Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

ad

Výhrady bych sice (stejně jako v předešlých dílech) měl.Napříkald sprinterský výkon hořícího Denethora,až příliž chaotická kamera uprostřed bitev,či absolutní absence Sarumana s Červivcem,nebo celá postava Arwen...Na druhou stranu obsahuje film řadu perfektních scén (Smíškův zpěv Denethorovi prolínaný záběry na Faramira jedoucího na smrt - to jsem blahem ucvrnkával do textilu,nebo nájezd Rohanskách na obléhané Minas Tirith - to už jsem sice neucvrnkával,ale i tak to byla síla:)). Rozhodně nejlepší z celé série, o které se jednou bude mluvit jako o mladších Hvězdných válkách. A to nejenom kvůli celkové "pocitové sterilitě" všech tří dílů. Tři a půl hvězdy. ()

Lopic

Dokonalé ukončení trilogie. Pro mě slabší než první díl, ale pořád majstrštych první kategorie. Myslím že množství oskarů které film dostal bylo takovým oceněním celé trilogie a dle mého názoru, kdyby bývali akademici v roce 2002 věděli jaký obrovský úspěch bude celá trilogie mít, možná by místo Návratu krále posbíralo oskary Společenstvo. No co naplat, aspoň že to dopadlo takhle. ()

DruidKarel

Ještě lepší a o hodně temnější než předešlé dva díly. Dnes je už jisté, že tohle je završení celé ságy Pána prstenů. Já můžu říct, že tohle završení bylo brilantní, ba přímo skvostné. 5* za vše, co jsem doteď s malými hobitky viděl. 5* za dokonalý příběh. 5* za hudbu. 5* za kostými. 5* za herecké výkony. 5* pro Pána prstenů... ()

starbrejkr

Stejně ohromující jako předchozí díly a důstojné, avšak zvlášť ke konci trochu natahované zakončení velkého příběhu. Víc z mojí strany netřeba k Návratu krále dodávat, protože jinak už bych jen opakoval, co jsem napsal k předchozím částem. Pokud mám zhodnotit trilogii jako celek, po překonání starých bariér můžu říct, že je to jedna z nejúchvatnějších ság, které kdy byly převedeny na filmové plátno. Základním kamenem většiny ság je vytvořit takový malý svět ve světě. Svět s vlastními pravidly a to platí u Pána prstenů víc než kde jinde...Update po druhé projekci: Zvyšuji na plný počet, natahovaný konec již mi ani tolik nevadil a hlavně si toto bombasticky epické zakončení celého kolosálního příběhu nezaslouží kvůli tomu srážet hodnocení. Je to velký film. ()

Amroth666

1. dil - poselství, 2. díl - krása, 3. díl, který z celé trilogie nejvíce vystihl snad všechny lidské povahy! (Nejméně stokrát viděné). ____ OST 5/5 ____ CZ dabing ____ ()

wohna

Konečně dokoukána i poslední rozšířená verze této skvělé trilogie. Tento díl je taky obdivuhodný, avšak v porovnání s předchozími dvěma díly ho hodnotím jako nejslabší. Sice se v těch čtyřech hodinách pořád něco dělo, ale nebylo to takové strhující, nemělo to takové grády. Ano, bitva o Minas Tirith nebyla špatná, ale s Dvěmi věžemi to srovnat moc nejde. Konec se zbytečně moc natahuje, ať už cesta na Horu osudu, nebo poté cesta všech zúčastněných. I když tu bylo dost tmavých momentů, film jako takový je perfektní a spolu s oběma díly dávají dohromady jednu z nejlepších fantasy trilogií, co nám svět nabídl. Peterovi Jacksonovi musíme vzdát velký hold za to, co dokázal. Jsem nadšen :) ()

tomtomtoma

Třetí díl není lepší než ty předchozí. Po vizuální stránce je to opět rozkošný film. Patetické proslovy a emoční vydírání diváků dosahují svého vrcholu. A nechce se tomu končit po konci. A konečná slova, že nastal čas lidí a končí ta rozmanitá pohádková země, je pouze vtíravý slogan řečníka, který potřebuje mít poslední slovo. Každopádně to nedokáže zkazit tu majestátní podívanou do fantazie. Hobit Frodo Pytlík (příjemný Elijah Wood), za výrazné pomoci svého věrného druha Samvěda 'Sama' Křepelky (dobrý Sean Astin), dojde až na konec své životní pouti. U jejich průvodce Gluma alias Sméagola (skvělý Andy Serkis) se již naplno projevuje schizofrenní paranoia, která z prostoduchého stvoření dokáže učinit obratného intrikána. Další hobit Peregrin 'Pipin' Bral (dobrý Billy Boyd) už nechce být v pozadí a tak neváhá strkat nos do všeho. Zbývající ze čtyřlístků hobitů Smělmír 'Smíšek' Brandorád (Dominic Monaghan) také nemůže zůstat stranou při rozhodujícím střetu. Čaroděj dobra Gandalf Bílý (zajímavý Ian McKellen) má plné ruce práce při organizování obrany hlavního města Gondoru. Nezdolný dědic gondorského trůnu Aragorn (charismatický Viggo Mortensen) už zcela pochopí svojí zodpovědnost k vlastnímu původu. A spolu s ladným elfem Legolasem (stále mladý Orlando Bloom) a ambiciózním trpaslíkem Gimlim (stále hlučný John Rhys-Davies) verbují atypickou armádu k poslednímu rozhřešení. Z dalších rolí: elfská princezna s naplněným osudem (půvabná Liv Tyler), vděčný a bojující rohanský král Théoden (Bernard Hill), bojovná a neústupná rohanská princezna Éowyn (Miranda Otto), elfský pomocník a pán Elrond (Hugo Weaving), statečný a poslušný syn gondorského správce Faramir (David Wenham), zapšklý a poraženecký správce Gondoru Denethor (dobrý John Noble), či vůdce armády prokletých duší (Paul Norell). Pohádkové bytosti vyklízí jeviště, většina diváků zamáčkne slzy nad koncem trilogie. Dívá se na to lehce a poutavě, ale jsem rád, že už je konec. Fantazie a vzpomínky zůstanou. ()

C0r0ner

Nejlepší díl trilogie a pravděpodobně nejlepší fantasy historie (i té budoucí). Bitva o Minas Tirith je asi nejdokonalejší sekvence ve filmu, jakou jsem kdy viděl (a viděl jsem ji minimálně 10x). Pochybuji, že tuhle dokonalost dokáže ještě někdy někdo překonat. K tomu v pozadí putující dva hobiti, které drtí tíživá atmosféra Mordoru. Je neuvěřitelné, že někdo dokáže natočit přes tři hodiny dlouhý film a divák na něj bez mrkání bude celou dobu čumět s otevřenou pusou. Tomu se říká talent! 100% ()

bourec

Rozhodoval jsem se mezi třema a čtyřma. Nakonec tři s lepším procentuálním hodnocením. Je to znovu nádherně natočený, ale chvílema je ten děj takovej zpomalenej. Zase co narvat do devíti hodin. Přiznám, že doma bych to mít nemusel, ale co už. Bluray má celkem obstojnou kvalitu. 70%. ()

Wormboy

Veldielo je dokonane vo svojej naskvostnejsej podobe a my vsetci, co sme boli pri tom, mozeme nasledujucim generaciam hovorit ake krasne sialenstvo tento Pan Prstenov bol a navzdy aj ostane...Trilogia sa zaraduje pre mna medzi navzdy zapamatane FILMY ako Kubrickov Spartacus, ci Leanov Lawrance z Arabie. Po dlhej dobe sa FILM VRATIL!!! HAIL TO THE KING!!!! (edit : 24.05.2021) Trilogia bez zavahania funkcna aj po takmer dvadsiatich rokoch. Krasa. ()

darm

Opravdu velkolepá podívaná se skvělými digitálními efekty, příběhem a celé to prostředí na Novém Zélandu je naprosto uchvacující. Je to skvělé završení trilogie a pro mě i nejlepší díl. Po prvním zhlédnutí v kině jsem měl mírně rozporuplné pocity, ale dostala se mi do rukou rozšířená verze, která trvá něco přes čtyři hodiny a ta mě uchvátila. Je až neuvěřitelné, jak můžou čtyři hodiny rychle uběhnout a jak je vůbec možné natočit tak dlouhý film, aby ani vteřinu nenudil. Jediné co se dá filmu vytknout je až přespříliš natahovaný závěr, kdy už člověk čeká, že už tam konečně skočí titulky a ono pořád nic :) Ovšem to nic nemění na tom, že je to skvělá podívaná! ()

lilina133

Nebudem hodnotiť každý diel osobitne, lebo by som sa opakovala...a tak som si vybrala poslednú, môjmu srdcu najbližšiu časť:-)) Peter Jackson a skupinka ďalších ľudkov si skutočne kopu OSCAR-ov, ktoré by sa ani do jednej igelitky nezmestili, určite zaslúžila. A to nielen za perfektne odvedenú prácu, ale aj všetky tie srdcia (tomu počtu by sa určite potešilo transplantačné oddelenie v hociktorej nemocnici:-)) a duše (tým by sa zase potešil diabol:-)), ktoré venovali nielen poslednej časti, ale všetkým trom rovnakým dielom...Je to isté, že to bude patriť medzi najkultovejšie a najvydarenejšie trilógie:-)) ()

danecek24

61. Zlatý Glóbus za rok 2003 - cena (4) - *Nejlepší film (drama), *Nejlepší režie - Peter Jackson, *Nejlepší hudba - Howard Shore, *Nejlepší filmová píseň - "Into the West" - Hudba a text Annie Lennox, Howard Shore, Frances Walsh ()

pufina

Neměla jsem možnost vidět ani jeden díl v kině (v tu dobu mě zajímaly jiné věci), ale to vůbec nevadí. Viděla jsem to několikrát a pořád je to velkolepý zážitek! ()

pakobylka

Peter Jackson se nezpronevěřil příběhu ani jeho hrdinům. Konečné zúčtování nabývá ohromujících rozměrů, je stejnou měrou výpravné jako emotivní a zasáhne životy všech - ať bojují na jakékoli frontě. Těžko říct, jestli je horší jít do téměř beznadějné války s mohutnou armádou skřetů, kteří neznají slitování ... nebo vzdorovat moci prstenu, který nepřestává usilovat o ovládnutí mysli svého nositele. Je vůbec možné zvítězit nad jeho vůlí ? Ať je to jak chce, odvaha, čest, láska, obětavost, oddanost i přátelství najdou své uplatnění a osud "Pána prstenů" se naplní, neboť všechny bitvy jsou dobojovány. Nezbývá než poděkovat Peteru Jacksonovi, který se stoprocentním nasazením - a především s láskou a empatií vtiskl fantastickému světu J. R. R. Tolkiena reálnou podobu a vdechl mu život, když ho přivedl na filmové plátno ... a bez nadsázky si troufám tvrdit, že tak zanechal nesmazatelnou stopu ve všech krajinách Středozemě. ()

necisty

Tady je už ale řeč o úplně něčem jiném... to co se v předešlých dílech pouze dávalo dohromady, tady vyvrcholilo se vším všudy. Jacksone ty jsi kurvaking. Doufám, že nám takovou parádu předvedeš i u posledního Hobita :). Není co vytknout, naprosto nádherný příběh a zpracování. Tolkien na tebe musí být pyšný:). ... Souhlas s Malarkeyem... toho nášupu už sice nikdy více nedostaneme, ale nepamatuji si film, kdy jsem myslel, že už končí a on snad ještě asi 5 krát pokračoval:). ... "Tohleto se počítá jako jeden." ()

Juto

Záver majstrovského diela Petra Jacksona je geniálny. Vďaka epickému konfliktu, ohromujúcim bitkám, pozoruhodným krajinám, efektom a vyriešeným oblúkom postáv to všetko vedie k dramatickému záveru viac ako deviatich hodín majstrovského rozprávania. Je to zážitok epického rozsahu a vznešenosti, úžasnej emocionálnej sily a neutíchajúcej dynamiky.10/10 ()

PavelVanekArt

Zakončení nejvýpravnější a nejepičtější fantasy všech dob je dlouhý, drahý, ale zaručeně to za to vždy stojí. V dnešní době se jedná o jeden z nejohranějších filmů u nás a mám ho plný zuby, ale ty nejvyšší kvality se tomu upřít nemůžou a ani nedají. 5* a.k.a 95% ()

Jim_Beam

Docela pěkný, ale hrozně dlouhý. Takže stejně jako Dvě veže 3,5*... Navíc tenhle žánr prostě není můj šálek kávy, případně čaje. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert