Matthew Broderick a Ally Sheedyová excelují v tomto podmanivém dramatu plném akce, napětí a dobrodružství! Režisér John Badham v něm nechá diváka nahlédnout do míst, kde se osud země odehrává na obřích obrazovkách. Stačí velmi málo, aby nastal její tragický konec. David Lightman (Broderick) chce, stejně jako každý kluk, hrát nové válečné hry. Díky náhodě se mu podaří navázat spojení s počítačem, který mu nabídne možnost, aby řídil termonukleární válku. David zvolí místa na zemi, kam dopadnou jaderné zbraně, aniž by tušil, že dává pokyn kontrolnímu systému obrany Spojených států. Pouští se do hry, která může skončit jedině 3. světovou válkou. Společně se svou dívkou (Sheedyová) a počítačovým géniem (John Wood) musí závodit s časem, aby přelstil svého protivníka… a zabránil tak jadernému Armagedonu. (Cinemax)

Tomi_901

Sú filmy, ktoré si priam pýtajú remake. Tu je skvelý nápad, ale z dnešného pohľadu smiešne spracovanie. Pri pozeraní filmu doporučujem postaviť k obrazovke tabuľku s nápisom 1983. Človek si musí pripomenúť, kde bol v tom roku on sám s videním techniky, ktorú zobrazuje film. Holt, niektoré vízie sú realistické, iné menej. Inak film patrí do klasiky 80. rokov. Ach tie účesy... ()

nikhaj

mili film na odporucanie zakaznika. Pekne postaru stare zelezo mlady herci. Vojnovy, napatie vytvorene iba umelo. Ziadna realna akcia a pritom sa to dalo aj dokukat. Samozrejme nadsazka velka a neveril som to genralovi ale tazko taku rolu zahrat ()

esnou

Příjemná oddechovka - technologii je spíše už k zasmání (nebo ke vzpomínání - to podle toho jaký jste ročník narození), scénář je místy hodně nelogický, ale kdo by to řešil. Počítač Joshua je takový Skynet a to je tenhle film o rok starší než první Terminátor a to že se v roce 1983 ve filmu objevil NORAD, to mě docela překvapilo. Jinak úvodní předtitulková sekvence je fakt síla - asi nejlepší část celého filmu. ()

Zoltarek

Ačkoli je to staré a krapet přitažené za vlasy (ve své době) a především z pohledu "hackerů" to nebude zase tak snadné, jedná se i tak o velice zajímavý počin, který sází více na poselství než akci. A poselství, které tento film posílá do světa je zřejmé každému, kdo jej postřehne. "Vyhraje jen ten, kdo nezačne hrát", svatá pravda. 4/5 ()

facehugger

Je to béčko, ale mě se líbilo a líbí. Zajímavost: Originál se po svém natočení musel nějak dostat do ČSSR, protože někdy kolem roku 1985 vyšla "Magnetka" (dnes už zapomenutá sešitová edice detektivek a špionážních příběhů) pod názvem "Inženýr, který se nevrátil z dovolené", takto otřesná komunistická protiamerická agitka, již jsem přečetl jen nedopatřením. Když jsem poprvé viděl film, vyletěl jsem z křesla při každé scéně, kterou český pisálek z Válečných her vykradl. "Než zabiju 20 milionů lidí, chci s někým mluvit!"; "Co budeme dělat? Budeme hrát hry."; "Ať odstartují F-16 z aljašské základny!" atd. Moc se mi líbila Ally Sheedyová, čekal, jsem, jestli se Jennifer s Davidem na tom ostrově v travičce pomilují, ale pak jsem si uvědomil, že jim je ve filmu pouhých sedmnáct, a to se tehdy USA nesmělo oficiálně ve filmu objevit. ()

Jirka83

Kdyby neexistovaly telefony a jakekoli spojeni mezi zememi (napr s KLDR by to bylo rozumejsi :-) ), tak by se to zkousnout dalo.. tohle je bohuzel hodne mimo. ()

Thrakan

Na dnešní dobu už bohužel hodně zastaralý film. Technologie jdou dopředu ohromnou rychlostí a v IT dvojnásob. Nejvíce mě znechutilo vyobrazení komunikace s počítačem v tomto filmu. S PC lze komunikovat pomocí přesných příkazů a ne že si s ním dopisujete ve větách jak s nějakou pubertální kamarádkou... ()

Mickel.Stekr

Film je sice starý ale za to poučný.Podle mého by si film zasloužil větší pozornost a neuškodil by ani remake. Přece jen jsme v jiné době a ne každého baví tato doba. Připomíná nám, že i přesto jak to vypadalo, že za těchto času to bylo lepší. Zpracování ale perfektum a v jeho době to musel být AAA (1983) film. Prostě film má dobrý námět ale je už v (2019) dnešní době maličko zastaralí. Takže jen 4 hvězdy ale po přepracování na verze na dnešní by možná byl lepší věc názoru. Jsem ale rád že se můžu koukat na takovéto filmy a že jsem si je mohl shlédnout. Odborné hodnocení podle MFR kvalita filmu : 4 výběr herců : 3 vybrané téma : 5 scénář : 4 Celkové hodnocení podle MFR = 4 Film má dobré zpracování a nebude to vadit ani vaším babičkám. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných