Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Ludivitto

Sličný a nesmrtelný jako Eldar, vznešený jako Gandalf, místy tragický jako Denethor a přitom dramatický a díky Gimlimu i vtipný..prostě úchvatný filmový klenot. ()

Kroc

Někdy až lituji, že nežiju ve Středozemi...Nejdojemnější z celé trilogie.Četla sem knížky a musím uznat, že se Peterovi Jacksonovi podařilo převyprávět dokonale!Sam je zde zkoušený snad víc než Frodo.Někdy mi ho bylo moc líto (na schodech k Odule) a Frodo mi při šel jako záporák největší, ale zase když si člověk představí jak je zkoušená jeho mysl...Pipin překvapivě dobře zpívá, ale Aragorna si mohli odpustit stejně tak jako přítomnost Arwen.Legolas si opět neodpustil nějaké to machrování s múmakem, ale jinak výborný film ()

Luksa

Přes všechnu bombastičnost a rozmáchlost je to právě ten smutný, melancholický konec, loučení se s hrdiny, který mě na tomto dílu dostává do kolen nejvíc. Tam už jsem měl slzy na krajíčku i já... ()

LibertyX

Neuchavtilo me to, nenadchlo, neni to podle me nejlepsi film vsech dob, je mi lito. A pritom jsem s touhle serii stravila dva roky, den co den. Pro me opravdovy Film zacina az s prijezdem Theodena na Pole, trochu pozde. Hudba, herci, Pipinuv zpev a Majaky jsou uzasni, ale takove efekty jsou imho chvilemi dosti chude a 'neco' tomu chybi. Gumovi olifanti a nosici nazghulu - ne, dekuji. Malem to byla moje nejoblibenejsi triologie, velika skoda... ()

MrMar

3. pokračování je stejně dobré jako předchozí. Nevadil mi ani přeslazený konec, jen mi trošku chyběla devastace Kraje... Plně si zaslouží 11 oscarů. ()

prasacimor

Fakt som velice zvedavý, či sa niekedy podarí natočiť fantasy, ktorá by prekonalo Pána Prsteňov. Geniálna trilógia po všetkých stránkach. ()

Philoun1

Poslední díl a jedna z nejfamóznějších největších no prostě nejlepších bitev jakou jsem kdy viděl a v prodloužené verzi ještě více detailnější, samozřejmě toto není jediné plus tohoto filmu je dokonalý jako Společenstvo, ale trochu jiným způsobem. Hlavně tedy překrásným koncem. Jackson a všichni herci jsou pro mě legendy. ()

hot_spot

Dokonalost? Těžko. Jackson do filmu až příliš často cpe zpomalené kamerové průlety vším možným, heroické dialogy a uslzené oči, přeslazený závěr navíc leckterého cynika donutí zahodit svůj popcorn a klidit se ze sálu (zvláště je to znát u SE). Ale je snad něco, co by se nedalo odpustit filmové sérii, která je jedním z milníků světové kinematografie? Přes všechnu tu naivitu a megalomanství tuhle ságu prostě musíte milovat. ()

ssfan

Důstojné zakončení celé trilogie. Film je opět plný skvělé akce, nechybí skvělé herecké výkony, kvalitní výprava... Pro mě je toto velmi příjemný filmeček, který si rád pustím a můžu jen doporučit, a to i nefanouškům tohoto žánru. 95% ()

Masrii

Tímto třetím a posledním dílem si Peter Jackson znovu získal diváky a udělal opravdu velkolepý konec této trilogii, který obsahoval snad všechna stvoření co si člověk dokáže vymyslet. Opravdu velkolepá podívaná, obzvláště v kině, která vás nenudila ani po neuvěřitelných 201 minutách. 90% ()

obivan568

Nejlepší, největší, nejepičtější a nejemocionálnější film všech dob. Po skončení tohohle filmu se vždy cítím jako když se vrátím z velkého dobrodružství do rutinního života. Oproti trilogii Pán prstenů jsou ostatní filmy jako mravenci. ()

venca163

Co mohl ještě Pán prstenů ve třetím díle přinést nového? ... Rozhodl se tedy přivést několik věcí k dokonalosti. Ukázal nám nádherné Minas Tirith. Zašlou slávu Osgiliathu. Volání o pomoc gondorskými majáky. Obří slony v akci. Minas Morgul a scénu vypuštění armády. Největší bitvu celé série o Bílé město - při proslově Theodena k Rohanům mě zamrazilo. Dovedl soundtrack k dokonalosti! Také zobrazil naprostou posedlost prstenem v příběhu Froda, Sama a Gluma. Sam je nejméně doceněná postava Pána prstenů a proto ho mám nejradši, chudák si vytrpěl. Osobně bych vystřihnul alespoň některý konec, hlavně dědka Bilba. To je ale jen jedna z mála drobností. Celá trilogie je úchvatná a rád jsem se jí nechal dokonale pohltit. (90%) ()

Hugo01

Nenapadá mě žádný jiný přívlastek než "epic". Jelikož jsem Tolkienovým velkým fandou, tak je pro mě tento film naprostým vrcholem fantasy. Od knihy se zas tolik neliší a kdo viděl rozšířenou edici, tak dostal nezapomenutelný zážitek. Viděl jsem to nesčetněkrát a můžu se na to dívat pořád. Tohle je druh filmu, u kterého nemám s délkou problém, ba naopak, klidně mohli rozšířenou edici udělat ještě delší...100% ()

Smileface

Skvělé zakončení skvělé trilogie,která nezůstala zapomenuta v knižní podobě a nezůstane zapomenuta ani v podobě filmové.Co se týče třetího dílu,ani se nedivím,že je Jacksonův njoblíbenější,pořádně se v něm totiž vyřádil.Co se týče mě,o něco lepší než druhý díl a o něco horší než ten první.Každopádně je to díl nejvelkolepější a digitální orgie tu narůstají do obludných orgií,naštěstí nejde poznat že jsou digitální.Jediné co můžu Návratu Krále vyčíst,je možná vysoká stopáž a rozvleklé části na konci když už pomalu odpadáváte.Ale co můj milááášku,nejdůležitější je,že nejsi obyčejnej,ale jedinečnej(filmovej projekt). ()

Chise

Bezpochyby pecka. Peteru Jacksonovi se podařilo splnit všechno, co se od něj očekávalo téměř na sto procent. Je vidět, že to, že přijal takovouhle ohromnou výzvu, nebyla chyba. ()

ondrech

Kamera: Andrew Lesnie ... po zhlednuti prodlouzene verze jen konstatuji, ze LOTR je nejdokonalejsich deset hodin filmoveho materialu, ktery byl kdy stvoren, a pri posledni pulhodine jsem po prvni projekci malem bracel(coz zas tak casto nedelam) a myslim, ze se tam uplne hodi(prece jenom ten pomer deseti hodin, k pulhodine, stoji za to). Bitva byla myslim nejlepsi ve dvojce, ale treti battle po nastupu olyfantu nema chybu. ()

lskala

V posledním dílu trilogie, je výkon Iana McKellena tak strhující, že se pomalu stal jeho hereckým koncertem! Musím se přiznat, že stopáž je brutální už v kino verzi natož v Extended version. Nicméně dávám opět 100%! ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert