Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Hennes

Přidávat komentáře k celé trilogii asi ztrácí význam. Napsáno už bylo asi vše. Nechci tady hodnotit kameru, herecké výkony, jestli byly nějaké scény dlouhé či ne. Celkově mě celá trilogie "dostala" a je to prostě super velkofilm. ()

Jonash87

Nikdy jsem nebyl skalním příznivcem trilogie Pána Prstenů, stejně jako fantasy žánru. Ale filmové zpracování tohoto románu se určitě povedlo nad míru dobře. Dobrá hudba, herecké výkony, temná atmosféra, prostě celkové vizuálno... A postava Gluma, zejména v tomto závěrečném díle, je vynikající. Pro mě asi nejlepší díl série, na který se i přes dlouhou stopáž kouká opravdu skvěle. ()

O.W.Grant

"The Eagles Are Coming!" Myslím, že všechna možná superlativa, která by zabrala několik stran, už byla vyřčena a já bych je pouze opakoval, takže to shrnu. Skvělé zakončení geniální filmové trilogie... můžeme mu sice vyčítat poněkud nastavovaný konec, to ale pořád nic nemění na tom, že Peter Jackson (mimochodem zcela jistě taky hobit) odvedl skvělou práci, kterou si předloha zaslouží. Skvělé triky, výborné herecké výkony, perfektní detaily... a ta hudba! ()

Martin741

Uzasne vyvrcholenie trilogie a jedna z najvacsich bitiek v dejinach kinematografie /u Minas Tirith/ ake som doposial videl. Perfektna rezia, skuseny reziser P. Jackson /Bad Taste, Brain Dead/, strhujuci dej, jasne oddelene zlo a dobro. Zo znamych tvari ma asi najviac zaujal Christopher Lee /Dracula 1958, Man with the Golden Gun/, ale aj samotna Liv Tyler bola vyborna /Armageddon s Willisom/. Odohrala sa tu jedna z najvacsich bitiek v dejinach kinematografie, a to konkretne pred Minas Tirith. Scenar, kostymy, masky, strih, kamera, komparz robia z tejto trilogie nezabudnutelny filmovy zazitok. 100 % ()

Figu

Završení série, ve kterým nepřísluší koruna na hlavu nikomu jinýmu, než velkýmu vůdci Aragonovi. Díl je oprvdu jeden obrovskej válečnej masakr, kde skřeti a zlobři drtí klaďase, kterým musí pomoct i síly ze záhrobí. Opět neobyčejnej Glum. Baví mě i věčná rivalita Gimliho s Legolasem, kdy při jejich vzájemným počítání zabitých protivníků musí naběhnout kazdýmu huba do tvaru půlměsíce. Závěr je taková hra na city, která k tomu prostě patří. No trilogie viděna asi na sedm částí. To dokazuje, že nejsem skutečným fandou téhle sérky, ale i přes to, se to dalo v klidu dokoukat. Kompletně Lord of the Rings hodnotím jako mírně nadprůměrnou podívanou. Jsem zvědavej na Hobita. Návrat krále za 60% ()

rakovnik

Vyvrcholení série, jak má být! Velkolepé, dojemné i drsné, s charismatickým hlavním hrdinou (protože doplňuji komentář až nyní, mohu konstatovat, že to byl hlavní důvod, proč se mi o dost méně líbila série Hobit - chyběl hrdina, protože, se vší úctou, ani Hobiti, ani Trpaslíci to opravdu pro mě nejsou), všechny linky děje do sebe zaklapnou a příběh dojde ke správnému konci. ()

Lischai

Pamatuju si moment, kdy rohanská jízda vyrazila k Minas Tirith. Utíral jsem slzy a v hloubi svého pubertálního srdce cítil, že už nikdy nic lepšího v kině neuvidím. A neviděl. ()

vydumnica

The Lord of the Rings: The Return of the King. Celú trilógiu som videla prvýkrát v živote až teraz po viac ako 20 rokoch, z toho dvojku a trojku sa mi podarilo vidieť prvýkrát dokonca na veľkom plátne. Herecké výkony, kameru a hlavne hudbu som sa už dosť vynachválila, všetky zložky fungujú ako celok výborne. Za jednu z najsilnejších scénok považujem tú s posledným zvyškom jedla, keď sa Gollumovi podarilo rozdeliť Froda a Sama. Najväčšie prekvapenie, Éowyn a Faramir (knihy som nečítala, tak asi aj preto). A ten koniec, ach ten koniec a tým koncom myslím všetko, čo sa udialo, odkedy sa Frodo prebudil na posteli. Jedno z najdojímavejších a najkrajších ukončení filmu, aké som kedy videla a možno aj to naj❤. Prekrásne. V angličtine by to bola úplná dokonalosť. Každý človek by mal mať v živote PRIATEĽA ako Sam a byť ním pre niekoho ďalšieho. Moje hodnotenie celej trilógie, predĺžených verzií: 1. časť 95% 2. časť 85% 3. časť 90%. Z hercov naj: Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen a Sean Astin.  [KINO LUX FRANKENTHAL, predĺžená verzia, dabing, 28.01.2024]. ()

raptorrr

Tahle trilogie se zkrátka vymyká jakémukoliv srovnání s jinými filmy, je jako další div světa. A ten závěr nebyl vůbec natahovaný, já si přál, aby to nikdy neskončilo ()

Rocky88

A je konec! Peter Jackson završil přelomové dílo celé kinematografie snímkem, který se právoplatně zařadí mezi nesmrtelné skvosty (vedle takových jako Shawshank redemption nebo Přelet nad kukaččím hnízdem). Když vynásobíte Společenstvo a Dvě věže a umocníte na druhou, dostanete tisícinu procenta, které ukazuje kvalitu Návratu krále. Dechberoucích scén je film plný až po okraj, atmosféra je hustá, jako jíška od Vitany, slzami z dojetí byste naplnili celý Slapy (přátelé, vy se neklaňte) a celé 3,5 hodiny života utečou rychlostí ptáka Uličníka. Jackson se stal neskutečným detailistou, například nechal detailně ozdobit brnění rohanských bojovníků, ačkoli v celém filmu není šance si toho pořádně všimnout. Také schizofrenní rozhovor Gluma je perfektně vykonstruován a překonává ten z Dvou věží. Co nemůžu pochopit je fakt, že někoho tato trilogie může nudit!!! Pravděpodobně to budou asi blockbuster-maniaci, kteří chtějí vidět jen bitvy a nějaké vykreslení postav je nezajímá. O sugestivních bitvách a nepřekonatelných tricích však tato trilogie není. Tady jde hlavně o postavy a vztahy mezi nimi. O tom, jak se poperou s vlastním osudem. Triky a bitvy jsou jenom třešničkou na 270-miliardovém dortu. Peter přivedl krále filmu a sám se stal králem režisérů. Díky Petere! ()

Abes

Po prokalené sobotě jsem si ještě v plném deliriu pustil TV Prima a zrovna v ní běžel tenhle skvost. Řeknu vám přátelé, že u ničeho jiného se mi nespalo tak dobře jako u Krále. Ale na obranu filmu, při každé válečné scéně jsem automaticky pootevřel oči, ta bitva se fakt povedla. Holt nejsem fandou přerozsáhlých filmových ság. ()

marcek

Tak trojka mě dostala asi ze všech dílů nejvíc. Finální bitva na Minas Tirith byla nejlepší. Dvě věže byli taky dobrý, ale něco mi tam chybělo. ()

Elyssea

Jaký šok to pro mě byl, když jsem zjistila až dneska (2. 8. 2008), že jsem tu už rok a neohodnotila jsem Návrat krále! Velmi důstojné ukončení trilogie, která formovala můj vztah k filmům. Nádherné herecké výkony, z nichž vyčnívá zejména Billy Boyd jako Pipin, úžasná hudba. Škoda jen toho etapového závěru, který nedopřává krystalizaci emocí, ale podivně je natahuje. ()

Petoss1

Z tohto snímku sa stal skutočne celosvetový hit a to oprávnene. Geniálne, okúzľujúce, nezabudnuteľné dielo so scénami, na ktoré sa nedá zabudnúť. Také niečo tu ešte nebolo. Megalomanská výprava, neskutočné masky, efekty, zvuk, atmosféra, skvelé bitky, čudesné tvory a tá celková krása, ktorá vyžaruje z najlepšieho fantasy filmu v dejinách. Zažil som to v kine a som na to hrdý. 90% ()

Attta

Více méně jsem vše k LotR napsal v komentářích u prvního a druhého dílu, ale zne musím opět připomenout že se zde vyplatí zkouknout rozšířenou verzi, a nechat se tak téměř 4 hodiny unášet v atmosféře bitev o středozem! Náboj, který měli oba předešlé díly se nikde nevytratil a naopak ještě posílil! Výborné tempo, které hodně postrádám u Hobbita, tady nekleslo ani na jednu minutu, a tak vám ty (téměř) 4 hodiny uběhnou skoro stejně rychle jak u obyčejnéjo filmu! Výborné završení této neskutečně skvělé triologie, která si myslím že nedělá poctu jenom Jacksonovi, ale i Tolkienovi, bez kterého bychom se nám tohoto světa, knížek ale ani filmu vůbec nedostalo! ()

joker.george

Nemyslím si, že někdy nadejde čas, kdybych zapomněl jména hrdinů Společenstva nebo bych si nedokázal rozpomenout na to nejlepší, co Howard Shore složil, zvlášť když jsem si nyní trilogii oblíbil ještě o něco víc. Peteru Jacksonovi se podařilo něco ojedinělého, o to větší je škoda, že to nedokázal zopakovat v Hobitech... ()

BarryLyndon

Pán prstenů 4K extended rerun Viděl jsem to poprvé po deseti letech a místy se vrátilo klukovské nadšení. :) 4K přepis opravdu nádherný. Akorát 12 hodin už bylo místy zdlouhavých. Hlavně obligátní konec Návratu Krále a třeba i 12 minutové probouzení Froda ve Společenstvu. Potvrdil jsem si, že mám nejradši Dvě Věže a nejslabší mi o parník přijde Návrat Krále. Absolutní nadšení a samozřejmě theme Rohanu a Uruk-hai mi od víkendu běží dokolečka. 10/10 a jeden z nejzásadnějších kulturních počinů mého života. Tak zase za 10 let? ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert