že vaše děti jsou také v ohrožení. Nezbývá než věřit, že medicína se posune o míle dál. Rozehrát malou partii s prožíváním dcery, která ví, jaká cesta jí byla geneticky vydlážděna, by určitě snímek ještě rozšířilo. Prostě představa, že to samé čeká i vlastní ratolesti, musí být k zešílení a nebála bych se to ve filmu zdůraznit. Motiv se ztraceným mobilem, videovzkazem a jeho nechtěným přehráním, prostě všechno do sebe parádně zaklaplo a nebyla část, která by mi přišla nereálná, přehnaná. Manžel, který to prostě nedal . . . Jediné co mi nesedlo - byl výkon Kristen Stewart, škoda, že dceru, která měla k matce nejblíž, neztvárnila jiná herečka. Jinak zásah! Píšu až několik dní po zhlédnutí, takže dojmy fakt zůstaly. ()

black8

Julianne Moore je jednoznačne skvelou herečkou. Príjemne ma prekvapila aj Kristen Stewart, ktorá úlohu dcéry outsiderky bravúrne zvládla a možno jej táto rola bola aj ušitá na mieru. Jediné, čo som ťažšie zvládala, bol ten dojemný koniec, ktorý nebol potrebný, aj bez neho by sme uhádli, že ide o americkú produkciu. ()

bonovox

Julianne konečne s oscarom, jednoznačne zaslúžene. Výborná rodinná dráma o obetách a láske. Silný zážitok. ()

Mathyen

Tento film... (voice over: sakra, vo čem to jen bylo?), který jsem shlédl (voice over: sakra, sakra, sakra, hlavo děravá!), mě vtáhnul... do svého děje (voice over: do jakýho kua děje, dyť nevím, vo co tam šlo!) a musím přiznat (voice over: no jen se přiznej), že mě uchvátil (voice over: kouknu na to ještě jednou a hotovo... sakra, kdy sem si dával naposled prášky na toho hnusnýho němčoura...) /// ale jako fakt, bez pr... zadní části těla na dolním konci zad s funkcí sedacího ústrojí - bylo to moc dobrý! 8/10 ()

Masai

Na tenhle film jsem narazila, když jsem projížděla filmografii Kristen Stewart, ale dlouho jsem se mu vyhýbala, protože tahle témata moc nemusím. Vyloženě jsem se ho bála. Julianne Moore si Oscara určitě za tuto roli zasloužila. Scény, kdy přednáší na konferenci o Alzheimeru, kdy si pro své budoucí nemocné já nahrává video s návodem na sebevraždu, kdy na toto video, kdy už tomu vlastně vůbec nerozumí, opravdu narazí a na několikrát se snaží dodržet pokyny z videa, jsou opravdu mrazivé. Nejraději mám, ale společné scény Julianne s Kristen, které navíc po shlédnutí několika rozhovorů, kde obě herečky prozradí několik zajímavých momentů z natáčení, dostávají úplně jiný rozměr. ()

RoseThrone

Film, který asi nejvíce ocení Ti, co se s touhle chorobou už v životě setkali. Julianne Moore to zahrála natolik dobře, že ani nevěřím, že ji ve skutečnosti nemá. Právem získaný Oscar. ()

Mitch Conner

Sonda do života ženy, které do něj v poměrně nízkém věku vstoupí Alzheimerova nemoc, ale bohužel nic víc (ten film není). Jak se asi dá očekávat je to velmi emotivní a uvědomíte si jaké je Alzheimer svinstvo (pokud by jste to nevěděli). Navíc je to umocněno tím, že je hlavní postava hrdá intelektuálka. Julianne Moore je skvělá, zatímco Kirsten Stewart hraje Kirsten Stewart a Alec Baldwin hraje Aleca Baldwina. ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack :8/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu