Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

wenzik

100% zasloužené Oscary !!! Škoda jen že byla vystřižena scéna kde se objevila postava s názvem "Sauronova ústa" ()

DansteR

"But it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good Earth, I bid you *stand, Men of the West!"...Jak jinak by mohla končíit nejlepší trilogie posledních let než velkofilmem všech velkofilmů. Toto nejde slovy popsat to se musí vidět. Neuvěřitelné výkony kam se člověk podívá herci, hudba, kamera, akce prostě všechno. Bitva trvající půlku filmu? Proč ne...Jediná výtka je, že s těma 263 minutama šlo naložit občas líp, někde přidat někde ubrat, ale to je snad jedno. Bomba a Jackson rulez!!! 95% ()

kverula

Takovouto nádheru bohužel nedokážu popsat v několika větách, a proto se raději odmlčím a přenechám komentář větším pisálkům. Na to moje amatérská hantýrka nestačí. ()

blezg

Tak jsem po téměř deseti letech konečně viděl všechny díly v rozšířené verzi. Zatímco snová první kapitola je úžasná i s vypuštěnými scénami, Dvě věže jsou už ošizené více. Korunu tomu dává Návrat krále, kdy jsem měl pocit, jako by byla vystřižená půlka filmu. Totální krach střihačů, zprasili to až hanba. Místo aby ustřihli dementní konec hned po korunovaci nebo rovnou hned po poslední bitvě, né sračky naší kačky... V ději vznikají logické mezery nebo nejasné skoky. Nebýt toho zbytečného konce, dostal by se Návrat krále ExtEd na úroveň dvou předchozích dílků. Aktuálně jsem poněkud nadšený a zvedám ze tří na pět... jo takovej je to rozdíl. Těch aktuálních 90% mi souhlasí... ()

Jack_F.

Olyfanti a rohanský roh, orkové, skřeti, elfové...lidé...epické bitvy. Jedině snad, že dokonalost tomuhle kazí jen to, že jsou tady duchové stvárnění jako cheaterské kurvy, které porušují veškeré zákony a vyčistění města je pro ně rutina asi jako pro Chucka Norrise nakopat nějakou tu prdel v Texas rangerovi. Jinak bezesporu opravdu velkolepé zakončení skvělé trilogie, kde je poslední díl nejlepší, první kouzelný a z druhého snad jen Helmův žleb. :D ()

RKBoy

Pán prstenov je moje detstvo , v moje hlave som v tomto svete ako chlapec strávil viac času ako v škole..Dakujem pán Jackson,dakujem pán Tolkien. Tržby - $1,119,929,521 ()

Devilskitten

Perfektní tečka nakonec! Jestli první dva díly byli úžasné, tak tento je naprosto perfektní, lepší závěr trilogie bych si nedokázala představit. Samozřejmě nějaké ty chybky by se daly najít, ale celkový dojem z filmu je prostě WOW! Velmi silný příběh, který je excelentně natočený a výborně zahraný. Na konci filmu jsem zůstala jen ohromena a okouzlena. Nádherný závěr... ()

Braga

Totální bomba! Návrat krále je více než grandiózní vyvrcholení té nejnádhernější a nejkouzelnější filmové série všech dob. Samozřejmě, že i jedné z nejlepších. Bitevní i emocionální scény jsou tak mohutné, že se při jejich sledování div nerozsypete. O hercích můžu říct jen to, že díky nim jsem si většinu postav zamiloval natolik, že bych si přál, aby takoví lidé . Famózní hudební podkres Howarda Shorea je kapitola sama pro sebe a IMHO se díky své výraznosti a nepostradatelnosti v takřka každé scéně sama stává jednou z hlavních postav . Režie Petera Jacksona je geniální a nesmírně vymazlená, a i když opomenu, že výtečně "zfilmoval nezfilmovatelné", tak stejně musím říct, že minimálně v tomto článku trilogie spáchal hned několik malých mistrovských děl: průjezd Gandalfa a Pipina městem Minas Tirith, zapalování majáků, prolínání Faramirova sebevražedného útoku s Pipinovým zpěvem pro Denethora, katapultovaný obří kámen padající na velitele skřetí armády, útok Rohirů proti několikanásobné skřetí přesile (při tomhle obzvlášť umírám blahem – emotivních a nadpozemsky dokonalých pár minut), souboj s olifanty, celá sekvence v Hoře osudu, posledních 20 minut - tohle všechno (a je toho pochopitelně ještě víc) jsou scény tak skvělé a nádherné, že i když je uvidíte postopadesáté, stejně se neomrzí a budete je chtít vidět zase znovu. Boží film a velká srdeční záležitost, které těch 11 Oscarů zatraceně přeju. ()

YukiKaze

Skoro u mě vždycky vládne knižní podoba než ta filmová, ani tady tomu nebylo jinak, ale ocenila jsem snahu a práci všech, co na tom pracovali. Vždycky jsem se těšila na ty velké bitvy, které naše hrdiny čekali. Dobře si pamatuji, jak jsem byla v kině na všech třech filmech. Nebyly to zbytečně vyhozené peníze. :-)) Možná v blízké budoucnosti se na tohle opět podívám s tím, že tahle "pohádka" není tak zcela pro děti, ale pro ty, kdo věří, že takový svět mohl existovat. ()

Coald

Epické zakončení trilogie. Úžasné stavby jako je Minas Tirith nebo věž v Mordoru, velkolepá bitva s několika tisíci vojáky, dokončení výpravy Sama a Froda, znovu setkání Spočenstva prstenů. V prodloužené verzi skoro 4 hodiny, ale i přesto je nejlepší se koukat na film bez přestávek, aby z vás nevyprchala ta natěšenost. Nejlepší scéna, když už se zdá město být ztracené a náhle roh Rohanu a postupné ničení skřetího vojska. Pro mě nejlepší herec byl Elijah Wood a Glum. ()

Hellhajzl

Žádná výtka, jen samá chvála. Doporučuji extended edition. Pro LOTRa jsem měl vždycky slabost a budu i vždycky mít. ()

pierre9

Keby som to zhrnul do jednej vety - Vizuálne dokonalé masochistické cvičenie. Knihy som nečítal, ale chápem, že Pán prsteňov môže byť pre veľa ľudí najobľúbenejšou trilógiou. Ja sem však nepatrím a úprimne povedané, s výnimkou prvého dielu mi to prišiel v podstate zabitý čas. O to viac, že som dvojku a trojku videl v predĺžených verziách. A tie vyše štyri hodiny sa neskutočne vliekli. 3* len kvôli tomu, že vizuálne je to takmer dokonalý film. ()

Scaevola

Bubny znějí na válečném poli, Hora vře a Prsten se leskne. Omluvte fanouškovské nadšení, ale jinak nemohu: Patrně nejepičtější dobrodružství, jež jsem měl tu čest kdy spatřit. Rozmáchlá gesta, patetické dialogy, výprava, kterou si ani nelze představit, a promyšlenost každého záběru. Ta nejklasičtější verse eposu v tom nejmodernějším možném kabátě. ()

Filipaldi

Skvělé jako vždycky. Poslední díl byl podle mně nejlepší z celé trilogie, závěrečná bitva byla božská, jinak to říci nedokážu. Vždycky když se kouknu na dvojku nebo trojku, trošku mě nebaví scény s Frodem a Samem. Nejlepší herec je určitě Viggo Mortensen, ale také Orlando Bloom nebyl špatný. V této trilogii nebyl nějak hodně špatný nikdo, ale V.M. a O.B. byli nejlepší, takže palec nahoru a jasných pět hvězd. ()

rhiannon

Konečně jsem se odhodlala ke shlédnutí - není v tom ten dotyk magického světa jako ve Společenstvu, ale zase to není tak mdlé a roztříštěné jako Dvě věže, které pro mě byly tak trochu zklamáním. Každopádně se ráda někdy podívám znova. Jen konec mohl být kratší - čekala bych, že příběh zakončí stejně, jako začal: Galadriel ho v rychlých záblescích převypráví. Pak by to bylo dokonalé. P.S. Doufám, že mi cestu už nikdy nezkříží E.Wood, jeho herecký projev je opravdu děsný. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert